БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 420

Светла, вие по цял ден ли ще стоите навън? Да влача супа из парка ми идва малко нанагорно  Crazy


200 гр няма как да ми дойде на нагорно, дали каши, пюрета или супа все тая. Ами достатъчно дълго стоим на вън за да я нося със себе си. За това питах как да я съхранявам, не друго  Peace
Виж целия пост
# 421
Светле, тя няма да се развали толкова бързо, така че и без термочанта пак ще е ок.  Peace И нямах предвид, че 200гр тежат, разбира се, а че супа в парка и даването на супа навън ми се струва малко сложно. За мен, де.  Grinning

Знам че кашите надуват доста

Това изобщо не е вярно  Peace

Виж целия пост
# 422
Ами сложно не сложно, давам я вечер, а тук от следобед до късни нощи сме в морската и няма как  Grinning
Виж целия пост
# 423
Здравейте!Дъщеря ми е почти на 7 м.Започнахме захранването когато беше на 5м.и 6 дни.Първо с картоф,морков,тиква,пащърнак и т.н.(всички на Хип).Близо месец след това и дадох круша,банан,праскова,кайсия и от 10 дни каша ориз и ориз+царевица.Месни пюрета и глутен все още не съм въвела.Въпросът ми е:от два дни получи обрив почти по цялото тяло,най вече по корема,гърба и тила,големи червени участъци,петна наподобяващи уртикария.Скриха се след около 1 час.Мислите ли че е от храната или е от друго?Трябва ли да спра засега захранването и колко време?Моля ви за съвет!
Виж целия пост
# 424
Светле, тя няма да се развали толкова бързо, така че и без термочанта пак ще е ок.  Peace И нямах предвид, че 200гр тежат, разбира се, а че супа в парка и даването на супа навън ми се струва малко сложно. За мен, де.  Grinning

Знам че кашите надуват доста

Това изобщо не е вярно  Peace




Тогава да си давам каша всеки ден ?
Виж целия пост
# 425
Да, можеш да си даваш кашата без проблем, те са много полезни.  Simple Smile По-вероятно качването е от кърмата. Поне при други кърмени бебета съм забелязала, че са доста дебелички. Но това, разбира се, не е повод за прекъсване или намаляване на кърменето, само казвам какви са ми наблюденията  Simple Smile

Диди, най-вероятно пъпчиците са от претопляне. Ситнички ли са?
Обличай детето в леки, памучни и проветриви материи, не го дръж на слънце и на задушно, когато се появят изплаквай само с хладка водичка и не мажи кожата с нищо.
Виж целия пост
# 426
Здравейте!Дъщеря ми е почти на 7 м.Започнахме захранването когато беше на 5м.и 6 дни.Първо с картоф,морков,тиква,пащърнак и т.н.(всички на Хип).Близо месец след това и дадох круша,банан,праскова,кайсия и от 10 дни каша ориз и ориз+царевица.Месни пюрета и глутен все още не съм въвела.Въпросът ми е:от два дни получи обрив почти по цялото тяло,най вече по корема,гърба и тила,големи червени участъци,петна наподобяващи уртикария.Скриха се след около 1 час.Мислите ли че е от храната или е от друго?Трябва ли да спра засега захранването и колко време?Моля ви за съвет!
Най-добре отидете на специалист да ви прегледа. Ние получихме обрив - уртикария ( пръстеновиден обрив по цялото тяло, който сякаш се местеше от едно на друго място). Диагнозата на алерголога беше - уртикария - копринна треска. И ни за капак ни изписаха Фризопеп - за алергия към белтъка на кравето мляко. И след като го почнахме изчезнаха обривите.
Виж целия пост
# 427
Здравейте, искам да попитам нещо: вече хапваме от кухня, но се чудя нещо, когато излизаме навън, трябва да вземам супата със себе си, но незнам как да я съхранявам. Дали става да купя един термобокс и от хладилника в термобокса да я съхранявам докато стане време за нея. Какво ще кажете?

И още нещо, досега ядеше на 4 часа, но вече огладнява на 3-3,5 часа, нормално ли е? Дали защото вече е по-голяма или не и стига хапването?

Ние си обядваме вкъщи. И само супа ли обядва? Като знам супа от ДК какво значи, се учудвам, че не ти огладнява след 1 час. Аз съм сигурна, че се е нахранил когато си остави малко в чинията. Когато съм взимала храна от кухня ми изяждаше и двете кутийки на обяд. Когато аз готвя се засища с по-малко количество.
Не е ли възможно да обядвате вкъщи? Скоро ще иска да се храни само детето и ще ти се наложи да носиш хляб, прибори, първо, второ, салата...цял пикник.
Виж целия пост
# 428
Мише, супата я давам към 19ч. Вземам от частна кухня, незнам дали има разлика с държвната, огладнява 3 часа след нея. Давам АМ преди да заспи.
Виж целия пост
# 429
Здравейте
Кога се въвежда риба?
Виж целия пост
# 430
Рибата се въвежда между 8-10 месец, като за предпочитане са белите видове риба.
Виж целия пост
# 431
Светла, вариант са тези термобоксове. Моята цялата чанта е термо и се е случвало да нося буркани с храна. Като цяло обаче ми е неудобно. Предпочитам да седнем двамата на голяма маса с всичко необходимо, както си му е реда и после да го изкъпя. Понеже не сте стигнали до там,храни навън докато можеш.
Виж целия пост
# 432
Рибата не е ли след 1 год.?
Виж целия пост
# 433
Повечето бели риби са леки за храносмилането и са по-слаб алерген, освен това са добра атернатива на месото. По-мазните риби се въвеждат след 1 год.
Виж целия пост
# 434
Нещо бъркам при правенето на кашата, но какво? Правя половин доза /100 мл + 5-6 к.л./. Отначало е като каша, нито гъста, нито рядка, но след 2-3 мин. става доста рядка. Това нормално ли е  newsm78 И грешка ли е, че я давам сутрин, а не следобед? Сутрин давам каша, на обед зеленчуково пюре, следобед /18 ч./ плодово пюре. През останалото време кърмя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия