Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 407
  • 1 269
# 1 005
Относно това , че даден сервитьор е непушач / но обслужва пушач/, ами това си е риск на професията . И той сам си е избрал този риск  Peace
Смятам че трябва да се намери решение , удовлетворяващо и двете страни . А това е , да има зали за пушачи и непушачи.Както си беше по- рано.
Че по-голямо разхищение от тези зали за пушачи и непушачи-няма, то залите за непушачи си стояха празни.
И какъв е тоя риск на професията, айде стига-обикновено сервитьорите са деца на по 18 години.
Виж целия пост
# 1 006
Terminator всяка професия си има своя риск  Peace
Преди много години работих в хазартни зали , места където спокойно можеш да наречеш лисичарник.
Никой насила не ме е карал да работя в пушилката , но.....зплатата ми осигуряваше месечното оцеляване на семейството ми.
А децата на 18 , какъв избор имат днес ? Почти всеки работодател , търси служител с опит и стаж .
Сама казваш че залите за непушачи , са стояли празни. Тогава къде са били непушачите ?
И защо така пламенно защитават забранат за тютюнопушенето , след като преди това сами са се набутвали в залата за пушачи ? Било заради това да уважат приятел , или любим  Wink
Виж целия пост
# 1 007
Да ви споделя случка от днес, свързана с пушенето. Та днес правихме реклами на една мацка, открила начин да заобиколи  /донякъде/ забраната - транспарант с крещящ надпис "в заведението се пуши*" и отдолу със съвсем дребен шрифт, отбелязано със звездичка - "*с електронна цигара". А на масите ще сложи пирамидки с надпис "коктейл-бар ....... ви предлага възможността да пушите електронна цигара на топло и уютно място само за 0.** лв на час".
Неограничени са човешките възможности, щом се отнася до хитруване и заобикаляне на правилата.

Не виждам къде е нарушението.
Електронна цигара можеш да си пушиш абсолютно навсякъде - аз лично пуша такава в офиса, пушила съм и в автобус за международни превози. Тя не отделя отрови и смрад, а димът й е пара.
Виж целия пост
# 1 008
В София са се появили частни клубове за пушачи,  които пускат посетители само с членска карта. Там закона, нищо не може да направи.  За мен това е добър вариант.

Я пак виж закона. Обществените места включват и такива клубове, така че още не са ги надушили и в пряк и в преносен смисъл. Кажи ги кои са.
Виж целия пост
# 1 009



Я пак виж закона. Обществените места включват и такива клубове, така че още не са ги надушили и в пряк и в преносен смисъл. Кажи ги кои са.
Неееее, не казвам, те са само за пушачи.
Виж целия пост
# 1 010



Я пак виж закона. Обществените места включват и такива клубове, така че още не са ги надушили и в пряк и в преносен смисъл. Кажи ги кои са.
Неееее, не казвам, те са само за пушачи.
Нека, нека, само не си въобразявайте, че са законни. Sunglasses
Виж целия пост
# 1 011
Аз пък знам, и ходя там, заведение, което е тотално скрито и нелегално. Поради тази причина там, естествено, забраната не важи. Забраната само насърчава подобните заведения да си останат такива.
Виж целия пост
# 1 012
Ами нека си пущат в частните клубове-лисичарници.Важното е в другите заведения да е чисто и спокойно.На радетелите на стария режим мога да кажа,че ресторантьорите сами предизвикаха тоталната забрана,защото злоупотребяваха и всичко беше мижи да те лажем. Сега нека да останат тези,които знаят какво да предложат на клиентите си,а не тези за които основни клиенти са кварталните пияници и помиари. Добрите заведения нямат отлив на клиенти.
Виж целия пост
# 1 013
Аз лично считам, че плащайки акциз и данъци върху стока продадена ми легално он Българката държава имам право да я консумирам. Имайки предвид,че цената на цигарите е повишена изкуствено с цел печалба и продадена ми на мен с цел увеличение на консумацията и печалбата директно,сега ми се забранява да я консумирам..И забележете- за да предпази непушачитеее?? Интересно ми е като ги продава дали се интересува от тези непушачи или това ще е само на мой гръб...
Виж целия пост
# 1 014
Олив, купувайки цигари наливаш пари в джоба на булгартабак и другите подобни + влагаш сериозни суми в държавния бюджет(по мин. 60% от цената на всяка кутия) + създаваш работа и на здравната каса, а и на втората в света по печалби фармацевтична индустрия....... затова продължавай да пушиш легални цигари, ти си много ценна личност  Peace нищо че продавайки ти легално цигари държават не се интересува как си и що си...  Wink и тепърва цената на цигарите ще се вдига, виж каква е цената на цигарите в ЕС ...
Виж целия пост
# 1 015
Аз лично считам, че плащайки акциз и данъци върху стока продадена ми легално он Българката държава имам право да я консумирам. Имайки предвид,че цената на цигарите е повишена изкуствено с цел печалба и продадена ми на мен с цел увеличение на консумацията и печалбата директно,сега ми се забранява да я консумирам..И забележете- за да предпази непушачитеее?? Интересно ми е като ги продава дали се интересува от тези непушачи или това ще е само на мой гръб...

Да, и имаш право да я консумираш на определените за това места. Плащайки доброволно акциз и данъци, ти предварително знаеш къде можеш да ползваш въпросната стока и се съгласяваш с условията. Ако те не те устройват, не купуваш стоката и не заплащаш въпросните акциз и данъци.
Виж целия пост
# 1 016
ева, според теб излиза, че в заведенията които са празни, обикновено ходят пияници и помиари? Доскоро най-празни бяха залите за непушачи... Ако хванем тази логика и този тон далеч няма да стигнем. Peace
Виж целия пост
# 1 017
ева, според теб излиза, че в заведенията които са празни, обикновено ходят пияници и помиари? Доскоро най-празни бяха залите за непушачи... Ако хванем тази логика и този тон далеч няма да стигнем. Peace
До къде точно искаш да стигнем? Аз лично се опитвам да ви убедя, че непушенето в заведенията може да е само в полза за пушачите. Посещавах заведения(в които не се пуши), когато пушех и ми беше в пъти по-приятно, отколкото в лисичарниците, в които се пушеше. Въпросът е до нагласа, мен лично ме дразни, че сте се настроили вражески и от пусти инат не искате да приемете забраната.
Виж целия пост
# 1 018
Terminator, вероятно ще заключат темата - това исках да кажа.
Права си, че всичко е въпрос на нагласа. Според мен преди да въведат закона би трябвало да поработят първо в тази насока - кампании против тютюнопушене например, както казаха и по-напред в темата - по-високи данъци и съответно цени в заведенията, разрешаващи пушенето и т. н.
Все пак никой не отговори защо досега залите за непушачи бяха празни. Явно непушачите са предпочитали да са в хубава компания, пък било то и в някой "лисичарник".
Между другото, само в 7 европейски държави има пълна забрана на тютюнопушенето като в 3 от тях вече се обсъжда отмяната на закона. Не е ли по-правилно да им стигнем стандарта на живот и тогава да мерим всичко по техния аршин. Или може би гоним американците? Трудно ще е...не само от гледна точка на цигарите. Laughing
.
Виж целия пост
# 1 019

Все пак никой не отговори защо досега залите за непушачи бяха празни. Явно непушачите са предпочитали да са в хубава компания, пък било то и в някой "лисичарник".


Като бивш пушач ще ти кажа, че като непушач винаги съм влизала в положението на пушачите и съм се съгласявала аз да направя компромиса и да отидем където им е удобно. Обаче като пушач винаги съм смятала, че е по- лесно непушачите да се съобразят, защото ние не издържаме без цигара.   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия