"Декемврийче вече се надигна, половин годинка стигна"

  • 38 561
  • 744
# 330
Само моето дете ли още не е седнало, не пълзи, не се изправя, а само се търкаля като буре  Crazy
Не е само то  Simple Smile Моя като го сложа седнал - седи, но сам не се сеща дори да опитва. Като е по гръб се обръща по корем, но обратно не (може би защото не обича да лежи  Laughing) За пълзенето му се иска, надига дупето, ама ръцете разплъокани на страни, а главата заровена в леглото  Crazy. Не се изправя, а катого сложа прав се задържа само за секунди. Не го насилвам, когато му дойде времето ще се научи  Peace
Виж целия пост
# 331
Добро утро, момичета!  Hug
Бибка, Лили е в бънджито, откакто стана на 4 месеца и малко. Обожава го. Прекарвам общо по час на ден в него. Страшно ми е от полза, а и каквато е дунда, има си нужда от движение Simple Smile Иначе отдавна се върти в двете посоки, стои стабилно седнала от 2 седмици, но не се опитва да се изправя. Прави "браво" с ръчички вече  Heart Eyes
Моят опит с каката показва, че няма смисъл да пробвам гърнето , преди да е достатъчно голяма. Опитвах поне 4-5 пъти преди да стане на 2 и освен да си троша нервите, друго не постигнах. Научи се точно за 3 дни, седмица преди да стане на 2 годинки- От ряз, без драми. Но пък всяко детенце е различно и се радвам на такива ранни постижения.
Столчето за кола ще вземем от племенника, но още не съм измислила кога...
Kalalily , нощното кърмене и при нас е голям проблем. Болят ме гърдите от толкова дъвкане. Няма сън, няма почивка! Затова и още не съм започнала да я отбивам, въпреки, че ми се налага. С таткото говорихме тази сутрин, че ще трябва да побудуваме двамата, за да се промени това.
Успешен ден на всички. Ние днес сме на консултация и се надявам да сложим последната ваксина Simple Smile
Виж целия пост
# 332
Галактик,аз си мислех че вече сте го взели и го ползвате столчето.
Kalalily,много им харесва на малчовците да се возят в по-големите столчета.Наистина погледът към света е друг.
За гърнето -ще изчакам другото лято.Това е подходящ сезон за приучване към гърне.Баткото беше на 1,5г ,когато започнах опитите.Бързо се справихме.Всичко зависи от детето,та ще видим.
Сегашният ми проблем е заспиването.Вече  не иска да заспива сама в леглото си.Много плаче.Заспива с мен на спалнята Sad.Хич не ми харесва това,но точно по това  и баткото искаше да заспива с мен.Ще видим как ще се развият нещата.
Виж целия пост
# 333
Хоп и аз да се запиша преди съвсем да съм изтървала темата  Simple Smile
Виж целия пост
# 334
Мойто пък денем го люшкам в шезлонга, за да заспи и после го местя в леглото му. Вечер заспива или на гърда или баща му го приспива на ръце, а сутрин като се събуди, ако заспи е пак докато суче  Wink
Виж целия пост
# 335
МИЛИНКА,видях че си писала в темата за захранването за кус-куса.Твойто момче яде ли го?Не съм се сетила за този вид закуска,а с баткото съм давала,но не си спомням на каква възраст беше.Имам спомен обаче,че му беше чудно и трудно като консистенция.
Виж целия пост
# 336
Marsa днес купих кус кус. Тези дни ще сваря и ще добавям по-малко, колкото да свиква с по-едри частици. А за закуска ето няколко варианта: Овесени ядки със сирене, или с плодове.Кисело, или АД мляко с бисквити, може пасиран кус-кус със сирене. Лично аз ще му правя такива само да въведа сиренето, маслото и киселото мляко. Сиренето ще го въведа в 8 м., маслото в 9 м., а киселото мляко на 10 м.
Виж целия пост
# 337
За сега по-големият ми проблем е да го отуча от нощното сучене,но по въпроса трябва да помага тати.Ще бъдат безсънни нощи,но трябва да се справим някак,че мнооого ми писне.

Дори възрастните понякога стават за среднощно похапване, така че няма нищо чудно в това поведение на бебетата  Mr. Green Много майки с неприязън откриват, че след като целенасочено са успели да премахнат нощното кърмене... нощното будене остава и понякога ситуацията дори се влошава. Къде-къде по-неудобно е да ставаш, да люшкаш, да разнасяш, да танцуваш и т.н., отколкото просто да предложиш гърдата и скоро всички отново да заспят. Докато една сутрин просто се оказва, че бебето просто е започнало да не се буди нощем, защото е израстнало тази си нужда.
Виж целия пост
# 338
За седенето - и моето момченце не седи. Когато му подам пръсти се издърпва сам до седнало положение и се хвърля настрани. Мисля, че му е по-интересно придвижването. Застава на четири крака и се залюлява напред-назад и накрая с плонж се пльосва на същото място. Просто краката се изпъват и застават както са били преди да застане на колене. Придвижва се като се придърпва с ръце и се опитва са захапе също Laughing. Картинка! По гръб рядко стои, само когато много му се спи. Много смешно стои на една страна - подпрян на единия лакът и се придържа за баджачето на крачето с другата ръка. Но това не е за равновесие, а по-скоро е поза някаква. Така че със седенето и ново столче ще почакаме. Иначе и ние сме се спрели на Britax.
За спането - аз имам късмет в това отношение. Той по принцип най-добре заспива, когато е сам. Вечер даже и да се е разиграл заспива за около 2-3 минути след като му загася лампата. От 4 месечен много рядко се буди нощем - тази вечер се събуди към 4, но това е от глад в случая. После заспива пак. Понякога заспива и след храненето в 7-8 и се е случвало двамата да откараме до 11,30.

Имаше един ден, в който бях убедена, че кърмата ми спира. Той милия почти нищо не изсмукваше, по две-три преглъщания на гърда, включително и от здравата, а аз повече от 10-на милилитра от двете не можех да изцедя нито с помпата нито на ръка. Бях на мамолог в понеделник, който каза че кърмата спира и това е. Мисля, че не е прав обаче, сякаш от вчера имам повече кърма, бебето определено преглъща нещо. Със сигурност не му е достатъчно обаче и съм сигурна, че повечето време седи гладен. Още го мъчим да свикне с АМ и шишето, рекорда ни е 20 мл. на едно хранене, като част от тях са му изтекли във врата. Той не разбира сякаш, че това е за ядене, дъвче биберона с венци, устата му пълна с мляко, той се смее и плези и не преглъща. И от чаша не може да пие. Надявам се да се оправят нещата.
Виж целия пост
# 339
На мен вече не ми прави впечатление нощните кърмения. За 10на минути се насуква и си заспива и аз си лягам. Тази нощ обаче не се събуди в 1 и в 4-5 ч. Аз се събудих все едно съм си навила будилника. Започват да му излизат и горните зъби. Три вечери е много кисел и се събужда по 2-3 пъти докато заспи дълбоко. Днес видях, че горния венец е подут. Дано пробият без проблем както долните два.
Виж целия пост
# 340
Днес си загубихме биберонката с вързвалката(ако така се казва) Sad.Много ме хвана яд.
Виж целия пост
# 341
Днес си загубихме биберонката с вързвалката(ако така се казва) Sad.Много ме хвана яд.
Дано не си я търси Sad ,че с каката имах такъв момент и беше доста неприятно като се има в предвид,че тя не беше пристрастена към нея
Виж целия пост
# 342
Днес си загубихме биберонката с вързвалката(ако така се казва) Sad.Много ме хвана яд.

До тук сме загубли вече 3 броя, така че  Hug

За сега по-големият ми проблем е да го отуча от нощното сучене,но по въпроса трябва да помага тати.Ще бъдат безсънни нощи,но трябва да се справим някак,че мнооого ми писне.

Дори възрастните понякога стават за среднощно похапване, така че няма нищо чудно в това поведение на бебетата  Mr. Green Много майки с неприязън откриват, че след като целенасочено са успели да премахнат нощното кърмене... нощното будене остава и понякога ситуацията дори се влошава. Къде-къде по-неудобно е да ставаш, да люшкаш, да разнасяш, да танцуваш и т.н., отколкото просто да предложиш гърдата и скоро всички отново да заспят. Докато една сутрин просто се оказва, че бебето просто е започнало да не се буди нощем, защото е израстнало тази си нужда.


Абсолютно ще се съглася - остана ми само 1 нощно кърмене, но това не значи, че се буди по-малко пъти дребната. За щастие просто я гушкам и тя заспива отново.
Виж целия пост
# 343
Детето не си търси бибата,има си друга,ама на майка и е мъчно.До този момент,с баткото и с малката ,това е първата биберона,която губим.
Виж целия пост
# 344
brumbazuk и Лекси не знае какво да прави с шишето,а до 40-тия ден го хранехме почти постоянно с шише Rolling EyesПосле обаче баща ми си замина и мм тръгна на работа и на мен вече не ми стигаше време да помпам или да мия помпи и шишета или да се гушкаме и започнах да го кърмя само.На 3 месеца пак го пробвахме с шишенца и резултата беше рев до небето #Crazy От тогава не иска ,а смених шишета биби и се отказах.Свекърва ми е изхранила мм на кисело мляко и като гледам и синчето много го обича Crazy
За нощното хранене ще ми дойде чудесно ако спре да яде.Ще направя всичко възможно да спре,че и за зъбите не е полезно .Аз такива среднощни похапвания не ги толерирам нито от възрастни още по-малко на децата да им се създават такива вредни навици.Няма да заслабне ако изкара до сутринта Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия