Първо ваканция, после "рантре", това го знае всяко дете - Франция 31

  • 39 797
  • 735
# 615
Благодаря ви за отговорите  Hug
alekca мерси за изчерпателната информация...  bouquet
ariel3 мъжът ми има работа и ще продължи да я има (надявам се Praynig), работи он-лайн и не му пречи да я върши навсякъде по света, идеята ми да го запиша в пол д"емплоа беше само заради езика, защото без да може да общува социализацията ще е абсурдна.
Що се отнася до жилищния въпрос мисля, че засега сме го решили.
kookai, върнах няколко теми назад и наистина виждам, че има много хора, които влизат само за да търсят обяснения на информацията т.е. в интернет има много но когато се сблъскаш на живо с бюрокрацията нещата придобиват съвсем друг смисъл. Между другото в други теми аз самата много често съм подминавала искане на съвети и инфо само защото съм нямала време да отговоря или просто не ме е вълнувало, но когато си от другата страна на имащия нужда е друго...
Що се отнася до КАФ, да разбрах за него но идеята ми не е да дрема на социални помощи ако ще живея по този начин ще си стоя в Сливен, просто в началото всяка помощ ще ни е нужна. Искам от френската държава да ми образова децата и да им даде шанс за качествен живот не да ги храни.....
Виж целия пост
# 616

Искам от френската държава да ми образова децата и да им даде шанс за качествен живот не да ги храни.....
Ще се задавя от смях  Joy

Цитат
Kookai, не се сърди!
Не се сърдя, не мога да не реагирам на човешката наглост.






Виж целия пост
# 617
Само да допълня, че знам къде отивам, не съм го гледала на картичка.  Laughing
Вече писах, че преди три дни с мъжа ми се върнахме от Франция но не от туристическа екскурзия с розови мечти.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 618
Кое е смешното, нашата държава като ни става мащеха е нормално да търсим нещо по добро за нас и за децата ни.
Аз не искам да емигрирам от хубаво...
Виж целия пост
# 619
И аз подкрепям puzzle в искането на повече инфо. Наистина е много объркващо отстрани. На мен вие също много ми помогнахте! Макар таткото да ни е французин, от вас научих как стоят нещата най-точно.  Hug
За помъкването на деца  Embarassed Ами и аз със 6-месечно бебе съм тръгнала да уча и работя и какво ли не. Но по-скоро разсъжденията трябва да вървят в обратната посока: щом сме тръгнали с децата до къде ли сме я докарали вече в БГ?

За акцента : и аз не съм имала проблеми. Е, някой път много се съсредоточават да ме разберат, особено като мънкам, щото се притеснявам още  Laughing Но пък се оправям навсякъде, така че... Е, единствения случай, когато ми се усмихнаха тайно на жалките опити да си кажа телефонния номер, беше в Париж в една болница... Приемащият направо се забавляваше по едно време, ама и аз се усмихвам с него... Даже ми се случи да трябва да си напиша годината на раждане, че изключих как беше.  ooooh!
Виж целия пост
# 620
Puzzel - ти в качеството на каква се явяваш във Франция, че тя да ти образова децата? Когато мъжът ти дойде тук и си декларира доходите и си плаща редовно данъците върху тези доходи, може евентуално да получите нещо от каф. Нали не смяташ, че КАФ раздава на ляво и дясно помощи  Joy
Повярвай ми тя си има доста френски граждани, които не свързват двата края, на които да дава.
Ей много наивни хора има по света.
Не се започва с искане на помощи, а с показване, че можеш да се осигуряваш самостоятелно в друга държава или имаш полезна професия....
Виж целия пост
# 621
Ние получаваме КАФ,обаче сме студенти.Аз съм много горда от себе си,че имам работа,колкото и да е мизерна-почнала съм от някъде професионален път.
Жилище е изключително трудно за наемане,особено без договор.Има вариант с гарант банка,но без адрес във Франция не може и сметка в банка.
Ох да се оплача от нашия университет.СМених си специалността и сега е голямо шоу-нокой никога нииищо не знае,имаме 10 секретариати и нищичко няма в интернет.Все едно сме в 90 години Sad (бел,ред Стразбургски университет,факултет по живи езици)
Виж целия пост
# 622
За помъкването на деца  Embarassed Ами и аз със 6-месечно бебе съм тръгнала да уча и работя и какво ли не. Но по-скоро разсъжденията трябва да вървят в обратната посока: щом сме тръгнали с децата до къде ли сме я докарали вече в БГ?
  Confused Даже и не ми се коментира.....

kookai Това мнение ми е малко странно. Аз се явявам в качеството си на майка, която иска добро образование за децата си, а дали то ще е френско това за сега го решавам аз по нататък ще го решават те. Що се отнася до мястото, има нещо наречено свобода на избор, което в днешно време дори няма смисъл да се обсъжда, защото противното сочи само парвенющина и тесногръдие.
Ти да не ми забраниш сега и да гледам френски филми и да ям китайска кухня!?
"Не се започва с искане на помощи, а с показване, че можеш да се осигуряваш самостоятелно в друга държава или имаш полезна професия...." Абсолютно съм съгласна с теб. И сама виждам, че Франция се задъхва от чужденци и последните хора от които има нужда сме ние, но светът не е идеален и трябва да се приспособяваме към него....
Що се отнася до деклариране на доходи, половината колцентрове на големите компании са в България, защото плащат ниски заплати и мизерни осигуровки и никакви данъци. Светът е свободен но не равноправен и на мен не ми харесва но нищо не мога да направя.
Виж целия пост
# 623
ariel3, понеже мъжът ми е прочел зад гърба ми твоя пост, докато съм била на страничката  Joy ми каза: Още луди като теб!!! Ама в най-най-най-милия смисъл на тази дума!!! Joy Заради мен плати 120 евро за три куфара, които към Бг ще ги таралянкаме полу- празни - колкото и подаръци да сме накупили, все пак са по 120 литра обем. Направила съм си списък с нещата , които трябва да си донесем като почнеш от любимите ми тави за питки и сладкиши (тук не можах да намеря толкова дълбоки, колкото са моите в Бг) до...не ми се смейте, ама аз искам да си донесем три дебели родопски одеяла, защото тук се завивам с две плюшени и пак ми е студено  Laughing. Потресе се за чушкопека, защото аз мрънках точно за същото!!! Да не забравя и скарата -  от онези простичките с дебелите реотани - правят най-добрите пържоли и кебапчета.  Виж за сач не се бях сетила, но искам гюведжето. Една от българките си го донесе сега на скоро в ръчния багаж. Оф ,луди сме си колкото си искаме! Но.... в името на домашния мир ще ме изтърпи - взел ме е ,да му е мислил преди 15 години Joy, защото аз просто искам да си донеса уюта на моята кухня и така да посрещам нашите френски приятели. Мисля , че ще им е интересно да похапнат и вързана питка и , заек в гюведже, и пърленки.....
Виж целия пост
# 624
Не се афектирайте за глупости!
CAF така или иначе ще го научиш, когато записваш децата на училище. Гледам, че имаш две деца на възраст за матернелка. В такъв случай помощи се дават без оглед на дохода. При едно дете се гледа дохода, но като цяло не е много - около 150 евро някъде. Поне така ми каза рускинята. Естествено преди него трябва да си минала стъпките жилище и сежур. Има значение какво точно работи мъжа ти он-лайн и най-вече как се осигурява. Ако е програмист към някоя голяма фирма, вероятно ще мине, но ако продава нещо с някаква печалба за себе си - едва ли! Дано да съм ти от помощ! Стискам ти палци нещата да се случат по най-добрия начин! Вероятно има информация, която не знаем. Що се отнася до френското образование до гимназия, аз съм много скептична, но имам още две години да се ориентирам.
Виж целия пост
# 625

Всеки има право да се сблъска сам с реалността! Аз съм на принципа, че човек трябва да се пробва! А щом нещо ти се дава по право що пък да не се възползваш!
Веднаха се "забодох" на твоя ник, щото е японски и означава "съжалявам, съжаление"





Виж целия пост
# 626
Добре - това поне го изяснихме .
За да имаш КАФ трябва да имаш редовни документи и да живееш постоянно във Франция.
В този случай трябва да си и плащаш данъците Simple Smile

И получаваш : за 2 деца 127.05 евро -  те са автоматични.
Ако едното е под 3 години и отговаряш на условията за доходи - още 182.43.
Виж целия пост
# 627
Цитат
За помъкването на деца  Ами и аз със 6-месечно бебе съм тръгнала да уча и работя и какво ли не
Радела - Tired кое те накара да си помислиш, че коментара за децата те засяга? Ако си спомняш писах за твоя случай и точно ти имаш право на КАФ ако представиш нужните документи. Както и да е....

Puzzle - идваш в темата и искаш информация, пиша ти мнението си, ако обичаш не превръщай темата в махленска свада, дори да не ти харесва.

 
 
алекса, мъжът ти не беше ли французин.
Виж целия пост
# 628
хехе  Simple Smile
Благодаря ви, много сте мили  Hug
И аз и съпругът ми имаме адекватни доходи и самочувствие на качествени и образовани хора, не отиваме във Франция да дремем на помощи, имам хиляди въпроси не знам защо написах първо каф, просто сега докато бяхме там успях да получа някаква яснота на място по повечето, този каф го оставих за последно заедно с пол д"емплоа а то стана една драма все едно ще ме върнат барабар с циганите.... Joy
Съжалявам още веднъж и безкрайно благодаря за милото отношение и разбиране!!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 629
Puzzle - идваш в темата и искаш информация, пиша ти мнението си, ако обичаш не превръщай темата в махленска свада, дори да не ти харесва.

Благодаря ти за мнението!!!!  Peace
То е важно за мен, не очаквам всички да ме харесват или пък искат!!!


МИР  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия