Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 56 949
  • 738
# 210
Браво, Мистик, наздраве!
Виж целия пост
# 211
О твоята клавиатура в божиите уши, вели  Hug Hug Hug Май ти беше с комфортните - да ти кажа, баклавата в оная търговия на едро и дребно е много хубава  Mr. Green И локума на размерване също  Peace Така че, от Одрин това ще ти е спомена горе-долу.

Аз пък не мисля че е нахално, в реда на нещата си е да се уговорите.  Wink

Щом казваш, че баклавата от Одрин си струва. Че пусто мнооооого обичам баклавичка  Mr. Green

Аз пак да напомня за питането си за рибен ресторант в Купкапъ със сносни цени. Някой дали знае.

Анджи, питане към теб имам  Hug Тъй като сравнително скоро си ходила в Карие, колко време да си отделя за разглеждане  Simple Smile

И още една питанка. От джамията Еюп с какво мога да стигна до музея Карие? И последно - Пиер лоти на какво разстояние е от джамията Еюп?
Ох, много въпроси станаха Embarassed
Виж целия пост
# 212
Според мен /сори, ако ставам досадна вече/, си пусни камерата на Пиер Лоти. Виж по нея като се обърне към гробищата под тях има една джамия, мисля че е тя, т.е трябва да се мине през цялата гориста местност  Simple Smile, което са гробищата.  А до къщичката, от която тръгва лифта, мисля че е и автобусната спирка, през пътя за идване към кафето и точно до сградата за връщане. Дано ме разбереш, че как го обясних ....
Виж целия пост
# 213
 Цитирам нещо, което Хелен е цитирала от Джулиана:
"В ляво от джамията има табела за Пиер Лоти. Ние първо се разходихме около джамията и после се върнахме към кафето. Искахме да се качим с лифта, но не сме догледали стрелките и се качихме през гробището"
Като цяло разстоянието от джамията Еюп до лифта за кафенето е десетина минути, от това, което виждам, а разстоянието от музея Карие до Еюп - около половин час, пеша. Вече с лифт или пеша през гробищата е по избор.
Ако спреш камерата от Пиер Лоти на кадъра, на който се вижда долната станция на лифта, то джамията Еюп трябва да е тази, която се вижда не непосредствено вдясно от станцията, а по-назад, като вляво от нея има някаква сграда с правоъгълна форма и зелен покрив. Така или иначе, пешеходно разстояние. По-знаещите да кажат за Карие не е ли по-добре да се използва транспорт, или поне от центъра или хотела до там, защото иначе разходката през Фенер няма да е лека, макар че явно е интересна.
Не съм била там, но мисля, че не те обърквам. Ако е така, нека ме поправят, че и моята програма включва тези, или част от тези, обекти.
Виж целия пост
# 214
Много благодаря за цялата тази информация. Не знам какво щях да правя без вас. smile3525
Виж целия пост
# 215
Бимбо, шефе, можеш да донесеш някое цвете от там и да го развъдиш тук, например, за радост на момичетата тук, и на всички в другия форум. Ако знаеш на островите какви бугенвилеи има... как съм им се заканила Wink
Успешно и приятно изкарване в Истанбул и да намериш време да му се порадваш покрай ангажиментите!
Виж целия пост
# 216
Да и аз това щях да кажа - намери време да се порадваш на Истанбул, пък ако не заплювай местата и после ще водиш жената на разходка  Heart Eyes Тя милата ще снима мнооого, а ти ще ни показваш снимки после  Mr. Green
Виж целия пост
# 217
Графикът ми е така уплътнен, че не знам дали ще имам време за нещо повече от това обучение. Но има време до септември . . .
Виж целия пост
# 218
 velina_v

Шебечето,
Е право, че и бЪклЪвЪтЪ в Одрин е чудесна....Аз за първи път купувах от там преди няма и 15 дена. Иначе друга освен тая на ГюлЮоглу в Истанбул на Каракьой, не признавам уж Laughing
Сутринта я купих преди да се приберем в България...тъкмо им я носеха от някъде. Не купих много, защото не бях опитвала от там. Аз обичам да е правена на място. След като я опитах във Варна, съжалих, че купих само кило. Топла, топла ми я дадоха хората. Но за съжаление не се сещам за името на сладкарницата от където я купих. Надявам се навсякъде да е такава вкусна като от това място от където аз я купих. И от техните поачи и ачми купих, както се казва...врели, врели.
А и Одрин е чудесен. шЪ си праЙм уикендите там, нищо, че обожавам Истанбул....просто ни е по близко от СтанбулЯ.....Станбул си го оставям, за по седмица стоене....Одрин, май като мААла шЪ ни станИ....не, че и Истанбул не го направихме такъв де WinkЧудесни хора , прекрасно отношение.....ама големи комари бееее, големииии. ooooh!кЪт хАлихоптИрИ ми сЪ видяхал ,През дънките ни хапаха. ooooh! Laughing на тъгъдъг си изпихме ЕФеса...и хукнахме към хотелЯ Joy Това за Одрин, дЪн сЪ бърка с Истанбул. В Станбул си пиехме бирата и студеното вино спокойно, яваш, яваш...да потвърди Анжата Hug
И да хапнете и от прословутия Одрински джигер, няма да съжалявате...сЯ кЪт ви пиша за негоооо...и преглъщам Laughing
Виж целия пост
# 219
Делте, по-често да идваш  Hug Винаги си извор на интересни истории, не ги пази само за другата тема  Crossing Arms

На мен отдавна ми се ще да добавим и Одрин към тая тема, че има много малко инфо, пък има и приятни места различни от търговиите дето посещават агенциите  #Cussing out
Виж целия пост
# 220
Права си Шебече,
Позабравям я тази темица Embarassed Но тука има такива бойни маци като Анжата,иМисти и доста други като тях, да не изброявам, че да не ми се разсърдят останалите Hug Но обещавам, имам ли новинки, ще пиша. Драго ми е, ако поне на един ще съм помогнала.
Виж целия пост
# 221
 Планувам друго пътуване а все към вас ме тегли и към вълшебния Истанбул. Позакъснели поздрави  за новата тема,  прекрасна е! newsm51
Виж целия пост
# 222
Хелънче, Делте, Шебече, и всички останали (не се сърдетеако пропускам някой), блатодаря за съветите  bouquet Надявам се да имам какво да разказвам, като се върна и за Станбула, и за Едирнето. Съгласна съм с Шебек, че в Одрин има доста интересни места, много история, но заради пустите борси остават пренебрегнати.

Диди, така си е. Не знам с какво привлича толкова този град, просто сме омагьосани  Heart Eyes
Виж целия пост
# 223
Делте, ти си идвай при нас, пък нека букета от знаещи, забавни и остроумни хора е още по-голям  Heart Eyes Личните ти впечатления са много ценни и ми е много приятно да ги чета  Hug

Така е мацки, хване ли не пуска  Mr. Green

Между другото, търся едни снимки публикувани от съфорумка - нощни гледки от сапфир. Ако се познае моля пак да тресне линкче, че не помня къде да ги търся, а бяха уникални  Blush



Виж целия пост
# 224
Между другото, търся едни снимки публикувани от съфорумка - нощни гледки от сапфир. Ако се познае моля пак да тресне линкче, че не помня къде да ги търся, а бяха уникални  Blush

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=652438.msg21783239#msg21783239   Wink

То май само ние сме "затваряли" Сапфир.  Laughing  Toгава охранителите ни изпроводиха да изхода. hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия