Махам вече с малките ръчички - през ОКТОМВРИ ще събуждам всички

  • 32 941
  • 731
# 135
И моята е за миене , но не смея още. Направо не мога да я гледам. Embarassed
Виж целия пост
# 136
Мацки пак съм аз, след малко отивам на ЖК, ама хич не искам да ме гледа на ехограф и без това др. седмица съм на преглед,а и миналата пак бях и се притеснявам, че ще ми станат много ехографите, вас какво ви правиха първия път на ЖК newsm12
Виж целия пост
# 137
Аз редовно си мия банята. Доместос не ползвам от години. Медикс ползвах, свърши. Имам малко Циф, но предпочитам един гел за тоалетни и плочки, български - Ирисан. Няма хлор и белина в него. Пода също мия с него, или с разтвор на белина, но не силен.
Виж целия пост
# 138
Абе то препаратите добре, да речем че изберем някой дето е по-безвреден. Ама онзи ден реших да изчистя колата и после си полежах цялата вечер, защото като че ли се натоварих и за това не смея много, много да жуля и да търкам. Пък милото няма да ми се разсърди , че не съм си измила банята. newsm03 Гости не приемам откакто съм бременна. Нещо много ме хванаха суеверията. Даже съм си сложила чесънче под изтривалката.Ей така, за всеки случай!!! smile3521
Виж целия пост
# 139
Мацки пак съм аз, след малко отивам на ЖК, ама хич не искам да ме гледа на ехограф и без това др. седмица съм на преглед,а и миналата пак бях и се притеснявам, че ще ми станат много ехографите, вас какво ви правиха първия път на ЖК newsm12
мен на пъравата ЖК обстойно ме гледаха с ехографа, мериха ми кръвното, теглиха ме, после д-ра ми измери корема и таза, пусна изследване на кръв (ПКК), урина(белтък, глюкоза и др.), спин, васерман, вземи влагалищен секрет, кръвна група. Цитонамазка не си изпросих тъй като през октомври си правих!  Simple Smile
Аз го попитах дали ехографа е вреден за бебето и той ми отговори, няма страшно ако беше вреден нямаше да гледам жена си през 2 седмица!  Laughing
Виж целия пост
# 140
Момичета,тъй като не успях да изчета smile3529 цялата предишна тема-коментирахте ли кой къде си е избрал да ражда?!
Виж целия пост
# 141
щом си фенка на бирата, по-добре си пийни една чаша нормална бира  Laughing, вместо тия безалкохолните, звучат ми като безкофеиновото кафе - 100 пъти по-вредно е от другото, има много химия в него..

 Mama_v Поне в това, което съм изчела относно безалкохолната бира (не е малко) няма нищо притеснително, технологията за получаването и не е много по различна от на алкохолната т.е аболютно естествен продукт е, без химични добавки... Wink и освен това както и алкохолната, така и безалкохолната са богати на витамини от група Б в т.ч. и фолиева кисели  Crazy Съчетава се полезното с приятното  Flutter
Аз вече рядко пия дори и безалкохолна, защото ми се допушва  Embarassed Embarassed Embarassed
Интересувах се доста за безалкохолната, когато решихме да правим опити за забременяване (консултирах се и с лекар), още тогава спрях алкохола..... но пък от nonalcoholic - а си пийвах редовно по много  Laughing

Относно препаратаите наистина не никак добре да се излагате на миризливи химични препарати! Това вече си е 100% химия. Помолете половинката или някой близък да ви отмени в тази задача или ползвайте леки препарати.
Виж целия пост
# 142
Абе то препаратите добре, да речем че изберем някой дето е по-безвреден. Ама онзи ден реших да изчистя колата и после си полежах цялата вечер, защото като че ли се натоварих и за това не смея много, много да жуля и да търкам. Пък милото няма да ми се разсърди , че не съм си измила банята. newsm03 Гости не приемам откакто съм бременна. Нещо много ме хванаха суеверията. Даже съм си сложила чесънче под изтривалката.Ей така, за всеки случай!!! smile3521
Аз съм така след като пускам прахосмукачка, после умирам от кръст и стомах и се свивам като глист, но поне знам че няма химикали, с които да навредя по някакъв начин и след час два ми минава. Явно прахосмукачката напряга коремните мускули! ОФФФ аз откакто забременях страшно се вманиачих по това какво ползвам, вече и мокрите кърпи спрях, уж били бебешки, а са пълни с пентанол, киселини и парабени, а парабените са страшно вредни Sad Четох упътването на препаратите, не пише да са противопоказни за бременните (само за водните организми), все си мисля че щеше да пише, че са тератогенни и водят до малформации, но гадните производители понякога ги пропускат тези факти #2gunfire
Виж целия пост
# 143
Момичета, има ли от вас такива, които си следят бременността и на частно и по здравна каса? Все още се чудя дали да се запиша на ЖК и по здравна каса и от друга страна ако се запиша дали да казвам, че се следя и другаде, също така дали ще има начин да избегна боденето по няколко пъти за изследвания, след като вече са ми направени на едното място. От друга страна има ли някакви специфични документи, които ще ми трябват при раждането например, които трябва да бъдат издадени по здравна каса? В клиниката, в която ходя на частно досега винаги са ми издавали всичко необходимо - болнични и т.н., но там няма раждане и за тези неща още не съм ги разпитвала.
Виж целия пост
# 144
Момичета,аз си чистя със Доместос банята и не се отказвам.Въобще от нито една домакинска работа не се отказвам.Не мога да търпя разхвърляно или прашно.Всеки божи ден минавам с прахосмукачка със стирка,бърша и си търкам.Банята един път в седмицата обстойно почистване,през ден-два изсипвам Доместос в тоалетната и я поотърквам.Единственото нещо което не правя,но и преди бременността не съм правила е миенето на прозорци-моят мъж на две седмици ги измива.
Инъче за прегледите ми и ЖК и всичко останало е при един лекар на частно и при него ще раждам.
Виж целия пост
# 145
Да се включа по 2 теми:
1) за алкохола - моята лекарка твърди, че единствено от него плацентата не може да предпази бебето, така че грам не пия!
2) за чистенето - продължавам аз да чистя, но не ползвам вонящи препарати - има Медикс универсал - с него навсякъде  newsm10
Виж целия пост
# 146
Момичета,аз си чистя със Доместос банята и не се отказвам.Въобще от нито една домакинска работа не се отказвам.Не мога да търпя разхвърляно или прашно.Всеки божи ден минавам с прахосмукачка със стирка,бърша и си търкам.Банята един път в седмицата обстойно почистване,през ден-два изсипвам Доместос в тоалетната и я поотърквам.Единственото нещо което не правя,но и преди бременността не съм правила е миенето на прозорци-моят мъж на две седмици ги измива.
Инъче за прегледите ми и ЖК и всичко останало е при един лекар на частно и при него ще раждам.

Канела благодаря ти, че ме успокои за Доместоса Hug, че са ме обхванали ужасна вина и угризения, че го ползвах. Явно не съм само аз където рискувам с него, но мисля че днес беше последния път до раждането, в който го ползвам, уж само наръсих и натърках тоалетната, но пак си мирише силно на хлор, а от Медикса- той мирише хубаво, но ме заболя чак главата. ААА следващия път ще изнудя мъжа си, сега ми е паднало Grinning
Виж целия пост
# 147
Даниелка,аз си купих маски от аптеката ,от тези за еднократна употреба.И чистя на почивки.В смисъл влизам в банята намацвам тоалетната и мивката и излизам след две три минути пак и натърквам плочките.Ама всичко на отворен прозорец и с ръкавици.После проветрявам.Но е факт,че моя мъж след като се изкъпе и веднага натърква плочки ала-бала.Много ми помага мишлето ми без дума да му кажа txtloves
Виж целия пост
# 148
Даниелка,аз си купих маски от аптеката ,от тези за еднократна употреба.И чистя на почивки.В смисъл влизам в банята намацвам тоалетната и мивката и излизам след две три минути пак и натърквам плочките.Ама всичко на отворен прозорец и с ръкавици.После проветрявам.Но е факт,че моя мъж след като се изкъпе и веднага натърква плочки ала-бала.Много ми помага мишлето ми без дума да му кажа txtloves
Канела, браво на мъжа ти, много хубаво, че сам се включва да помага!!! Моят се включва в готвенето, миенето на чинии, но мрази да чисти, особено бани, освен това почива на месец 2-4 дни горкия и го чаках известно време да прояви инициатива да очисти банята, но без резултат, а и ми беше малко неудобно да го карам насила, та реших да се пожертвам. На миналата консултация питах д-ра дали мога да чистя с препарати и той ми вика чисти си, ама ползвай ръкавици и вика на мъжът ми, ти защо се спотайваш и не чистиш, сега е паднало да и помагаш, но оттогава до днес 2 седмици минаха, а тези плочки страшно ме нервиха #Cussing out
Виж целия пост
# 149
    svetla81 аз лично първата бременност едновремено се следих и на ЖК и на частно, допълвах ги така да се каже Simple Smile. По здравна каса се полагаха 3 прегледа с видеозон, два пъти общи изследвания кръв, урина и ако не ме лъже паметта два вагинални прегледа с взнимане на секрет. Лекарката , която ме следеше не се престара и даже искаше да ми спести, част от полагащото се.Другото е мерене на кръвно, килограми, обиколки корем. Ползвах го така да се каже, за да имам картон, който е задължителен при постъпването в болницата, ако си решила да не си плащаш раждането и да ми минат изследванията по каса, нали за това си плащаме осигуровките вкрайна сметка. На частно само ходих да ме гледат с ехограф почти всеки месец и си правих ФМ в 12 и към 20 седмица. Малко беше по-скоро за мое успокоение, защото лекарката по здравна каса беше толкова дръпната, че и вадих думите с ченгел и като я питах към края за пол, каза, че не можела да каже. Ако обаче си си платила абонамент някъде, който включва изследвания, прегледи и т.н. и след това мислиш да раждаш платено някъде, може би няма смисъл от двете паралелно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия