Ревматоиден артрит - 3та тема

  • 235 581
  • 1 485
# 915
Розали, и мен ме отпуска до 1-2  от кортикостероидите. Иначе и диклак инжекция също ми действа много добре и бързо ме отпуска. Държи ме понякога месец, ама зависи де, може и само 10 дни да ме държи. Как си сега, по-добре ли си ?
Нормално е да се изплашиш, силен е не, който не се страхува, а който е господар на страха си, нали така беше. Пиши си като се стреснеш, ние ще ти изсъскаме и ще се успокоиш. Hug

Всяка една от нашите болести, артрит или лупус, вече успешно се контролира и от никое не се умира. Вярно неприятно е, лечението е тежко, но пък е временно, ще отмине, това е просто период.
Виж целия пост
# 916
Вера, чувствам се по абсолютно същия начин, без съвсем никаква промяна. Вчера походих повечко и си ме боляха доста пръстите на краката, подути са, въобще няма промяна  Rolling Eyes Слагали са ми Депо-медрол локално, тогава имаше подобрение за 20-тина дни. Сега пия и хапчета, отделно инжекцията - нищо  Rolling Eyes

Утре ще видим какво ще се правим  Whistling

Диагнозата (нищо, че официално не е поставена) съм си я приела много отдавна, живея си в мир с нея  Wink Това, което исках чрез постъпването в клиниката, получих - сега всички живеем в мир с нея   Laughing

Cheating , бъди упорит  Hug
Виж целия пост
# 917
Розали,  изписаха ли те, какво лечение ти назначиха, какво казаха за белия дроб, всичко. Hug
Виж целия пост
# 918
Вера, безкрайно съм разочарована! Вчера лекуващият ме лекар каза Ревматодиден артрит, Сьогрен, Артроза, Рейно-то не го мисли, то е безобидно. Смяташе да ми изпише Резохин. Аз не съм го питала нито за диагноза, нито за лечение, той ми го каза в откровен разговор, така да се каже. Днес ме изписаха с леки прояви на Рейно - до там! Каза, че доцентката казала, че не може да ме изпише с РА, при условие, че не отговарям на един от критериите - кръвните изследвания!!! Голям късмет имам, нали!? Епикризата ми е изключително противоречива. Описани са ми общо взето всички стави с оток, както казах дори на някои аз самата не знаех, че имам, пише си, че ставите на ръцете са артритни и т.н, че трябва да се следя от ревматолог, че трябва да пускам имунология на всеки три месеца, че не трябва да се натоварвам.., но ми няма нищо  Stop Изписали са ми витаминчета и съдоразширяващо, при условеи, че 100 пъти казах, че съм ходила на съдов хирург и нямам проблеми със съдовете. Лекуващият лекар ме съжали, но нищо не можел да направи, аз му казах, че ще си се изкривявам до безкрайност и така... Питах го дали ще ми спадне Т от съдоразширяващите  Whistling Каза - със сигурност не. Дааа, следващият човек, който ми каже, че съм късметлийка с тези хубави кръвни изследвания, ще бъде лично от мен удушен с голи ръце  Whistling

Другият месец искат пак да постъпя за доизясняване. На кое!? На клиничната пътека ли!?

Не съм сигурна, че са ми останали сили вече да я водя тази борба  Tired
Виж целия пост
# 919
Нарочно се пишат всякакви д-зи,лечения ....Кл.пътеки са важни,изследванията-все пак отделението се издържа от това  WinkВ крайна сметка Розали май не си с ясна д-за.И докторите незнаят какво да те правят LaughingАз пък спрях Резохина  преди около 2 мес.На преглед съм на 31.08. при д-р Заркова.Като разбере,че не съм спряла ракийката и салатката.....
Виж целия пост
# 920
В моята епикриза колко диагнози написаха #CrazyИ то без изследвания за Сьогрен,Рейно.И за Лупус-само антитела.
Виж целия пост
# 921
Елбоси, чух се веднага, след като излязох от клиниката с доктора, САМО НА КОГОТО имам пълно доверие. Не му казах нищо конкретно, само се уговорихме да се видим тези дни. Казах му само, че са ме изписали с Рейно, а той каза :"Това заради клиничната пътека ли?" Беше по-скоро риторичен въпрос. Няма какво друго да добавя  Stop

Интересно ми е защо ми сложиха кортикостероид, а също така и защо този тъп кортикостероид подейства два дни след поставянето му. Боже, какво не е наред с мен!? Всичко при мен се случва наопаки на останалите нормални хора  Laughing

Вера, много ти благодаря за загрижеността  Heart Eyes Белият дроб ми е наред. От прекараните бронхити има останали следи  Peace

П.п: Да, Елбоси, гледат само кръвните, другото явно не ги интересува. А като искам обяснение за останалите симптоми, се чудят какво да ми отговорят. Сигурно Рейното ми подува, изшипява и изкривява ставите  Whistling Подразних ги с остроумието си  Laughing
Виж целия пост
# 922
Рейно се обостря при студ.Подуване-да,но останалото..Аз нямам такива екстри.От това ,което съм чела за Рейно-няма изкривяване.А иначе даже и да ги интересува-незнаят какво да правят.Да сте чули лекарите да са излекували някой с такива заболявания/риторично/?
Виж целия пост
# 923
Елбоси, от капиляроскопията - нямам Рейно. Правена е на ръцете, знам ли дали е показна за краката. Те са писали, че имам само на пръстите на краката и то, защото видяха, че посиняват, когато са студени, но не се подуват. Подути са ми по принцип ставичките на пръстите и то само на последната фаланга. Честно казано, нищо не разбирам. Яд ме е, че честно могат да застанат и да кажат - да, има проблем, но не можем все още да установим от къде идва. След като поспорих с лекуващия, с недомлъвки го призна. Пуснаха ми ревма фактор по класове, думите му бяха  - дано излезе нещо. Което за мен означава, че не отричат РА. Беше готин, съжалявам, че си поизпуснах нервите пред него - не го заслужава  Peace

Виж целия пост
# 924
Апропо-напр.Рейно.След като лекарите не знаят как и защо се появява,какво лекуват?След като  не е установена причина как решават какво е лечението?Значи всичко е погрешно.
Виж целия пост
# 925
С една дума-нищо незнаем,ама ще те лекуваме ShockedЗатова съм се отказала от конвенционалната медицина.Човек учи цял живот и трупа опит.А опит на няколко хиляди години?Визирам алтернативна медицина.Вероятно и тогава се е случвало проба-грешка.Но с времето хората са се научили.Може ли да се сравни сегашната медицина с тежки последствия,странични ефекти невъзможността да се лекуват "нелечими" болести.Как старите учения лекуват,а новите заробват,че и влошават?
Виж целия пост
# 926
Така излиза  Crazy

Всъщност на мен нищо не можаха да ми обяснят. Няма влошена кръвна картина  Wink Тя като е влошена и аз мога да си обясня защо се чувствам така.
 
Днес дойде една жена. На 60г със завишено Ана. Приета в клиниката, заради това Ана, нищо друго. Добре, де, и баба ми знае, че Ана при по-възрастните хора е нормално да е със завишени стойности. Нали не греша?
Виж целия пост
# 927
С две думи - останах с впечатление, че гледат на нас не като на пациенти, а като на клинични пътеки  Wink
Виж целия пост
# 928
Кръвната ми картина винаги е била добра.А за бабата.Нямате си представа колко плаща касата за леглоден и т.т. Wink
Виж целия пост
# 929
С две думи - останах с впечатление, че гледат на нас не като на пациенти, а като на клинични пътеки  Wink
Точно така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия