Ето, че ОКТОМВРИйската дружина премина първата третина!

  • 40 157
  • 728
# 570
Даа, и при мен като се затегне положанието, ни киви, ни сливи, ни круши, ни мляко, ни вода с мед нищооооо. А пълнозърнест хляб ям постоянно, той си ми е редовната диета. Преди години бях със спастичен колит и последващи "удоволствия" като запек и хемороиди. Та тогава една гастроентероложка ми каза да пия поне два месеца Нормофлор. Първите две седмици нямаше никакъв ефект и се ядосвах, че давам сума ти пари, но все пак продължих. И действително след това болките изчезнаха, функцията на червата се нормализира, хемороидите се прибраха. Години наред не съм ги имала тези проблеми. Имах притеснения, че ще се завърнат през първата бременност, но не - тогава се появиха други неразположения. Обаче сега - за съжаление запекът се завърна. След като изкарах на Дулколакс известно време и видях, че състоянието не се подобрява трайно, си взех Лактофлор. По Великден вече положението беше нетърпимо, щях да се пръсна, но след около две семици на пробиотик вече по два пъти на ден посещавам тоалетната съвсем спонтанно, без напъни и без слабителни. Затова от дългогодишния си опит спокойно мога да препоръчам пробиотиците при такива проблеми. А и имат и други положителни влияния върху организма, така че като хранителна добавка никак не са лоши.
Виж целия пост
# 571
Здравейте мами. Записвам се от бургаската болница. Вчера ходих при АГ-то да си нося изследванията и той каза, че не може да се овладее ситуацията с хемоглобина ми - продължава да пада и с хапчета и каза, че препоръчва болница. И аз слушам - сега чакам да дойдат да ми сложат система с желязо (или не знам там какво) и така... Гледам много да не си вкарвам филми, 5 дни била клиничната пътека, имам си лаптоп при мен, честичко ще ви досаждам  Grinning
Лек ден!
Виж целия пост
# 572
ginger.bs-къде лежиш, в патологията ли? Как са условията? Казват, че е отремонтирано и персонала се държи по-добре от преди Simple Smile Смятам в МБАЛ да си раждам и събирам инфо Simple Smile Само ме притеснява, че поне преди не пускаха външни хора вътре на посещение и мамите висяха по коридора, а бебетата вътре. Все ще се приживее мисля. Иначе в Девата условията са супер, но май кадрите им куцат. Как разбираш, че ти пада хемоглобина? Моя беше 110 предния месец, но май е добре за бременна Simple Smile

Бързичко да вдигаш хемоглобина. Лежи си спокойно и не се стресирай излишно Heart Eyes

Сега преброих на първа страница седем бургазлийки newsm44
Виж целия пост
# 573
Ух, че гадно с тоя запек Sad
Много съжалявам.
Освен да пробваш с Лактофлор-а, thorn birds. Аз си бях купила де, тамън като почнаха проблемите със запека, обаче после се оправих с кивитата и така си седи. Не мога да се сетя да го пия.
Може би зависи много от храните, които ядем. Аз ям предимно зеленчуци, тук там месо, ям и сирене, хляб какъвто завърна, ама не много. Интересно, че преди да забременея можех и по 4 филии да изям, сега едвам едвам две, и то ако съм много гладна. Ям и сладко, ама умерено, само че принципно не обичам. Та може би...кивито да действа заради многото зеленчуци  Thinking
Виж целия пост
# 574
Момичета, сменяйте доктора, ако не сте доволни. Сега се връщам да ви чета подробно.  Grinning
Аз днес съм на седмото небе, ще си имаме мъж 100 процента, ще слагам син щъркел Heart Eyes.
Това беше и предпочитанието на мъжа ми и направо летя днес....мишока тежи около 200гр и е голям около 18 см, даже вървим малко напред, сега ми казаха дата 3октомври...пък аз се притеснявам, че ми е малък корема, че даже и питах..... Embarassed
Лек ден ви желая.  Hug
А, още нещо...има ли някой,който е решил да запазва стволови клетки, и евентуално колко стува в бг?
Виж целия пост
# 575
И аз така с хляба - преди по 4-5 филии, а сега даже след 2-та не мога да погълна нищо друго. Но не прекалявам. Е, след 2 часа пак огладнявам, ама по - добре по-честичко, отколкото да се тъпчем и после да връщаме... hahaha
Виж целия пост
# 576
На мен Лактафлор са ми изписвали за разхлабен стомах  Laughing той е за нормализиране на чревната флора. Аз по принцип съм с много слаб стомах и вечно съм разхлабена  hahaha но откакто забременях си ходя всеки ден нормално, общо 2-3 пъти съм имала разстройство и като цяло нямам проблеми Blush На мен Лактафлор много ми помагаше преди, също и Линекс, но не съм питала дали стават за бременни, така че който има проблеми съм запека да пита д-ра си дали стават  Simple Smile
Виж целия пост
# 577
Днес имам рожден ден и ви черпя виртуално с една тортичка
Виж целия пост
# 578
Днес имам рожден ден и ви черпя виртуално с една тортичка
г-жа Анна Честит Рожден Ден!  Hug Да си жива и здрава, пожелавам ти много щастие, късмет и едно здраво и сладко бебче!  Simple Smile   party023
Виж целия пост
# 579
Жива и здрава Simple Smile
Виж целия пост
# 580
Честит рожден ден! Да си жива и здрава, и много щастлива! Леко раждане и пухкаво спокойно бебенце! newsm59 newsm51

Кой ще слага щъркелчетата? На Октомври 2012 ли да пишем за цвета им Simple Smile
Виж целия пост
# 581
Момичета благодаря за идеите за пробиотици. Ще питам моята лекарка какво мисли.
(Иначе както казах бяло брашно и в частност хляб не ям, то и като цяло за 1 ден ям само половин филия Бонус на закуска, та не е там ключа Wink )

г-жа Анна Честит Рожден Ден   bouquet
Виж целия пост
# 582
г-жа Анна Честит рожден ден!!! bdbaloni С пожелание за много здраве, щастие, късмет и едно здравичко бебче на финала!!!
Виж целия пост
# 583
Г-жа Анна, честит рожден ден! Пожелавам ти най- леката и прекрасна бременност и едно здраво и красиво бебче на края!    bouquet

Kristich, честито за годежа. Знам колко е вълнуващо, когато те обхванат сватбените трески, така че ти пожелавам една незабравима и мечтана сватба.

Колко много сте изписали, момичета! Успях да ви изчета напълно, но не си спомням всички теми, които сте коментирали- много са. Въобще, май напоследък само полезното взимам от вас, а не допринясям много- много...  Embarassed Но нали ми е първа бременност и имам чувството, че нищо не знам...

Само за запека ще ви кажа аз как се подобрих - първо като спрях цигарите, и сега от бременността... но изисква доста време.  Laughing Всяка вечер в продължение на около месец сядах в тоалетната (независимо дали имам желание или не) и не ставах докато не стане (поне мъъъничко). С течение на времето изглежда се "приучих" и става по- бързо и лесно... Не си спомням кой и кога, но лекар ми го беше казал, защото цяк живот съм имала трудности в тази насока...  Един вид като тенинг.

Когато се роди бебчо, обаче не знам как ще го правя - предполагам няма да мога...
Виж целия пост
# 584
Бе то според мен организмът е толкова различен по време на бременност, че няма и сравнение с обичайното. Не му мисли за после Wink
Това и аз съм го чувала със седенето, обаче сериозно никога не съм имала нерви.
Между другото, преди известно време, но не бях още бременна, бях забелязала, че като вечеряш по-рано, по-лесно се ходи до тоалетна, но не мисля, че изобщо е приложимо в момента.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия