БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 360
Ананас в една таблица го дават между 9 и 12 месеца. Аз в едно пюре на Бебивита видях, че има сок от ананас и затова не го купих. И затова питам за по-сигурно дали може да се дава.  Hug
Виж целия пост
# 361
чери много ти благодаря    bouquet
Виж целия пост
# 362
В пюре можеш да предложиш, не е проблем малко сок, смесен с други, не толкова кисели плодове  Peace
Виж целия пост
# 363
Дъщеря ми е на 1 година, по колко месо трябва да слагам в една порция. Тъй като аз и готвя гледам да давам всеки ден на едно от храненията ястие с месо, както е в ДК. Ок ли е така?

Между 30 и 80 грама е дневната доза от месо за деца между 1 и 3 години. Аз бих давала по-малко месо, ако то е всеки ден.
Може да редуваш и с безмесни ястия, предвид жегите и повече салати.

Мечтателка, моля Simple Smile.

Ананас дадох след навършването на 12 месеца и то в готов йогурт с наличие на ананас.
Пресен предложих по-късно, за съжаление не му е лют фен.
При наличието на куп плодове за въвеждане, голяма част от тях пресни в момента, ананас не бих бързала да въвеждам.

И нещо интересно - ананасът не е плод, нито зеленчук, а е трева. Или поне така твърдят учените биолози.
Виж целия пост
# 364
Трева, дето расте на дърво  hahaha Ще го броим за плевел по дърветата  Joy

Виж целия пост
# 365
А манго или маракуя? Тези плодове може ли да се дават на пюре? Гледам, че има такова, ама аз по принцип не съм купувала и не ги знам що за плодове са...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 366
Може, хубави са  Peace Може и пресни вече.
Виж целия пост
# 367
Блонди, трева е - факт.
Както доматът е плод, а не зеленчук.

Мангото е един от първите плодове. Маракуя може след 8 навършени месеца.
Виж целия пост
# 368
Ще се захраним и с тях. Ние поне сме фенове на плодовете. Та, може и аз да ги проям.
Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 369
Сложих малко парченце сварен белтък в месното пюре, надявам се да не съм сгафила много. Blush

Виж целия пост
# 370
Чери, благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 371
Доматът е ясно, че е плод, както и други разни любопитни малко неизвестни има. Но трева в смисъла трева, който знам, да расте по дървото и да дава подобен вид като ананса ми е малко странно, ама не споря, само си се смея  Laughing
Виж целия пост
# 372
Сложих малко парченце сварен белтък в месното пюре, надявам се да не съм сгафила много. Blush

Тина, не си сгафила.

Елито, моля Simple Smile.

Блонди, представи си гигантски троскот, повитица или паламида - същото е и с ананаса Laughing Hug.
Виж целия пост
# 373
Според вас колко дни трябва да изчакам след ваксините, за да започна захранване? newsm78
Виж целия пост
# 374
Мисля че седмица след ваксината е достатъчно,а след това при следващите,да не се въвежда нова храна няколко дни след ваксината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия