Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Коликите при бебетата могат да се проявят с интензивно плач, извиване на тялото, натрупване на газове и трудности при заспиване. Обикновено симптомите се появяват вечер и могат да продължат няколко часа. Важно е да се уверите, че бебето не страда от други здравословни проблеми и да се консултирате с педиатър в случай на загриженост.
-
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
-
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
Препоръчително е кърмещите майки да консумират хидратиращи течности като вода, ябълков сок, сок от касис и супи. Те трябва да избягват храни с консерванти, бобови растения и по-пикантни храни. Зелето и спанакът също трябва да се консумират по-рядко поради потенциално високо съдържание на нитрати. Винаги е добре да се консултирате със специалист за персонализирани хранителни препоръки.
-
Как да подготвим бебето за къпане?
-
Защо мента, маточина и валериана не се препоръчват по време на бременност?

Чудесно е, че в първите дни не сте имали проблем. Обикновено няколко дни след раждането слиза и зрялото майчино мляко, което може да е в по-големи количества. При всяка жена е различно. Понякога се случва гърдите да се напълнят по-рязко и тогава изцеждането и сукането може да е затруднено. Към момента как се чувстваш? Усещаш ли да имаш бучки? Виждам, че момичетата са ти дали добри идеи за справяне със ситуацията. 
Ще питам и педката на 14ти, ама тук опитните мами може да дадат съвет
Да ни е жива и здрава и много щастлива! 

Нощем ядем през 2-3 часа и така. Имаме си и колики, но поне са леки и няма ревове, само мрънка и ръмжи
Обаче не знам, от друта страна ми е някакво конфузно, че е много мъничка. Ще видим докито какво ще рече...