Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Коликите при бебетата могат да се проявят с интензивно плач, извиване на тялото, натрупване на газове и трудности при заспиване. Обикновено симптомите се появяват вечер и могат да продължат няколко часа. Важно е да се уверите, че бебето не страда от други здравословни проблеми и да се консултирате с педиатър в случай на загриженост.
-
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
-
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
Препоръчително е кърмещите майки да консумират хидратиращи течности като вода, ябълков сок, сок от касис и супи. Те трябва да избягват храни с консерванти, бобови растения и по-пикантни храни. Зелето и спанакът също трябва да се консумират по-рядко поради потенциално високо съдържание на нитрати. Винаги е добре да се консултирате със специалист за персонализирани хранителни препоръки.
-
Как да подготвим бебето за къпане?
-
Защо мента, маточина и валериана не се препоръчват по време на бременност?

Звънях да проверя какво се случва, но явно бяха в обедна почивка и никой не вдигна. Към 14 пак ще звъня


обаче той си изразява нуждите предимно нощем...Иначе през деня си го оставям в спалнята - там е тихо и спокйно - може би наистина е грешка...Май сега е моментът да го приуча да спи на всякакъв шум... 
То все още не е много жега...и се чудя колко да го обличам...
Ама това време много ме обърква, хем е топло, хем уж е само май месец. Ама май е добре за сега, щом не съм я претоплила.
Ще чакам търпеливо да се изчисти сама. Сутрин почиствам личицето с преварена водичка. Вечер при баня и го мия също.
Иначе обработвам с нещата, които ми изписаха от родилното. В болницата ми казаха, че не я боли, но всеки път е едно и също, така е от около седмица вече, мъча си детенцето и ще се побъркам!
Камо ли да си прекъсвам разходката, за да тичам към вкъщи