Най-после!

  • 61 628
  • 1 946
# 1 545
Седим си ние преди малко в едно ресторантче - на масите отвън, разбира се. И си пушим. Една дама на съседната маса гледа лошо, гледа още по-лошо...накрая изкоментира уж пред приятелката си, но на достатъчно висок глас..."ей на, и забрани има и пак се пуши". Обърнах се и с учтива усмивка и казах, ако и пречи, да влезе вътре в заведението, където не се пуши.  Mr. Green Ма направо прекалявате бе това непушачите....аман вече! Вътре не можем да пушим, сега и отвън ви пречим. Трябва да се забрани на непушачи да сядат в откритите пространства на заведенията! Нямат работа там. Там се пуши. Кой не пуши - да си ходи в неговата си част. Цял ресторан само за нея, тя се навряла до мен, за да ми врънка, че и дими. Направо имам чувството че нарочно гледате да се заврете до някой пушач, за да има на кого да тровите нервите...Що не запалите по една цигара, ами трябва да тормозите някой, за да се чувствате добре?
Виж целия пост
# 1 546
Що не запалите по една цигара, ами трябва да тормозите някой, за да се чувствате добре?
Въпроса ти е риторичен. Изкараха ни едва ли не убийци на деца.  Tired
И аз се присъединявам към апела: Запалете по един фас и стига сте мрънкали!
Виж целия пост
# 1 547
Що не запалите по една цигара, ами трябва да тормозите някой, за да се чувствате добре?
Въпроса ти е риторичен. Изкараха ни едва ли не убийци на деца.  Tired
И аз се присъединявам към апела: Запалете по един фас и стига сте мрънкали!

А вие що не си залепите по една никотинова лепенка, та да ви помине малко абстинентната агресивност и не спрете да ни тровите? Пийте сода каустик, ако искате, правете си разходки до Чернобил, друсайте се с каквото искате ... Само не за сметка на нас и децата ни, моля, а вашият дим е за наша сметка. Свърши вече тая, никой не е длъжен да страда заради неспособността ви да се справите с пристрастяванията си. 
Виж целия пост
# 1 548
Да бе, защото ние не пушим ей така просто. Пушим с мисия - да отровим непушачите и като измрат да отпаднат забраните за пушене.  Mr. Green

Вкъщи не се пуши - само на терасата (но разбрах, че и това е проблем за живеещите по горните етажи ужасно чувствителни непушачески нослета), в колата ми също не се пуши. Даже пепелник няма. В офиса - също. Ама да сляза 6 етажа, за да си запаля и някой непушач да ми е застанал да си пие кафето до пепелника и да започне да ми ръкомаха, за да разгонва пречещия му дим....е, извинете! Това е все едно аз да махам с ръце да разгонвам непушачите, защото от тях до пепелника не можеш да застанеш.

Това е живота! Пушачите са по-готина компания. Ясно е защо все се врете сред цигарения дим. Ама да се врете доброволно там и да мрънкате е не само двулично, а далеч по-егоистично от поведението на пушачите.

Днес бях на технически преглед. Една мацка горката, явно поизнервила се от чакането, тръгна да си пали цигара. Веднага се намери една съвестна непушачка, която да я помоли, ако обича да не пуши, че и пречело. Почна се спор дали е открито или закрито, дали е публично или не е. Накрая мацката се качи в колата си, свали прозореца и си запали. Озъби се и и каза, "ей тук не е публично, ако ти пречи, моля не приближавай частната ми собственост"  Mr. Green Изобщо от вчера насам само абсурдни изцепки. И все от непушачи. Все едно свръх сили им дадоха с тази забрана. Литнаха, вирнаха носове и стана страшно.
Виж целия пост
# 1 549
Де бре, тия вашите деца.  Все по ресторанти и дискотеки ли ги водите.
Виж целия пост
# 1 550
Леле, това е наистина наркоманско поведение!  Shocked Такива драми заради една цигара, драги зрители!  Зина, не че пушачите са по-готина компания, а защото са повече от непушачите, се създава естесвен превес на пушачите в една компания и гравитацията на пушачите е по-силна от тази на непушачите. Когато в компанията повечето хора са непушачи, тогава тяхната гравитация привлича пушачите и вторите са доброволно принудени да не пушат, за да не се цепят.
Виж целия пост
# 1 551


А вие що не си залепите по една никотинова лепенка, та да ви помине малко абстинентната агресивност и не спрете да ни тровите? Пийте сода каустик, ако искате, правете си разходки до Чернобил, друсайте се с каквото искате ... Само не за сметка на нас и децата ни, моля, а вашият дим е за наша сметка. Свърши вече тая, никой не е длъжен да страда заради неспособността ви да се справите с пристрастяванията си. 

Нищо подобно. Моя дим си е за моя сметка. Ако ти се завреш в мене да го дишаш, вече си е за твоя сметка, но си е и твое решение. Аз пуша, където ми е разрешено. Ако не искаш да ти димя, просто не сядай там, където е разрешено да се пуши. Ама не, ти искаш да си седиш там, където се пуши, обаче ако обичат всички да не пушат.....

Аз не пуша, за да те тровя и затова те моля да не ме приближаваш, докато съм запалила цигара. За добро и на двете е. Сигурна съм, че и в Чернобил да отида само с идеята да си запаля цигара, ти пак ще си по петите ми, за да измрънкаш.
Виж целия пост
# 1 552
Леле, това е наистина наркоманско поведение!  Shocked Такива драми заради една цигара, драги зрители!  Зина, не че пушачите са по-готина компания, а защото са повече от непушачите, се създава естесвен превес на пушачите в една компания и гравитацията на пушачите е по-силна от тази на непушачите. Когато в компанията повечето хора са непушачи, тогава тяхната гравитация привлича пушачите и вторите са доброволно принудени да не пушат, за да не се цепят.

Не съм наблюдавала гравитиране около непушачите. В нашата компания сме трима пушачи и 7 непушачи. И като се съберем у нас и излезем тримата на терасата, след 15 минути на терасата сме 10 души....По фирмени събирания пък така се получава - отвън има 2-3 пушачи и цяла сюрия непушачи излезли да си говорят с тях. "Привличане" от непушаче е възможно само, ако в компанията пушачът е един единствен. Станат ли двама, вече имат превес, независимо колко са останалите.
Виж целия пост
# 1 553

e, на мен ми се е случвало нещо подобно преди 10 години в Ню Йорк. В дискотеката - не можеш да пушиш. Взимам си питието, излизам навън да пуша- минава полицай и ни предупреждава,че навън не се пие... Нямам спомен , обаче защо нямаше зала за пушачи в тази дискотека... в ресторантите си имаше такива ( най-гадните места, разбира се), в казината се пушеше на поразия...ама в дискотеката защо не се е пушело- нямам спомен.
Та и тук така- пушене навън, но без смях и разговори, защото следва акт за нарушаване на обществения ред.


В САЩ е точно така, забранено е не само да се консумира алкохол на улицата, а дори да се носи. Като си купиш бутилка алкохол, ти я завиват в непрозрачен плик. И тази забрана там е от монго преди забраната за пушене на обществени неща. Там нещата се борят според тяхната вреда, като се започва от най-вредното.

А тук, пак е донякъде. На мен гледката на неадекватни тийнейджъри с двулитрова бутилка бира в ръка по парковете ми е в пъти по-неприятна от някой, запалил цигара. Поне цигарата не те кара да се държиш като пълен простак и да крещиш като малоумен по останалите не до там трезви членове на компанията ти.
Виж целия пост
# 1 554
Нищо подобно. Моя дим си е за моя сметка. Ако ти се завреш в мене да го дишаш, вече си е за твоя сметка, но си е и твое решение. Аз пуша, където ми е разрешено. Ако не искаш да ти димя, просто не сядай там, където е разрешено да се пуши. Ама не, ти искаш да си седиш там, където се пуши, обаче ако обичат всички да не пушат.....
Аз не пуша, за да те тровя и затова те моля да не ме приближаваш, докато съм запалила цигара. За добро и на двете е. Сигурна съм, че и в Чернобил да отида само с идеята да си запаля цигара, ти пак ще си по петите ми, за да измрънкаш.
Абсолютно съм съгласна с написаното.Да обобщим-досега ви тровехме навсякъде из заведенията,сега имаме определено място да пушим на открито и пак ви пречим  Laughing
Бих искала да попитам непушачите-какво по дяволите искате все пак за да сте доволни  Rolling Eyes
Не,че ми дреме колко ще сте доволни,защото явно вие угода нямате,но все пак искам да знам от чисто любопитство
Виж целия пост
# 1 555

Бих искала да попитам непушачите-какво по дяволите искате все пак за да сте доволни  Rolling Eyes


Трябва ли въобще да питаш?  Laughing Wink
Виж целия пост
# 1 556
Бих искала да попитам непушачите-какво по дяволите искате все пак за да сте доволни  Rolling Eyes
Трябва ли въобще да питаш?  Laughing Wink
Да,бих искала да видя поне един смислен и разумен отговор,след като вече няма да ги одимяваме,какво още искат непушачите.
А като се замисля,чак ми се иска някой непушач да ме изгледа на криво и да ми направи забележка,а аз да съм някъде на открито Mr. Green
Виж целия пост
# 1 557
Да ни е честито тротоарното кафе - кафе от машина с цигара на тротоара! Laughing

Един съфорумец беше много точен и прав!
Виж целия пост
# 1 558

Да,бих искала да видя поне един смислен и разумен отговор,след като вече няма да ги одимяваме,какво още искат непушачите.
А като се замисля,чак ми се иска някой непушач да ме изгледа на криво и да ми направи забележка,а аз да съм някъде на открито Mr. Green

Това, което наистина искат е и останалите да не пушат. Party poopers. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 559
Да ни е честито тротоарното кафе - кафе от машина с цигара на тротоара! Laughing

Един съфорумец беше много точен и прав!

Скоро очаквам да видя разделение на плочките на тротоара на такива за пушачи и такива за непушачи. Естествено за пушачите са счупените, липсващите и задължително всички подвижни с локви под тях. И дори и тогава, пак ще пречим сигурно. ooooh!
После ние сме били зли, абстинентни и не знам още какви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия