ЮЛИ щастие ще ни дари, бебче сладко чакаме да се роди - 17 темичка

  • 33 512
  • 741
# 345
Здравейте бременелки сладки Hug
Днес и аз имам рожденник вкъщи -  да ми е жив и здрав и да бъде най-добрия тати !!!!
Ето и моята почерпка за здраве на мъжо ми :
Sunny29 и elli77g , честити ви рожденници и на вас - да ви обичат и слушкат много!!!
Момичета, аз ще съм една от първите Юлки, ще взема телефона на Zaradi от фейса, имам и на didence също и ще известя и двете за всеки случай  Wink А пък мисля и лично да ви пусна по едно съобщение тука или във фейса като имам възможност да пиша вече Wink
Най - добре е ранните юлки да известяват тези които са по-късно, а после обратоното - късните - по-ранните newsm78
Ние с беба сме добре, днес съм си вкъщи, никъде не ми се мърда че предните дни все бях навън и прегрях.
Да ви кажа и мен ме удари носталгия по отминалите месеци, кога започнахме да изписваме  първите теми една след друга, как им треперехме на точиците, а сега вече ги чакаме да се появят. В приятна компания винаги минава бързо времето Grinning
Виж целия пост
# 346
Привет и от мен! Подлъгана от лекия ветрец, реших да се занеса пеша до Вис Виталис, за да си купя течност за стерилизация и разни други нужни и ненужни дреболии. Голяма грешка, пак си е жега Sad Единственото хубаво нещо, освен че донапълних запасите за бебо  е, че си купих кайсии и това ще обядвам.
Честито на съпрузите на Съни29 е Ели77г, да са ви живи, здрави и да са най-грижовните татковци на света!
Понеже наскоро се вихреше дискусия на тема козметика, да ви похваля крем емолента на Ойлатум. Яна ми е с атопичен дерматит и й излезе лишей под окото, мазах 3 дни с тестерче на кремчето, защото нямах в себе си нищо друго подходящо и лишейчето след няколко пъти мазане съвсем изчезна.
За срещата
- защо не вземам да я направим утре сутрин по хладнинка /примерно 9,30 - 10 / в Борисовата градина, в парка Заимов или в Южния парк. Важно е да има дебела сянка, за да не се опържим. Има ли желаещи за утре?
Виж целия пост
# 347
Здравейте и честито на всички, които имат рожденници   bouquet
Аз изкарах още една безсънна нощ и затова на сутринта съм заспала, станах преди малко
Прегръщам всички  Hug
Другата седмица съм на ЖК , ама не мисля сега за това, струва ми се рано.
На мен в списъка не ми искат дрешки за дечко, само за изписването, инече и на мен ми се стори,че много неща съм взела, ама гледам от списъка , знам ли.  TiredИскам нищо да не ми липсва и затова, а не само да призвънквам да ми донасят това или онова.
На кого да пращам съобщение, ако родя, нямам против да си дам номера.
Ще пиша ЛС. Heart Eyes
Виж целия пост
# 348
Здравейте, мацки. При  нас тази нощ си поваля и си разхлади поне маааалко от малко. Днес е и хем слънчево, хем облачно, та се диша. Аз преди малко се върнах от консултация, после бях на кафе, де..Да си полея и аз направлението за хоспитализация  newsm44  Гледахме бебо, не е мръднал на положение, лапа си пръстчетата, ритка си..дебелее си точно колкото трябва отново по седмици. До ден! Голяма точност, на мама пича  Mr. Green Доки каза, че ще е същия "калибър" като каката - малко над 3кг, нито малко, нито много...чудесно! Като се има предвид, че съм 158-159 см и относително тясна, не ми трябва великан  hahaha Не ми пусна обаче и тоя път микробиология, видя ми резултатите, каза да не си спирам желязото до последно, дано следв. път(ако не съм родила) да ми вземе секрет... newsm78
Ками, аз имам един много любим магазин с маркови дрешки, outlet  се води, на много прилични цени, работят с Еконт доставка. Харесах ти ето това : http://www.facebook.com/photo.php?fbid=344261055641683&set=a … ype=3&theater, разгледай, може да си харесаш още нещо, и! ма доста неща за новородени и не само... Wink
Честито и от мен на тримата рожденици - да са ви живи и здрави мъжлетата.  Hug
За нощта -  и моята беше полубезсънна - от 3 ч до 5 се цъклих и тъкмо заспах, трябваше да става да глася каката за ясла....Ох..поне се успокоявам, че се тренирам за безсънието, което ме чака и няма да го изживея като с каката - бях зомби, като си си свикнал да си спинкаш и да нямаш ангажименти с първото...лесно е , та...наслаждавайте се, мили маминки първескини на всеки един ден!  Hug
Отивам да нагледам манждата! Хубав ден!
Виж целия пост
# 349
Здравейте и от жешка София  sweating
Днес сутринта, както явно и повечето майчета бяхме на ЖК, с бебка всичко е наред, всичко си ни е в норми и ще си чакаме момента да реши да излиза.  Hug Вече съм +9 кг, при положение, че супер мъничко хапвам, главно плодове и зеленчуци и пак си качих 2 кг. за две седмици,пълна лудост за мен. Но поне се радвам, че не остана много, а пък и на мъжлето съм му зарекла след това да ми направи програма за упражнения и начини на хранене, съобразени с бебка разбира се, за да мога да си вляза в норми, ужасна съм, но ми е станало май фикс идея  Joy Embarassed
Честитя Рожденните дни на всички мъжлета на нашите мили дами, да са Ви живи и здрави и да ги правите много щастливи. Gift
За мен не е проблем да си дам номера, две момичета го имат, като едната е Пепи, тя е преди мен  :по термин lol: , на нея ще пиша, пък ако ли не си имам телефон с интернет и ще пиша в темичката ни  Heart Eyes
Аз за срещата съм ОК, но ако е през почивните дни,утре няма как да дойда , на работа съм- последен ден ми е,  защо не сменим мястото- пр. Южен парк, абе няма значение, ако е през почивните ме бройте, иначе изпускам  Peace
Аз един от почивните дни, мисля да отскоча с мъжлето до някой басейн за мъничко, колкото да си начеша крастата да топна краченца, да почета книжка и да се любувам на водичката, че с това море като не може да отидем и много страдам. Аз съм зодия Рибки и съм си свързана с водата, за това и вечер като си вземам душ, мъжът ми не може да ме изкара  hahaha
Пожелавам Ви хубав ден, момичета! Hug

Виж целия пост
# 350
Привет и от мен Hugпоследните новини околко мен са че ще съм секцио ,ходихме тези дни до доктора и тои ни каза на 28юни да ида за последен преглед,а аз го попитах "Ами ако родя до тогава,все пак термина ми е на 07.07.",а тои"Ами звъниш ми и отиваме да раждаш" Shockedнаправо се шокирах НЕ ОСТАНАААА,в мен се смесват всякакви чувства и се притеснявам и се вълнувам ,абе ясно ви е какво искам да кажа Laughing
Като иден на 28.06.тогава ще говорим на коя дата ще ми е секциото,казах му че искам на 01.07,а тои каза че  е неделя,но ако държа може и тогава да е newsm78,някои знае ли каква е разликата дали ще е в неделя или в понеделник?
Ние вече сглобихме леглото ,но не съм застилала обиколниците и чаршафите,
 рано е нали?
Също искам да питам в багажа за болницата аз като ще съм секцио,ще ми трябват помпата и шишенцето,ако ги стерилизирам сега и ги сложа в наилонов плик и в багажа дали няма да се замърсят,вие как направихте newsm78?
Виж целия пост
# 351
lusiiiiiiiii, аз до колкото знам шишетата могат да останат стерилни 24 часа. Аз нищо няма да стерилизирам предварително.
Няма да слагам още чаршафчета. Аз и не съм изпрала нищо още де.
Пък за неделя или понеделник... ми доктора сигурно просто иска да си почива  в неделя... и той е човек Simple Smile
Виж целия пост
# 352
Бамбукита, честит ти рожденик и на теб:) Много апетитно изглеждат тези бонбони  Grinning май ще тичам до магазина за шоколад, че много ми се прияде.
Ема, направо си за завиждане с тези +9кг , аз към момента съм с около 12-13  Embarassed отгоре, ама какво да правиш - ще сваляме после. Ти се оказа май на работливата в юлската групичка, да не вземеш от работа в родилното направо да отидеш  Laughing
Пепи, ние минахме само първата лекция за физиология на раждането и техники на дишане. Беше ми много полезна. Сега съм една идея по-подготвена за това, което ме очаква, и малко по-спокойна ще отида в болницата. Аз гледах сайта на Дева Мария в Бургас и разгледах снимките на бебоците  Grinning ще гледаме и твоя мъник  Simple Smile И аз нямам търпение за раждането - едно, че си тежи вече и второ, че нямам търпение да го гушна. Ама аз имам повече време  Hug
Луси, мисля, че единствената разлика между неделя и понеделник е, че някои лекари и болници взимат допълнителна такса за секцио в почивен ден по желание. Иначе не виждам съществен проблем.
Много се радвам за хубавите новини от всички, които са били на ЖК. Аз имам час за понеделник и вече ще се срещаме с доктора всяка седмица. Чудя се дали е необходимо всеки път да го гледа на ехограф. На мен ми е много любопитно и съм по-спокойна като го видя малкия, но всяка седмица ехографа+запис на тонове са ми общо 80лв, много нагорно за един месец са 320лв  Sad
Виж целия пост
# 353
Здравейте, момичета,

Как сте днес? В София е по-хладно и на мен определено много ми допада  Sunglasses

Сара Лу, За подаръка за доторето нямам кой знае какви идеи. Просто не познавам човека - нашите контакти са само що е отнася до бремеността ми. Предполагам, че при повечето е така. Бутилка и бонбони ми се струва доста познато и в същото време идва въпроса каква да е бутилката - откъде да знам какво пие. Мислех си за нещо като органайзер за бюрото - напр поставка, в която да има място за химикалки, бележки, голям бележник, за да си пише часовете, но да не е за конкретна година - нещо универсално - може би трябва да се види в някаква голяма книжарница - Оринджа ми идва като идея. А за плик с пари - ами такива неща не мога да давам - просто не знам с какви думи и все ще се чувствам като не на място.

Рали, благодаря за закуската и чудесните новини - ето с такива постове трябва да започва денят и в нашата темичка  Hug

Съни29, честит празник на цялото семейство. На любимия да му е много здрава и успешна годината. Много да е щастлив. А през юли да посрещнете най-ценното ви. Весел празник!  bouquet

Srcs, много е мило наистина. Предполагам, че всяка една от нас така се умилява при вида на старанието на бъдещите татковци. Чудесно е, че си се наспала. Сутринта и аз успях да поспя по до късно - просто си сложих новите тапи за уши и откарах до 8.30, докато не ме събуди Алексчо  smile3507

Рокси, съжалявам наистина аз не съм го прочела, но идеята да се публикуват тук телефони не е добра. Всеки може да влиза и да чете, а да не ти казвам, докато си търсих детегледачка колко пъти попадах на телефони на хора, които не знаеха за какво иде реч. Моят съвет е да не се прави. Просто ще ти пусна телефона си на лични. Хубаво е да имаш, обаче, няколко телефона и не се сърди, мила  Hug

Ели77, честит празник и на вас. Да ти е здрав, щастлив  и горд татко! Хубав празник!

Ради, спреят си го купих от аптеката - Джинджира Алба, и е български като че ли. В упътването и на двете си пише, че се прилага и на бебочовци - без Фортето де - него не съм го ползвала. Ползвам го още с Алекс, но Педи ни го беше предписала за някакви пъпчици от паяче или друга буболечка. После го ползвах за моето подсичане под гъдите. Ето ги и разфасофките http://apteka.framar.bg/30015722/%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B4% … 0%BC%D0%BB-borola и http://apteka.framar.bg/30019893/%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B4% … D0%BE%D0%BB%D0%B0. Малкото ми е за път, голямото вкъщи! Пише да не се маже в близост до очите!

Ха-хо, бързо възстановяване на малката мишка! Ама какъв е тоя бум на летните ангини?

Ками, виж във Вис Виталис!

Бамбуче, да ти е жив и здрав рожденикът. Много да се обичате, да се грижите един за друг, а през юли да прегръщате най-карсивото бебче! Честит празник!

Павли, Ема, браво за чудесните резултати от ЖК.

Аз утре съм отново на тонове и мисля да подпитам лекарката за дата за секциото и кога да й нося документите.

Хубав следобяд, мацки, а на празнуващите - да си духнат всичките свещички  Hug
Виж целия пост
# 354
Пепи, точно същото си мисля и аз за стийм мопа, само фука пара, няма изсмукване, затова и аз съм за перящите прахосмукачки.
Бамбуче, да ти е жив и здрав и твоя рожденик и да е най-гордия татко!  newsm67
Аз се върнах преди малко от ЖК. Лелееее, колко жени имаше да чакат, пълна лудница  #Crazy. Аз бях първа и пак чаках час и нещо, защото доктора го нямаше. Както и да е, бебо е добре, завъртял се е точно както трябва, води и плацента в норми. Пъпната връв си е все така увита, но док пак ме успокои, че няма проблем да си родя нормално. Взе ми секрет, но не ми дадоха друг час…с него се разбрахме като тръгна да раждам да му се обадя и да идва да си ме изражда!  Mr. Green Ама то наистина не остана мамчета… Crazy
Радвам се много на всички, които са били на ЖК и се връщат с добри новини.  Hug  bouquet Hug
Сега мисля да почина, ако мога и ще поспя малко, че вечерта ще ходим с приятели в борисовата градина на биричка Wink
Виж целия пост
# 355
Привет,
И ние преди малко се прибрахме от голяма разходка, но днес е доста по-поносимо времето. Не ми се стори чак такава жега.
Аз като се замисля колко малко остана още до раждането на бебоците ни и направо не мога да повярвам.....много бързо ми се строи, че мина времето и вече сме на финала  Simple Smile
Чудя се дали вече има някой роден бебок, освен сладурчетата на мама FireBall и не се е похвалил?

Sunny29, elli77g, Бамбукита, да са ви жив и здрави рожденици. Много, много да ви обичат, подкрепят и помагат. Да бъдат едни наистина щастливи татковци скоро  Hug
Srcs и ние като сглобявахме мебелите беше толкова милоооо  Simple Smile
lusiiiiiiiii, аз съм изпрала и изгладила чаршафите, казала съм на таткото кои точно да сложи и ще ги сложи в деня на изписването ни. За помапата – ако всичко си е наред, едва ли ще ти се наложи още в болницата да храниш бебчето от шише, нали в началото ядат много малко. Аз си мисля, че помпата по-скоро ще е необходима, ако за облекчение, но нека мамите с опит да кажат.

Честито на всички за хубавите резултати от прегледите  Hug
Виж целия пост
# 356
Ками, мама Рая е абсолютно права, днес във Вис Виталис гледах някакви червени боди - рокли за новородени бяха към 17тина лева по спомен. Отделно от това, преди седмица в Овиес в Сити сентър гледах боди рокли на Дисни с мики Маус , много бяха сладки, цената пак беше нещо от същия порядък.
Бамбукита, честито и на твоя рожденик!
Люсииииии, защо ти е да стерилизираш помпа и шишета за болницата?!? Помпата ти трябва да стимулираш гърдите си евентуално или пък да облекчаваш, ако не наложи да дохранваш, няма да е с твое шише, болницата си има стерилни и ти дават. В този ред на мисли аз реших този път да стерилизирам с течност, а не с парен стерилизатор и така 1-2-3 месеца максимум, докато е топло само.
Виж целия пост
# 357
Пепчи, на бебо му е перфектно и не бърза! Laughing А защо ти е последна жк. До 5 юли само тонове ли ще се слушат? Без видеозон?
Виж целия пост
# 358
Здравейте  pregnant ,

Най-накрая и аз да се включа. Следя ви редовно, още повече, че по цял ден съм вкъщи (то по тези жеги няма шанс да изляза), но все няма нищо интересно около мен. Определено пишете доста бързо и често успявам да ви изчета само по диагонал  Embarassed.

Аз да ви споделя малко притеснения от вчера - реших да ида при една друга позната АГ, просто за всеки случай, че моята АГ последните пъти дори не стана от стола, а пращаше акушерката да ми мери само кръвно, кг и със сантиментара, както и 'слушането' с прословутите музейни дървени слушалки..Та, всичко е наред, бебчо е с главата надолу, още не се е смъкнал в родовите канали (но има и време), плацента и води са ок, но според АГ по мерки отговаря на 35 седмица, т.е има изоставане със седмица и няколко дена.. smile3518. Знам, че различните ехографи могат да дадат различни стойности, но все пак за първи път ми казват, че не си отговаря на седмиците и се притесних. Каза ми и, че пъпната връв в близо до врата и това евентуално може да е проблем при раждането, но все пак ме успокои, че има още време. Все пак препоръча да ми се направят записи на тоновете. Утре съм на преглед при АГ по ЗК,  така, че стискайте палчета  Embarassed. Иначе, на всичкото отгоре съм страшно отекла - и в крака, и в ръце, и в лице..Познатата ми АГ ме питаше за албумин, аз бях преди преди, но всичко беше ок. Утре, живот и здраве, смятам да накарам АГ по ЗК да ми пусне пак това изследване + запис на тонове.
Оплаквах ви се, надвявам се да не съм ви натоварила  Embarassed   bouquet.

Иначе ние още не сме сглобили креватчето, мъжо нещо все не намира време да извика майстор, а него за такива неща въобще не го бива, но здраве да е.

Аз исках да се консултирам с вас за сгъваемите кошари - мисля да вземем една, да имаме като ходим на гости при бабите, или като пътуваме, както и когато съм в хола, за да си е с мен бебчо. Не мога да отделя много парички, но като гледах из сайтовете май харесах един що-годе приличен вариант на Бертони с 2 нива  + матрак за горното ниво: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11670&cat=106. Мисълта ми е, някоя от вас, дали има наблюдение за този модел. Някъде четох, че били много паянтови..Аз смятам да поръчам по нета, няма как да ги видя на живо, така, че ще съм много благодарна за коментарите и съветите ви.

Хубав ден  Hug
Виж целия пост
# 359
Момичета, няма смисъл повече да говорим за предложението ми - вече няколко пъти написах, че не искам да се публикуват телефони, а никове. Благодаря на тези от вас, които ми изпратиха телефоните си на ЛС, ако някой иска може да ми пише и ще го дам.
Честито на рожденниците, да са ви живи и здрави половинките   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия