Ревматоиден артрит - 3та тема

  • 235 597
  • 1 485
# 780
Вера дано по-скоро ти поставят точна диагноза.Мин. год. се разбрахме с ревматолог завеждащ отделението да вляза за 3 дни-за уточняване на диагноза.Още първият час ми поставиха абокат и тъй като аз не гледах/лошо ми става/ ,ми сложиха и Урбазон-без да ме предупредят.Много се ядосах.Че аз нямах д-за.Историята е дълга ,изненаха ме още веднъж с Урбазон/странично /.Сестрата беше много бърза.На 3 ден поисках да ми махнат абоката-леле какъв шок беше за всички.Всяка сутрин ми оставяха някакви обезболяващи на шкафа-хвърлях ги.Решили,че имам болки ooooh!Аз не спях в отделението.Както и да е съкращавам.5 дни  ме водеха на стационар,вместо 3.На 5 ден сутринта се връщам в стаята-бре на леглото ми лежи баба!Че аз не съм изписана.Оттогава не желая никакви диагнози.На мой гръб се отчетоха толкова пътеки,а ми изследваха само антитела и ултразвук на корем.в моя случай ми нарушиха правата.Да не говоря,че въобще не се занимаваха с РЕйно и Сьогрен.С една дума започнаха лечение без да установят какво точно ми има.Вера,разбирам ,че си доволна  от лекарите.Това е хубаво.Аз приключих с тях- с русенските.
Виж целия пост
# 781
А  м/у другото като поисках да ми махнат абоката решиха,че съм психично болна.Завеждащата ме "защити'-било от лупуса.   Накрая в д-зата написали и Сьогрен,защото видяха ,че пия много вода Simple Smile  .                     А иначе само тя разбра,че си знам правата и винаги се съгласяваше с мен.Нищо ,че ме излъга за престоя.Накрая даже си направи труда да ме изпрати,предупреди ме за ваксините,слънцето...Въобще беше пълна пародия.
Виж целия пост
# 782
Сисонела, за тази книга говорих, че ще си я купя  Peace За себе си мога да кажа, че написаното от Мадлен Алгафари важи в пълна сила. Аз съм прекалено самокритична, емоционална съм, но изразявам само положителните емоции пред хората, лошите в действителност задържам в себе си. Също, ако изпитвам неприятни чувства към някого по някаква причина, се опитвам да потискам тези чувства, търся нещо хубаво у тези хора, обвинявам се, че мога да бъда негативна към някого. Сигурна съм, че греша спрямо себе си. Пак казвам - тази Пролет влезнах в големи спорове с близки хора, досега не си го бях позволявала, но вече нямаше къде да я събирам тази негативна емоция. Освен това станах по-уверена в себе си, не се тревожа толкова, колкото преди, игнорирам неприятните хора, не правя опити да ги харесвам...чувствам се страхотно физически  Grinning Имам температура и отоци, но сякаш не са тук. Само на моменти напомнят за себе си, сигурно, за да не се самозабравя. Трябва да излекуваме душата си, за да се чувства добре тялото  Hug

Розали, като чета написаното от теб, все едно аз съм го написала. И аз задържам лошите мисли в себе си по същия начин. Защото знам, че думите нараняват много. А езика ми е много отвратителен като каже всички истини. И най интересното, което съм забелязала в себе си, е че казвам искината когато има други хора с мен, които виждат същото това нещо което и аз не харесвам тогава зачеквам темата за да ме подкрепят и така събирам смелост да изкажа всичко което ме глозга от вътре.
Но пък ако трябваше да бъда критична постоянно към другите нямаше да мога да се понасям, защото постоянно ще мърморя и им правя забележки, а това най-много ненавиждам в другите, когато го правят.
Виж целия пост
# 783
Сисонела, за тази книга говорих, че ще си я купя  Peace За себе си мога да кажа, че написаното от Мадлен Алгафари важи в пълна сила. Аз съм прекалено самокритична, емоционална съм, но изразявам само положителните емоции пред хората, лошите в действителност задържам в себе си. Също, ако изпитвам неприятни чувства към някого по някаква причина, се опитвам да потискам тези чувства, търся нещо хубаво у тези хора, обвинявам се, че мога да бъда негативна към някого. Сигурна съм, че греша спрямо себе си. Пак казвам - тази Пролет влезнах в големи спорове с близки хора, досега не си го бях позволявала, но вече нямаше къде да я събирам тази негативна емоция. Освен това станах по-уверена в себе си, не се тревожа толкова, колкото преди, игнорирам неприятните хора, не правя опити да ги харесвам...чувствам се страхотно физически  Grinning Имам температура и отоци, но сякаш не са тук. Само на моменти напомнят за себе си, сигурно, за да не се самозабравя. Трябва да излекуваме душата си, за да се чувства добре тялото  Hug

Розали, като чета написаното от теб, все едно аз съм го написала. И аз задържам лошите мисли в себе си по същия начин. Защото знам, че думите нараняват много. А езика ми е много отвратителен като каже всички истини. И най интересното, което съм забелязала в себе си, е че казвам искината когато има други хора с мен, които виждат същото това нещо което и аз не харесвам тогава зачеквам темата за да ме подкрепят и така събирам смелост да изкажа всичко което ме глозга от вътре.
Но пък ако трябваше да бъда критична постоянно към другите нямаше да мога да се понасям, защото постоянно ще мърморя и им правя забележки, а това най-много ненавиждам в другите, когато го правят.

добре де защо толково го мислите как ще го приемат хората, това което казвате?
Аз напоследък почнах да правя това, което ми харесва, опитвам се да съм по-спонтанна и не го мисля вече как ще приемат думите или постъпките ми. Хора разни. Много често ми се случваше да си мисля, че видиш ли сега еди кой си ще се обиди пък той дори и не си помисля за такова нещо. Аз съм свободна да кажа каквото искам, пък както искат така да ме разбират/ и другата страна е свободна нали:)/. Тук не говоря за умишлено нараняване с думи обаче. Тук говоря за право на свободно изказване без да се притесняваме " Ама какво ще кажат хората".
Тази книга на Мадлен и аз съм замислила да си я купя. Тя ми говореше доста отдавна за нея и явно вече е факт. ама много ме кефи как я е озаглавила Joy
Виж целия пост
# 784
Тук не говоря за умишлено нараняване с думи обаче. Тук говоря за право на свободно изказване без да се притесняваме " Ама какво ще кажат хората".
Тази книга на Мадлен и аз съм замислила да си я купя. Тя ми говореше доста отдавна за нея и явно вече е факт. ама много ме кефи как я е озаглавила

 Bunnie точно от такива свободни изказвания стават проблемите защото не могат да ме разберат. Ама и как да ме разберат като хората имат всичко задоволени са и не могат да оценят глупостите които говорят. Последно се ядосах за следната глупост идват ми гости аз се радвам, постарах се да сложа пълна маса разнообразна. И познайте един искал без оцет салатата друг я ядял еди как си. Мале като ми кипна им викам. Вие глад не сте видели, обиждате ме като не харесвате нещо което дори не сте вкусили а изказвате мнение а съм се постарала. Я да обикаляте кофите и да няма какво да ядете ще имате ли такива претенции. Просто не знаех кой как го обича а това което направих си беше най масовото ядене. Абе и свекито като ми се нахвърли вече имайки потдръжници. А тя като види малко маносан домат или нещо друго вика уф това нищо не става от него аз и мъжа ми и викаме изрежи го ама тя не боклук било. Ей такава простотия направо ми лази по нервите. Иска ми се да лиша този човек от всичко за да почне да цени и най малкото. Ама то акъл не може да се налее, ако няма такъв. Абе за глупости, ми се разваля настроението, ама се разваля. Няма угодия с две думи. И като ми писна на другия ден казах "който както иска така да си готви сам". И така всеки си готви както го иска сложиха масата аз само помощник готвач го давах.
Виж целия пост
# 785
Judy, давам ти сайт за алкалоформиращите храни и pH:

http://www.life-enthusiast.com/index/Education/pHBalance/Acid_an … ine_Forming_Foods

Виж целия пост
# 786
Judy, диети за балансиране на pH:

http://www.life-enthusiast.com/index/Education/pHBalance/Diet_Gu … _for_pH_Balancing
Виж целия пост
# 787
Аз вече се прибрах, изписаха ме до другия месец, де. Оказа се лупус, артрита си го имам, но той е вторичен. Лекуват ме с Резохин 20 дни по 2 таблетки, после по 1, медрол 2таблетки сутрин, 1 вечер. След един месец ще правим изследвания и ще решат дали да има още пулс терапия.
Виж целия пост
# 788
Вера,трябва профилактично да посещаваш очен.Прочети листовката на Резохин              !Какъв точно ти е лупуса-лек?Дозите ми се виждат големи.Аз бях  с по 1 на ден.
Виж целия пост
# 789
Относно лупуса, ето какво намерих като препоръки в един сайт за хора, които споделят за него:((

http://www.earthclinic.com/CURES/lupus.html

Виж целия пост
# 790
От цялото четене и писане тук разбрах че да си серопозитивен е голям късмет! Twisted EvilКолкото по хубава кръвна картина #Crazy толкова по хубава болест!!!     Във форума се запознах с момиче което е болно от лупус от 7 години.Тя ми сподели че през цялото това време никога не е имала положителен ана профил и никога ускорена утайка...А аз днес не можах да събера смелост да се обадя на лекаря си и да питам кой антитела са ми раздвижени.Нещо не искам да знам! Outta Joint :bad-wordsСьгрен,лек артрит и хашимото засега са ми предостатъчни.... #Cussing out
Виж целия пост
# 791
 Вера, Преди 2год., когато ме диагностицираха с РА, най- напред ми изписаха Реазохин. Пих го 6мес. по схема. Непременно взимай нещо и за стомаха, аз пиех всеки ден Лансопрол. Резохина е агресивен към стомаха и много бях отслабнала.  За тези 6мес. не успя да навреди на очите, но периодично трябва да преглеждаш очните дъна( по- горе бе писано). Успех!
 Аз пък изкарах предните 2 седмици един бронхит- не мина без антибиотици, повали ме.
Виж целия пост
# 792
Благодаря и тук, Добра жена!  bouquet
Виж целия пост
# 793
elbosi, Резохина е по 2 таблетки за 20 дни, после е по 1 таблетка. Лупуса не знам какъв е, лек или тежък, ама не е по-тежък от мен, така че ...
giusi, аз пък мислех, че е по-лек от метотрексат, а се оказва, че бил много агресивен. В какъв смисъл - болеше те корема, гадене ли имаше ?
Виж целия пост
# 794
Джудииии......Благодаря ти за страхотния лекар  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия