ОКТОМВРИйче за морски вълни си мечтае, на пясъка топъл иска да играе!

  • 39 300
  • 743
# 165
Дообро утро!

Буболече,чудех се оздравяха ли Алекс на Нани ,ще й се обадя днес и утре да се видим.Другата седмица ще ме няма,та четвъртък или петък да е.
Нашто не е чак в крайност,но отива като реши ,че нещо е нейно и удря децата.Например отива да пие на най-ниската чешмичка (любимо занимание в Морската) и так винаги има мъници и започва да ги удря.А аз я отдръпвам,но не се впрягам,радвам се че се оправя.Каката в това отношение и до днес е зле,никъде не се справя...сещам се за Облачето,как ли е Мая и приятелките?
С гърнето реших да подхвана по-сериозно.По цял ден си е с гащички,не се напикава ,стиска се.На обед като й сложа памперс за спане и го напълва. Crazy Но отказва да се изпишка в гърнето,нито веднъж,не ще и не ще.Вчера стана от сън и седна на гърне,по едно време започна силна струя ,тя като стресната спря и стана ,отиди до хола,аз още я поздравявам ,а тя ооогромна локва направи.Чвно много й се е пишкало,а не иска в гърнето.
Цвети,как така тези не знаят от какво са пъпките ,много безхаберно .Значи приказва куклата,браво.Симона и с говоренето не напредва,но разбрах че мъжо е проговорил на 2г и 2м директно с изречения от 2-3 думи,та ще се надявам скоро и при нас да се случи.Лекарката каза,че сега само трупала речник Thinking

Злати,кога ще е сватбата?
Буболече,честита ви прическа.Купи една детска кухня,Симона мн играе на такава.
Пихме кафенце с Марвелъс,та научих че Ева съвсем доброволно и възпитано е решила ,че й стига кърменето и сама се е отказала.И на Мария млякото само се е редуцирало и всичко е ОК. Peace
Хубав ден!
Виж целия пост
# 166
Добро утро Simple Smile)

Как сте мили мои???

Ние с Дария нямаме проблеми,но Коко като малък системно биеше децата по площадките .... бях се отчаяла по едно време,но нещата сами се наредиха с времето Simple Smile) Иначе с пясък най-редовно залива децата и тя ... какъв е този кеф не знам,колко пъти съм се червила и извинявала по площадките .... най-накрая спрях да я водя по пясъчниците и нещата се оправиха.Има друго нещо,което ме притеснява... безстрашна е .... тръгне ли да ходи напред,няма връщане,постоянно я гоня и търча след нея,катери се по опасни катерушки,по стръмни склончета и къде ли не .... направо изпитвам ужас,като знам че трябва да ходим на игра Sad

За думичките,бръщолеви си определени неща... повтаря,но вече определено може да се разберем,какво иска,което за мен е страшно улеснение Simple Smile) Смешно е обаче,че когато иска да суче,започва неистово да вика:Мамооооооооооооооо,дай цицеееееееее !!!(хахаха) Не един път са се обръщали да ме гледат  Mr. Green

С гърнето сме до никъде Simple Smile) Сутрин си седи по дупе,ако успея да я излъжа да се изпишка,ок(ако не прави локвички).... но като цяло не харесва гърнето и отказва да сяда .... и тя като Симонка стиска, и сложа ли и памперс се изпишква с облекчение ... малко ми е притеснително Sad( За сън без памперс и дума не може да става,докато заспива сучейки .....

Друго,друго .... не съм добре с нервите нещо(но това май не е новина) .... пропадна ми почивката(ОТНОВО) .... бяхме малко на Боровец с Дарката 2-те ,че Коко е на море с баба си и май това ще е .... поредното провалено за мен лято,но няма да се връзвам вече!!!! Евентуално в края на август моят възлюбен ще има почивка,та се надявам за тогава да имаме възможност, да отскочим някъде Simple Smile

Хубав ден мили мои  Hug И до скоро   bouquet
Виж целия пост
# 167
Здравейтееее Hug
Ники не бие децата,но не дава играчки,пищи,инати се.Удря най-често мен,но заради това си отнася наказания.Преди няколко дни ме лепна с един мотор и за малко да ми разцепи устните.
Оффф,с тоя памперс въобще не можем да се справим,не е така просто както бибата.
Вкъщи постоянно ходи по гащи,но не иска в гърне Tired пика,ака по земята,а аз бърша.Не иска в тоалетна,не дава в банята да го водя,но когато се изчишка идва и ми каза"Мамо,чиш еййй там hahaha" и показва локвичката.
Аз обаче съм упорита и ще продължавам да го държа по гащи и да бърша ooooh!.
Нямам търпение вече да дойде отпуската и да забегнем по морето.
Момичета,да ви попитам,от няколко седмици Ники има нещо синичко като веничка все едно на бузката под очецето,от какво може да е това,педи нищо не каза,а и аз забравих да я питам.
Седи си там и не се маха,не е ударено,защото вече доста време седи.На какъв лекар да го закарам,кожен ли ?Ако имате координати на добър кожен лекар в Пловдив давайте Hug
Виж целия пост
# 168
bobinka синьото да не е спукан капиляр  newsm78  Ако е това бавно минава, но не боли. На мен преди време ми се беше получило такова синьо петно и такова обяснение ми дадоха, но не ми стана ясно от какво се получава  Rolling Eyes
bubolechence не се кахъри за интереса на малкия към кухнята. След време той ще готви, а вие ще чакате само да сервира масата  eat 1dating
Аз за гърнето не се притеснявам. Племенника упорито отказваше да го ползва, но като стана на около 2 и половина години сам си го взе и започна да си пишка в него. Същото и с говоренето - до 2 години почти нищо, а на 2 г. и 6-7 мес. вече си говореше свободно. Та явно, когато са готови дечицата, ще си покажат уменията  Laughing
legeo страха може да е период, а може и по-страхливичък да си е. Но повечето хора като малки ги е страх от тъмното - поне моите наблюдения са такива. Май се дължи на по-силно развитото въображение. Моя пък от нищо не го е страх - ни тъмно, ни мечки, ни баби Яги. Аз и не го плаша, ама други хора се опитват - явно им е по-лесно, вместо да обясняват защо не трябва да се прави нещо, което мен хич не ми харесва, та се налага понякога аз "да плаша" плашещия Twisted Evil
Слънчев и по-малко горещ ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 169
За документите, пих една студена вода, момичета.
Не очаквам да ми ги върнат, всичко ново ще вадя, толкова много карти.  Tired

Има малки деца,които преминават през фазата на удрянето и биенето,
най-важно е това да не се игнорира, а да се показва че не е хубаво.
Знам тук някои родители си мислят, че е вид оправност и си траят ( днес ми се случи!!!),
но аз не си мълча и правя забележки. На моите деца не позволявам също да бутат, удрят или дърпат играчки.

Буболече, че Нико редовно готви с кака си. И прически прави, оня ден го видях да "облича"
Барбита на ай-пада, хехе.

Сватбата е на 11 август, Пашик. В 5 часа сме на Казиното.

Наде, ей що така се размина с морето, аз точно мислех да питам кога ще идваш?
Виж целия пост
# 170
Мила, и аз не разрешавам на Симеон да бута децата, да им взима играчките или да проявява каквато и да било агресия. Единствено разрешавам, ако си играе с някоя негова играчка и някое детенце му я поиска (да я поиска, не да му дърпа от ръцете) - казвам му да я даде и че после ще му я върне детето, ако той откаже - не настоявам. Ако някой му дърпа играчките директно правя забележка, независимо от позицията на родителите. За мен не е оправност, а агресивно поведение, което ако не се коригира, в бъдеще се задълбочава и разни сополанковци се научават, че всичко им е позволено Stop ooooh! .

Симеон вече 3ти ден е наказан да не играе с децата на площадката и днес вече много му е мъчно за тях, утре ако е добър, може и да го пробвам да го заведа. Мислех цяла седмица да не го водя, ама ще вземе да забрави защо е наказан Laughing

И ми прави впечатление, че само към много близки и познати деца си позволява такова удряне. В никакъв случай не мисля, че го прави с лоша умисъл, защото е с тези деца всеки Божи ден. И не го прави докато се карат за някоя играчка, а докато кротко си играят, не знам какво да си мисля Rolling Eyes .

Наде, Hug Hug Обади се да се видим някой ден
Виж целия пост
# 171
Хелоу,
Пашик, не става с кухня играчка, пробвахме Tired Ето до преди малко се тръшка за един тиган и че не му отварям хладилника да гледа вътре. Мен не ме притеснява готварския интерес, ами това че просто много ми пречи Crazy Еха, как е отбила Марвелката направо ми звучи като приказка, браво.
За срещата, и четвъртък и петък съм ЗА.
Мис Файн, снимах го, ама като видях на какво прилича и ги изтрих Joy
Мила, ех жалко... сега куп бумащини и излишни харчове за нови документи. На мен миналото лято (! малчо още не можеше да върви!) ми се случи следното.  Разхождаме се на детската площадка, той хванат за ръцете ми, аз - зад него приведена гледам да не го настъпя, докато "вървим". Удря се една топка в крачетата му и той си пусна ръчичката за да я пипне. Още в същия момент чувам дебел мъжки глас "Абе ти що взимаш топката на детето бе?!" В първия момент си помислих, че някой татко се шегува и аха да се усмихна, и гледам бойно тръгнал срещу мен някакъв господин "2 на 2" при това сериозно ядосан!! Shocked "Като не е твоя, няма да я пипаш!! Амаха!!" Взе топката и си отиде, а аз останах дълбоко замислена за душевното му равновесие. На такъв неадекватен тип какво да му кажеш, как да реагираш, а от наследика му какво да очакваш?... Rolling Eyes Направо се чудя в какво ще се превърнат децата ни с това обкръжение! Crossing Arms
Наде, много гадно за пропадналата почивка, но щом има вероятност за края на август - стискам палци.
Виж целия пост
# 172
Здравейте и от мен.Влизам много за кратко и не съм ви чела.Кръщенето мина много неусетно.Веско плака малко, даже може да се каже за минутка.Снимки съм качила във фейсбук.Ходихме и на море (на него му беше за първи път).Хареса му много и не му се излизаше от водата.

Аз влизам основно с молба - търся столче за кола за една приятелка - да е от 9кг. на горе и да е нещо до към 40-50 лв.Ако знаете някой да продава, моля, пишете ми! Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 173
Добро утро!
Данимира, честито  християнче!
Виж целия пост
# 174
Дани, честито християнче  bouquet

За столче, може да сте се сетили, но да си кажа - вижте също и в Продавалника.
Виж целия пост
# 175
Момичето е гледало, но не е харесала или са пък по-скъпи.Аз гледам и следя новите обяви и като видя и пиша, но ... трябва тя да си го хареса.Благодаря Hug (ей, винаги знам, че сте насреща, благодаря ви момичета Hug Hug Hug , радвам се, че ви има  bouquet )
Виж целия пост
# 176
С гърнето в яслата Ева се справя много добре, но вкъщи като й обуя гащи, тя ги събува и ги хвърля за пране, а после се опитва да си сложи памперса!  Confused Laughing
Виж целия пост
# 177
Привет на всички!

Дани, за столчето твоята приятелка може да провери(ако е от стара Загора де) в двата оказиона - единият е под спирката на Верея и има един в Малкия Железник. Продават детски колички, столчета и всякакви бебешки неща втора употреба, но много запазени. В  Продавалника също има добри попадения, дано намерят това, което търсят.
Легео, и при нашето последно гостуване на село Йоана не пожела да заспи в тъмна стая, щом загасих  лампата и настана мрак и веднага се разплака. Ама то като си помисля и мен понякога ме е страх от тъмното, пък за малко дете какво остава.
Miss Fine, как е малкото Файнче, минаха ли пъпките?
Буболече, направо онемях като прочетох разказа за бащата и топката Shocked Ужас!
Милла, прочетох във фейса какво сте преживели снощи и направо настръхнах, много неприятна случка. Ние въпреки, че сме на осмия етаж и мен много ме е страх да спя на отворена врата на терасата. Дано не ви се случва такова нещо никога повече!

Аз да си похваля детето- вече втори ден е без биберон- вчера на обед й казах, че съм го дала на баба й, за да го даде на едно малко бебе, което много плачело. За мое най-голямо учудване за сега нещата вървят много гладко- няма ревове и истерии, но пък и аз от няколко седмици я подготвях, като й казвах, че вече е голяма, а големите деца нямат биберони. Сега приспиването отнема малко повече време( да речем към30-40 минути), но смятам, че с времето пак ще се регулират нещата.
При нас пишкането и гърнето са две коренно различни неща, които определено не вървят ръка за ръка...Със сигурност мина повече от месец, откакто свалихме памперса, но Йоана категорично отказва да сяда на гърнето по предназначение, пишка на земята и казва чак след като е свършила работата, всеки път обяснявам и обяснявам, но тя си знае нейното. За сега продължаваме в този дух, че в жегата много и се подсича дупето с памперс, пък да видим до къде ще я докараме.
Виж целия пост
# 178
Момичета, благодаря ви Hug ! Приятелката ми си е намерила столче Peace

Веско преди 1/2 час заспа без биберон.Преди да легне видях, че със зъбки я е скъсал и докъсах предната част от бибата.Той я лапна и я гледа странно, на няколко пъти си казваше биба, биба, но му казах, че я е скъсал, та си заспа в крайна сметка.Да видим довечера какво шоу ни чака (че той пък се събужда по няколко пъти)... ooooh! #Crazy

За гърнето - Веско си казва вече пиш и ако и е без памперс.Даже на няколко пъти и вечер си казва (като се събуди), но не сяда на гърне.Пишка прав, а за акането се обръща с лице към краката ми, гушка ме, прикляка и така ака в гърнето (в полу-приклекнало състояние).Памперс му слагам само вечер.
Виж целия пост
# 179
  Здравейте и от нас. Ние сме добре,малката също. Пъпките минаха, дано не се появяват пак или поне да открием от какво са. Пие сега антибиотика и един сироп.
  Пашик то говорене е силно казано. Това че са я ударили го описа така - Оли дари Мими пачи и показва главата където са я ударили. Но аз и разбирам понякога  Crazy Ще се отпуши и Симонка, не се филмирай. Мишел не казваше нищо до скоро, дори и животните. Изведнъж за две седмици се отпуши. Сега *пее* и танцува тази песен Кокошка на Бонбон, а ние не сме я пускали от поне половин година, защото имам алегрия, като беше по-малка я слушахме денонощно. Но явно си я помни и сега като почна да се изразява веднага е в програмата, за мой ужас  Mr. Green
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия