Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 13

  • 48 529
  • 725
# 420
Шоши, още не съм гледала 13 серия. Прилежно си чакам двата седмични епизода и преводът им.
По коментарите ти съдя, че за сега "Маската" ти допада. Аз там стигнах до 6 епизод и го стопирах за момента, че с това удължаване трябваше да се влача текущо до края на август.


Снощи изгледах 2 серии на "I Love Lee Tae Ri". Kim Ki Bum добре се справя с физиономиите в началото, Park Ye Jin също ми харесва, но това девойче JUB ми е дразнител. Ясно, че ролята й е такава, но като визия не мога да я приема като "неземната-перфектна-идеална-красавица", за която всички я имат. Таймингът на превода е просто  Crazy. Уж чета бързо, но на моменти ми се налага да спирам на кадър, че да прочета всичко ooooh!.


За следящите новите японски заглавия Sprout вече и на руски.
Виж целия пост
# 421
Katori Shingo( този честно не съм го чувала досега)

Изгледай това има го и на български и ще разбереш кой е. Един от любимите ми японски сериали, за който е говорено много тук.

Шошулчо, Ямапи си живееше като цар в САЩ. Той нямаше финансово ограничение. Е, разбира се не се хранеше в скъпарски заведения, нито спеше в няколко звездни хотели, но си изкара много добре пътуването. Похапваше си и джамбалая, и телешки пържоли, хамбургери. Ходеше на обществена пералня, а Хиро едва ли ще има това щастие. Сигурно ще се пере на ръце край някой гьол и ще се радва на всеки залък храна.
Виж целия пост
# 422
rossonera, аз отдавна го заглеждам този сериал, но това определение human drama много ме спира да го почна. Кажи много ли рев има накрая или пък не е чак толкова за оплакване.
2в1, аз за Ким Бум имам много хубаво мнение( понеже в БОФ не успяхме много да видим от таланта му) откакто го гледах в един сериал, чието заглавие в момента не се сещам, но имаше връзка с 10г по-голяма от него жена там, която работеше в ТВ. И по едно време в някоя от сериите за да изглежда "по- възрастен" си беше боядисал косата сива, направо щях да падна като видях Joy
Виж целия пост
# 423
Няма рев, няма драма, има вяра в доброто. Гледай и ще видиш.

Това не е Kim Bum от БОФ, а Kim Ki Bum oт Super Junior, за който говори 1, и който гледаме сега в I Love Lee Tae Ri (2012). Бъркаш се.
Виж целия пост
# 424


Това не е Kim Bum от БОФ, а Kim Ki Bum oт Super Junior, за който говори 1, и който гледаме сега в I Love Lee Tae Ri (2012). Бъркаш се.
Аз пак съм бляла Joy пък и честно от СуДжу само Hee Chul и Siwon знам Grinning
Виж целия пост
# 425
2в1 , Bridal Mask/Gaksital има много неща за похвала. Актьорите играят чудесно. Режисьора, предвид че е кореец и предвид че има много голям като брой каст се справя добре със снимането. Музиката, подходяща и разнообразна. Доста труд е имало и по най-различните дрехи. Видно е че с достатъчно пари се работи. Сега че има недоразумения в текста е ясно но сравнително е ок. Когато само едно звено  куца и то редовно заподозряното и то сравнително не много- сценариста  Mr. Green, го отчитам за успешно заглавие при корейците. Темпа на действието също заслужава похвала. Дали защото го гледам на порции а не по 1 епизод но не се зацикля/не доскучава. Аз си редактирам бойните сцени така че не ми пречат но пък актьорската игра включително и в тях е такава че даже и тях горе долу изцяло гледам.

? Отлагането на сериала на Tuon значи ли че I Do, I Do ще е удължен?

Мда, телешка пържолка и сие Хиромицу само ще сънува на това си пътешествие. Ясно за Ямапи, друг тип предаване а и няма междукултурен шок.

Мда , тези двамата "кимбумковци" са  различни. Аз пък Kim Ki Bum май до сега не съм го гледала. Наближава му реда.


нощен гост, при японците human drama точно не е свързано с рев, изключения има разбира се. Но това са предимно заглавия посветени на някакъв  обществен проблем а и най-често не на един. Ако ще се реве при тях май е при романтиките.  Mr. Green как звучи само но е факт. Разбира се това  ми обощение е условно.
Виж целия пост
# 426
нощен гост, той отдавна не взима активно, да не кажа никакво участие в дейностите на СуДжу. Момчето казва, че иска да се фокусира върху актьорската си кариера, но официално май не е напуснал групата.
Другият Ким Бум Crazy, който си гледала освен в БОФ и в Woman Who Still Wants to Marry, можеш да го гледаш в още две драми Dream и Padam Padam......

А сериалчето, което rossonera ти препоръча е и едно от моите любими. Може и да си поревеш, но не заради някакви трагедии, а защото историята със сигурност ще докосне сърцето ти.


Шоши, няма удължаване на I Do I Do, но нали почва Олимпиадата и явно са решили да не се конкурират с нея. И с други сериали е така, явно всички телевизии ще действат по една схема. Ще изчакват с приключването на Игрите и тогава ще си пуснат новите драми.
Виж целия пост
# 427
Привет! Препоръчайте ми сериалче, подобно на BOF. Аз всъщност освен него съм гледала само и My girl. И двата много ми харесаха. Не предполагах, че ще обърнат "представата" ми за азиатското кино ... Simple Smile
Виж целия пост
# 428
Трябваше да сме я изписали вече тази тема. Rolling Eyes

Успях да изгледам "cin(T)a" (Любов  в превод). Накратко Simple Smile показват се взаимоотношенията между християни и мюсюлмани в Индонезия.Историята е  за любов и приятелство, което в крайна сметка не оцеля, но и същевременно дадоха и  много примери когато религията не е проблем в една връзка.Един не лош филм с не лошо ОСТ, въпреки, че е видно правен с малък бюджет.Все пак е валиден при сблъсак на различни вероизповедания, етнически  и дори социални групи във всяка една страна.

Шеки, здравей.
Виж в първата страница има каталог и препратки към продукции и други интересни места за азиатското кино.
А ако ти се гледа нещо много близко до BOF можеш да погледнеш другите версии на сериала. "Hana Yori Dango" е японската, "Meteor Garden" е тайванската, а "Liu Xing Yu" е китайската. 


Виж целия пост
# 429
Здравей Шеки Simple Smile.

Ако правилно разсъждавам, ти се гледа нещо леко романтично, с малко комедия и малко драма за цвят (макар, че при азиатците и по-точно при корейците, тя честичко е в повече) Wink.

Давам ти няколко заглавия, а ти влез в Каталога на първа страничка, избери си някое от заглавията и като цъкнеш на него, то ще те препрати към място за сваляне.

Корейски - Secret Garden , You're Beautiful , Sungkyunkwan Scandal , The Rooftop Prince , The Greatest Love , Personal Taste , Kim Sam Soon , Full House , Oh! My Lady , My Girlfriend is a Gumiho , Goong , Coffee Prince , Protect The Boss

Японски - HanaKimi, Buzzer Beat, Pride, Tumbling

Виж целия пост
# 430
Влязох преди малко с първи епизод на Beginners! (2012) в полицейската академия.
Лейтенант dovedе, ходом марш!  Laughing Сега ще мъчим и лейтенант Шошулчо да се включи в нашите редици заедно с Тайске Фуджигая и Хиромицу "Индийчето" Китаяма.

Отлична първа серия от това, което видях по TBS преди малко. Лейтенант Шошулчо, давай да те мятаме и теб на това ново японско заглавие. Мисля, че ще го оцениш има и смях, а ще се запознаеш с Тайске и Хиро, за който толкова говорихме тези два дни.

Тайске е голям тарикат, играят му очичките. Много се смях в началните кадри, когато го дадоха с мотора и как си тананикаше безгрижно песен. След това и в банята, когато го заключиха навън, строиха ги в една редица, а хавлийката му взе, че падна.  Laughing Тези японски хлабави хавлийки, еййй! Също като на Такаши Соримачи във втора серия на Wonderful Life (2004).
Виж целия пост
# 431
Хм, когато гледах Shiawase no Kiiroi Hankachi помня че исках да видя и версията от 1977 The Yellow Handkerchief но не я намерих. Сега ровейки за друго пък нацелих точно стария филм. Следва.

Добре че няма нови заплахи от удължения при корейците.  Mr. Green

 Thinking обмислям предложението, в японско  школо и с въже не може да ме примъкнете но в полицейска академия може, не съм пробвала до сега. Хавлийки а?!  Thinking че и падат.
Виж целия пост
# 432
Благодаря за препоръките! Наистина търсех нещо подобно - романтика съчетана с комедия, ама май пропуснах да го напиша  Embarassed.  Между впрочем изгледаните от мен два сериала си ги избрах точно от каталозите на първа страница, но преди това някой ги беше споменал в темата.  Отивам да тегля ...
Виж целия пост
# 433
Шошулчо, аз се навивам за японски училищни дорами, но на сериозна тематика, които разглеждат даден/и проблеми и го разрешават, както ще бъде от 20-ти юли по TBS с новия сериал Kuro no Onna Kyoushi (2012), но останалите, които сега тръгнаха са пълна трагикомедия и те разбирам. То и аз там съм като теб за въже.

Тук обаче в Beginners! не е така. Това е история на млади хора, които се обучават в една полицейска академия. Една много човешка история от това, което видях. Има драма, има и комични ситуации, но най-важното - отлична игра от главните герои. Мисля, че ще ти хареса, а и най-после да видиш Тайске и Хиро, за чието пътешествие в Индия споделям.
Виж целия пост
# 434
2в1 , понеже изгледах Фантом 13 а ти най-рано утре да те предупредя
Скрит текст:
че има голяма "смешка" от нашия приятел сценариста. Е просто нямам думи. Явно за снимки не се и сеща. Ще сложа още един спойлер за самата "смешка"
Скрит текст:
В началото на епизода иде полицая , който охраняваше важния свидетел и им казва на нашето трио че инспектор от техния отдел му е наредил да излезе, защото  искал  да говори с арестувания. Знаеш че са 4 броя тез инспектори без нашите трима, дето сега се движат в пакет. Както и да е преглътнах че не му извадиха и показаха снимки на останалите 4 за да посочи кой. Да речем че се бързаше . Обаче по-късно моя "приятел" отиде в затвора и го сгащи въпросния полицай за разпит. Е пак не се реши въпроса със снимки  ooooh!. Защо приеха че само младока е влизал в стаята и се разсеяха с поръчката на специално меню, приеха че записа не е вече редактиран .... Просто режисьора снима и сглобява на парче и се получават едни каламбури.
Видяло се е че и нова титла ще си сложа - лейтенант, до досегашните ми-мрънкало, мързел..... Тайске и Хиро им е време да се запознаем а не само по фотоси да ги гледам. Мда. То им претръпнах вече на японците с техните само 1 серия на седмица и превод под въпрос.

Апропо, Mou Ichido Kimi ni, Propose (2012) въобще ще се преведат ли последните 3 епизода?! Да залагаме. То хубаво са превели първите епизоди на всички заглавия от лятната сесия, даже ударно, но аз си искам  Naughty Crossing Arms трите последни епизода пък. Мрън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия