Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 412
  • 1 269
# 555
Ех, вредно, ако беше така, нямаше огромна част от населението да е с наднормено тегло Heart Eyes. Трябва и "бързата храна" да им забранят и да правят секс, само с размножителна цел Laughing
Виж целия пост
# 556
не разбирам ироничните изказвания, но защо трябва да се чустваме виновни, че пушим цигари като всеки човек си има своите странности...
Американците са с наднормено тегло защото нямат културата на хранене и домашна храна, както е при нас.
Аз моето дете не съм го водила на Мак Дон.. защото само като мина покрай ресторант от тази верига отвън смърди на умряло... е как може да водят децата си да хапват подобна гадост.
Незнам... аз не искам да преча на никого, но и никой да не пречи на мен като например да направят кампания " къпете се често хора" често пътувам с адския транспорт и положението е страшно.
 Peace
Виж целия пост
# 557
Вчера по новините на Бтв, имаше репортаж за протест в Ловеч, срещу забраната за тютюнопушене. В мен ли е грешката не мога да разбера или ситуацията е неадекватна. http://btvnews.bg/bulgaria/ikonomika/restorantori-na-protest-sre … a-za-pushene.html
В първото клипче, една дама с гордост заявява, че е пушач от 6 години, все едно е неврохирург от 6 години.  ooooh!
Каква е тази драма?
Какви са тези протести?
Тези хора се държат така, все едно някой им отнема правото да живеят.
Виж целия пост
# 558
Какво се учудваш? Доказано е, че никотина променя съзнанието. Но, всъщност е така при всички наркотици...
Виж целия пост
# 559
Каква е тази драма?
Какви са тези протести?
Тези хора се държат така, все едно някой им отнема правото да живеят.

Драмата е, че много хора ще останат без работа. И да, за някои хора липсата на работа означава отнето право на живот.
Сития на гладния не вярва са казали хората...

Какво се учудваш? Доказано е, че никотина променя съзнанието. Но, всъщност е така при всички наркотици...
Така ли, кой и кога го е доказал? Моля, посочи достоверен източник на информация от който черпиш такива научни факти.
Виж целия пост
# 560
Когато бях в Италия и когато бях пушачка, излизах от заведението, за да си изпуша една цигара. Така правеха всички пушачи. Никой не протестираше, не стачкуваше и не драматизираше. Заведенията си бяха пълни ...
За мен това са излишни постановки и драматизъм.
Виж целия пост
# 561

 
Какво се учудваш? Доказано е, че никотина променя съзнанието. Но, всъщност е така при всички наркотици...  ooooh!
 
Така ли, кой и кога го е доказал? Моля, посочи достоверен източник на информация от който черпиш такива научни факти.


пушачи: Уинстън Чърчил, Алберт Айнщайн, Франклин Рузвелт, Алфред Хичкок и Ърнест Хемингуей, Жан-Пол Сартр, Годфри Харолд Харди, Винсент Ван Гог, Марк Твен, Сталин, Бил Клинтън, Ал Капоне, Арнолд Шварценегер, Екатерина II, Зигмунд Фройд, Мадона, Фидел Кастро, Деми Мур, Ума Търман, Жорж Санд, Марлене Дитрих, Петър I, Сър Франсис Дрейк, Катерина Медичи, Луи XIII, Лорд Байрон, Пабло Пикасо, Бисмарк, Георги Димитров...........

не пушачи: Адолф Хитлер, Цар Алексей Михайлович, Крал Джеймс I, Роналд Рейгън, Султан Мурад IV, Бенито Мусолини, Андрей Чикатило, Жан Виденов, Иван Костов, Дянков, Мирослав Найденов, Тодор Живков.............

Теда, преди да посетиш лекар с доказана компетентност, то се информирай дали е пушач!  Peace
Виж целия пост
# 562
Да не споменаваме, че никотина не е по-вреден от кофеина, но почти всички си сръбваме кафенце сутрин и пушачи и непушачи, и никой до сега не е посочил с пръст кафепиещите.

Хайде осъзнайте се мноо ви съ мола и спрете с глупостите! Постовете в Клюкарника не се отчитат  Mr. Green
Виж целия пост
# 563
Каква е тази драма?
Какви са тези протести?
Тези хора се държат така, все едно някой им отнема правото да живеят.

Драмата е, че много хора ще останат без работа. И да, за някои хора липсата на работа означава отнето право на живот.
Сития на гладния не вярва са казали хората...

Какво се учудваш? Доказано е, че никотина променя съзнанието. Но, всъщност е така при всички наркотици...
Така ли, кой и кога го е доказал? Моля, посочи достоверен източник на информация от който черпиш такива научни факти.


Не е нужно да посочвам източник, защото знам как мислех, когато бях пушачка, но може да прочетете и това:

http://invitrobg.com/%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0/%D0%BF%D1%81%D0%B8 … D0%B8%D0%BD%D0%B0
Виж целия пост
# 564
А на мен ми е нужно да посочиш източник след като правиш такива генерални умозаключения.

Прочетох я и в нея никъде не се казва, че никотинът променя съзнанието.
В статията се говори за специфично отношение на практикуващите вредния навик към способността да се откажат от него. Описан е и механизмът на действие на веществото никотин при попадане в организма, както и ефектът му върху новородените /част от написаното звучи доста пресилено, но няма да го коментирам/.

Нямам особено добро мнение за журналистиката като цяло, така че такива статии, в които не са цитирани сериозни източници на информация, от където е черпена, за мен са тенденциозни и нямат никаква тежест.

п.с. аз съм пушачка, наясно съм с вредите които този навик нанася на организма, но държа да спомена, че никотинът е едно от малкото неканцерогенни вещества в цигарите. Има доста други много по-опасни.
Виж целия пост
# 565
Да бе, вие след малко ще изкарате, че всъщност пушенето е полезно. Чудя се тогава, защо не позволявате и на децата си да пушат  newsm78
Виж целия пост
# 566
А на мен ми е нужно да посочиш източник след като правиш такива генерални умозаключения.

Прочетох я и в нея никъде не се казва, че никотинът променя съзнанието.
В статията се говори за специфично отношение на практикуващите вредния навик към способността да се откажат от него. Описан е и механизмът на действие на веществото никотин при попадане в организма, както и ефектът му върху новородените /част от написаното звучи доста пресилено, но няма да го коментирам/.

Нямам особено добро мнение за журналистиката като цяло, така че такива статии, в които не са цитирани сериозни източници на информация, от където е черпена, за мен са тенденциозни и нямат никаква тежест.

п.с. аз съм пушачка, наясно съм с вредите които този навик нанася на организма, но държа да спомена, че никотинът е едно от малкото неканцерогенни вещества в цигарите. Има доста други много по-опасни.

Имаш си гугъл, търси! Има Достатъчно информация. Мразя да предоставям на готово...
Виж целия пост
# 567
Mоля, моля... Има "доктори", които убеждават бъдещи майки, че през бременността е по-полезно да пафкат вместо да спрат цигарите! После се чудят защо децата им се раждат с неразгърнати дробчета, с алергии и какво ли не. Не че някой е застрахован, ама като можеш да предпазиш бъдещото си дете...
Това е друг въпрос.

За мен по важно беше, да си изясня, защо горките хорица в Ловеч, ще спрат да съществуват ако не димят по заведенията?! newsm78
Виж целия пост
# 568
Да бе, вие след малко ще изкарате, че всъщност пушенето е полезно. Чудя се тогава, защо не позволявате и на децата си да пушат  newsm78

 Точно затова казвам, че няма нужда от доказателства, че променя мисленето, защото то се вижда.
Виж целия пост
# 569
И защо толкова хора ще останат без работа? Това е поредното оправдание на работодателите. Е как в другите страни не остават а тук едва ли не всичко живо ще фалира. Човек не отива на заведение да се напуши,а да хапне,пийне и да изкара приятно. Голяма драма да излезе навън за няколко минути.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия