Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 18

  • 41 835
  • 753
# 345
Здравейте ,бременна съм в 9 г.с. Преди няколко дни ми откриха гъбички ,бях много изненадана ,защото нямах никакви симптоми.Лекарката ми предписа глобули ,каза ,че са безвредни.Отговорих и ,че съм чувала ,че до края на 3-ти месец гъбички не се лекуват ,а тя заяви ,че ако мога да изтрая да ме сърби,да изчакам..иначе лекарството било безвредно.От вчера обаче чувствам тъпи болки ниско в корем, които се появяват и затихват ,сякаш са подкожни.Пари ми ,когато уринирам и изпитвам болка ,когато усетя позив.Пак ниско в корема.Освен това се засили сърбежа и имам някакво зеленикаво-жълто течение ,сравнително обилно.Не знам дали се дължи на гъбичките и въобще какво да правя.Много съм притеснена ,защото имах такива симптоми в началото на бременността ,преди да ми изпишат Дуфастон (болки и парене при уриниране). Какво да правя ?  newsm78
Виж целия пост
# 346
Защо не потърсиш второ мнение? И аз съм чувала, че през първия триместър не е хубаво да се лекуват, но пък как наистина ще ги изтърпиш толкова време  newsm78 Какво ти изписа? В листовката не пише ли дали може да се използва при бременност?
Виж целия пост
# 347
ElenaHristova ,щом не ти минава потърси друго мнение,явно има възпаление,по добре пусни една микробиология,за всеки случай,и адекватно лечение,и урина пусни за изследване,за да си спокойна..)) Лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 348
Пуснаха ми микробиология и урина ,даже кръв ми взимаха.Проблемът ми не е самото парене ,нито дори болката ,стига да са безвредни за плода.Опасни ли са гъбичките за плода и този дискомфорт изцяло на тях ли се дължи ?Това е въпросът.Ако да ,ще ги изтрая ,детето ми е над всичко и не искам да го рискувам ,за да се облекча.Чела съм за случаи на спонтанен аборт след употреба на глобули.Та ,имате ли такива смтоми при гъбички ,позволявам си да питам ,защото знам ,че 80% от жените имат този проблем през бременността ,заради хормоналните промени..  Sick  #Crazy
Виж целия пост
# 349
Е щом имаш пуснато всчко това,значи си в процес на лечение,докато подействат лекарствата ще мине време,успокой се и се довери на лекарите,мсли положтелно ,всичко ще е наред ще минат,щом ги лекуваш..)))
Виж целия пост
# 350
Блонди, аз писах тама, ама не ми отговориха. Wink Ама и на мен не ми се пият медикаменти- сега хапвам месца, дори успях да си втълпя , че много ми се ядат. Нещо не ме влече сега да пия желязо на хапове. Peace
а може ли точната рецепта за мед, орехи и сусамов тахан?
Виж целия пост
# 351
Купуваш ли сусамов тахан(НАТУРАЛЕН),мед,мед и орехи.Тахана и меда са едно  също количество,колкото е тахана ,толкова и мед слагаш и орехи ,смесва се всичко (в буркан)  яде  се сутрин и вечер по една лъжица.Държа го в хладилника,защото е много горещо..)))
Виж целия пост
# 352
Там е работата ,че не ги лекувам ,защото съм едва в 9 г.с....Страх ме е да ползвам лекарства.Но лекарката не ме задължи да ползвам ,каза ,че мога да изчакам да вляза в 4-я месец ,стига да мога да изтърпя сърбежа..Значи не е опасно..Поне аз с такова впечатление останах..  Thinking
Виж целия пост
# 353
ElenaHristova - гъбичките не са опасни за бебето докато то не тръгне да се ражда!
Аз също имах гъбички без никакви симптоми, но чак в края на 3-тия месец пуснах микробиология и ги лекувах.
Една бременна мама от нашата отчетна тема имаше по-рано гъбички и мисля че почна да ги лекува в 3-тия месец. Потърси мнение, ако положението не е болка за умиране, изчакай! Внимавай със секса и твоето бельо го пери отделно от това на мъжа ти и на детето ти! Прочети малко повече за каква хигиена трябва да се спазва, защото е малко по-различна! Късмет ти пожелавам!
Виж целия пост
# 354
Здравейте, искам да попитам дали е нормално да чувствам притискане често ниско долу под корема, сякаш пикочният ми мехур е пристиснат.Чувала съм, че това е знак за раждане, но ми се случва от 1 седмица...

Нормално ли е да усещам движения на бебето много ниско долу, непосредствено над венериния хълм?
Виж целия пост
# 355
Нормално е, бебчо отдавна ми притиска пикочния мехур. Движенията също понякога ги усещам мнооого ниско, първите пъти се стрестирах, че иска да излиза Simple Smile
Виж целия пост
# 356
Brayda ,и аз така смятам.Има още 3 седмици и реално мога да изчакам ,защото симптомите не са нетърпими.И лекарката ми го каза..хмм..Нищо не съм купувала още.Засега нищо няма да слагам ,дано всичко е наред  Thinking  bouquet
Виж целия пост
# 357
ElenaHristova - аз си слагах Гино - Певарил глобули 15 дни! След това се изчистих, но лекарката ме предопреди, че до края може и пак да получа, така че винаги го имам на ум за бельото. Смених си го само с памучно, смених си и интимния гел и се надявам да няма повече!
Виж целия пост
# 358
Dafi` , мерси за отговора !

Много се бях притеснила, първа бременност ми е и се уплаших да не стане нещо...

Сега вече съм по-спокойна. Simple Smile
Виж целия пост
# 359
Излязоха резултатите от МБ:
    
Скрит текст:
Микроскопски препарат по Грам    

3 - 4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.
      
   Trihomonas vaginalis    

( - ) Отрицателен
      
   Candida    

Дрожди и хифи
      
   Lactobacillus spp.    

( - ) Отрицателен
      
   Нормални изолати    

*
      
   Kултурелно изследване и заключение    

Candida nonalbicans > 10/5
Моя АГ е в отпуска, а съм на преглед чак в събота ooooh!
Някой може ли да дешифрира? Според мен имам гъбки, но надеждата умира последна Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия