Четвърти клас- матурите пред нас, безсилни са в тоз час!

  • 55 258
  • 737
# 555
Кажете нещо повече за тези скандинавски легенди. Може би ги има събрани някъде в приятен за четене вид...
Виж целия пост
# 556
Много зависи от преподавателя. И най-сухата книга ми е ставала интересна с учителката по литература от гимназията. Най-редовно четях произведенията след като сме ги минали в час.

Старогръцките митове и легенди ги имаме на английски  Mr. Green - награда за първо място в училищното състезание.
Виж целия пост
# 557
Кажете нещо повече за тези скандинавски легенди. Може би ги има събрани някъде в приятен за четене вид...
в ХЕЛИКОН попаднах на сборник от митове и легенди от  български ,скандинавски ,ромски и библейски книгата струва 7 лева
Виж целия пост
# 558
Благодаря, DIVA_ORHIDEQ Simple Smile  Ще я разгледам задължително!
Виж целия пост
# 559
МОЕТО  момче веднага почна да чете книгите от списъка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes което ме радва много но баща  му твърдо отказва да купува нови Sad Sad   предпочитал да му земе четец аз пък съм против   малък ми се вижда за това чудо  пък и друго си е книгата

 вие какво мислите??
Виж целия пост
# 560
МОЕТО  момче веднага почна да чете книгите от списъка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes което ме радва много но баща  му твърдо отказва да купува нови Sad Sad   предпочитал да му земе четец аз пък съм против   малък ми се вижда за това чудо  пък и друго си е книгата

 вие какво мислите??

Доколкото знам, книгите за четеца са ограничени. Няма да има голям избор. Т.е. с четеца няма да отпадне нуждата от купуване на книги на хартия. Освен това книгите за устройството също струват пари.
Виж целия пост
# 561
МОЕТО  момче веднага почна да чете книгите от списъка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes което ме радва много но баща  му твърдо отказва да купува нови Sad Sad   предпочитал да му земе четец аз пък съм против   малък ми се вижда за това чудо  пък и друго си е книгата

 вие какво мислите??
Книга ! Винаги съм за книга ,важно е ,че детето има желание за четене.Браво !
байбиби ,напълно съм съгласна с теб.То не са имена и всякакви изчанчени звукосъчетания.
Колкото до поднасяне материалът от преподавател - единици са тези,които могат
да го приложат.
Виж целия пост
# 562
И аз искам четец,но за себе си,не за детето.Иначе библиотеката е чудесен начин да си набавиш нужните за четене неща и да не трупаш излишен книжен багаж в къщи Peace
Синът ми взима по 7-8 книги на всеки 3 седмици,за дребното също взимам по 3-4 и не ми се мисли ако трябваше да ги купувам-първо колко пари щеше да ми струва и второ къде щях вече да ги слагам.
За  5 клас са казали  приказките на Ш.Перо,Андерсен,Е.Пелин,Старогръцките митове и легенди и Библия за деца newsm78 Свекърва ми отдавна му е взела последната,но аз много се дърпам да му я дам,та сега сигурно ще се наложи,но първо ще я прегледам.За скандинавските чувам от вас.
Виж целия пост
# 563
liani, в училището на сина ми имаха СИП Религия. Тази книга ползваха - Новият завет преразказан по начин, подходящ за деца.
Виж целия пост
# 564
На моята щерка списъкът е доста... хм приказен Simple Smile

  • Български народни приказки
  • Приказки на народите
  • Турски народни приказки
  • Сава Попов - Хитър Петър
  • Елин Пелин - Приказки
  • Николай Райков - Български вълшебни приказки
  • Ангел Каралийчев - Приказен свят
  • Георги Райчев - Чудното огледало
  • Ерих Кестнер - Приказки
  • Доналд Бисет - Небивалици
  • Николай Кун - Старогръцки легенди и митове
  • Лозинка Йорданова - Българска народна митология
  • Български предания и легенди
  • Български народни песни
Виж целия пост
# 565
Усещам как синчето няма да ги погледне тези приказки. В момента чете "Капитан Блъд" и няма да го захвърли заради "Червената шапчица", освен, ако малката не измоли батко си да й я прочете.  Laughing
Виж целия пост
# 566
Ан Мари, като нашия е  - това е списъкът от читанката, явно са учили по една и съща Peace...

Вкъщи всички предпочитаме книгите - купувам редовно, имаме голяма библиотека, Калоян си взема и от градската. Нищо не може да се сравни с усещането да прелистваш страниците...
Виж целия пост
# 567
Спунк,същата мисля е и нашата,но някак си съм предубедена към нея,не знам защо Rolling Eyes Възможно е и напълно да греша.
Виж целия пост
# 568

Доколкото знам, книгите за четеца са ограничени. Няма да има голям избор. Т.е. с четеца няма да отпадне нуждата от купуване на книги на хартия. Освен това книгите за устройството също струват пари.

Нямам четец, но имам таблет, който ми върши страхотна работа нощем в леглото. Качила съм на него около 40 книги и винаги мога да добавя още. Още повече, че сега има таблети струващи колкото четците.
Голямата моли за такова чудо на техниката, но аз съм абсолютно против. Нека да прочете един вагон книги и с удоволствие бих й купила след това.
Още не е започнала списъкът с книгите дадени от училище, но постоянно чете енциклопедии на най - различна тематика.
 
Виж целия пост
# 569
Нашият списък е кратък  Laughing - 5-6 книжки. Гръцките легенди, една приказка на Андерсен, малко от Хитър Петър, малко Братя Грим...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия