ПрЪвУписТен спОсИк на магЙЙ с каИйсиЙ, еГографи и клоЛн в чорБогащник-71

  • 30 201
  • 736
# 135
...съвсем сериозно те попитах и наистина ми е любопитно как хората, които използвате грешния израз, си го обяснявате.
Можеш ли да обясниш от къде идва объркването?  newsm78

Изводите, до които достигнах, ги написах.
Може би е тръгнало от там, че човекът,
който отговаря на "добре дошъл", в намерението
си да покаже учтивост спрямо този, който го
поздравява, отговаря "добре заварил/а/и",
съотнасяйки го към пола и числото на
приветстващите го, а не към собствената
си персона. Един вид, аз съм добре дошъл,
а вие сте ме добре посрещнали. Може да
идва и от объркване на значението на думата
"заварвам". Не знам, разсъждавам си.
Дали звучи логично или не, е отделен въпрос.
Но, щом толкова се шири, има най-вероятно
някакво обяснение. Затова съм склонна съм
да се съглася със Зимна роза, че е тръгнало
от това, че хората го употребяват без да се
замислят за смисъла, който се влага в
този отговор.
Виж целия пост
# 136
Ясно,  благодаря ти за обяснението.   bouquet
Винаги ми е било чудно и така и не можех да си обясня от къде идва объркването.
Виж целия пост
# 137
Ясно,  благодаря ти за обяснението.   bouquet
Винаги ми е било чудно и така и не можех да си обясня от къде идва объркването.

Е, не е научно, но това е моето обяснение
или по-скоро предположение. Hug
Иначе е интересна и благодатна тема за
цяло изследване. Simple Smile
Виж целия пост
# 138
Laughing
Виж целия пост
# 139
     Момичета, моля, помагайте с правило.  baby_neutral
     Когато цитирам точна законова разпоредба, която е публикувана в държавен вестник преди години и при различни правила за правопис, следва ли да променя стара форма на думата с нова? В конкретния случай става дума за "ползване/ползуване", но и в други сходни ситуации съм попадала.
Виж целия пост
# 140
Ако законът/наредбата не са били изменяни от първото им обнародване насам, би следвало да се цитират както са си. С оригиналния им правопис. Защото иначе няма да е достоверен, оригинален цитат, а преразказ. Когато нещо се цитира, се цитира както си е.
Виж целия пост
# 141
Ако законът/наредбата не са били изменяни от първото им обнародване насам, би следвало да се цитират както са си. С оригиналния им правопис. Защото иначе няма да е достоверен, оригинален цитат, а преразказ. Когато нещо се цитира, се цитира както си е.
Благодаря, Розичке.  Hug Така и направих, но се поколебах.
Виж целия пост
# 142
Цитат
Айде и аз в нотава тема, мерсаж за което. фотьлчетата
Виж целия пост
# 143
Така или иначе сме подхванали темата с изразите, да питам и аз, че винаги се се чудя:
"И ще извинявате ако има нещо". Какво трябва да се отговори на това?  newsm78
Виж целия пост
# 144
"Няма нищо /за което да се извинявате/" или "Няма за какво /да се извинявате/". Rolling Eyes
Виж целия пост
# 145
     И аз бих отговорила "Няма за какво", а ако е на близка приятелка, на шега - "Няма пък".  Grinning Изречението не ми харесва особено. Повелително ми звучи, въпреки различния му смисъл.
Виж целия пост
# 146
Естел, Хърмаяни, благодаря!  Hug Обикновено го казва свекърва ми, а от моята уста все се изсипват идиотщини  Sad

И да не е спам, ето едни
Цитат
суполи

Виж целия пост
# 147
Цитат
на саме
Не го научиха това, че е една дума.

А какво са "фотьлчетата"?
Виж целия пост
# 148
Цитат
Не ме притеснява , даже ми е приятно просто исках да сверя часовникът дали съм направ път със усещанията
Виж целия пост
# 149
Цитат
крайща
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия