ЮЛИ щастие ще ни дари, бебче сладко чакаме да се роди - 17 темичка

  • 33 504
  • 741
# 225
Здравейте,сладураните ми те!

Ха-хо наистина трябва да се разписваме по-честичко,че сме на мушка  newsm62

Нели много ти се радвам с тези мъжлета Hugпросто си маминка герой GrinningИ да...в БГ сигурно щяха да те сложат под ножа ShockedБратовчетка ми е за операция с някъква причина малкооо поизмислена #Crazy

Sarah -мила жегите са много опасно нещо ooooh!аз пускам щорите в цялата къща...лягам на дивана и това е Hugпази се...За готвенетто-ние нямаме тук аспиратор и вчера към 5 тръгнах да пъжа тикви dohнаправо полудях #Crazy

Катя -повишените левкоцити са признак на инфекция,ноо през бременноста те са повече от нормално.Все пак аг-то ще ти обясни дали има проблем.Аз бях с леко завишени,но не помня при кръвни или урина Confused

pepina_79-нашата морска мацка newsm51Малката е страхотна-гледах снимки  bouquetАти си поч ивай Hug
gmi-айде да ти е честит 9-я  bouquet

Павлинче,Ема,Димитрова и всички мами Hugпращам прегръдки...и на Рая и Славенка, Тери,Роксана...всички ви!
Днес аз бях при аг и бебето е вече доносено!!! newsm44Да,ама е  2.700кг Cryсрамота,аз каква голяма жена съм,а то ooooh!мишоче...Пуснахме кръв и урина и с много усилия се прибрах у дома...Вече не ме държат краката...
Минахме през магазин за колички и се изнервих #Cussing outАми то аз се обърках,наистина е цяла наука Crossing ArmsКак да избера ?Дали няма да съжалявам после ooooh!Ако може някой да я избере така,че да ми е и удобна и да ми харесва е добре Laughing

Другото,което ме притеснява са тези контракции-спрях магнезия и взеха доста често да ме навестяват Joy
Гушкам ви!
Виж целия пост
# 226
Здравейте сладуранки Hug

Аз влизам само да ви пожелая прохлада и добро настроение, въпреки болежките и жегите!   bouquet

Благодаря ви за отговорите за контракциите, надали ще ги сбъркам, когато се появят  hahaha

А за вестоносеца- аз ще пусна СМСче на Ема*08, на нея само имам номера  Laughing

Момичета, няма ли да си направим още една бременна срещичка в някое Софийско паркче? Съботно- неделно примерно, към 9,30-10,00 - преди горещините? Или пък през седмицата, ако повечето са свободни? Ама то всъщност само за Ема*08 съм сигурна, че още проявява трудови мераци, ако е до края на тази седмица, може да се разберем за другата седмица в "работно време"  Mr. Green Очаквам вашите мнения и предложения  Wink Аз бих заложила пак на Заимов, понеже е гъстичка сянката и е в центъра  newsm78 Да видим колко ще се съберем този път  Heart Eyes

Аз утре съм на лекар, та ще видим беба докъде го е докарала  Mr. Green

Хубав и свежарски ден ви пожелава и прохладна вечер!!!!!!!!   bouquet 
Виж целия пост
# 227
Момичета, все забравям да ви питам- ориентирали ли сте се вече за педиатър? Аз гледах във форума и си харесах три докторки, с едната се срещнах, но тя не можела да е ЛЛ на детето, защото нямала такъв статут. Иначе е много мила жена и ми е много наблизо, но не ми се занимава да му търся личен лекар, от когото всеки път да трябва да взимам направление за педиатър.
Другата седмица трябва да се срещна и с другите.
Виж целия пост
# 228
Катя, хубав въпрос си задала за педиатър, аз също съм в голяма чуденка, но при мен е по-сложно, защото първите 1-2 месеца ще съм в Шумен при майка ми, а после ще се върна у дома с бебчето и не знам къде трябва и кога да си избера педиатър! Знам, че трябва да те посети още 1ия ден, но ако си избера в Шумен, после не можем да пътуваме всеки път по 200км, за да водим бебока на лекар!  Shocked
Някой знае ли как се процедира в такива случаи???
Виж целия пост
# 229
Аз съм се спряла на педиатър, но още не съм ходила да говоря с нея.
Купих гелче за къпане и лосионче  за мазане за беб на Мустела, без много много да му мисля. Доста са скъпички обаче. Вие с какво ще ги къпете? С гел/шампоан, със сапун или без нищо?
Пусках си днес ПКК. Същата работа с хемоглобина. Ще трябва да вземам желязото пак по 2.
Виж целия пост
# 230
Момичета одавна не съм писала тук,всичко ни е наред с бебка,подреждаме багажа за родилното Simple Smile За първата страничка-Ще раждам в Майчин дом София,не съм избрала екип,термин 15.07!
Катенце за педиатърката аз съм избрала тази която е отгледала мен и съпругът ми,доволна съм като цяло,мисля да се доверя пак на нея Simple Smile
celika-Аз съм се спряла като заначало на гел/шампоана на ХИПП,имам и сапунчета на Бочко,ще се пробва!Не се знае какво ще им понесе най-добре така,че ще се пробват различни марки... newsm78
Виж целия пост
# 231
Как сте,милички в тези жеги Crazy
Ние с малчо бяхме на разходка до към 14.00 часа и се траеше,но сега е много горещо вече.А трябва да ходим двамата с него на родителска среща от 18.00 часа и направо не знам как ще си подам носа навън след малко newsm78
Купих си 2 ветрила днес,за навън hahaha Като бабите и аз,ама не се издържа тази жега вече.

За първата страничка -термин 28.07,раждане в Окръжна болница - София при д-р Жекова/най-вероятно,че още не сме се уговорили/.

Рали,някак си от самото начало имам чувството,че ти ще поведеш юлската темичка Hug Винаги като ти гледам профила и осъзнавам колко бързо минава времето и как вървят неусетно седмиците Grinning Пожелавам ти леко раждане,когато е готово човечето Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

За козметика,взела съм на Себа мед и крем за посичане на Бочко.Но май в началото няма да я мажа беба с нищо,мисля само с водичка да я мия.Ще видим,не се знае какво ще ми хрумне като му дойде времето Laughing

Педиатър си имаме-педиатърката на баткото и семейно Джи Пи-доктор Елена Иванова в Студентска поликлиника.Много я уважавам и съм много доволна от нея досега,но има ужаснооо много пациенти,което си е минус за мен.

Прохладен остатък на деня ви пожелавам Hug
Виж целия пост
# 232
Маминки, понеже съм се заела с гладенето /края не му се вижда/  Mr. Green замислих се, тези етикетчета няма ли да дразнят бебчетата?Вие ще ги махате ли?  Thinking
Виж целия пост
# 233
Привет на всички мамчета! И аз съм от вас, макар че досега само четях, без да пиша, но вече съм си вкъщи и ще съм по-редовна, ако позволи пустият му мързел... Много тежко ми става вече, много се задъхвам и всяко елементарно физическо усилие ми е трудно...
За протокола на 1-ва страничка - от Пловдив, 35 год, втора бременност, розови гащички, термин - 10.07.2012, раждане секцио в Окръжна болница, при д-р Белчев.
Ако някоя мама от Пловдив има въпроси, с радост ще отговоря.
Това е засега, че на баткото му е време за излизане - уф...
Виж целия пост
# 234
Здравейте момичета! Аз излизах малко навън и се върнах "сварена".  Tired Дребосъчката ми е болна и се наложи да ходим до педиатър. Не й сложи диагноза - прилича на ангина, но има само 1 налеп. Не е и херп-ангина....."Ами до 3-4 дни ще стане ясно". Има температура над 38,6 и представете си какво даде да пием - Инфлуцид.... побеснях. Аз от този продукт особена полза не съм видяла, даже да не казвам - никаква. Звъннах на друга лекарка и почваме с антибиотик..... ooooh!
Момичета - утре трябва да си пускам изследвания - кръв и урина. Сещате ли се колко беше валидността на изследването за СПИН, Васерман и Хепатит? Имам такива от края на февруари и се чудя дали пак трябва да ги пускам. Аз си мислех за някакви 6 месеца, но да не стане фал. А като гледам ще трябва да си ги платя и не ми се дават около 70 лв. /толкова е по ценоразпис на лабораторията/.
NellyDi - на мъжа ми брат му и семейството му са в Брюксел. През април им се роди бебе и бабата отиде да го гледа, тъй като майката се върна на работа. Каза, че времето е кошмарно - само вали и все едно е тукашния април. Така, че ти съчувствам. Ние миналата седмица се оплаквахме от студ и дъждове, но бързо ни подкара лятото. Да ти кажа - предпочитам, обаче, топлото. Така хем става за излизане, хем мога да си пусна климатик и да преживея жегите  sweating
rali1213 - май са ти разрешили да раждаш вече - щом бебето е доносено. Ти кога искаш да откриеш "сезона"? Още 1-2 седмици или си готова? smile3503
Nins87 - аз вътрешните етикетчета ги махам. Даже сега гледам, че малката като облече нова дреха и отива сама после да реже етикета, че я дразни. Сега на новите дрешки не съм го направила, но при обличане ги махам задължително. На мен също са ми неприятни, но пък мъжът ми няма никакъв проблем с това. Мисля си, че бебенцето е с нежна кожа и по-добре да не го тормози нещо такова.
Cotton4e - какво стана с твоята кашлица?
Виж целия пост
# 235
Nins87-Миличко аз ги резнах етикетите от вътре...мен ме дразнят пък бебочетата с тази нежна кожичка..определено махай (гуш)
Виж целия пост
# 236
Момичета здравейте, д-ра ми  изписа Проспан,каза да го пия и да продължавам инхалациите с физиологичния разтвор. Ако не ми мине да отида пак.  Crazy
Не чува нищо на слушалка,явно е на ларингитна основа.
Днес успях да поспя 1 час,докато не ме събуди кашлицата и тази нощ ще съм бухал пак, но силно се надявам до термин да се оправя. Благодаря на всички за подкрепата Hug
За компресите- д-ра каза да не ги правя сега, защото всички са загряващи и в това време може да се претопля и да стане по-зле. Инече това с меда съм го правила зимата и определено има ефект.
Виж целия пост
# 237
Маминки, имам нужда отново от съвет!В сайта на НОИ, пише за последния ми /45 дневен/ болничен, че е отказан и че по данни на работодателя ми, нямам 12 месеца осигурителен стаж и не мога да ползвам майчинство...е, да, ама аз ги имам, нищо че при него не са ми толкова!От 2007 до сега, нямам прекъсване, какво да правя  #Cussing out
Виж целия пост
# 238
Селика, аз мисля да следвам тукашните съвети, пък после ще видим. Т.е. пишат, че е хубаво като се къпе бебчето да се капне малко беб. олио във водата, за да не му се изсушава кожата. Отделно мисля да го мия с гел-шампоанче (от тези дето са за коса и тяло) или само с вода, ще видим. Със сапун в началото със сигуност няма да го мия. Сапунът не се препоръчва, много изсушава кожата. Самата аз предпочитам душ-гел(тъй като съм със суха кожа). Събрала съм най-различни безплатни мострички-олио, кремчета, гел-шампоанчета и т.н. и за сега няма да купувам беб.козметика, после в движение. Въпреки че се изкушавам да купя още сега, щото обичам козметиката. Crazy Simple Smile
Прохладна вечер и от мен!  bouquet  Hug
Виж целия пост
# 239
Кате, хубав въпрос, за педиатрите и мен ме интеревсува. Нека мамите с опит да кажат. Кате, а Сигридов на работа ли беше в понеделник? Аз мислех, че тази седмица е на конгрес...

Цвете, идеята ти за срещичка е добра, Заимов е ОК за мен, но ако мога ще дойда съвсем за малко, че много се уморявам.

Котонче Hug

Буболинка, успех и вашето хлапенце, да оздравява бързо Hug.

Пепчи, дано и нашите служители на НОЙ в София да са толкова експедитивни и бързи, че да не вися по опашки. Ти не ходи много много по жегите Hug

Момичета, аз на моите бебоци от вчера почнах да им пея "Чело коте книжки" и мисля че им харесва Mr. Green. Днес им купих гребенче и четка за косичка на Нук, аспиратор за носле и термометър. Остана ми само шампоанче и лепенки за пъпче да им купя според моя списък. Е ще
трябват още и дрешки, но мама ми донесе от Асеновград купила пеленки, хавлийки и други красоти Mr. Green.
Миналата нощ подчти не спах, жега, киселини Shocked, а днеска се опитва и гърло да ме боли Sad , но няма да се давам! Naughty
Прохладна вечер и повече сън пожелавам на всички ни! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия