Професионални серии за коса - тема 35

  • 52 507
  • 746
# 150
Да попитам има ли смисъл на едно миене да използвам дълбокопочистващ ш-н и след него друг, например за растеж ? Мисълта ми е първият подготвя скалпа, почиствайки го хубаво, за да може съставките на втория да проникнат по-добре? Правилно ли разсъждавам или няма да има ефект ако са ползвани и двата на едно миене  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 151
Ау, зададе се истерия по маската Макадамиа.   Crazy

А тази маска на Макадамия за каква коса е?По клипчетата гледам  момичета с фини и тънки коси,които са много доволни от нея?А аз съм останала с впечатлението,че е за суха коса. newsm78

Маската явно наистина добре пасва на различни типове коси. Допадна идеално и на моят плътен, остър, изрусяван(отскоро не) косъм.   Peace
Мисля, че някой беше описал сходство в усещането с Еластисайзър Екстрийм. Да, има го това сходство. И друго - след тази маска не усетих косата си лигава, но я усетих хлъзгава и адски добре подхранена.


Аз имам въпрос: маската от Макадамия може ли да се ползва при всяко миене на косата (вместо балсам) или има опасност от прекалено омазняване (косата ми е склонна към омазняване в корените)? В описанията и пише, че има естествена UV защита- това значи ли, че може да замести слънцезащитна маска   newsm78?


Щом си чела описанието на маската би трябвало да си забелязала - пише да се използва не повече от 2 пъти седмично. Всичко, с което се прекали, не действа добре.   Peace
Това е дълбоко възстановяваща маска.

Ако искаш да ползваш по-често, вземи балсама от серията - той е много приятен, лек, добре подхранващ и омекотяващ продукт, подходящ за честа употреба.   Peace
http://www.feelunique.com/p/Macadamia-Moisturizing-Rinse-300ml   (поствам този линк, защото е с описание)

bubka:), браво, много се радвам, че сте си паснали.  Simple Smile
Виж целия пост
# 152

Feeling, благодаря!  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 153
Да попитам има ли смисъл на едно миене да използвам дълбокопочистващ ш-н и след него друг, например за растеж ? Мисълта ми е първият подготвя скалпа, почиствайки го хубаво, за да може съставките на втория да проникнат по-добре? Правилно ли разсъждавам или няма да има ефект ако са ползвани и двата на едно миене  Rolling Eyes

да  Peace



И аз да попитам нещо - сега в топлото предпочитам да оставям косата да съхне сама, малко да и спестя сешоарите, естествена ми е, тънък косъм, чуплива. Като съхне сама много хубаво се начупва, сякаш съм на спирали, но доста се разпухва някак, бухва и изглежда суха. Дали има някой продукт, с който да стои по-пригладена, жизнена и лъскава, без да се налага да опъвам с четки и сешоари?  newsm78
...

ползвай приглаждащо-уктотяващ финиш (както и такава маска), например коприна, кристали ...силиконово-маслени флуиди  Peace
Виж целия пост
# 154
 a.l.e.n.a , благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 155
a.l.e.n.a може ли някой конкретен продукт, примерно на Лореал, че коприна и силиконово-маслени флуиди не ми говори нищо? Много се чудя за тези желета за гъвкавост на косата, дали стоят добре, лепнат ли, става ли косата на клечки? Някой ползвал ли ги е  newsm78
Виж целия пост
# 156
Момичета,от жегата косата стана неконтрилируема.
Изправям я примерно сутринта,след 30 мин е пак като на кокер шпаньол,дайте идеи за продукт ,да си стои такава,каквато искам  Embarassed
Виж целия пост
# 157
Момичета,от жегата косата стана неконтрилируема.
Изправям я примерно сутринта,след 30 мин е пак като на кокер шпаньол,дайте идеи за продукт ,да си стои такава,каквато искам  Embarassed

Aaa, ама ти още ли изправяш?!    Naughty
Слушала съм една камара хвалебствия за това:
http://zlatnaribka.com/krem-za-izpravqne-s-presa-loreal-hot-styl … -ml-252-1641.html

Така обаче не помагаш на косата си.
Виж целия пост
# 158
А когато използвате тониращ шампоан само с него ли измивате или преди това и с друг  newsm78 Защото имам чувството, че матиращият ми шампоан не измива добре и после по-бързичко се омазнява; пробвах и с друг преди това - проблемът с омазняването се подобри, но дали пък не е твърде агресивно за скалпа (ако изобщо е вярно, че тониращите шампоани не му се отразяват добре)
Виж целия пост
# 159
черната боя - на естествена коса ли я слагаш или на изрусявана  newsm78

На естествено светлокестенява. Боядисвам се от 5 години, само черна.
Виж целия пост
# 160
Момичета,от жегата косата стана неконтрилируема.
Изправям я примерно сутринта,след 30 мин е пак като на кокер шпаньол,дайте идеи за продукт ,да си стои такава,каквато искам  Embarassed

Aaa, ама ти още ли изправяш?!    Naughty
Слушала съм една камара хвалебствия за това:
http://zlatnaribka.com/krem-za-izpravqne-s-presa-loreal-hot-styl … -ml-252-1641.html

Така обаче не помагаш на косата си.
Благодаря,Фийлинг,само от време на време я изправям,през другото време е вързана,знам,че не помагам,но докато свикна напълно ...
Виж целия пост
# 161
А когато използвате тониращ шампоан само с него ли измивате или преди това и с друг  newsm78 Защото имам чувството, че матиращият ми шампоан не измива добре и после по-бързичко се омазнява; пробвах и с друг преди това - проблемът с омазняването се подобри, но дали пък не е твърде агресивно за скалпа (ако изобщо е вярно, че тониращите шампоани не му се отразяват добре)

Аз измивам с друг, преди тониращия.

малката лисичка, това, че е от време на време, пак е напредък. Продължавай все така!      Hug
Виж целия пост
# 162
Feeling благодаря,много е трудно,но се старая  Hug

Виж целия пост
# 163
А когато използвате тониращ шампоан само с него ли измивате или преди това и с друг  newsm78 Защото имам чувството, че матиращият ми шампоан не измива добре и после по-бързичко се омазнява; пробвах и с друг преди това - проблемът с омазняването се подобри, но дали пък не е твърде агресивно за скалпа (ако изобщо е вярно, че тониращите шампоани не му се отразяват добре)
Аз измивам с друг, преди тониращия....

и аз  Peace но моите измиват чудесно, при мен причината е друга  Peace



a.l.e.n.a може ли някой конкретен продукт, примерно на Лореал, че коприна и силиконово-маслени флуиди не ми говори нищо? Много се чудя за тези желета за гъвкавост на косата, дали стоят добре, лепнат ли, става ли косата на клечки? Някой ползвал ли ги е  newsm78

http://zlatnaribka.com/koprinen-vyzstanovqvasht-kompleks-chi-sil … -ml-271-2087.html
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Nutritive-Serum-Oleo-Relax-125ml

 Peace
Виж целия пост
# 164
a.l.e.n.a благодаря  Hug това на CHI ми изглежда добре, още повече, че поръчвам все от златната рибка, но пише, че е за изтощени коси, моята като не е третирана дали ще ми дойде силно? И още нещо - като не я суша, а я оставя да изсъхне сама дали няма да стане на клечки или да мазнее?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия