Пролетните птички пеят, ОКТОМВРИйските усмивки греят!

  • 43 596
  • 737
# 585
Привет, мамчета!   bouquet

Благодаря ви, за съветите! Бобинка, ако можех, директно на терасата, ама сме на партер в стара кооперация (без грам тераси) и това, което мога да направя, е да изкарам леген на тротоара. Mr. Green На отсрещния тротоар са наслагали маси, та ще сме картинка за гледане. Simple Smile То къпането, не му е точно проблем, а по-скоро, че е свръх пренавита пружинка от новите неща и е по-изнервен. Като покисне малко във водата и се "погасява" тоз пожар. Но, Бърди, права си, че най-вероятно си търси времето с мама и тати. И затова отказва да заспи навреме. Вчера в яслата директорката ми вика, че всичките деца заспивали към 11-12 вечерта.  ooooh! Ми те, като спят до към  16.30-17 часа за обед, нормално, ама тя отказа да го събужда предварително - когато стане сам, тогава.

За ходенето гол, не се съблича човекът, но аз пък го оставям само по потник и памперс вкъщи. То лятото подът не е чак толкова студен, че и аз тръгнах боса.  Crazy

Краси, вчера хвърлих няколко люти чушки, които бяха аха-аха изсъхнали доброзорно. Иначе пробвай на някой по-голям пазар.  Peace Ако ти вършат работа, имам цели буркани с пукани и затворени чушлета. Мога да ти дам.  Party

Цвети, и аз, като Мишанка, щях да предложа отпуските да си пуснеш. Аз така ще направя юли месец - 10 дена отпуска и по 1/2 ден ще си ги взимам ежедневно, че да мога да си поприключа шофЕрските истории. От другата седмица тръгвам по пътищата, така че се пазете! Предупредени сте, да не кажете нещо!  Mr. Green

Бърди, значи не са някакви ментаци тия в клиниката. Ще взема да пробвам да го заведа другата седмица, че до края на юни имат безплатни прегледи за деца. А и са ни тук на близо - в Сити центъра.  Hug Hug Hug Много благодаря за инфото!

Хайде, до скоро! Отивам пак нещичко да свърша, че много бързо минава времето от завеждането и взимането от яслата.  Hug
Виж целия пост
# 586
Привет  Hug

Как сте в тези жеги?

При нас нищо ново, с памперс сме, гол и той обича да тича из къщи, току намокри някъде и пада голям смях, но на гърне да седне - не ще и да чуе. Ами явно не е готов и хич не съм го тормозила. Мързелива мама  Mr. Green

С яденето на манджа нещо не ни върви, явно сега докато е топло и не му се яде, но пък с кака си ядат много плодове и зеленчуци, от което съм супер щастлива. Дай му домат и сирене и му гледай сеира  Mr. Green

Цвети, аз също така ще процедирам септември - свършва ми майчинството, пускам си отпуската (мисля да е цялата, но ще видим) и така ще мине периода на адаптация.

Айде, милички, стойте на прохладни местенца. Аз отивам да приготвям вечерята - ще стържа тиквички и ще правя кюфтенца, но на фурна.
Виж целия пост
# 587
Здравейте и от мен Hug
Веско си казва вече от 2-3 дни, че има пиш и ме чака пред тоалетната.Събувам му гащичките, влиза вътре, пишка на плочките и после го мия, че си напикава крачетата.Много е горд и се радва много.2 дни няма "издънки" из стаите Party .НО пък не е акал (само в памперса сутрин, докато се събуди и се е готов, много е бърз Laughing ).
Аз пък няколко дни съм с болно гърло и не излизаме навън (да не разболея някое дете по градинките ooooh! ) и сме си затворени вкъщи (излизаме само пред блока).За всеки случай се порових днес и в сайта на Фрамар видях, че мога да му давам вит. Ц (от хапчетата по 100мг.).Пишеше за деца м/у 1 и 7 год. по 1/4 до 1/2 хапче на ден.Та му дадох 1/4 превантивно.
Юли ще го кръщаваме.Наканихме се най-накрая Laughing .Кой знае какво чудо ще сме в църквата ooooh! .Вече като е по-голям и разбира, ще пищи, рита, блъска ... не ми се мисли какво ме чака ooooh! Crazy
Виж целия пост
# 588
Ани Joyкак се смях на това за тротоара Joy,Аз като започнах кормуване и на сестра ми приятелите викаха,че няма да излизат докато съм навън с колата hahaha,ама и бях много смешна де Mr. GreenСпоко,ще свикнеш Hug
Данимира,браво на Веско,а ти бързо да оздравяваш.

Позитивче,как обичам такива кюфтенца  chef Mr. Green
Виж целия пост
# 589
Забравих да пиша Laughing ooooh! Веско вкъщи го оставям по слипчета и потник Peace
Ани  Laughing Hug и аз се смях като четох.
А сега се сетих, че в неделя пред нас имаше кола, която си караше по средата на улицата (да обясня, че нямам шофьорска книжка, но пък си коментирам и викам наволя и съм решила някой ден танк да имам Mr. Green Crazy ).Та ... моят мъж се възмущава, ама аз си викам на воля не много лицеприятни неща и не за пред хора, но такива псувни отнесе жената, че  Embarassed моят мъж не може да я изпревари, онази кара без мигач, криволичи, несигурна е, НО не е на учебна кола, пък и се навряла в голяма улица, когато има много движение.Та точно се отвори вратичка, мъжът ми я изпревари и аз се провикнах - егати неориентираната п... - оказа се моя съученичка, добре, че не ме чу Crazy Laughing ooooh! .Много се дразня, когато видя някой да шофира некадърно (а такива има под път и над път #Crazy ).Ако имах пари на секундата щях да взема книжка, ама ... все не остават за там Tired
Виж целия пост
# 590

Ау пък Вие какво се оплаквате от това, че децата ходели голи, скъпи са дрехите. Явно децата спестяват за играчки Simple Smile))
   hahaha hahaha hahaha

Аник,браво на твоето голямо момченце, много мъжки се държи в яслата и затова вкъщи му избива
баланса. А ти как приемаш раздялата, не си споделяла..мислиш ли го през деня?
Мишанке, шапка ти свалям за малкото юначе, дето толкова мъничък тръгна на ясла и свикна, че и сега сам си заспива..Браво!! Hug Hug Hug
Аз няма да се хваля, че сме назад с матрияла, надявам се като се отбием някой от нас да поумнее Mr. Green Днес го оставих да се плацика на терасата - как рева като го вадих от водата..не е истина просто
Виж целия пост
# 591
Здравейте!
Ние сме горе-долу добре. Каката не слуша, а Веси я копира ...   Правим опити за махане на памперса, ама не сме от най-постоянните. А и се чудя как да я откажа от преходното мляко... търси си го през цялото денонощие. А понеже не пие сокове (против сме купуването на такива, при наличието на пресни плодове), а е лято, боя се да не се обезводни и и го давам... Категорично не иска сурови плодове и зеленчуци. Яде ги в супи, манджи и млечно-плодови купешки пюрета.  Затова завиждам на Позитивчето.
В треска сме за предстоящото пътуване към морето. "Стягаме багажа и дим да ни няма... не ме търсете известно времееее ... "   За почивка и дума не може да става, но поне ще сменим обстановката. Отиваме в Константин и Елена (до Варна) 8дни. Пожелайте ми по-малко нерви и живи и здрави да се върнем. Ако има някой наоколо или във Варна може да се видим. Мин.год. пак бяхме там, но не се срещнах с нито една варненска или летуваща там майка.
А за яслата не ми се мисли. Ако знам, че ще свикне ще си пусна отпуската от сега, стига сме мизерствали. Като се сетя какъв ужас беше с каката, която така и не свикна (после и с градината), та се налагаше да я менкаме от къща на къща... а сега мама я няма ...  Cry  Аз също не знам как ще се адаптирам ... септември ще е труден месец, защото и Мими ще е първи клас.
Хубав ден и стойте повече на хладно.
Виж целия пост
# 592
И Симеон обожава да е гол, даже на обяд често спи чисто гол. Иска така да излизаме навън, голям плач настава като искам да го облека. Но вкъщи му разрешавам, а навън разрешавам само сандалите да събуе, че и там иска да е по пишка Laughing .

Мила, тук всичко е наобратно Crazy . И на мен ми е много неприятно, че не разрешават майките да седят с децата си докато свикнат. Дано някой ден станем цивилизована държава Praynig .

Облаче, търпение, търпение, търпение и ще се научи детето къде - какво.
Ние пък, от как махнахме памперса, съвсем не спим. През нощта се буди да го изпишквам, сутрин става много-много рано (6-6:20) , за да си свърши всичката работа. На обяд се буди да пишка и често не заспива след това.... Тъй че, си има и своите негативи махането Whistling

Големи емоции с това шофиране Joy Joy Hug

Eми, докато не пробвате с яслата, няма как да знаеш... по-добре не се настройвай от сега какво ще е ... Лек път и много приятни емоции на морето Party
Виж целия пост
# 593
Привет, момичета!
Ние вчера най-после се прибрахме вкъщи след почти 2 седмици престой на село, голям кеф беше за Йоана да тича цял ден по двора на свобода. Днес сме пак на преглед след сондажа на окото, дано всичко е наред и да не се налага да повтаряме процедурата.
От началото на годината въобще не ни върви с техниката вкъщи, първо се развали пералнята и взехме нова, после дъното на компютъра, после батерията на лаптопа се прецака, онзи ден пък нацяло отказа( добре че само Windows беше за преинсталиране, а не цялата дънна платка, както първо предположиха в сервиза), миналата седмица и хладилникът ни остави, та сега и нов хладилник взехме...не ми се мисли до края на годината какво ни чака Crazy
Бяхте говорили за приспиването- Йоана също не заспива сама, но все по-често на обед ляга сама в кошарата, а аз на спалнята до нея и пея песнички и просто "си говорим" нещо и тя заспива. Вечер задължително се гушкаме на спалнята и така заспива, а после я местя. Млякото също си го търси през нощта...
Мама Смехи, ех че хубава новина, още една малка принцеса stork-girl Ти как си, стигнахте ли до морето или още събирате багаж? Дано да е все така хубаво времето и да си починете добре! Hug

Milla, лек път ви пожелавам bye, направо не ми се мисли след вашите 15-16 градуса как ще ви понесе 33-35 градуса...
Позитив, много неприятно се е получило с количката Close
tzzzvety, относно питането ти и аз като Мишанка съм решила да си пусна платения отпуск от последните 2 години. Живот и здраве Ани ще тръгне на ясла чак на 8 октомври, точно след като ми свърши майчинството, та поне няма да подавам декларации за прекратяването му.
DSS, Дани, браво на Веско за успехите с пишкането, много е схватлив Hug, наша Йоанка отказва да седне на гърнето, дори и баба й не успя за 10 дни на село да я убеди, но пък дупето и е малко подсечено, та е по цял ден без памперс, пишка и ака в гащите, всеки път обяснявам, че трябва да каже предварително и тя казва "да" и пак си знае нейното Crazy. Хайде като оздравееш ще се видим да поиграят децата Hug
А за кръщенето нищо не се знае- Йоана беше на годинка като я кръстихме и не спря да се дере през цялото време, преди седмица бяхме на кръщенето на племенницата(на 2 годинки)- толкова спокойна и усмихната през цялото време, само като и топнаха крячетата малко се стресна и заплака, но за кратко. Дано и Веско е спокоен и не плаче(много Laughing)
Иринополис, как сте, ще пътувате ли към Стара Загора скоро?

Облаче, newsm59 newsm18  ura Да си жива и здрава, много щастлива, обичана и подкрепяна Hug


Виж целия пост
# 594
Добро утро, девойки.

Да се разпиша преди да сме потеглили за моренцето.

Аничка, радвам се, че Ники добре се адаптира в яслата. Дано така продължават нещата. Колкото до пишкането - ще му дойде времето  Wink А вместо да изнасяш на тротоара гърнето, може направо през решетките да се пробвате  Joy, мисля, че за седящите в заведението ще е по-голяма атракция  Whistling Hug

Краси - Монката е направо герой! Браво на момчето, толкова бързо свикна без памперс  Grinning

В таз жега въобще не държа да е облечена Смехи  Laughing, ходи си по памперс в къщи, че майка й още не се е захванала с махането му. Но съм решила, когато се върнем от почивка, да я пробвам дали ще позволи.

За заспиването - ляга в нейното си креватче, но задължително аз или баща й трябва да останем в стаята, докато заспи, иначе настъпва революция  Crossing Arms Много се кефи на това, че започнахме да я завиваме с чаршафче (до преди горещините спеше в чувал), явно така се чувства по-голяма  Laughing Но възглавницата хич не я долюбва и я мята от кошарата по-надалеч. Но аз и не настоявам, щом й е удобно без нея - ок.

На всички, които им предстои пътуване - лек и безавариен път, приятна и спокойна почивка. А на останалите - дано наистина поразхлади, че имам чувството, че и собствените ни сокове скоро ще се изпарят  hahaha
Виж целия пост
# 595
Оф, Марта, и аз това се чудя.
Ние сме си с якета още, вчера пък беше някакъв тотален ад - ураган, вятър, дъжд...
Особено Нико ще има проблем от подобна рязка смяна, но не знам какво да направя,
за да го подготвя.

Хайде, днес последен ден, ще "изритват" Мила от класа, че отива в 3та група,
учителката ми каза, да си взема апарат да снимам, хехе.
Да минем и през логопеда, последни куфари и сме готови.  Laughing

Еми, съвсем никакви плодове ли не яде?
Моите пък плод им дай, хихи. Само това могат да ядат.
Зеленчук пресен не всеки ядат, снощи им дадох морков и краставици, нарязани на ленти,
и Филаделфия да топят, всичко изядоха. Wink
Виж целия пост
# 596
 Здравейте!  Hug

Облаче, ЧРД! Много здраве, щастие и любов!  Hug nbirthday newsm67

Ние сме си тук, ама само със Стоян и Мая, Георги е със Сестра ми на морето (завижд неблагородно), искам и аз ама си имахме работа тук.

Смехи лек път и да погалиш тумбачката от нас!  Hug

Мила и на вас леки последни приготовления!

Еййй, не мога да си допиша, че едно бебенце ме вика!
(Да знаете, че ми е много сладка мъцлата и много подходяща за гушкане, ако на някой му се е пригушкало бебе, моля да заповяда да я намачка!  Mr. Green)
Виж целия пост
# 597
Облаче, да си жива и здрава, много радости, щастие и поводи за усмивки да имаш! Децата и мъжът ти много да те обичат и уважават!

Не съм, не отправяй такива покани, че като нищо ще дойда Laughing . Моят във вторник заминава и ще съм самичка до неделя Party Party

Марта, дано всичко с очето да е добре Praynig Hug .

Симеон не яде нито плодове, нито зеленчуци. Но и не го насилвам. Като реши, ще прояде.

На всички пътуващи - лек път и много, много приятно изкарване!
Виж целия пост
# 598
Облак от здраве и радост да не се отървеш.  Hug

Смехо, много рано забегна. Мислех, че все някъде ще се засечем на морето. Нали в приморско отивахте, или пак бъркам?  Thinking Лек път и приятно.  Hug

Мила, и на вас лек път и не се притеснявай, няма как да ги потготвиш за жегите. И ние не бяхме подготвени.  Laughing От дъждове и жилетки минахме директно на 50 фактор и джапанки. Хем не сме летяли за тази промяна.  Mr. Green

Няма и седмица сме си вкъщи и ми се струва, че от векове никъде не сме ходили. Лятото никак не ме свърта тук. варна, какво ще правите през уикенда?  Wink
Виж целия пост
# 599
Оле, в Приморско, да. Ще сме до 30 там, а помня, че вие идвахте от или след 1-ви, та май за малко ще се разминем.
Не съм - много се радвам, че куклата е гушлива и спокойна. Пусни нови снимчици, че те нямам във фейса и не мога да им се порадвам на сладурковците ти . Почивай си, до колкото можеш с двамата, пък на баткото нека му е зле втори път на море  Wink
Мила - весело "изритване" и както е писала Олето - не се притеснявай за адаптирането, мисля, че ще стане бързо  Hug
За плодовете и зеленчуците - Смехи тази година бойкотира почти всичко. Яде само череши, ягоди, краставица, репички и маслини, от време на време круша и ябълка. Всичко друго се подминава. Миналата година и пъпеш е яла, диня, кайсии, нектарини... тази категорично отказва да близне  Crossing Arms
Май имаше още нещо да пиша, но не помня какво  Embarassed Laughing
Отивам да оправям багажа, докато щерката спи, че утре по-рано се надявам да тръгнем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия