Голямата тема за малките масла 4

  • 78 271
  • 750
# 150
Здравейте и от мен.

Относно маслата - единственото нещо, което ползвам и съм безкрайно доволна е натурално какаово масло, деодорирано (което значи, че е ароматизирано). Това е изцяло природен продукт, няма никакви химични съставки, добавки и тн.
Ползвам го за лице, за ръце, за тяло, за коса. В една друга тема писах, че го взех, за да третирам стрии и найстина има огромен ефект. Ужасно доволна съм.
Сестрата на съпруга ми е фармацефт, тя ми го препоръча, като изключително чист продукт.

За тен съм си вземала кокосово масло, но много се чернее от него, става страшно!!! Не го препоръчвам...
Виж целия пост
# 151
Здравейте и от мен.

Относно маслата - единственото нещо, което ползвам и съм безкрайно доволна е натурално какаово масло, деодорирано (което значи, че е ароматизирано). Това е изцяло природен продукт, няма никакви химични съставки, добавки и тн.
Ползвам го за лице, за ръце, за тяло, за коса. В една друга тема писах, че го взех, за да третирам стрии и найстина има огромен ефект. Ужасно доволна съм.
Сестрата на съпруга ми е фармацефт, тя ми го препоръча, като изключително чист продукт.


На коя марка ти е какаовото масло? Търся в темата нещо наистина добро против стрии. По принцип си имам по бедрата, но преди мало забелях, че започват да ми излизат отзат на кръста  Shocked и трябва да действам бързо  Mr. Green
Виж целия пост
# 152
Хубави масла има в iherb.com , аз имам какаово от там без парабени и съм много доволна
В сайта има и кокосово без парабени  Peace
Виж целия пост
# 153
Масло без парабени има в Зоя.

П.С. Аз под масло разбирам- масло. Чисто. Даже няма повече от това в състава. Парабени...
Виж целия пост
# 154
Здравейте и от мен.

Относно маслата - единственото нещо, което ползвам и съм безкрайно доволна е натурално какаово масло, деодорирано (което значи, че е ароматизирано). Това е изцяло природен продукт, няма никакви химични съставки, добавки и тн.
Ползвам го за лице, за ръце, за тяло, за коса. В една друга тема писах, че го взех, за да третирам стрии и найстина има огромен ефект. Ужасно доволна съм.
Сестрата на съпруга ми е фармацефт, тя ми го препоръча, като изключително чист продукт.

За тен съм си вземала кокосово масло, но много се чернее от него, става страшно!!! Не го препоръчвам...


Живо се интересувам от къде да се снабдя с това "вълшебно" масло Simple Smile
Виж целия пост
# 155
аз досега какаово масло не съм виждала на бг марки.
Виж целия пост
# 156
На мен какаово ми пращат от Англия,от където и другите масла за които писах по назад.Но сега нямам.Правя си суров шоколад и други десерти ,освен че се мажа,и свърши.Но ще си поръчвам.Половин кило ми идва 40 лева/органик.Не съм сравнявала ъс Зоята като цени(ако там има де).
Виж целия пост
# 157
Здравейте Flutter Нова съм в областта на маслата, засега съм много доволна от това за нокти на Икаров, а също ползвам и няколко етерични в арома-лампа.
Много се впечатлих от отзивите за почистващия лосион за лице с розова вода и жожоба на същия производител, определено ще изпробвам.
Напоследък вече се оглеждам за алтернатива на нощните кремове, тъй като ми се струва, че имам нужда от по-интензивна грижа. Загледах това масло на Икаров, но ме притеснява дали ще мога да го ползвам на цяло лице. Кожата ми е смесена, със силно омазняване в Т-зоната и значително по-суха и опъната на бузите и слепоочията. Мислите ли, че е подходящо и как е най-добре да се ползва?
Също се чудя за това за зряла кожа като превантивна мярка срещу бръчки - все още нямам видими такива, само мимическите се засилват понякога. Тук обаче въпросът е за каква възраст е подходящо и дали не е за по-суха кожа.. Вие как намирате маслата в състава му?
Едва ли ще седна да си бъркам маски и домашни мазила, предпочитам нещо готово, затова и се спрях на тези. Всякакви отзиви ще са ми добре дошли Hug
Виж целия пост
# 158
Нямам смесена кожа, но Пух, започни с маслото за нея. Това за зряла кожа, едва ли ще ти се отрази добре в жегите, и ще останеш доволна - особено щом сега започваш да навлизаш в този тип """бяла""" козметика. Със сигурност ще попива по-бавно от маслото за смесена кожа, което от своя страна също е превантивна мярка за бръчици.
Не се притеснявай, започвай смело, но с нещо леко - като първия ти избор. Така ще усетиш разликата, и ще свикнеш по-лесно.  Peace
Виж целия пост
# 159
Мерси, ще пробвам и ще пиша с отзиви  bouquet
Виж целия пост
# 160
Здрасти, Пух, на Икаров комбинациите звучат много добре - въобще, ако вземеш от гроздови семки се препоръчва за мазни зони, но няма да ти изсуши и сухите - масло е, все пак, ще ги подхрани и тях. Докато пшеничен зародиш и кайсиево наистина са силно овлажняващи и подхранващи, анти-бръчки.
Ти си пробвай с Икаров, ако искаш, но аз съм по-доволна от някои по-скъпи масла, примерно на Алтея. Струва ми се, че от тях ако си купиш просто едно от гроздови семки и едно от пшеничен зародиш, ще ти свършат супер работа - първото за цяло лице, а второто за уязвимите зони - около очите примерно.

Можеш да си ги ползваш вместо крем, но с лек масаж. Аз и като дневен крем ползвам масла - от по-попивните, като им давам малко време да изсъхнат преди SPF и грима. 

Демакиантът с розова вода и жожоба си е супер - изпитана формула. Макар че мен често ме мързи да "лосионствам" с тампони и си замивам лицето с меко сапунче.  Embarassed

  bouquet
Виж целия пост
# 161
Какаово масло се продава на грамаж в Ремедиум. Не е "био", но струва ми се, че е горе-долу чисто.
Виж целия пост
# 162
karmelita_007, откъде купуваш маслата на "Алтея"? По Интернет ли ги поръчваш?
Виж целия пост
# 163
 от Зоя БГ или био магазините - Сънце и Луна, Биомаг...
Виж целия пост
# 164
Кармелита, много благодаря за подробната информация Hug Ще помисля как да подходя, добра идея ми се вижда и комбинация от маслото за смесена кожа плюс отделно пшеничено за по-чувствителните зони.. Ще дам отзив след известно време Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия