Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Коликите при бебетата могат да се проявят с интензивно плач, извиване на тялото, натрупване на газове и трудности при заспиване. Обикновено симптомите се появяват вечер и могат да продължат няколко часа. Важно е да се уверите, че бебето не страда от други здравословни проблеми и да се консултирате с педиатър в случай на загриженост.
-
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
-
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
Препоръчително е кърмещите майки да консумират хидратиращи течности като вода, ябълков сок, сок от касис и супи. Те трябва да избягват храни с консерванти, бобови растения и по-пикантни храни. Зелето и спанакът също трябва да се консумират по-рядко поради потенциално високо съдържание на нитрати. Винаги е добре да се консултирате със специалист за персонализирани хранителни препоръки.
-
Как да подготвим бебето за къпане?
-
Защо мента, маточина и валериана не се препоръчват по време на бременност?
Понеже аз до преди 2-3 дни уж вече нищо бе усещах, но от 2-3 дни почна пак да си ме придърпва от едната страна и се притесних...нещо да не съм натоварила шева, че бебо в поза люлка го кърмя и ми е все на корема... 

За протокола - само на кърма е, без разни води, чайове и подобни. Лекарката вика - много са за 2 седмици, ама то при кърмено бебе обикновено така става. И да съм давала вода ако иска да суче, а още не му е дошло времето за хранене ......... да, бе, да 
). И не я давя чаааак толкова 