Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 401
  • 1 269
# 1 110
Това, което пише Дзън_Дзън би ме устроило перфектно Simple Smile

pasinet, разбрах те, за такива места и аз съм против пушене вътре. Не за мен, защото моето дете не се храни на подобни, но съм съгласна, че не е подходящо да се дими вътре  Peace
Виж целия пост
# 1 111
Ами за дискотеки и нощни заведения и аз макар, че съм непушач нямам нищо против да има места за пушене, но не и цялото заведение да е димилник. Каквото и да си говорим, да не стане лисичарник е невъзможно. Не знам къде са били тези с невероятната аспирация преди дискотеки и барове, но на местата, които съм посещавала, след 2 часа са ми се зачервявали очите, (какво остава да откараш до 3 - 4 сутринта) отделно, че кожата ми е алергична и започва да ме боли от силно задимяване. Намирисването на коса и дрехи се преживява, все пак нормалните хора не осъмват ежедневно по такива места, но другото, специално на мен винаги ми е било неприятно.
Виж целия пост
# 1 112
Не навсякъде става лисичарник аз също не мога да стоя на задимено .
Виж целия пост
# 1 113
Така е, pasinet, и аз мразя задимени, но имаше и с нормална вентилация, не е невъзможно.
Неприятна ми е и силната музика, болят ме ушите, затова не посещавах такива места (само кръчмички/барове с тиха музика), всеки си прави сметката кое му понася. Но е факт, че това са неособено здравословни места, цигарите вече ги няма, но силната музика и рискът някой наквасен съсед да не се контролира е все още в сила. Освен и тях да ги забранят и ще ги направим на библиотеки  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 114

 Тук в Холандия почти всяко заведение има отпред маси и газови печки(горелки  Rolling Eyes ) които да топлят пушачите и дори в най-големият студ хората сядат от вън и е винаги пълно  Grinning


И тук вече има пред много заведения. И одеалца, да не ти студенее на гъзината.  Grinning
Виж целия пост
# 1 115
Не навсякъде става лисичарник аз също не мога да стоя на задимено .

Думата задимено има различно значение за страстен пушач и непушач , повярвайте ми.    Simple Smile
Виж целия пост
# 1 116
Не навсякъде става лисичарник аз също не мога да стоя на задимено .

Думата задимено има различно значение за страстен пушач и непушач , повярвайте ми.    Simple Smile

След като съм наричана превземация от двама непушачи заради това ,че исках да си тръгнем от място ,на което ми беше задимено ,те нищо не усещали значи наистина ми е гадно .
Виж целия пост
# 1 117
Чудно как самата ти пушиш, но както и да е. Чак те нищо да не усещат, да не им е бил запушен носа.  Simple Smile
За мен преди, когато се пушеше навсякъде в заведенията, винаги когато е било пълно с хора, не можеше да се диша, независимо от вентилация, аспирация и т.н. Случвало се е да е приемливо, ако заведението е почти празно. А за дискотеки  и кръчми да не говорим, там обичайно се пуши повече от обикновено и престоя е повече от час, два, та цигарите в един момент се превръщаха в основното, което усещаш и забравяш за какво точно си отишъл.
Но все пак, не съм против към нощните заведения да има закрити места, където може да се пуши.

Най неприятно всъщност от всички дебати покрай тази забрана ми става от собствените ми приятели, които пушат, че изобщо не оценяват колко съм се съобразявала с тях, че и сега когато е възможно пак го правя, а те нито веднъж не са направил такъв жест за мен. Да седнат в зала за непушачи , макар и за едно кафе за час. А сега очакват от мен да пея с тях в общия хор, колко е зле положението...
Виж целия пост
# 1 118

Брей, много си информирана нещо
7 год стават в шведско, никъде не съм видяла цигарен дим вътре
Ей така стават после форумските легенди
 Joy



Sweden
In Sweden, smoking was restricted in restaurants, cafes, bars and nightclubs in June 2005. Smoking rooms are, however, allowed in these institutions. The smoking rooms contain a few restrictions: no serving or consumption of food or beverages is allowed in the smoking rooms and it may not cover more than 25% of the institution's total area. The smoke-free law was very popular amongst the population and even the industries affected.[144] In January 2008, The Swedish Prison and Probation Service prohibited smoking indoors in prisons.[145]
...

моля заведенията поименно, за да ги проверя на място
както казах, тук съм вече 7год и такова животно не съм видяла
Виж целия пост
# 1 119
Check Please, това което си цитирала потвърждава забраната, а и тя е доста сериозна в тези страни. Тъй като там е студено по принцип се разрешават на някои места само стаи за пушене в които не се сервират храни и напитки. Стоиш прав и пушиш в тази стаичка, после се връщаш при компанията на масата...

За Швеция са стаи за пушене (които все пак ги има), но в Дания в малки заведения (под 40 кв.м.) и офиси със само един служител може да се пуши. И там ги имат стаите за пушене, дори в болници.

Цитираното беше по повод на забраните в скандинавските страни конкретно. Пълна забрана, каквато има тук има само в Норвегия. Ние кога станахме скандинавци, кога ни побеля ****.
Виж целия пост
# 1 120

моля заведенията поименно, за да ги проверя на място
както казах, тук съм вече 7год и такова животно не съм видяла

Нали не става дума за това, което ти си видяла или не си видяла, а за законодателство? Или за 7 години не си се информирала какво точно е то?

Виж целия пост
# 1 121
Или за 7 години не си се информирала какво точно е то?
Aууу какъв срам, сакън!!!
Виж целия пост
# 1 122
В крайна сметка има ли пушач, който да не иска да може да пуше в нощно заведение?

Тва доволно потриване на ръце от страна на непушачите ми идва малко крайно. Бих ви нарекла коне с капаци, защото ако някога сте пушили, щяхте да знаете какво е да си на мястото на другия. Била съм и непушач и макар че в момента пуша, ми се иска да има златна среда за тия неща. Крайностите никога не водят до нещо хубаво.
Хич не ме интересува. Аз в нощно заведение искам да дишам.
Пушачите да върят вънка да пафкат. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 123
В крайна сметка има ли пушач, който да не иска да може да пуше в нощно заведение?

Тва доволно потриване на ръце от страна на непушачите ми идва малко крайно. Бих ви нарекла коне с капаци, защото ако някога сте пушили, щяхте да знаете какво е да си на мястото на другия. Била съм и непушач и макар че в момента пуша, ми се иска да има златна среда за тия неща. Крайностите никога не водят до нещо хубаво.
Аз този коментар съм го пропуснала някъде. Като пушач съм посещавала много нощни заведения, в които не се пушеше-супер ми беше! Пак повтарям-всичко е до нагласа.
Виж целия пост
# 1 124
Хич не ме интересува. Аз в нощно заведение искам да дишам.
Пушачите да върят вънка да пафкат. Mr. Green

Ами ходете да дишате де, ако ходите редовно и има оборот, никой собственик няма да излиза на протест  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия