Махам вече с малките ръчички - през ОКТОМВРИ ще събуждам всички

  • 32 941
  • 731
# 105
а пък ние с lorini  сме се един и същи термин:)
Виж целия пост
# 106
Хехе, колко хубаво. Simple Smile И колко е малка България. Simple Smile  Стилянка и Силвето ги познавам покрай мъжа ми, но пък докато учеха честичко се виждахме по разни излизания. Wink
Виж целия пост
# 107
Ето ме и мен Днес съм , няма толкова дразнители като вчера newsm08  Joy

Лорини, видях, че си пуснала снимки на коремчето във фейса, да ти кажа и мойто коремче не е много по-малко (даже може и по-голямо да е newsm12)Ще се снимам и аз тези дни да ме видите. Колежките все ми викат колко ми бил пораснал корема, а то всъщност, аз и преди си го имах, ама си го прибирах, само че сега не мога smile3503 Даже вчера една ми вика - така като гледам, май ти ще си с най-големия корем (ние сме три бременни през 20 дни разлика, но аз съм с най-късен термин). Ама не ме кефи как си правят такива заключения, като сме само в 4 месец (те в 5-ти). Не съм сигурна, може и да греша, ама аз си мислех, че заради коремчето отпреди, сега повече ми личи, но това определящо ли е, че и занапред коремът ми ще е по-голям newsm78 Все си мислех, че сега известно време няма да имам толкова голяма разлика, после в следващите месеци ще започне да ми расте повече като на другите newsm12 Все пак, реално на мен сега коремчето ми е по-голямо, не заради бременността, а заради излишните тлъстинки отпреди newsm78 Ама......всъщност какво да го мисля, каквото стане -това Peace Peace Ще мислим после. До момента, почти 4-ти месец съм качила 3 кг , обличам си всички дрехи и мисля, че е добре горе-долу, та ще видим за напред как ше е:)
Оххх, сигурно ви отегчих с моите размисли и страсти, ама......отдаваме го на бременността smile3532

botusche, и при нас е малък света newsm53 Хайде, правете плановете и по празниците може да се видим "на живо"


Желая ви хубав ден!
Виж целия пост
# 108
абе някои от вас хванаха ли ги бременните сънища...от една седмица през вечер сънувам бебета, раждане, видеозони...преди прегледа миналата седмица сънувам, че питам дали е момиче, а тя ми казва, емии не, не само не че не е момиче, а са близнаци момчета...снощи сънувах как съм родила, бебето изписано, абе някви щуротии пълни...

аз както написах и във фейса, корема ми е като във 20седмица...но на мен и предния път ми пролича рано...

извинявам се, че не пиша по темите, които обсъждате, ама БХС-то ми е тъмна индия и се убеждавам все повече, че е ненужно и стресиращо изследване.



lorini аз отпреди да забременея сънувах, че раждам момчета близнаци, после пък само момче, а снощи пък че ми вземат кръв за изследване Joy, но не помня за какво беше.  Simple Smile

Снимките на коремчетата са много сладки, аз виждам огромна разлика в моето коремче отпреди бременността и сега, но е доста по-малко от това на снимката за 16 г.с, но до края на април може да наваксам  Grinning Иначе за килограмите, нали бях свалила 1,5-2 кг, но си върнах единия Laughing и все пак от килограмите засега е идеално положението, но вече не мога да стоя седнала със закопчано копче на дънките и за това ходя вечно откопчана и вечно ми падат гащите и се нервя, но мисля че ми е рано за бременни гащи hahaha
Виж целия пост
# 109
Е, аз пък не мога да си намеря бременни гащи, които да ми харесват. Ще изтрая още малко с разкопчано копче, а после започвам с полите и роклите. Понеже нося върху разкопчаното копче колан , за да го скрия , онзи ден на прегледа докато чаках една жена ми каза, че било недопустимо да се носи колан докато си бременна!!! newsm09 Чак пък недопустимо!!! newsm62 При положение, че отдолу дънките са ми закопчани само с ципа.... smile3505
Виж целия пост
# 110
Е, аз пък не мога да си намеря бременни гащи, които да ми харесват. Ще изтрая още малко с разкопчано копче, а после започвам с полите и роклите. Понеже нося върху разкопчаното копче колан , за да го скрия , онзи ден на прегледа докато чаках една жена ми каза, че било недопустимо да се носи колан докато си бременна!!! newsm09 Чак пък недопустимо!!! newsm62 При положение, че отдолу дънките са ми закопчани само с ципа.... smile3505

Аз също си нося колан, защото иначе при движение ми падат дънките, ама си падат до долу. Не го стягам,така, че да ми пречи, а и моят корем си е този, който си имах и преди.
Виж целия пост
# 111
Здравейте и от мен, момичета!

Гледам доста теми сте обсъдили последните няколко дни. Аз да си кажа за коремчето - на мен въобще не ми личи и почти нямам коремче. Непознат нивга няма да познае, че съм бременна, че даже и познати, на които не съм казала не могат да познаят. Ама малко ме е яд де. Искам и на мен да ми личи, но предполагам, че всичко ще дойде с времето си. За килограмите - аз от началото на бременността си стоя все на едни и същи - да съм качила най-много половин килце.

За мамите, на които им се е отяло месо - завиждам ви благородно. Не бях яла месо от 6 години, но като забременях така почна да ми се яде, че волю-неволю си позволих. Sad

Иначе другата седмица в петък съм на ФМ и се надявам да ми кажат пол, че ще се пръсна от любопитство вече. Mr. Green
Виж целия пост
# 112
Аз пък дето толкова обичах мръвки, сега ям месо само в нещо друго. А така цвър-пър, пържолки както преди въобще не ми се дояждат.
Виж целия пост
# 113
Момичета, ще ви отклоня малко от темата за коремчетата Simple Smile
Искам да ви питам тези от София, за Великден ще съм в София при сестра ми и искам да намерим от някъде да купим хубав козунак с мнооого пълнеж - стафиди,локум,орехи Simple Smile Задължително и с локум! Може и да си го поръчам някъде, но незнам от къде.. и цената не ме интересува, важното е да е хубав!!! Simple Smile Та ...ако някой има препоръки, чакам да сподели  newsm51
Виж целия пост
# 114
Привет!
Вече съм добре. Вчера много хубаво си се наспах следобед, наядох се обилно с варени картофи с масло и сирене преди това и всичко ми мина.

Аз си купих преди около 2-3 месеца летни дънки с ластик и връзки на кръста от Лайкики в Бургас. Незнам дали ги има и по другите градове, но цените им са нормални. Серията е за дебеланки, с нормално широки крачоли са, не са шалвари, не са и впити, приятна лека памучна материя.

Да, и на мен ми се спи следобед. Дори вече ме хваща нуждата от дрямка. Обаче сутрин ставам в 6, заспивам към 23ч и го отдавам по-скоро на недоспиване. Иначе както някой писа напред в темата и аз с първата бременност се чувствах в пъти по-добре. От четвъртия до към осмия месец направо си летях, нищо не ми тежеше или пречеше, все едно го нямаше корема. Laughing Обаче сега много лесно се измарям, нищо не ми се прави, все гледам да си полегна.

За тези, които нямат още кореми - не се тревожете първия път ми пролича чак в 5 месец, но пък накрая родих сина си 3,650 кг и качих всичко 11 кг. Та не е болка. Лошото е, че сега започвам в + тези кг и си ми е тежко вече.

За алкохола - пия си без проблем безалкохолна бира, вече 2-3 от както съм бременна Simple Smile Но не ми се пие алкохол, ооо и една чаша шампанско на годишнината от сватбата. Толкова никога не ми се беше ослаждало шампанско, идваше ми цялата бутилка да ударя Joy

И на мен не ми се преяжда месо, а нали уж трябва заради хемоглобина. Иначе кафето го спрях, че ми се гадеше от него, но от време на време пия горещ шоколад. Странно, но кола не ми се пие, а преди това изпивах по 2л през ден-два.

lorini, много е сладко това с коремите. Моя корем в момента е като на първата снимка в 16 седмица на мацката, дори може да е малко по-голям.

Ще гледам утре да ви пусна списък да нужните неща за бебето. Само дано не забравя да го взема довечера от вкъщи.

Лек ден на всички и бързо оздравяване Hug
Виж целия пост
# 115
Привет мацки:))
За спането-на мен следобед много мис е спи, но все някак си успявам да се справя:))
За коремчето- имам си- втора бременност личи си вече:))
-=Деси=-  резултатите са ти ок.Аз като питах преди години доктора кои да гледам -той вика тези за бременната. СЕга оба4е е решил да ме ядосва и ми вика ,че и вторите се гледали-но вече си е изпял песента. Моят риск за бременната за Даун е 1:780- със сигурност ще правя и вторият БХС.За информация-рискът от Даун за Инфото за док е 1:120(все пак имам прекъсната бременност точно заради Даун , уловен с БХС -риск 1:81 и гранични стойности на размера на нухалната гънка, после и амниоцентеза...подробности )
Все пак имайте предвит, че това са статистически данни, и вероятността да са  100% сигурни... няма такава.
Лек ден на всички и много  Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 116
Здравейте и от мен Hug .Днес при нас е някакъв ужасен студ, направо ми идва да си тръгна и да си легна на топличко Rolling Eyes.Аз забелязах нещо много странно, сутрин почти нямам коремче,а вечер е един издут и определено си личи, че съм бременна Joy Вие забелязали ли сте такова нещо, то ми е рано за коремче де, но като се има предвид, че преди ми беше лепнат за гърба Whistling
Ей, от устата ми го взе това. Shocked Вчера моя ми вика, че ако съм продължавала така с корема нямало да мога да ходя скоро. Така се бях издула вечерта, а дор цял ден почти не бях яла. Тая сутрин ме гледа и ме пита къде е изчезнал корема...
Аз да си призная си пийнах малко бяло вино и бира последните 2 седмици. Отпуснах се, а и като не ми се гади е друго. Но не мисля да се втелясвам прекалено, няколко глътки не променят нищо. Все пак и бозата, и оцета и други неща имат алкохолно съдържание. Wink
Виж целия пост
# 117
Здравейте момичета,

и аз да се включа, не че имам какво ново да споделя, ама все пак на къде без мен  Hug

Чувствам се чудесно, нищо не ми тежи, нищо не ме боли (дано само така продължава) и настроението ми е едно Великденско.
Очаквам с нетърпение печеното агънце, не съм спряла да се облизвам втора седмица.
Иначе за останалото месо – мога да ям, мога и да не ям. То като цяло времето вече си е пролетно не вървят много пръжките с вино, така че не се учудвайте че не ви се яде месо, колкото преди,
аз поне на по-топлото време го отдавам. Мен ми се ядат много салати, никога не съм им била супер фен, защото преди пиех доста бира, а те не вървят с нея….
Иначе за алкохола…. изобщо, ама изобщо не ми се пие. Преди си пийвах всяка вечер някоя и друга бира, сега мнооого рядко и то безалкохолна. Колата обаче ми се услажда страшно много и от време на време си пийвам  Whistling

Бих посъветвала мамчетата с разкопчаните копчета – не се мъчете  Naughty !!!! Купете си дънки/ панталони с широк ластик и ще се родите. Аз си взех супер дънки (по принцип нося само дънки) от пътеките в Младост 1А за 40 лв., толкова са готини и същевременно мега удобни. Имаше два три модела даже и мисля, да си купя още едни защото вече не мога да си представя да си нося старите дънки с копчето под корема, да ме стискат и да ми е неудобно.  При мен вече си има добре закръглено коремче, не искам да си представя, какво ще стане по-натам ако продължава да расте с тези темпове  newsm78 Иначе не мисля, че съм качила килограми....
Виж целия пост
# 118
Има безалкохолна бира? Shocked На коя марка? Къде я продават? Аз не съм бираджийка и тия неща не са ми известни.
Виж целия пост
# 119
zvezdi4ka, знаеш ли какви са граничните стойности за нухалната гънка?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия