Великобритания - тема 42 Лятна - И замириса на море

  • 42 628
  • 750
# 330
E.L. , те са 3 момичета и искат да са заедно, както и квартирата да не е много далеч от университета, за да нямат разходи за път. Тя и досега беше на квартира, още от първата година , 2 момчета- студенти си търсеха още 2 -ма съквартиранти, за да си запазят квартирата, а пък на нас ни е по-евтино от общежитието. А тази квартира им хареса, защото техните колеги и приятели са наблизо, пък те са 12-14 дечица и навсякъде ходят заедно и често се събират и си готвят, и най-важното района е безопасен.
Бг магазина го знам, едва ли ще се занимават да поръчват специално кори.
До турския в Манчестър понякога ходят и си пазаруват.

Bean, ще си запиша и ще ѝ кажа.

Мерси момичета   bouquet, лек и хубав ден пожелавам на всички.
Виж целия пост
# 331
Здравейте, аз се по загубих малко, но сега съм тук. Успях да ви изчета, то цяла тема сте изписали.
Ние си бяхме в БГ, беше много хубаво, толкова се радвах на времето макар и да беше жега  newsm44. Ходихме и на моренце, малко не случихме с времето, хотела, но си ни беше добре. На малката й осолихме дупето в басейнчето
http://imageshack.us/photo/my-images/703/p1120677k.jpg/
Иначе стаята в хотела протече, по средата на престоя сменяхме стая. На бара на хотела имаше едни дървени сгъваеми столове и аз като седнах на единия от тях и паднах, натъртих си опашката и  от там всяка вечер с препечени филийки с оцет си правих компреси. Добре, че на малката нищо й нямаше, че не вдигах скандал.
За корите и аз да ви кажа, ползвам тези http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/451d64 … 52df6fe/p1100814/ и съм много доволна, баницата става разкошна и баклавата също.
Вчера опитахме питките от пекарната на Lidl, харесаха ми тези които имат от едната страна слънчогледови семки от другата маково семе.
Иначе най-ми харесват чабатите в Морисънс, разкошни са.
Незнам как издържате без слънце на острова, аз все се чувствам подтисната, ама какво да се прави.
За полети аз използвам този сайт http://www.tripscompare.com/
Лек ден на всички, че днес е петък 13-ти!
Виж целия пост
# 332
И аз се потискам  Tired Не мога никъде да изляза...Много ми е грозно..
Виж целия пост
# 333
Петък, обичам петъците! Дано уикенда е толкова "дъждовен" колкото беше днес Wink Вече няма да вярвам на прогнозите за времето  Laughing А мъжът ми с нетърпение чака да се прибере на дъжда, не издържа на 41 градуса. Но май няма да има този "късмет", защото после започва отпуската му в България  Crazy

Толумба, моя колежка редовно ходи с бойскаути на къмпинг и въпреки, че не са деца със специални нужди се връща изстискана като лимон. Но и страшно весели моменти после споделя с нас, чак на мен ми се дохожда Wink
Аз свалям килца без диета. Не знам кое е по-добре диетата или режимът, на който съм подложена в момента  Crazy Миналата година пак точно преди лятната ваканция отслабнах по същия метод  Laughing
А училището на щерката също не ни оставя да скучаем. В понеделник моята се облича като звероукротител, днес е пират, дори и папагал си има  Mr. Green

И запитване, какво препоръчвате за зъбобол? Синът миналата година по време на мач има неприятен инцидент. За съжаление зъбът не успяха да му го спасят  Rolling Eyes Днес му извадиха нервите и въпреки че уж не е жив, сега като го отпуска упойката се оплаква, че много го боляло! Какво препоръчвате?

Весел уикенд на всички с пожелание за по-малко дъжд!   Nature Partly Sunny
Виж целия пост
# 334
И аз се потискам  Tired Не мога никъде да изляза...Много ми е грозно..

Купуваш по едни весели гумени ботуши и дъждобрани и се развявате по парковете.
Не е студено, просто си вали и може да бъде мнооооого приятно.

Изобщо не ми липсват българските жеги. За мен са кошмар.


Merry,
за зъбобол пия аулин, но за дете, не знам, въпреки че твоето момче е голямо вече...
Виж целия пост
# 335
Купуваш по едни весели гумени ботуши и дъждобрани и се развявате по парковете.
Не е студено, просто си вали и може да бъде мнооооого приятно.

Изобщо не ми липсват българските жеги. За мен са кошмар.
  newsm10 Абсолютно  Simple Smile аз за първи път се радвам, че не съм в България в тези 40 градосови жеги.....тук ми е перфектно....17-20 градуса...спя на отворен прозорец, ходя си по рокли и къси ръкави  постоянно, френската врата в хола е вечно отворена  Heart Eyes може би веднъж трябва да благодаря на хормоните от който ми е още по топло  Laughing На моменти гледам, че съм по разголена и от англичаните  Laughing
А и съм късметлийка и само казват, че ще вали а не вали  Heart Eyes
Виж целия пост
# 336
 Тук ни разкисна днес. Накупих вчера мноогооо цветя за градината, но е недостъпно и се ядосвам. Дано утре успея да я пооправя. Малката пак е с пъпки, уж шарка, та ни се размина ходенето до Уолвърхемптън или както се казва там  Confused
  И на мен не ми липсват жегите, ама днес е 13 градуса, айде поне 15 да е лятото  Crazy
  За зъбобол за деца се сещам обезболяващо Нурофен за деца и парацетамол - Калпол, разбира се. Дано бързо мине и не го боли.
 
Виж целия пост
# 337
Да, това е чудесна идея  Hug На мен не ми е студено,като цяло, просто ми липсва слънцето. Обичам хем да вали, хем да пече Simple Smile А за БГ, изобщо не ги облазявам хорицата там в тези жеги, даже се притеснявам за майка ми и за ридителите на мъжа ми  Tired
Даже бих казала, че не времето ме потиска толкова, колкото самотата. Нямам много разнообразие откъм контакти с хора и това ме побърква.
Виж целия пост
# 338
Ох, то малкото шуши е на 6 месеца, аз го нагласих с ботушките  Crazy
Не се давай на тези самотни настроения, че почваш да виждаш и сенки, където ги няма.
Ако просто ти се бърбори или помрънква ей-така, прати ми един телефон на лични
и ще обсъдим злободневните клюки, пък може и да те поразсее..
Виж целия пост
# 339
Благодаря Толумби, не ми се оплаква, просто имам нужда от нормален контакт с разбиращо ме човешко и живо същество, защото почти постоянно съм с малката и само с нея си говоря. Вече направо изперколясвам и даже се усещам на моменти как се заяждам с мъжа ми за неща, за които н аникой нормален човек не би му дошло на ум да се заяде  Mr. Green
Не бих се оплаквала, не обичам да товаря околните, по-скоро би ми било интересно да разбера нещо ново, например за града, за хората тук, да се запозная с месни или нещо такова. Grinning
Може да ми дойдеш на гости или да се разтъпчем насам - натам, знам ли...
Виж целия пост
# 340
Грабваш количката и с бебо отивате в някое кафе. Купуваш си голямо капучино, сядаш до прозореца и зяпаш хората как забързано минават и си викаш ех че съм късметлийка не бързам за никъде. Знам че един ден и аз ще стана част от тази тълпа, затова сега максимално се наслаждавам на момента! Има курсове за масажи на бебета и такива за плуване. Хем научаваш нещо, хем имаш график да следваш, а там ще се запознаеш със сродни души! След курса обикновено се сяда на лафче с кафе или чай Grinning

Прибрах щерката от училище, времето беше много приятно и дори слънчево точно тогава! Полафих си с майките, разходихме се, минахме през библиотеката да смени книжките и после през аптеката. От там ми казаха за дентал проблеми ибопрофена е по-добър от парацетамола. Но взех и парацетамол с кодеин, за сина можело вече Wink Прибрах се и бързам да го дрогирам тиина, а той ми вика вече не го боляло! Само похарчих пари за лекарства Twisted Evil

Мис Фаин, бързо да се оправя малката! Аз моите цветя ги засадих и поръсих срещу охлюви. Заекът ме гледа, гледа какво правя, далиите по принцип не ги яде обаче препарата за охлюви го одобри! Та ако заекът не ги изхрупа то охлювите в тази влага няма да им простят Grinning
Виж целия пост
# 341
Черноглав комар, горе главата, с времето ще намериш приятели и полека-лека ще се почустваш като на свое място. Онзи ден си говорих с една майка от ЮАР, жената каза, че им е отнело 5 години докато се почувстват като "у дома" в Англия. Аз също като теб не понасям да съм изолирана, имам нужда от контакт с хора, бърборене, поздрав на улицата, помахване от колата, телефонен разговор, комшийка, която да е изпекла пресен кекс, всичките му там малки женски нещица за социализиране. Изплаках си очите цяла година, и сега още поплаквам, криво ми е и ми липсват страхотените ми приятели, пръснати по целия свят. Аз добре си плача, но неволята дойде! Почнах да търся, аз да поздравявам настойчиво, да каня на гости и днес си мислих, че вече имам хора по улицата, на които мога да помахам. Засега само си махаме. Но и махане си е нещичко. С бебчетата е трудно в началото, но те растат с всеки час и скоро ще тръгнете по плейгрупи, а покрай майките там ще намериш събеседници - и те това търсят! Само търпение!  Hug

Бони фиш, ех, кога се изтъркули годината! И аз днес купувах униформи - един номер по-големи вече. Много е вълнуващо, така добре те разбирам. Ще видиш после и първите седмици колко е странно усещането - малкото ти дете, вече е ученик... Успешни първи стъпки в учението ви пожелавам!

Мери, какъв е този режим, сподели, моля те, иначе ще си ходя с вградения спасителен пояс на корема на море...

Момичето, не е това за желето. Купичките празни трябвало да бъдат. Друга майка ще носи баш желето, от мен ман само купички като за супа се очакват. Дано да нацеля каквото имат предвид, да не се изложа със слаби домакински познания. Но за фило пейстри-то дори и аз знам, че баницата и баклавата стават супер!

На мен жегите не ми липсват също. На кого биха му липсвали почти 40 градуса, на всичко отгоре си и неадаптиран още. Разбира се, че не. Липсват ми много неща, свързани с жегата. Липсва ми ярката светлина, търсенето на сянка, сутрешното потрепване от ранната разхлада, ледена диня от хладилника, по 2 сладоледа - на отиване и на връщане, разходката по рокля от лен в 9-10 вечерта, звукът на щурчетата, светлинките на светулките, тлеещият асфалт под краката ти на външното кафе и ярко зеленият коктейл, комшията, който към полунощ заключава на последната цигара на балкона с тих глас "ей, най-накрая се поразхлади", ледената вода за прашни крака, къси панталони и тънки презрамки, пазар, който мирише на истински зрели и сочни плодове, с някоя и друга заплашителна оса наоколо, търсеща истинска захар, стъпването боса по теракотени плочки, и невероятното удоволствие от всяко едно подухване на вятъра. Броя и аз дните до нашата ваканция!

Виж целия пост
# 342
Е, то не е до товаренето, по-скоро здравословното помрънкване,
днес аз, утре-някой от приятелите, един път споделяш-хубавото, друг път-лошото,
пък понякога и някоя глупост, ей-така за единия смях.
Не е лесно в началото, знам клиширано, ама си е така. Това, че имаш бебе и сте с градския транспорт да не те спира.
Поразрови се из гугъл за вашия град (къде беше ти?),
плей групи разни, по чарити шопове се разхождай, там винаги има едни мили дами,
с които може да си побъбриш. А и бебето ще ги предразположи  Wink
Сега като почне и лятната ваканция за учениците се организират разни мероприятия за без пари.
Аз бих си харесала нещо, нищо, че ще съм с бебе, ей-така да съм сред хора.
Пък и те майките с ученици, обикновено имат и дребоси след баткото/каката.
Не знам как си с английския, но и това да не те спира.
Колкото можеш-толкова, сърдечност и усмивка, стопяват бариерите, знаеш.

Хубави съвети са ти дали и другите.

И много си помня поканите за гости, да знаеш  Whistling


... да не се изложа със слаби домакински познания...

Аз днес разпитах из училище за тези прословути купички за желе и никой не измисли да има някакви специални.
Просто купички. А и винаги може да се отсрамиш с някоя торта после  Flutter





Виж целия пост
# 343
Благодаря на всички ви  Hug Hug
Много обичам да вися по библиотеки, даже карта си направих, обаче си мисля, че с бебе не е много удачно. Още не съм се възползвала от услугите им за съжаление.
Иначе имам календар със събитията през годината, ама все са ми далеч. Мога да стигна до някои места и пеш.
Толумбе, в Нотингам съм  Mr. Green и много обичам да посрещам гости  Hug
Мисля, че английският ми е на добро ниво, макар че трябва да общувам с повече местни, за да го упражнявам. Разбирам всичко, почти без проблеми. Нямам затруднения в това отношение. Все пак и преводач го играех на две от работите ми. Но, както знаем всички, езикът изисква постоянна практика Simple Smile
Относно събиранията с мами, по нашата улица има супер много, но миналата година, когато мен ме е нямало съседите, които бяха до нас са правили някакви проблеми и са се скарали с мъжа ми. Комшията се напивал, качвал се по оградата между къщите, абе грозни изцепки, заради които ландрордът ни ги е накарал да се преместят през две къщи и сега жена му, която има две деца е настроила цялата улица срещу нас и само ни гледат грозно. Е, мъжът ми се поздравява с някои от комшиите, но това не променя фактите.
Онзи ден, другият комшия ми вика, че много му харесвали песничките, които пея на малката. Според мен, коментарът му беше лек намек, че го дразним и явно му пречим..Така си мисля аз, а може и да не е така..
По разните отворени часове за посещения на разни мероприятия, свързани сдеца не съм ходила, освен в лекарската практика. Хелт визиторката ни насочи към някакъв център за съвети, тук наблизо.
Странно ми е още.
Иначе, за чарити шоповете съм съгласна. Даже с едно момиче се бяхме наканили да ходим онзи ден до Уест Бриджфорд да зяпаме, ама се размина.
Ох, не ми се зяпа по кафета. Искам да се занимавам с наука. Мисля, че ми е като мания това с науката. По конкретно социология. Мечтая си за деня, в които ще запиша PhD....Еееех, мечти, мечти...
Голям чаршаф метнах, надявам се да има кой да ги изчете, макар че нищо кой знае колко съществено не съм написала  Mr. Green
Виж целия пост
# 344
Комар, нямате ли групи по плуване на бебета, за мен там е най-голямото удоволствие.
Аз за времето няма да мрънка, свикнах, че няма лято, та и затова чакам другата събота с нетърпение. Обожавам горещото време и сега в свободното време си правя шопинг терапия, накупих си един куп неща с презрамки за горещините.
И един въпрос. Искам да си купя спрей или лосион за тен, много съм бяла, особено краката и искам малко тен да добия. Някой ползвал ли е и каква марка? Гледах има на Амбре солар, на Нивея, но не знам какво да избера.
Сега отивам пак на шопинг терапия с дребната, още не е заваляло, дано е така и следобед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия