В момента чета ... 12

  • 39 814
  • 741
# 570
Аз добавям доста цитати, особено от книги, които са ме впечатлили като изказ, сравнения, метафори, и след време, като се сетя за някоя книга, влизам и ми е приятно да прочета пак цитатите и да си припомня любими моменти, че цели книги много рядко препрочитам ...

Точно тези аспекти от книгите и мен ме впечатляват и все ми се иска да споделям от всяка харесана книга откъси... А след време наистина може да се върнеш към усещането от книгата само чрез няколко силни цитата...

Да svet, "Размишления в катраненото буре" ми хареса много, любимия ми лаконичен стил на писане, къси изречения, запомняща се необичайна история, силен финал ...

Толкова съм благодарна на издателство „Алтера”, че ми я препоръчаха на Алея на книгата във Варна. Не знам иначе дали бих я открила. Това май е най-добрата книга, която съм чела тази година. Може би още повече ми хареса заради това, че е изненадващо вълнуваща среща с нов за мен писател.

Напълно бях омагьосана от стила, от почти физическата близост с героя.
В много части от книгата имах усещане за ритъм – изразителни среднодълги изречения, в които са преплетени кратки – от по една, две, три думички. Започнах я още в Морската градина веднага, след като я купих – въпреки че в момента четях друга хубава книга, въпреки че у дома ме чакаха десетина нови мои книги и 5-6 от библиотеката...

Защо Джак Харт не е световно известен?! (или е, но аз не съм разбрала Wink )


Виж целия пост
# 571
За книгата на Джак Харт ми беше приятно да науча и че първо е издадена на български ...
Виж целия пост
# 572
За книгата на Джак Харт ми беше приятно да науча и че първо е издадена на български ...
Защото е опасничко или поне не особено приемливо да бъде издадена в Ирландия - може би все още консервативното влияние на католицизма там е силно...
Аз пък се изненадах, че авторът е бил близо до мен -  на "Аполония" в Созопол през 2007 г. за представянето на "Размишления в катраненото буре". Но представянията на книги там винаги съвпадат с концерти и театри и човек се чуди какво да избере... Тогава не съм го избрала явно...  Cry
Виж целия пост
# 573
И аз научих от форума за goodreaders преди време. Регистрирах се, но не винаги го ползвам активно - на периоди съм. Някак не умея да пиша рецензии за книгите, които съм прочела, но пък си добавям разни неща, които бих желала да прочета.
Ето, сега от вас научавам, че можело да търся заглавията на книгите на български, а все го правех на английски.
Това съм аз http://www.goodreads.com/user/show/4825174-veny, ако желаете да ме добавите към приятелите си или към българските групи  Hug.
Виж целия пост
# 574
А това съм аз Simple Smile

http://www.goodreads.com/user/show/6159722-elis
Виж целия пост
# 575
Паяче, само теб си имам там  Laughing  Hug! Откакто те добавих, на пощата получавам редовно съобщения с информация и ъпдейти. Така разбрах, че мога да маркирам до къде съм стигнала в четенето и че мога да да добавям книги в списък "Да прочета", както и да отбелязвам на кои книги съм собственик. Готин е сайтът, сигурна съм, че свикна ли му повече, ще го ползвам по-активно!
Виж целия пост
# 576
  Зов за помощ!  Praynig

 Търся си две книги. Много искам да ги прочета. Няма ги  в нашата библиотека. Прочетох първата част от трилогията, останалите две ги няма и в сайта на издателството.

 Моля ви ако ги имате във вашите лични библиотеки, или в библиотеките, в които ходите, вземете и ми ги пратете за прочит само. Много ми хареса първата, искам задължително да прочета и другите.

 Заглавията са:

 Доказателството - Агота Кристоф

 Третата лъжа  - Агота Кристоф.

 Дори не знам как изглеждат.  Confused

 Предварително ви благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 577
Вени, добавих те  Wink
Goodreaders го уча в движение, рецензии не съм писала  Crazy.Книгите ги търся на българси, ако не ми излезе някоя- тогава на английки, но колко книги съм прочела от приятели или от библиотеката, които не се сещам да добавя ...
Паяче, само теб си имам там  Laughing  Hug! Откакто те добавих, на пощата получавам редовно съобщения с информация и ъпдейти. Така разбрах, че мога да маркирам до къде съм стигнала в четенето и че мога да да добавям книги в списък "Да прочета", както и да отбелязвам на кои книги съм собственик. Готин е сайтът, сигурна съм, че свикна ли му повече, ще го ползвам по-активно!
Не съм стигнала до това с маркирането, но забелязах ,че се прилага, който има време да ме просвети как става.

Нели ,ще ги потърся ,но мисля ,че ги нямам.
Между другото Goodreaders е точно създаден за теб, с това твоето темпо на четене, така хубаво ще си отбелязваш и оценяваш книгите и ще сравняваш оценките с нашите примерно Peace
Виж целия пост
# 578
Олеле зарибихте ме и аз ще ставам гуд рийдърка Grinning само да отхвърля домакинските задължения и отивам да се регистрирам Wink
Виж целия пост
# 579
 Киф,  Hug!

 Ще се регистрирам, но не зная защо така не ме влече. В момента интересът ми е нулев.

 Може би ще трябва да разучавам някои екстри там, да стоя и там дълго време и това допълнително ме спира.
 Тук колкото съм, стига.  Blush
Виж целия пост
# 580
Добавих мисля всички - Киф, Самсара, mijjjika  Hug!
Аз съм придобила някакви ужасяващи навици - чета, а лаптопа ми е наблизо и все хвърлям по едно око в нета. Може би заради това, когато се сетя, влизам в рийдъра и отбелязвам някоя книга. А и ако случайно не чета книга, обичам да чета за книги, та с гууд рийдър мисля ще се спогодим още по-добре!
Ето сега, като добавих mijjjika, веднага се сетих да отбележа книгите, с които тя ми достави удоволствие да се запозная  Grinning.
Относно маркирането: като намериш някоя книга, има бутон Add to my books. С цъкване върху него се отварят опциите read, currently reading, to read. Избираш тази, която ти е необходима. След това се отваря поле, в което да можеш да напишеш коментар, има бутони за гласуване (звездички) и най-отдолу има един линк more potions. Там вече може да се попълнят всякакви детайли - дали си собственик на книгата, кой ти я е препоръчал, на кой би я препоръчал, на коя страница си, кога си я започнал и свършил и т.н.
Дано разбрахте обясненията ми  Crazy  Hug!
Виж целия пост
# 581
Ето и моя профил в goodreads:

http://www.goodreads.com/user/show/3828417-diana

Ползвам си го активно, много е удобно и интересно  Peace

Скрит текст:
Имаше отделна тема за goodreads, ако някой може да ни примести мненията там, да не оспамваме тази темичка  Simple Smile
Виж целия пост
# 582
Това съм аз, мисля, че ви добавих всички, но все пак - http://www.goodreads.com/user/show/11035374-blagovesta Наистина ако има такава тема, по добре писането ни  да отиде там  Embarassed
Виж целия пост
# 583
От снощи търся темата и трудно я открих, но все пак го направих.
Ето линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=548829.new#new, защото наистина оспамихме тук  Hug.
Виж целия пост
# 584
Приключих вчера Фермата на Оруел. Страхотна антиутопия.

Сега се чудя какво да чета. Нещо съм на вълна класика, а и имам доста заредени заглавия на четеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия