Професионални серии за коса - тема 36

  • 55 003
  • 735
# 210
Не не съм освен шампоани, но беше отдавна. Вземах ги от фризьор на убийствени цени и сега със сайтовете съм решила да мина на висок клас козметика. Косата ми е в горе-долу добро състояние, но винаги може още. Не съм от хората, които обръщат много вимание на косата си/имам доста други мании както се знае/ Embarassed, но при тези цени е срамота да не подобря състоянието с нещо наистина качествено.
Ползвам олиото на Оrofluido и цялата серия към него и съм супер доволна, но шампоана и маската свършват и искам да сменя.
Виж целия пост
# 211
Опиши, моля  Peace как ползваш олиото на Оrofluido  Blush

Подозирам, че продукти от Нутритив линията на Керасатз и Биотик шампоана - ще ти зарадват косата ...

+ финиш за корените  Peace
Виж целия пост
# 212
Ами олиото е разбира се супер мазно и се точи някак, затова слагам количество колкото две стотинки примерно на пръстите, разтривам по дланите и оттам върху дължините хубаво. После суша с четка винаги, преса използвам много рядко Исо Бюти, но много ми гори косата и избягвам.
Косата ми е наистина доста мазна, трябва да я къпя през ден, но избягвам и я връзвам на втория и тогава мия. Не смея да слагам повече количество от олиото, но може би няма да омазни много и да се прекали. Ухае разкошно и прави косата лъскава, жива и хубава. Моята коса никога не цъфти, но краищата се изсушават от боята, въпреки че нанасям само в корена. Олиото не го сменям вече.
Аленка, аз обаче не знам какво точно е финиш? Blush Може ли да ми дадеш някакъв линк, ако обичаш?! Наистина не разбирам от хубави продукти и стъпките за нанасянето им на косата.
Виж целия пост
# 213
идеята ми беше дали го ползваш и в корените и до колкото това допринася за "омазняването" им  Peace

финиш е продукт, който слагаш накрая и не отмиваш - като това олио

аз винаги ползвам един за корените и друг за дължините, а ако има нужда от още ефекти и трети и т.н. (малко, като в грима Wink )

например за корените - този спрей http://zlatnaribka.com/spreji-za-super-obem-loreal-volium-ekspan … -ml-243-1502.html

никак не е тежък, не слепва, корените ще са живи по-дълго  Peace

как усещаш топката на Тиги - спрямо олиото - за дължините  Rolling Eyes (разпитвам те - за да се ориентирам в поведението на косата ти към различни продукти  Peace )
Виж целия пост
# 214
Денси, много се радвам да те видя и в тази тема. Peace
Виж целия пост
# 215
Момичета,преди питах,нямаше отговор и сега пак да попитам....против косопад,просто като превантивна грижа кой от шампоаните ще препоръчате-Goldwell Inner Effect Regulate,L´Oréal Density Advanced или Schwarzkopf BC Hair Growth?
Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 216
За косопад превантивно бих избрала този на Шварцкопф. Уточнявам, че не съм го ползвала, но има много добри отзиви по чуждите форуми, а и от чисто любопитство.
Другото, което мога да кажа от личен опит е, че за превантивна грижа бих наблегнала повече на лосиони и ампули, не бих се доверила толкова на шампоани.
Все пак в лосионите и ампулите, активните съставки са много по- силни, концентрирани. Това обаче си е мое виждане, според моята коса и скалп. Аз тази пролет пропуснах косопада и ми расте  много нова коса. Heart Eyes
Виж целия пост
# 217
Алена, много си отзивчива на всичките ни питанки, за което ти благодаря от името на всички дето те тормозим с въпросите си Simple Smile
Би ли споделила какво ползваш и за краищата и по дължината на косата ..
Моята няма цъфтящи краища, но за сметка на това са толкова сухи, че ако не ги изправя със сешоар седят като наелектризирани и едни проскубани ..
Виж целия пост
# 218
Благодаря ти,Анч  Hug
Ампулки аз си ползвам тези на Виши и съм доволна,но понеже ми свърши шампоана на Виши,исках да го сменя и по-скоро се колебая между този на Шварцкопф и този на Голдуел...
Виж целия пост
# 219
Алена, много си отзивчива на всичките ни питанки, за което ти благодаря от името на всички дето те тормозим с въпросите си Simple Smile
Би ли споделила какво ползваш и за краищата и по дължината на косата ..
Моята няма цъфтящи краища, но за сметка на това са толкова сухи, че ако не ги изправя със сешоар седят като наелектризирани и едни проскубани ..


имам 20-30 финиша  Rolling Eyes Blush и честно казано ги връткам - според нуждите и състоянието на косата в момента  Blush нямам задръжки да ползвам - како нектар термик или аргана на холивуд бюти, така и топката на тиги или най-силната пяна на редкен

ако усещам косата по-мека и лигава, по-пухесто-перушинеста - ще коригирам с пяна или гел за обем  Peace  ; ако има нужда от омекотяване и хидратация - ще ползвам нещо по-мазно

така - като описваш краищата - определено на косата ти й се иска протеин - за уплътняване и хидратация за жилавост, ако са опърпани - ножица  Rolling Eyes Embarassed

може само в самите краища да опиташ и с крема на абсолют рипеър - без отмиване - ще покори и приглади непокорковците  Peace

ако при теб ставаше въпрос за фина и третирана коса - можеш да опиташ бамбукова терапия на алфапарф (със затоплящ серум и протеинов концентрат), както и милк шейк терапията с млечен протеин

за дължините и финиш, който запечатва влага  Peace и за самите краища - по-горе посочих  Peace
Виж целия пост
# 220
идеята ми беше дали го ползваш и в корените и до колкото това допринася за "омазняването" им  Peace

финиш е продукт, който слагаш накрая и не отмиваш - като това олио

аз винаги ползвам един за корените и друг за дължините, а ако има нужда от още ефекти и трети и т.н. (малко, като в грима Wink )

например за корените - този спрей http://zlatnaribka.com/spreji-za-super-obem-loreal-volium-ekspan … -ml-243-1502.html

никак не е тежък, не слепва, корените ще са живи по-дълго  Peace

как усещаш топката на Тиги - спрямо олиото - за дължините  Rolling Eyes (разпитвам те - за да се ориентирам в поведението на косата ти към различни продукти  Peace )
Олио никога не слагам в корените. Там всъщност не слагам никога нищо. Понякога си правя пилинг на скалпа само.
Имам и коприната на Чи, но тя ми омазнява косата доста по-бързо, като пак нанасям минимално количество по дължините. Имам и един спрей подарък на Шварцкопф от сериата Сиос за топлинна защита, но той има алкохол и някак ме е страх да го ползвам, да не ми изсуши още повече крайщата. Като човек не разбира в дадена област е кофти и не смее да рискува. Blush
Топката на Тиги ми свърши и не съм купила друга засега. Тя ми втвърдява леко косата и я ползвах по-скоро като стилизант. Олиото прави косата ми блестяща, жива и много хубава без да е твърда.
Благодаря ти за финишите ще прочета повече и ще си взема препоръчания от теб. Heart Eyes Hug  bouquet
Виж целия пост
# 221
МОжете ли да ме насочите кой продукт тчоно трябва да ползвам на L'Oréal Professionnel за гланц на косата без да се добавя цвят.Косата ми е кестенява не третирана..
http://zlatnaribka.com/category/glanc-za-kosa-dialight-465.html
http://zlatnaribka.com/category/glanc-za-kosa-diarichesse-473.html
 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 222
МОжете ли да ме насочите кой продукт тчоно трябва да ползвам на L'Oréal Professionnel за гланц на косата без да се добавя цвят.Косата ми е кестенява не третирана..
http://zlatnaribka.com/category/glanc-za-kosa-dialight-465.html
http://zlatnaribka.com/category/glanc-za-kosa-diarichesse-473.html
 newsm78 newsm78

Ето за този гланц пише, че става и за боядисани и естествен цвят коси. Peace
Виж целия пост
# 223
а аз цял ден пропускам да споделя, че направих експеримента с двустъпковия протеин на афоджи - без нагряване, с терапевтичната преса и ефектът е идеален

започнах с интрасилан шампоана на редкен, после протеина, терапевтичната преса, 2 минутния р-р на афоджи, пак терапевтичната преса, отмиване и стилизиране  Peace

от доста време избягвах този протеин, но с новия подход - може би ще го ползвам  Peace
Виж целия пост
# 224
отново имам въпросче Sad
http://zlatnaribka.com/mythic-oil-milk-mlechno-olio-za-vseki-tip … -ml-495-3833.html
или това
http://zlatnaribka.com/mythic-oil-za-vseki-tip-kosa-125-ml-495-3832.html
извинявам се, че досаждам постоянно   Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия