Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 102 620
  • 759
# 630
[имам въпрос относно сгрешен болничен лист.грешката е допусната от лекуващата лекарка при попълване формулярите на болничния лист.от ной ме препратиха към медицинска комисия,която да разгледа грешките в листа.От тази комисия признаха че грешката е на джипито,но ми казаха,че няма да ми изплатят обезщетението/за седем дни /.Какво да правя и към кого да се обърна за помощ?-Срокът за обжалване на решение на ЛКК за отмяна на еднолично издаден болничен лист е 14-дневен от датата на връчването. Обжалването се извършва чрез Регионална картотека на медицинската експертиза по местоживеене до ТЕЛК, като се описват причините за обжалването.

Виж целия пост
# 631
Здравейте момичета,от 8август съм влезнала в 9 месец,подала съм болничен за 45 дни,но в НОИоще нищо не е отразено,та въпроса ми е когато родя ли ще почне изплащането на този болничен или...
Благодаря предварително!!! Hug
Виж целия пост
# 632
Здравейте, мога ли да попитам...?! В сайта на НОИ болничният ми е със статус Изплатен, дата на ведомост- днешна /07.04.2014г./, а в сметката ми към момента няма нищо....?
Виж целия пост
# 633
Здравейте, мога ли да попитам...?! В сайта на НОИ болничният ми е със статус Изплатен, дата на ведомост- днешна /07.04.2014г./, а в сметката ми към момента няма нищо....?

Утре ще ги видиш по сметката.Дните за получаване на пари са вторник и четвъртък
Виж целия пост
# 634
Здравейте, мога ли да попитам...?! В сайта на НОИ болничният ми е със статус Изплатен, дата на ведомост- днешна /07.04.2014г./, а в сметката ми към момента няма нищо....?

Утре ще ги видиш по сметката.Дните за получаване на пари са вторник и четвъртък
Благодаря много   bouquet
Виж целия пост
# 635
А да попитам още нещо- по кое време през деня правят преводи на болничен, тъй като сега проверявах и още го няма...
Виж целия пост
# 636
А да попитам още нещо- по кое време през деня правят преводи на болничен, тъй като сега проверявах и още го няма...

Рано е да ги виждаш парите.Много зависи и от банката.Провери след 14 часа,за да е сигурно,че ще ги видиш
Виж целия пост
# 637
А да попитам още нещо- по кое време през деня правят преводи на болничен, тъй като сега проверявах и още го няма...

Рано е да ги виждаш парите.Много зависи и от банката.Провери след 14 часа,за да е сигурно,че ще ги видиш

Ами банката е Уникредит. Надявам се да ги преведат днес, тъй като дата на ведомост пише 07.04.14г. Има ли вероятност да ги оставят за четвъртък
Виж целия пост
# 638
А да попитам още нещо- по кое време през деня правят преводи на болничен, тъй като сега проверявах и още го няма...

Рано е да ги виждаш парите.Много зависи и от банката.Провери след 14 часа,за да е сигурно,че ще ги видиш

Ами банката е Уникредит. Надявам се да ги преведат днес, тъй като дата на ведомост пише 07.04.14г. Има ли вероятност да ги оставят за четвъртък
Ще си ги получиш днес след обед, както е писала Елфита.
Стига паника.
Виж целия пост
# 639
Има ли вероятност да ги оставят за четвъртък

Няма как да знам какви са намеренията на банката ти.Ти знаеш по-добре.Дали някога са ти ги забавяли толкова време?Според мен днес ще ги видиш по сметката.Трябва ти още малко търпение,което често нямате.Провери след 12 часа сметката,ако няма,провери след 14 часа
Виж целия пост
# 640
Здравейте,
Имам следния проблем: На 21.03 занесох в НОИ болничен лист за 42 дни след раждането. Самоосигуряващо се лице съм и досега не съм ползвала болнични и съответно не съм получавала обезщетения от държавата. 15-те работни дни, в рамките на които следва да се обработи и изплати болничният лист, изтичат утре, а към момента в системата на НОИ при проверка чрез ПИК все още излиза статус 'обработва се'. Имам ли повод за притеснение? Нормално ли е плащането да се забави след този 15-дневен срок или ако не получа плащане в този срок следва да се счита за мълчалив отказ? И какво мога да направя, за да проверя какво се случва, освен проверката чрез ПИК? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 641
diversity,при мен имаше проблем. Парите не бяха преведени в срок. Изпратили са ми писмо, което не бях получила. Трябваше да отида на място. Отново да чакам официално писмо в което пишеше, че трябва да представя една декларация. Накрая се оказа, че грешката е при тях, но мина месец и половина преди да получа нещо.
Така че, изчакай още 5 дни и ако не получиш нищо, направо отиди на място.
Виж целия пост
# 642
diversity ,пиши мейл до твоето НОИ.Ходенето на място рядко е нужно.Ще ти обяснят за какво става дума с мейл
Виж целия пост
# 643
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 644
zdraveite na vsicki Simple Smile az sushto sum v bolnichen ot 01.03.14 - 05.04.14 no oshte nqmam prevedeni pari nqmam kod sus koito da proverq vuv saita za tova prez poslednite dni se razhojdam i proverqvam Simple Smile nqkoi moje li da mi kaje koga da ochakvam prevod ? Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия