ЮЛИ щастие ще ни дари, бебче сладко чакаме да се роди - 17 темичка

  • 33 498
  • 741
# 180
Здравейте, мамчета!
Как сте в тези жеги? Предполагам като мен - пуфтящ локомотив с походка на пингвин... Mr. Green Днес ходих до Майчин дом /с градски транспорт/.Е, няма такова чудо...още релаксирам - от жегата и от ходенето. За домакинска работа успявам да свърша по едно нещо на ден... Embarassed От 8.06 влязох в девятката и съм в трепетно очакване. Да ви кажа имам дни, в които съм много позитивно настроена и такива в които ме хваща параноя и кофти мисли и естествено шубе. Но хубавите дни са повече! Heart Eyes
За съжаление девет месеца се подготвям за нормално раждане и преди две седмици се оказа, че трябва да съм със секцио, което ужасно ме обърка и разстрои. Но, вече посвикнах с мисълта.
Към мамите, които вече са в 9-ия месец. Какви документи ви дадоха от ЖК? На мен само едно направление/мисля, че е обменна карта/, в което са описани резултатите от изследванията и общо взето проследяването на бременността. Днес в Майчин дом ми казаха, че трябва да имам и направление № 7. Като питах доки каза  че имам още едно изследване на следващата консултация и тогава ще ми го даде/18.06/. Само не разбрах, ако тръгна да раждам дотогава какво правим?!? newsm78 Дали ще трябва мъжа ми да го ходи да го взема от доки допълнително?!
Хубава вечер, момичета! И само положителни мисли! Naughty Hug 
Виж целия пост
# 181
miki m, аз днес си взех всички документи.Обменна карта / вътре са записани всички изследвания/, направление за хоспитализация, бележката от пулмолог, че не мога да раждам нормално, всичко това + амбулаторната карта и личната карта.Това ми каза, че са необходимите документи!Не знам защо не са ти издали направление, след като то няма нищо общо с изследванията....по тази логика би трябвало обменната карта да ти я забави  Thinking и аз имам да правя още изследвания, като микробиологията например ....  Thinking
Виж целия пост
# 182
Ох, майчета днес направо се скапах.
Доста неща свърших и успях да си купя всичко, което си бях наумила.
Имам да разказвам за лекарите но сега просто не мога...много ми е изморено Tired

bebe87 казваш в аптеката КРЕМ ЗА КРАКА С ДИВ КЕСТЕН И ЧЕРВЕНИ ЛОЗОВИ ЛИСТА - Германски.
Иначе на кутийката пише: производител: ASAM GmbH
Официален представител: БИОНАТ ЕООД

Пепи, то моята възглавничка не е комплект към столчето. Просто казах в бебешкия магазин, че искам въпросната възглавничка за кошчето за новородено. Тя прилича на тези самолетните.

Пожелавам ви лека вечер  Hug
Виж целия пост
# 183
Тъй като и аз влизам в 9тия- да почерпя. Simple Smile

Честито на Павлина, Нинс и Лилит, както и на останалите момичета, които вече влязоха в 9тия. Hug
Лека вечер на всички! Hug
Виж целия пост
# 184
Нели Ди, и на теб леко и безпроблечно раждане, а ти къде се губиш?!  Hug

Благодаря, дай боже да е така, че ме хваща шубето - аз ще съм с нормално раждане след секцио и честно казано ми е леко притеснено, но ще се справя. Иначе с толкова деца около мен нямам време да ви следя, а вие пишете със скоростта на светлината  Joy Joy Joy Във фейса ми е по-лесно и там ви наблюдавам изкъсо - хахахахаха

malgeniof, добре дошла на финала. Най-накрая някой с моя термин  Hug Hug Hug Въпреки, че според моя доктор раждането при мен ще е между 15 и 20 юли

МОМИЧЕТА, ГУШКИ и СТИСНАТИ ПАЛЧЕТА ОТ МЕН!  Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 185
Ох, тия мачовее...от 3 часа слушам звук от стадион.. #Cussing out Shocked Как ще се трае това цял месец.... ooooh!  Laughing
Пепи, аз за каката питам за слънцезащитен, за бебко, живот и здраве, също съм на мнение, че по-малко мазане с химия - по-добре...Поне за самото  начало...
Мелина_3 , и на теб, миличка, честит 9-ти  Mr. Green И благодарим за почерпката...Всъщност..ние сме 3-те включващи се с тоя термин, лилит хич я няма...
NellyDi , спокойно, ще си нашата гордост, навила се на тоя вариант след секцио  Hug
Хайде, лека ви вечер...аз продължавам да гледам...МАЧ!  #Cussing out  hahaha
Виж целия пост
# 186
miki m, изобщо не се притеснявай! Ще те приемат и без направление в болницата.
На мен пък не са ми давали никаква карта. Докторката ми е казала да си нося абсолютно всички документи от цялата бременност. Имам всичко, което има и тя.
Виж целия пост
# 187
Мелина_3, миличка, честит 9ти месец и на теб  Mr. Green  Hug
celika, явно всеки лекар практикува по различен начин, не знам и аз защо така, не би трябвало, ама....  Hug
Виж целия пост
# 188
Да се включа пак преди лягане Simple Smile
Malgeniof, добре дошла и лек финал!  bouquet
Мелина, честит 9м и благодаря за почерпката   bouquet
Днес вече най-сетне събрах всички кътани по чекмеджета неща в чантата (сак) за родилното.....ще ми трябва придружител  Joy Остава ми да си взема едни чехли, зарядни и документи  newsm03
Тъкмо преди около час мислех да простирам, но майка ми каза, че бебешки дрехи се простирали от сутрин до залез и не трябвало да пренощуват навън Simple Smile Бабини приказки разни дето е чувала, но за всеки случай оставих за утре сутрин Simple Smile
За първа страничка : 16.07-термин в МОБАЛ "Д-р Стефан Черкезов" В. Търново, за сега без избор на екип, ще видим на следващия преглед какво ще каже доки.
Лека! wavey
Виж целия пост
# 189
Здравейте, момичета!
Най-накрая приключих с проектите. Което ми напомни, знам че си имахме няколко студентки(не помня кои Sad ). Момичета ако сте редовно да знаете, че имате право на еднократна допълнителна помощ от държавата.
За багажа за болницата видях, че си пишете. Аз пък първо мислех сак, но се спрях на раница. Само ме е страх, че нещо съм забравила. А колко пъти проверявах... Simple Smile
За столчето за кола - не може ли да се ползва обикновена възглавничка или просто сгъната пеленка?
Виж целия пост
# 190
Здравейте мамчета Hug
Честито на всички с 45 дневния болничен и на всички влезли в 9м Hug
За сега всички удържаме фронта,което е супер Hug,остана още малко и ще гушим бебчовците Hug
за протокола на първа страничка -термин 10/07 само че  stork-boy а не  stork-girl нормално раждане ,МБАЛ Св Петка  все още не знам дали ще си избера екип
Да се отчета и аз- бебчо е добре пораснал и е с надолу главата,само че и ние се оказахме главчо Mr. Green
Лека и спокойна вечер на всички Hug
Виж целия пост
# 191
АА само а питам мамите които са споменавали за скъсените си шийки- тва как ко установяват? всеки път ли ви гледат отдолу? Мен никога не са ми гледали междукрачието и за това се притеснявам да н ми открият и на мен някакви нежелани неща...
Мен всеки път ме гледат отдолу, всеки път ми вземат секрет и доктора с ръка проверява как е шийката на матката. На предния преглед бях при колежката на док, той беше в отпуска и тя ми премери шийката като ме прегледа с вагиналния ехограф.
Така и така съм седнала да дам отчет от днешния преглед.  Simple Smile Все още е момиче каза доктора, след като мъжо каза да видим какво прави нашето момче...  Mr. Green  милия той надява се да има грешка, но уви...  hahaha
Та, бебка е около 43 см и 2.200-2,300 кг, главичката все още си е долу и док каза, че с това темпо с което расте може и да родя по рано....при което мен ме хвана малко страх  Praynig  каза около 5-6 седмици (ами то на мен толкова и ми остават  Mr. Green ) докторска му работа. Хареса ми предния път при колежката му повече, но късно е вече за смяна-другия път. :Р
Malgeniof, добре дошла.
Лека нощ, отивам да се опитам да заспя, след като се разсъних след ставане до вц... Mr. Green
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 192
Добро утро и от мен и бебо, цяла вечер се въртим в спалнята, тази жега ни съсипа, как ще изтраем не знам. Тук при нас е много топло.
Аз днес влизам в 9-ката   bigdance2 още малко остана.
Добре дошла на новата мама Malgeniof.
Прекрасен ден на всички. Hug
Виж целия пост
# 193
Здравейте момичета! От много време не съм влизала и не съм ви чела...вчера се върнахме от почивка. Изкарахме си страхотно, без "инциденти" и притеснения Mr. Green
Надявам се всички да сте добре Hug От 5-ти юни и аз съм официално в почивка/ болничен Grinning
Връщам се да изчета темата и пак ще се включвам.  Hug и   love001 на всички ви!!
Виж целия пост
# 194
Добро утро и от мен. Изкарах поредната безсънна нощ, цялата се тресях от кашлицата и честно казано, така се отчаях,че си мислех, ако съм жива на сутринта ще  е чудо.
Ще се къпя и отивам на д-р да видя какво ще ми каже и какви лекарства ще ми даде, че имам страхотна мускулна треска на корема от напъните, на черепа също.
Гадна работа, дано да се оправя по-бързо.
 Ноща си мислех да ходя в бърза помощ да ми бият урбазон или нещо такова, щото просто не се издържаше  Cry
Поздрави на всички, боли ме сърцето като си помисля, кво ли му е на моето бебче, ама дано Бог го пази и всичко да е наред Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия