Турска кухня *5*

  • 526 661
  • 1 748
# 1 710
Много обичам кафе на джезве,особено направено на пясък.Досега все гръцко съм взимала.
Видях, че и в София го има и ще го потърся.
С кофеин ли е? Каква му е цената?
Имаме кафе машина, но предпочитам на джезве. Това кафе е само за джезве. Пакетче от 100 гр струва 3 и нещо лв., а кутията от 250 гр - 10 и нещо лв. През декември от Египетския пазар от фирмения магазин в Истанбул, 250 гр кафе Мехмет ефенди си купих за 9 tl
Виж целия пост
# 1 711
Много скъпо в Бг Thinking
Лирата 60-70ст ли е?
Виж целия пост
# 1 712
Много скъпо в Бг Thinking
Лирата 60-70ст ли е?
Така е! Ама... кеф цена няма!  Laughing
Виж целия пост
# 1 713
 Peace
Виж целия пост
# 1 714
Лирата в момента е около 45 ст.  Wink
Виж целия пост
# 1 715
Кафето съм го виждала в Технополис или Техномаркет някоя от тези вериги го продаваше(беше минала година, но все пак може и още да го има  Peace )

технополис: http://www.technopolis.bg/bg/Coffee/Coffee-MEHMET-EFENDI-MEHMET- … 3%D0%A0-/p/820502
Виж целия пост
# 1 716
Мехмед ефенди има сайт. Там може да проверите в кой град го продават и къде. Аз от там си намерих инфо за Русе Peace
В Технополис ще се предлага, защото те продават машините на Беко за турско кафе. Но преди месец ходих в нашия и не видях такова кафе.
Виж целия пост
# 1 717
В Пловдив кафето се предлага в магазини от веригата ЛЕКСИ, ако ви интересуват цени мога да проверя
Виж целия пост
# 1 718
В къщи имаме  Мехмет ефенди в кутия, стои вече 5-та година ,купувано от Турция даже. Така и не го доизпихме. Изобщо не се хареса на домашните.
Виж целия пост
# 1 719
Ще ми го донесат утре и ще го пробвам,дано ми хареса.
Взели са го за 16т.л/250гр,в кутия....увеличили са го май Thinking
Виж целия пост
# 1 720
Ще ми го донесат утре и ще го пробвам,дано ми хареса.
Взели са го за 16т.л/250гр,в кутия....увеличили са го май Thinking
Ами тя и лирата е 0.50 ст
Виж целия пост
# 1 721
Купувала съм на 2-ри януари т.г. 100 гр. пакетче за 3,25 т.л. от КИПА, защото не ми се ходеше на центъра, там в Арсландзаде съм взимала в началото на декември по 3 лири
В твоя случай половината от цената трябва да е за кутията.
Виж целия пост
# 1 722
С голяма изненада вчера разбрах, че тученицата, която смятах за плевел, в турската кухня много се използва и в салати , и в супи. С руколата вече съм наясно, пробвала съм салата от нея.
Виж целия пост
# 1 723
Ето една рецепта
https://www.24chasa.bg/spravochnik/article/5643559
Виж целия пост
# 1 724
Купувала съм на 2-ри януари т.г. 100 гр. пакетче за 3,25 т.л. от КИПА, защото не ми се ходеше на центъра, там в Арсландзаде съм взимала в началото на декември по 3 лири
В твоя случай половината от цената трябва да е за кутията.
може би,...дано поне е метална
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия