БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 465
Блонди, скоро забелязах такава урина, но не знаех, че е признак някакъв  newsm78

По принцип урината трябва да е светла и да не изпуска силна миризма. Когато течностите са малко, тя става по-концентрирана. Разбира се, еднократен случай не е проблем, да не е постоянно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Жълтъка и месото през ден ли се въвеждат или няколко дни последователно? За после знам, че се редуват, но като се въвеждат как се процедира?
Виж целия пост
# 467
Michael сама съм с детето. Храня се навън или при моите родители или нещо набързо. Simple Smile

Блонди, вече наистина се притесних. Ще настоявам поне със сокове, че с водата не става. newsm78
Виж целия пост
# 468
Кога е подходящо да се даде (купешко) пюре от зеле? И кога да вкарам царевица?
Виж целия пост
# 469
Само да спомена, че замразено месо е хубаво да се държи макс 6 месеца във фризер. А кайма, въобще не е е препоръчително да се съхранява. Не че и аз не съм замразявала  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 470
Само да спомена, че замразено месо е хубаво да се държи макс 6 месеца във фризер. А кайма, въобще не е е препоръчително да се съхранява. Не че и аз не съм замразявала  Rolling Eyes
Това сурово или варено ? Аз сварих на пара и пасирах с малко бульон свинско. Замразих го във форми за лед. Така ок ли е или да не го давам ? Иначе готвя с чисто месо от готови пюрета. Идва ми скъпичко, а и се чудя, кое е по-малкото зло : аз да замразявам или да готвя с него. newsm78
Виж целия пост
# 471
Момичета, въпрос  Simple Smile - детето ми е на 10 м. и половина, мога ли да давам вече обикновен кус-кус или бебешкия на Плазмон си е за тази възраст и каква им е разликата? Вие каква марка кус-кус предпочитате, ако давате?


И още един - колко време след въвеждане на сиренето се въвежда следващ млечен продукт?
Виж целия пост
# 472
Само да спомена, че замразено месо е хубаво да се държи макс 6 месеца във фризер. А кайма, въобще не е е препоръчително да се съхранява. Не че и аз не съм замразявала  Rolling Eyes
Това сурово или варено ? Аз сварих на пара и пасирах с малко бульон свинско. Замразих го във форми за лед. Така ок ли е или да не го давам ? Иначе готвя с чисто месо от готови пюрета. Идва ми скъпичко, а и се чудя, кое е по-малкото зло : аз да замразявам или да готвя с него. newsm78

За сурово става въпрос. Беше свързано нещо с окисляването. За варено не знам  Rolling Eyes Ще питам сестра ми (тя е технолог) и ще пиша.
Виж целия пост
# 473
Блонди, вече наистина се притесних. Ще настоявам поне със сокове, че с водата не става. newsm78

Аз не бих го направила. Свикне ли със сладкия сок, тогава изобщо забрави скоро да пропие чиста вода.  Crazy

Кога е подходящо да се даде (купешко) пюре от зеле? И кога да вкарам царевица?

Царевица от пюре или на каша може да даваш. А какво е това пюре от зеле? Никога не съм виждала  Thinking

А кайма, въобще не е е препоръчително да се съхранява.

Защо?  newsm78 Тя е месо, просто смляно. Защо месо да може, а смляно месо - не?  Thinking

Момичета, въпрос  Simple Smile - детето ми е на 10 м. и половина, мога ли да давам вече обикновен кус-кус или бебешкия на Плазмон си е за тази възраст и каква им е разликата? Вие каква марка кус-кус предпочитате, ако давате?
И още един - колко време след въвеждане на сиренето се въвежда следващ млечен продукт?

детето ми е на 10 м. и половина, мога ли да давам вече обикновен кус-кус или бебешкия на Плазмон си е за тази възраст и каква им е разликата?
И още един - колко време след въвеждане на сиренето се въвежда следващ млечен продукт?

Под кус-кус предполагам имаш предвид дребните макаронки, а не истинския кус-кус, нали?
Аз лично разлика между обикновени дребни макаронки и тези на Плазмон не виждам, освен в цената  Wink Можеш спокойно да даваш обикновени.
Като минат 7-10 дни, може да предложиш и нещо друго млечно.
Виж целия пост
# 474
Блонди, вече наистина се притесних. Ще настоявам поне със сокове, че с водата не става. newsm78

Аз не бих го направила. Свикне ли със сладкия сок, тогава изобщо забрави скоро да пропие чиста вода.  Crazy


Аз поради ред причини, правех така със сок. Разреждах го доста, наистина се притеснявах дали ще пропие вода, но вече си пие чиста водица. Просто един ден пробвах само вода и взе че пи.
Виж целия пост
# 475
Сок имах предвид прясно изцеден от плод, ако има някакво значение  newsm78
Виж целия пост
# 476
Сок имах предвид прясно изцеден от плод, ако има някакво значение  newsm78

Аз на Хип сокчетата давах... незнам дали има значение, може би има  newsm78
Виж целия пост
# 477
По принцип за жажда човек трябва да пие вода. Прясно изцеденият сок вдига рязко и високо нивата на кръвната захар и за утоляване на жажда или постоянно пиене далеч не е подходящ. Иначе е полезно и хубаво нещо, спор няма, но не замества водата.
Ако яде супи, пресни плодове и зеленчуци, имай предвид, че и те доставят на организма течности. Но при всичк положения не бих предлага сок вместо вода. А пък ти както си прецениш  Hug
Виж целия пост
# 478
Кога е подходящо да се даде (купешко) пюре от зеле? И кога да вкарам царевица?

Царевица от пюре или на каша може да даваш. А какво е това пюре от зеле? Никога не съм виждала  Thinking

Значи няма проблем царевицата да я въведа с пюре с вече познат вкус. Мерси! Hug
А за пюрето от зеле - видях, че  фигурира такова в справочника с пюретата. Отбелязано е като зеленчуково пюре в асортимента на Semper. Сега обаче се разрових из нета и не видях да съществува. Може би го е имало преди време. В такъв случай как и кога ще имам възможност да въведа зелето? С някое месно пюре по-натам ли? Не че съм се разбързала супер много да го въвеждам, просто ми стана интересно. Simple Smile
Виж целия пост
# 479
Карфиола не спадали към семейството на зелето, както и броколите  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия