Ето, че ОКТОМВРИйската дружина премина първата третина!

  • 40 157
  • 728
# 525
Aз пък ходих на тест с глюкоза и сега чакам резултатите...
Сън не ме лови..
Виж целия пост
# 526
Добро утро  Simple Smile
Виж целия пост
# 527
Добро утро и от мен момичета! Дано е слънчев, лек и приятен!
Личния лекар дава болничен до 7 дни, след това се минава на ЛКК, която дава за по-дълго време, ако има заболяване - на ТЕЛК, това е, което знам, затова се минава на ЛКК!   bouquet
Виж целия пост
# 528
Добро утро!

Днес съм решила най-сетне да ида да се запиша да ЖК. Още кръв не са съм пускала тая бременност. Егати спокойствието ме е обзело.

tanchoo, проблемите ти са, тъй да се рече, съвсем нормални.  Има къде, къде по-сероизни. Та споко...
Виж целия пост
# 529
Добро утро и от мен!!! Ние вчера пак бяхме на преглед. Борим се с едни гъбички и уж си били отишли, ама имало левкоцити останали-каквото и да означава това, защото моята лекарка не е много по обясненията. Предната седмица пак бях на преглед. Всичко беше наред. А вчера - матката ми била чувствителна. Изписа ми но-шпа-3 пъти по две и Магнерот - 2 пъти по едно.  А аз не чувствам нищо. Нито ме боли, нито ме придърпва. За онази болка , когато кихнах ми каза, че толкова ниско е само жила някаква. Още повече , че било при кихане, няма какво друго да е. За пол въобще не говори - на Феталната сме щели да разберем. След 2 седмици пак ме вика - ще беседваме. Е, не можах да й обесня на тази жена, че пътувам от провинцията и не мога да ходя толкова често и това е то!!! #2gunfire А и ми изписа крем за мазане на влагалището, защото съм имала течение. Сега пък май с течението ще се борим! За бебето ми каза само, че е "живичко". Малко съм разочарована. Само това ли - живичко. Не че не ми стига, но като чета вашите лекари как ви обесняват всичко подробно...моята с една дума. #Crazy Да се роди само живо и здраво, пък каквото трябва ще го изтърпа - било то и гадно отношение. Но като се има предвид , че си плащам по 30 лв на преглед, защото в крайна сметка се оказа, че не работи със ЗК, някакси очаквам някакво по-специално отношение.... #2gunfire
Виж целия пост
# 530
Добро утро момичета!

За изследванията мен всеки месец ми взимат кръв и урина, до сега други изследвания не са ми правени.
   

В понеделник тате ме продаде за едно шише ракия и така да се каже вече съм сгодена. Имам си страхотен пръстен и колкото и да си мислех, че тези неща не ме вълнуват (годежи, сватби), всъщност съм много щастлива и отново влюбена.  newsm76
В тази връзка имам нужда от помощ. Момичета, от къде да си купя рокля – официална, не сватбена??? Моля ви кажете къде има магазин с рокли за бременни и размери разбира се. Вчера мерих 10 рокли нито една неможах да  облека, заради бюста. Правят ги едни уж за бременни, ама само за 50 килограмови бременни. Аз съм доста повече и отделно съм с огромен бюст.  #Cussing out

Незнам дали се похвалих, колко се радвам, че съм качила от началото до сега само един килограм! Надявам се така стегнато да продължавам, иначе бебчо си расте както трябва.
Това едно кило съм го качила само на пупа  Crazy
По принцип и лекарката ми каза, че повече от 10-12 кг. не трябва да качвам. Аз се надявам да се вместя в по-малко, но да видим. Не гладувам разбира се, но хапвам умерено без да се тъпча, колкото и да ми е вкусно. Ям много кисело мляко плодове и зеленчуци, все неща които преди не са ме изкушавали, но сега просто това ми се яде. Мазни и тежки храни изобщо, ама изобщо не ми се ядат. В момента умирам за едно тараторче …
 
Хайде весел и усмихнат ден!

П.С. Помагайте с магазина за роклите моля ви!   bouquet

Виж целия пост
# 531
Добро и слънчево утро и от мен Hug
neli_m.nankova защо не си смениш лекаркатам щом не си доволна от отношението и? Още повече, че и плащаш за това?
Аз другата седмица като ходя на преглед ще пускаме пак и кръв, и урина, Васерман и Спин се надявам да няма нужда пак да изследвам...Дано само с хемоглобина всичко да е наред, че напоследък както хич не ми се яде месо не знам до къде съм го докарала..Иначе пък зелении много хапвам, в които има пак желязо Peace
Оф, не знам Вие как сте, обаче аз жега хич не обичам и от сега почна да ми става горещо, та лятото не знам как ще изкарам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 532
neli_m.nankova, моята докторка също не е от приказливите. Каза ми, че бебето 140гр и си отговаряло на седмиците. Добре сме били. После като ми вземаше влагалищен секрет каза, че имам гъбички и ми изписва Гино певарил 150, 3 глобули били, за три вечери да си ги слагам. И това беше.

Та, някой ползвал ли ги е? Още не съм ги купила, ще ги прочета сега първо.

kristich, честито! Прекрасна сватба ти желая! За рокля за съжаление не мога да помогна.
Виж целия пост
# 533
нели, това тази от ОБ ли е...абе смени я, във вашия град толкова ли няма някой по-човечен...за бременна жена освен супер специалист трябва наблюдаващия и дае поне малко човек...кво значи живичко, чак аз се ядосах...ясно е че и да ти каже 15см е или тежи толкова ще ти говори нещо нали, ама все пак...баси хората...а за тези гъбички си мисля, че като толкова време има и не се лекуват да спреш с тези мазила и хапчета и да отидеш някъде където ще ти кажат какви са поне...не може има завишени левкоцити, лекуваме...мжое пробата да е замърсена...пусни си на две места проби поне и питай нещо посявка да се види каква е тази бактерия, инфекция ли е...и ако нямаш болки също така нош-па и магнезии и то в тези количества...нещо и куца на твоята докторка...пият се само при контракции толкова...

добро утро и прекрасен ден...

kristich
, супер...браво на мъжа ти...  bouquet

за рокли не знам, ако ще правите сватба и няма да е далеч напред не е задължително роклята дае за бременни, аз където съм с доста голям корем съм пробвала разни рокли, не официални, но наподобяващи такива...в теранова има едни много сладурски, обаче се с разкроена долна част и като ми щръкне корема и надолу роклята и приличам на торта...така че просто пробвай в обикновени магазини...навсякъд еимат шивачки, където би трябвало да ти отпуснат роклята...

на мен изследвания са ми пускани веднъж...предполагам че към 5-6м пак и накрая още веднъж...честно не виждам смисъл, ако няма показатели всеки месец да ме дупчат...



Виж целия пост
# 534
kristich честито! За килограмите може само да се радваш, аз съм от тези дето бързо качват и съм започнала отрано, но се надявам с малко ограничения, да не изпусна края, че после е трудно.
 За изследванията до колкото знам, а и на първа страничка на темата мисля има линк към сайт където е пояснено - кръв и урина 2-3 пъти се пускат, вагинален секрет само в началото и в края, както и 2маскимум 3 видеозона. Говорим по каса и при нормално протичаща бременност. Всичко друго е въпрос на преценка на лекаря или пък ако сте платили абонамент, който включва по-често изследване.
 За адреса и болничния - май все пак има значение - преди години живяхме  и работихме в София, но мъжът ми си остави личния лекар в Карлово. Когато веднъж се наложи да ползва болничен се оказа,че не може така и си пусна отпуска. Но може и да има промени от тогава.
neli_m.nankova нещо не ми звучи много убедителна тази твоя докторка, защото те вика толкова често.Пък и не ти обяснява нещата.Защо не се запишеш при друга , която да те кара да се чувстваш добре. Аз лично ходя да се следя паралелно на частно всеки месец, ама не защото имам проблем, а защото лекарката е много свястна, всичко ми обяснява, по 30-40 мин ме гледа, показва, дава снимки. Не са ми излишни тези 30 лв, ама поне се чувствам спокойна. А ти хем плащаш толкова, хем се притесняваш...няма полза
Виж целия пост
# 535
Добро утро момичета!

За изследванията мен всеки месец ми взимат кръв и урина, до сега други изследвания не са ми правени.
   

В понеделник тате ме продаде за едно шише ракия и така да се каже вече съм сгодена. Имам си страхотен пръстен и колкото и да си мислех, че тези неща не ме вълнуват (годежи, сватби), всъщност съм много щастлива и отново влюбена.  newsm76
В тази връзка имам нужда от помощ. Момичета, от къде да си купя рокля – официална, не сватбена??? Моля ви кажете къде има магазин с рокли за бременни и размери разбира се. Вчера мерих 10 рокли нито една неможах да  облека, заради бюста. Правят ги едни уж за бременни, ама само за 50 килограмови бременни. Аз съм доста повече и отделно съм с огромен бюст.  #Cussing out

Незнам дали се похвалих, колко се радвам, че съм качила от началото до сега само един килограм! Надявам се така стегнато да продължавам, иначе бебчо си расте както трябва.
Това едно кило съм го качила само на пупа  Crazy
По принцип и лекарката ми каза, че повече от 10-12 кг. не трябва да качвам. Аз се надявам да се вместя в по-малко, но да видим. Не гладувам разбира се, но хапвам умерено без да се тъпча, колкото и да ми е вкусно. Ям много кисело мляко плодове и зеленчуци, все неща които преди не са ме изкушавали, но сега просто това ми се яде. Мазни и тежки храни изобщо, ама изобщо не ми се ядат. В момента умирам за едно тараторче …
 
Хайде весел и усмихнат ден!

П.С. Помагайте с магазина за роклите моля ви!   bouquet


Здрасти,kristich!

е аз мяй ще се сгодявам,но роклята ще си я шия-няма да купувам готова.Къде ще е сватбата,разправяй подробности:)

Виж целия пост
# 536
neli_m.nankova, чак и аз се ядосах сега като те чета. И преди се беше оплаквала си спомням от тази лекарка, ами то няма нищо положително при нея, което да те задържа, пари ти иска, често те вика и нищо не ти обяснява. И аз те съветвам да я смениш, в крайна сметка нали до София идваш, лекари бол. Един път е предостатъчно в месеца да идваш. Да ти кажа и аз при ЖК и в Токуда като ходих не виждах монитора и ако не ходех по принцип във Фемина, от това дете нищо нямаше да мога да видя.
И аз днес съм на ЖК, но там не очаквам нищо, предния път не ме тегли, не мери кръвно. Сега май е рано още за кръвни изследвания ? Ехограф също, нали са само 2 по каса. Направо незнам за какво ме вика.
kristich, честито, много хубава сватба да си направите и да бъдете много, много щастливи. За съжаление не мога да помагам с адреси на магазини, може би може да си харесаш нещо от интернет, а те повечето ще имат и физически магазин.
Виж целия пост
# 537
Привет!
На мен ми е хубава ето тази таблица http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm. Става ми ясно кога какво се прави.
Чудя се само добри ли са ми изследванията на урината или не са

Урина - ОХИ   
*

Профил   Виж по-долу
pH ( урина )   
5

Относително тегло   
1.015

Белтък   
( - ) Отрицателен

Отрицателен
Глюкоза   
( - ) Отрицателен

Отрицателен
Кетотела   
( - ) Отрицателен

Отрицателен
Билирубин   
( - ) Отрицателен

Отрицателен
Уробилиноген   
Неувеличен

Неувеличен
Кръв   
( - ) Отрицателен

Отрицателен
Нитрити   
( - ) Отрицателен

Отрицателен
Левкоцити*   
( - ) Отрицателен

Седимент   
2-3 левкоцита, чести плоски епителни клетки;


Тоя седимент дали е добре така newsm78
Виж целия пост
# 538
Ох, момичета какво да ви кажа...и аз си мислех да я сменям ,но пък искам да раждам в Окръжна и ме е страх да не ми да ми стане раждането черно като я сменя. Най-интересното е, че когато ходих при нея в болницата , нямаше нищо общо с онази жена в кабинета си. Беше спокойна, не бързаше, гледахме бебето поне 10 мин. А в кабинета все бърза, все е припряна...не мога да си го обесня! newsm78
Виж целия пост
# 539
neli_m.nankova няма какво да се притесняваш, че ще ти стане "черно раждането", има и доста други добри специалисти там, така че давай смело...Иначе по-добре ли е още 5 месеца да се усещаш "претупана" и без яснота, още повече че си и плащаш... Peace
kristich честито, много хубава и незабравима сватба ти пожелавам Hug За роклите защо не огледаш онлайн има страхотни неща и на сносни цени Peace Иначе за конкретни адреси и аз не мога да помогна Rolling Eyes
Чета някои момичета като пишат за контракции "втвърдяване на корема" и искам да попитам къде го пипате? Защото моя корем ниско долу си е винаги твърд, там нямам бременно коремче а мускул, а горе където е вече топчестото бременно коремче си е мекичко, та не знам кое трябва да следя...Болки нямам... Rolling Eyes
Оф, говорите си за кг, аз тея 4 почивни дни голямо свинене голямо нещо, чак ме е яд на мене си, защото нали уж се храня здравословно, а тоя път нещо изперках. Сладко, пържени мекици, блажничко..мляс мляс. Резултата е малко смехотворен де, +300 г (т.е. сумарно от началото съм качила около кило), ама не там е въпроса...Някак на почивката се разпуснах брутално Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия