БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 903
  • 741
# 300
Аз глутен дадох първо и после месо.
Виж целия пост
# 301
Здравейте!

Предстоят ми първи стъпки в захранването на бебетата ми и ме обзема такава паника, като че кой знае какво ще се случи.... Crazy
Досега са били само на кърма   Grinning

Вчера на консултацията педиатърката ми каза да започна с намачкания картоф и да добавя на върха на ножа сол, захар и масло, иначе нямало да го ядат. Изпаднах в тих потрес и спрях да я слушам. Доколкото знам подправки не се дават на бебетата, камо ли в самото начало на захранването.

От много страни чувам, че готовото еднокомпонентно пюре картоф било отвратително.
Мога ли да го смеся с АМ, тъй като нямам замразена и складирана кърма.

И тъй - домашно пюре от намачкан картоф + АМ или купешко + АМ - до това съм свела дилемата си.
Виж целия пост
# 302
Не е задължително да захраниш с картоф,започни с тиква,сладка е и бебетата я приемат добре.
Какво масло,сол и захар на 6м.? ooooh!

Можеш да захраниш и с оризова каша,с каквото и да захраниш,след това кърми,не е нужно да смесваш нищо с АМ.
Виж целия пост
# 303
Здравей, Кафенце,
радвам се да те видя тук, след успешния финал  Hug
Както ти е казала Съншайн, не е задължително да започнеш с картоф. Аз лично не успях да направя картофеното пюре така, че да не прилича на лепило. Криско отказа изобщо да го яде, както и всякакви пюрета, съдържащи картофи. Пробвай, може да ти се получи. Може да добавяш АМ, разбира се, няма проблем. Мокров или тиква също са добър избор за начало и като цяло повече се харесват от бебоците. Оризовата каша също е ок за начало, както и плодово пюре, ти ще си избереш. Ням какво да се паникьосваш, съвсем в идеално време започваш и всичко ще е наред  Hug Държите си кърмата като основно хранене до годинката, останалите храни по малко - за опитване, за въвеждане, за свикване с вкусовете.  Hug
Виж целия пост
# 304
Аз захраних първо с оризова каша, а след това с тиква. И после тиква с картоф. Тиквата наистина е много сладка и я ядем с голям кеф.
Виж целия пост
# 305
А ако захраня с оризова каша, по обедно или следобедно време да е?
Някак си кашата я свързвам със следобедно хранене.

Смесването имах предвид да го правя, за да има вкус картофеното пюре. След него кърмата ще я има Simple Smile
Виж целия пост
# 306
Всяка нова храна се дава до обяд, за да може да се проследи за реакция до края на деня.
И малкият не хареса картофа, пробутах го покрай тиквата и моркова. Simple Smile
Виж целия пост
# 307
Всяка нова храна се дава до обяд, за да може да се проследи за реакция до края на деня.

 Peace И след като въведеш, кашата е най-подходяща около 16-17h да се дава  Simple Smile
Виж целия пост
# 308
Здравейте!
Ако може малко въпросчета и от мен... Захранвам детето от 3 дни. Започнах с пюре от тиква на Hipp, защото видях, че в съдържанието има само тиква и вода. Исках следващото да е директно тиква с картоф, но като четох съдържанието, вътре имаше и рапицово масло (отбелязано беше, че е от био производство). В други разни (не задължително точно тиква с картоф) пък четох за ориз/смлян ориз/оризово брашно/оризово нишесте/оризов грис (а бе тва всичкото вариации ли са, или различни неща?!?!??!), царевично олио, растителни мазнини, зехтин, олио, лимонена киселина, пектин, вит.С и все в този дух. Въпросът ми е следния: по определен начин ли трябва да захраня с всички тия чудесии, или те няма да създадат проблем? В смисъл такъв - ако следващото пюре има (говоря наизуст, реално може и да не съществува такава комбинация) тиква, картоф, оризово брашно и рапицово масло и детето прояви реакция, как да разбера от какво е?! Освен това голям проблем ли е, ако има съдържание на сол и/или захар? И за какво по-скоро да гледам да отсъства от съдържанието?
Виж целия пост
# 309
И аз да питам извара с какво предлагате на децата си, че нещо не ми идва идея?
Виж целия пост
# 310
Блонди  wavey

Щом ти, кулинарката, не си успяла да направиш картофеното пюре вкусно, къде се бутам аз в А-лигата?  Laughing

Втори въпрос от мен - мамите, които правят домашни пюрета - в какви формички за лед замразявате готовите и пюрирани вече зеленчуци, за да не варите всеки ден?
Виж целия пост
# 311
ИЗвара - с плод, със зеленчук (в зеленчуковото пюре), с филийка хляб. Това се сещам на 1во време.
Виж целия пост
# 312
И аз да питам извара с какво предлагате на децата си, че нещо не ми идва идея?

Изварата е "благодатна", предвид това, че се комбинира еднакво добре със зеленчуци и с плодове. Можеш да замениш сиренето в попарата с извара. Можеш да предложиш каша или зърнени ядки/мюсли с извара, можеш да направиш млечен пастет с извара и да го намажеш на филийка, като добавиш зехтин или друга мазнина и смлени зелени подправки, както и малко чесън, авокадо. Можеш да я предложиш с нарязани или пресни плодове, можеш да направиш бъркани яйца с извара и клонче чубрица.
И все пак - зависи от възрастта на детето. Иначе варианти има много и все вкусни.
Виж целия пост
# 313
Не  успях да изчета всички странички и дано не се повторя, но имам следния въпрос : според месеците какви зеленчуци се въвеждат и в каква последователност? Благодаря предварително за отговора Simple Smile
Виж целия пост
# 314
Здравейте!
Ако може малко въпросчета и от мен... Захранвам детето от 3 дни. Започнах с пюре от тиква на Hipp, защото видях, че в съдържанието има само тиква и вода. Исках следващото да е директно тиква с картоф, но като четох съдържанието, вътре имаше и рапицово масло (отбелязано беше, че е от био производство). В други разни (не задължително точно тиква с картоф) пък четох за ориз/смлян ориз/оризово брашно/оризово нишесте/оризов грис (а бе тва всичкото вариации ли са, или различни неща?!?!??!), царевично олио, растителни мазнини, зехтин, олио, лимонена киселина, пектин, вит.С и все в този дух. Въпросът ми е следния: по определен начин ли трябва да захраня с всички тия чудесии, или те няма да създадат проблем? В смисъл такъв - ако следващото пюре има (говоря наизуст, реално може и да не съществува такава комбинация) тиква, картоф, оризово брашно и рапицово масло и детето прояви реакция, как да разбера от какво е?! Освен това голям проблем ли е, ако има съдържание на сол и/или захар? И за какво по-скоро да гледам да отсъства от съдържанието?
Здаве Теди, (бебока оведи   comp03 буквите р, п, л и и катко и ми е тудно да ги копирам постоянно и дано ме азбееш какво ти иша  Rolling Eyes иша и защото никои дуг не ти е отговои
Имах сащата итания като теб - аицовото масо е ок, с оизово башно тябва да заханиш (веднаж заханиа с оиз все едно с всичко си заханиа) и ично аз избягвах сол, заха (освен натуано садажаща се в одовете), зехтина е ок. За цаевичното оио незнам newsm78 В пюретата които куувам няма ектин и незнам сщо вит. С е ок. Сажаявам за станния ост. Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия