Четвърти клас- матурите пред нас, безсилни са в тоз час!

  • 55 243
  • 737
# 360
Аз пък не обичам ваканциите, това безвремие  не ми харесва. Всяко лято с нетърпение чакам да започне учебната година и живота и да влезе в ритъм.
Характеристики има и при нас, винаги ми е било интересно и полезно да прочета едно странично мнение, без значение какво е.
Както и да е, чакам страшния 5ти клас.  Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Аз пък не обичам ваканциите, това безвремие  не ми харесва. Всяко лято с нетърпение чакам да започне учебната година и живота и да влезе в ритъм.
Характеристики има и при нас, винаги ми е било интересно и полезно да прочета едно странично мнение, без значение какво е.
Както и да е, чакам страшния 5ти клас.  Simple Smile
И  аз мисля така 3 месеца  и половина ми се виждат като 3 години   те направо се преучиха  дадохме днес учебниците и се  замислям дали догодина ще давам толкова пари за допълнителни тетрадки в които  половината седи празно  и тази година .........
Виж целия пост
# 362
Останаха ни 5 учебни дни до ваканцията и не знам кой я чака с по-голямо нетърпение.  Party

Пишете ме от първите в списъка! Laughing

Характеристики има при нас всяка година. Също са по-свободен текст. Мисля,че и ние се подписваме някъде,че сме получили характеристиката, а не дали сме съгласнис нея newsm78

При нас още се учи яко - вчера - изх.ниво по ЧО, днес по ЧП и контролно по мат-зип, утре по бел-зип. За след това не знам какво още Laughing
Виж целия пост
# 363
Момичета, писах в темата за първокласниците, но може би вие сте по-информирани, та въпросът ми е: "Знаете ли защо 18 СОУ го няма в класацията, която е към Министерството на образованието?"
Виж целия пост
# 364
Да не би да има друго име вече? newsm78
Виж целия пост
# 365
Аз пък чакам ваканцията като манна небесна. Ама заради петокласничката тая година ще ми я резнат с 15 дни.
Обичам безвремието, обичам децата ми да научават някакви неща, за които после никой не ги изпитва. Обичам да разговарям с децата си не за тестове, предадени уроци, неразбрани задачи и недобре обяснени глаголни времена. Обичам единствената ми грижа да е дали ще вали.
Виж целия пост
# 366
Момичета, писах в темата за първокласниците, но може би вие сте по-информирани, та въпросът ми е: "Знаете ли защо 18 СОУ го няма в класацията, която е към Министерството на образованието?"
Назад преди няколко страници  и аз попитах но предположих че никои не е прочел и не ми се отговори ,проверих на няколко пъти дали не съм пропуснала да видя хубаво но найстина го нямаше.Малката е записана там с ЯПОНСКИ но   още се чудя м/18 и 19 СОУ newsm78
Виж целия пост
# 367
Учебната година и началното образование вече приключи за децата ни. Дали на външното оценяване имат 20, 18 или 15 точки няма чак такова голямо значение, важното да са се научили да учат и да мислят. Това ще се види на есен, когато с песен ще започнат 5-ти клас.
Надявам се получените знания и умения през тези 4 години да им помогнат бързо да се адаптират към по-високите изисквания на учителите.
Пожелавам пълноценна ваканция на децата и на мамите, които имат не по-малка нужда от почивка.  grinning039 1swing
В тази връзка, децата получиха ли вече списък с книги за четене през ваканцията, поне да не забравят да четат? smile3529
Виж целия пост
# 368
Още няма списък, но е напълно възможно и да не им дадат. Нищо не спомена учителката на последната родителска.
Моят младеж чете наистина много, така че не се опасявам, че ще забрави да чете, но съм сигурна, че ако има списък ще направи всичко възможно, за да не прочете нито една книга от него. Най-лесният начин да го накарам да НЕ прочете някоя книга е да я вмъкна в списъка със задължителните книги Wink  Не знам защо така се получи...може би в спъсиците досега преобладаваха все неподходящи книги.
Виж целия пост
# 369
Миналата година дъщеря ми получи само списък с определени заглавия /легенди, предания и приказки/. Разпечатах ги от нета и се побраха в около 130-150 машинописни страници. Прочете ги в последните две седмици от ваканцията. В останалото време чете книги, които аз й препоръчах.
Смятам и синът ми така да действа това лято.
Виж целия пост
# 370
Аз пък чакам ваканцията като манна небесна. Ама заради петокласничката тая година ще ми я резнат с 15 дни.
Обичам безвремието, обичам децата ми да научават някакви неща, за които после никой не ги изпитва. Обичам да разговарям с децата си не за тестове, предадени уроци, неразбрани задачи и недобре обяснени глаголни времена. Обичам единствената ми грижа да е дали ще вали.
+1 PeaceПлатих почивката и мисля да се отдам на "екстри" !
Съжалявам , че от следващата година ще трябва
 да изместим времето за море.Лятото не е за сериозни занимания и
не мисля да го ангажирам.Достатъчно е да чете по избор.
Виж целия пост
# 371
И ние го удряма през просото през лятото. Чета каквото и когато си поиска.
Единствено я карам да си упражнява английския като някои дни вкъщи говорим само на английски,което докарва до полуда свекито  Joy

сега чете "Здрач". Не искаше да я почне,че била дебела, а сега не я оставя, вечер ляга доброволно преди брат си даже и си чете.
Виж целия пост
# 372
И аз чета вече третата книга и хич не ми се оставя Simple Smile
Иначе и Росен чете доволно,но не винаги литература,която биха изучавали,та се налага от време на време да му подхвърлям по някое и друго заглавие.Не винаги обаче успява да му задържи интереса.От известно време е започнал "Мери Попинз",но така си и стои започната,докато чете други ,по-интересни за него, неща.
Виж целия пост
# 373
От известно време е започнал "Мери Попинз",но така си и стои започната,докато чете други ,по-интересни за него, неща.

Аз се опитвам и аз да чета задължителните книги, повечето са много забавни, но Мери Попинз не беше от тях, синът ми я започна и не я дочете (тайно го подкрепям).
Виж целия пост
# 374
Дъщеря ми е изчела много малко от задължителните, Патиланци например, Пипи- чете ги с огромно отвращение.
Затова пък Матилда, Мери Попинз, всички книжлета на Роалд Дал и Джани Родари, също Доктор Дулитъл- това много й допада. Също кратки басни, приказки.
Здрач, Игрите на глада, Хари Потър и подобни още не я вълнуват. Даже ми казва- "За какво да ги чета, като гледах филма"  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия