Ето, че ОКТОМВРИйската дружина премина първата третина!

  • 40 157
  • 728
# 600
Веси, Фарфала, честити ви мънички девойки!  bouquet
Г-жа Анна, честит рожден ден! Здраве, късмет и неизмеримо щастие! Simple Smile
Канела, успех на прегледа! Hug
Виж целия пост
# 601
Добро утро!
Госпожа Анна, честит празник на патерица! Присъединявам се и аз към хубавите пожелания на момичетата!
Джинджър, щом са казали болница, ще стоиш там и това е. Трябва някак да го повдигнат този хемоглобин. А и тъкмо ще си отдъхнеш.
Аз с първата бременност бях все с висок хемоглобин, чак към 7-8 месец падна до 115, което пак не беше зле, ама пих един месец Сорбифер Дурулес. В крайна сметка влязох да раждам със 132. Обаче сега май няма да е точно така, защото никак не ми се яде месо, а червеното месо е най-богатият източник на лесноусвояемо за организма ни желязо. Та, ще видим какво ще се получи.
Чета това за тренирането на тоалетната. Сигурно в някои случаи помага, обаче може да има и негативни страни, например да се сдобие човек с хемороиди. А ако вече си ги има, такова седене направо си е забранено. Но наистина всеки трябва сам да е лекар на себе си, да познавата тялото си и да намира най-подходящите лекове.
А за пробиотиците - няма проблем да се пият по време на бременност. Наистина основната им функция е да нормализират чревната флора, така че помагат при всякакви отклонения - запек, разстройство, колити и т.н. Е, не казвам, че това е някаква панацея, но положителен ефект има. Синът ми след тежък ротавирус така му се разхлаби стомахчето, че седмици наред изхождаше вода. Накрая на своя глава му дадох пробиотик и за 3-4 дни забравихме за проблема. Сега съм го "изписала" на майка ми, да видим какъв ще е ефектът при нея. Моята АГ дори го препоръчва на бременните. И не знам от него ли, или просто защото е друга бременност със съответно други неразположения, но засега с удоволствие установявам, че не получавам почти никакви киселини. А още във втория месец ме бяха подкарали и вече се бях снабдила с Талцид. За първата бременност не искам да си спомням какво чудо беше с тия киселини - мислех си, че ще ми отворят някоя язва.
Виж целия пост
# 602
Здравейте момичета,
аз да почна с оплакването, днес трябваше да ходя да си пускам изследванията за 2-ри триместър на гладно, съответно ми стана супер лошо, падна ми пак жестоко кръвното (80/50) и нямаше как, взех си една вафла, защото иначе щях да припадна Confused И..провалих ходенето де, понеделник пак ще се опитам, дано имам по-голям успех Praynig Направо не знам какво да правя с това кръвно, айде този път примерно не бях яла, ама друг път и черен чай съм пила и съм яла и пак пада брутално, доки ме успокоява, че не е опасно въобще, да ама е супер дискомфортно да нямаш сила да минеш 300 м и да не знаеш в кой момент ще те прецака пак тъпото кръвно #Cussing out
Анна ЧРД миличка на патеричка от мен Peace
Честито и на двете бъдещи мами на дами  bouquet
Виж целия пост
# 603
Смайли, и аз съм така,особенно по тези жеги тия дни, направо не се понасям. А преди да забременея кръвното ми беше 110-120/80-90. Сега съм го заковала на 90/60 и при най-малкото нещо, като се смъкне и започва да ми причернява, да ми се вие свят и трябва да легна, иначе не става. Даже сега ще взимам на заем от приятелка нейния ел.апарат за кръвно, та да си го нося в чантата, да мога да проверявам какво се случва.
Май нашите бебета ни изсмукват и кръвното  Joy
Между другото, аз в сряда бях на преглед и видяхме едното бебче, че е момченце  stork-boy, но другото си беше преплело крачетата и не даде да го видим. В понеделник, живот и здраве, с Лали Бали сме при доктора и да видим дали пак ще се скрие Flutter Но моето усещане е за момиченце  stork-girl, да видим дали инстинкта ми ще се окаже верен.
Приятен и усмихнат ден на всички Hug
Виж целия пост
# 604
*Белоснежка* мен цял живот ми е било 90/60 и се чувствах прекрасно просто, много енергия, никакви проблеми...Обаче след бременността почна да пада 80/50, 75/40 и други такива брутални стойности...Да ти кажа обаче, че електронните апарати за кръвно ХИЧ не струват и дават много големи отклонения, та няма смисъл от тях никакъв...Поздравления за бебчето! Дано другото да ти е момиченце, че да ги нашариш:) Аз понеделник съм на преглед и после на ФМ през седмицата, та ще видим нашите еднояйчновци дами или кавалери ще са Hug Peace
Виж целия пост
# 605
Ай.............
И двете ли си имате близнаци! Страхотно!   bouquet 
Аз знаех само за Смайли.
Може за това да ви е по-ниско кръвното.
Моето си беше ниско и преди това, но откакто съм бременна,
не съм имала оплаквания, само ми казват хората че съм бледичка.
Да се пазите, пък изследвания винаги могат да се направят Laughing
Виж целия пост
# 606
Добро утро момичета!!! Моето кръвно последно като го мерих беше 110/80. Не знам дали е добре, защото до сега лекарката нито веднъж не ми го е мерила. newsm78 Аз да питам нещо - някой случайно да повръща от но-шпа. Вчера ми стана толкова лошо след като го изпих, че няма и 10 мин след това повърнах всичко, дори и хапчето - беше си почти цяло. newsm78
Виж целия пост
# 607
neli_m.nankova  , кръвното ти е супер PeaceЗавиждам благородно Grinning Аз от моята лекарка знам, че който има непоносимост но шпа може да пие папаверин и обратно...Може да пробваш този вариант Hug
Виж целия пост
# 608
smiley_girl благодаря!!!  Hug Ще попитам и лекарката за всеки случай, но определено е от но-шпа. Последно повръщах пак докато го пиех - това беше към 12 г.с.
Виж целия пост
# 609
Да, той папаверина е същото като но шпа, отпуска гладката мускулатура на матката Peace Аз пък повръщах от него, а кати пия но шпа съм ОК, така че при всеки е различно Peace
Виж целия пост
# 610
Здравейте, мами!Регистрирах се вчера и реших да пиша на октомврийските мами,защото и аз очаквам да съм такава!Казвам се Сребрина на 30 год. съм и чакам моето слънчице на 04.10.2010г.,все още не е сигурно, но предполагат момченце!Пожелавам на всички мами безпроблемно извървяване на пътя до края и ще си радвам да споделяме своите приживявяния Simple Smile
Виж целия пост
# 611
Момичета, предлагам да ми изпратите лично съобщение   за пола на бебето за да го отразя на първа страница. Ако някой съм пропуснала да впиша в първа страница нека ми пише. Simple Smile
Виж целия пост
# 612
Еха, от кога не съм писала тук!
Записах се за феталната в Марков, при д-р Атанасова. 100лв ми обявиха като цена.
Може ли да споделите ако имате наблюдения върху клиниката и тази докторка в частност. Не бих могла да претършувам всички теми назад за мнения...
Благодаря.
Виж целия пост
# 613
Здравей tory,

Аз за първата ФМ се записах късно в Марковс и имаше час само при д-р Атанасова.
Апаратурата в центъра както знаеш е добра, докторката е много мила и любезна. Гледа ме сигурно 40 минути, обяснява всичко, пита имаш ли въпроси. Като цяло съм много доволна, а и не мисля, че в този център ще работи кой да е. Вярно за втората си записах час от рано при самия Марков, но това е по-скоро робуване на всеобщото мнение, че само Марков и Димитрова са the best Wink
Мисля, че ще си много доволна от Атанасова.

Поздрави и хубав ден.
Виж целия пост
# 614
Клиника Марковс се води за най-добрата за ФМ.
Но известния е д-р Марков - преди 2-3 години само при него имаше 4д.
Предполагам, че за да работи някой доктор в неговата клиника едва ли ще е случаен,
а конкретно за него сигурно има часове най-рано за след месец,
така че изборът ти е добър.
По-назад в темата писаха че прегледа е 100 лв. + 10 лв. за диск, ако искаш.
Аз не бих си ги спестила 10 лв., защото ходих с моя приятелка преди 3 години
и това, което видях беше уникално - съвсем като на живо се виждаше бебчо.
Аз ходих вече 2 пъти във Фемина, и не се виждаше много добре,
но може седмиците да си ми били прекалено малко за добро изображение.
Все пак и Марков преди 3 години и Фемина сега ми ги препоръча един и същ доктор,
който ме следи от години и му имам пълно доверие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия