Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 432
  • 1 269
# 510
Ама хич не ви разбирам newsm78 Юрнали сте се да ни обяснявате колко дребни човечета сме, потриващи самодоволно ръце. Нали се разбрахме, че има непушачи, които също се обявяват в защита на правото ви на избор да си пушите. Ето, ясно казвам - аз съм за отделните помещения в заведенията. Има място за нас, има място и за вас.
Аз не съм за отделни помещения в заведенията защото нито непушачите / поне моите познати/ не желаят да бъдат без пушачите нито обратното.
Непушачите искат да не дишат дима и за това трябва да има добра вентилация и то разположена по начин да поема дима без да отива в съседа.

Тук не говоря за заведенията за деца както и за заведенията за хранене / закусвални, без алкохол и цигари/.
Виж целия пост
# 511
И нали все с чужбина си ги мерим, ами няма кучета. Нито лайна.

Трещи, именно, но и за цигарите не правят драми/думата е използвана образно/.

Човече, аз друго чета, по драматични са постовете на пушачите. Laughing

Ever-young, цигарите не са ми приоритет а избор, а виж кучетата са си направо проблем. Нещата за едното са персонални, а за другото не. Но няма да оплитам темите с повече паралели. Просто ми стана смешно как забраната затваря заведения, а нападенията от кучета не пречела на работата да речем на един супермаркет. Това е.
Виж целия пост
# 512
Чак пък драма. Навсякъде се е обсъждала след забраната, едва ли сме единствената страна, в която се е коментирало след приемането на закона. Не вижда нищо странно да си говорим на тази тема
Обаче не се обсъжда самата забрана, с нейните плюсове и минуси, а се пренася на междуличностна основа - пушачи срещу непушачи. Не е вярно, че сега вече сме господари на света и се чувстваме отмъстени за дългогодишното робство. Не се сещам за интелигентен човек, който ще злорадства - може да бъде доволен, защото усеща някакви позитиви за себе си, но не и да се кефи, само защото друг ще бъде ощетен. До колко интелигентните хора са болшинство обаче, е отделен въпрос.
Виж целия пост
# 513

Обаче не се обсъжда самата забрана, с нейните плюсове и минуси, а се пренася на междуличностна основа - пушачи срещу непушачи. Не е вярно, че сега вече сме господари на света и се чувстваме отмъстени за дългогодишното робство. Не се сещам за интелигентен човек, който ще злорадства - може да бъде доволен, защото усеща някакви позитиви за себе си, но не и да се кефи, само защото друг ще бъде ощетен. До колко интелигентните хора са болшинство обаче, е отделен въпрос.

  202uu
Виж целия пост
# 514
Човече, аз друго чета, по драматични са постовете на пушачите. Laughing

В тия теми много зависи от коя страна си. Аз не виждам драматични постове на пушачи. Почти всички казват, че ще спазват забраните.
Виж целия пост
# 515
Аз не съм за отделни помещения в заведенията защото нито непушачите / поне моите познати/ не желаят да бъдат без пушачите нито обратното.
Непушачите искат да не дишат дима и за това трябва да има добра вентилация и то разположена по начин да поема дима без да отива в съседа.

Тук не говоря за заведенията за деца както и за заведенията за хранене / закусвални, без алкохол и цигари/.
Тогава правя уговорката, че моята компания е предимно от непушачи, а ако има пушачи (бидейки по-малко) избираме мястото за непушачи. Ако реша аз да се съобразя с пушачите, сядам в другото помещение, но все пак имам избор. Преди години не съществуваше такава опция за нас, сега я няма за тях. Някак не ми изглежда справедливо.
Виж целия пост
# 516
Човече, аз друго чета, по драматични са постовете на пушачите. Laughing

Естествено, все пак тях засегна закона Laughing
Но да си излееш душата с клавиатурата и да си спазваш забраните, го приемам за човешко  Simple Smile

...а се пренася на междуличностна основа - пушачи срещу непушачи...

Неизбежно е.
Ако бях непушач, обаче, не бих се натресла сред пушачи, които току що ги е огряла забраната, за да коментирам отговорите им, особено щом почти всички отговарят, че ще я спазват. Е, какво повече да искаме от тези хора? Оставете ги да си помрънкат, че да им олекне, важното е, че я спазват.

А и малко е странна анкетата - %-тите да и не сега не показват нищо, защото в 100-те са омешани и непушачи, които е ясно, че спазват закона, какъв беше смисъла да се вкарат и те в темата, не знам, явно за да стане "интересно"  Mr. Green


Виж целия пост
# 517
Човече, аз друго чета, по драматични са постовете на пушачите. Laughing

Естествено, все пак тях засегна закона Laughing
Но да си излееш душата с клавиатурата и да си спазваш забраните, го приемам за човешко  Simple Smile




Да се изживяваш/образно/ като ощетен е смешно. Нали писах 2 години ги спазвам и по-малко човек не съм станала... , но е важно да се мрънка, нали?! Whistling
Виж целия пост
# 518
Неизбежно е.
Ако бях непушач, обаче, не бих се натресла сред пушачи, които току що ги е огряла забраната, за да коментирам отговорите им, особено щом почти всички отговарят, че ще я спазват. Е, какво повече да искаме от тези хора? Оставете ги да си помрънкат, че да им олекне, важното е, че я спазват.
Аз като непушач, всъщност се обявавям в защита на личния им избор (чак ми втръсна от тази дума). И ако темата беше озаглавена "Айде да помрънкаме, че да ни олекне" хич нямаше да се появявам тук. Но някакси реших, че е насочена и към непушачи newsm78
Виж целия пост
# 519
[Тогава правя уговорката, че моята компания е предимно от непушачи, а ако има пушачи (бидейки по-малко) избираме мястото за непушачи.
При нас никога не е било така. Винаги се е избирало място за пушачи. Разбира се, не без вентилация или отворени врати. В такива заведения и аз не мога да стоя.
Дали ще посещавам заведения - не няма, само на вън за през лятото.
В заведения ходя или сама / кафе/ да си изпия кафето с цигара и да си помисля / отпочина / на тиха музика или с приятелка да си побъбрим на маса или на празник.
Е, как ще стане това?
Кафе без цигара не пия, не мисля да се веселя и да стоя отвън като бездомно куче / помияр/.
Съответно и го и казвам и никои от приятелите ми не се сърди. Същност имам само една приятелка - непушач.
Виж целия пост
# 520

Да се изживяваш/образно/ като ощетен е смешно. Нали писах 2 години ги спазвам и по-малко човек не съм станала... , но е важно да се мрънка, нали?! Whistling

За другите не знам, аз не се чувствам ощетена от това, че няма да посещавам заведения. Усещанията ми са, че имам избор, никой не е принуждава насила да ходя, така че няма ощетяване  Peace
Виж целия пост
# 521
За другите не знам, аз не се чувствам ощетена от това, че няма да посещавам заведения. Усещанията ми са, че имам избор, никой не е принуждава насила да ходя, така че няма ощетяване  Peace

Точно това /според мен/ вбесява непушачите в темите. Преди забраната, те не са имали избор заради нас - пушачите /спорен казус но .../, били са един вид ощетени. Сега би трябвало да се чувстваме като тях преди, но ние не щем. Аз също не се чувствам ощетена, защото не съм от феновете на заведенията и ако е наложително присъствието ми в такова все някак ще намеря решение. Но да драматизирам - не.
Медиите са също некоректни с това непрекъснато повтаряне и натрапване на закона и наистина преиграват, та отива към драма.
Виж целия пост
# 522
Забраната включва ли последно спирките с навесите на тях?
Виж целия пост
# 523
Не. На спирката може да си пушлявиш колкото си искаш. И да те гледат на криво, проблема не е твой. На който му пречиш да се премести
Виж целия пост
# 524
Забраната включва ли последно спирките с навесите на тях?
Тцъ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия