В момента чета ... 12

  • 39 814
  • 741
# 450
Пощите ще ги запазим за нещо, което го няма в Читанката, че вече ми е съвестно, че те хвърлям в излишен разход Hug
Виж целия пост
# 451
Биграфията на Нушич е в списъка със задължителна литература на моя хлапак. От юни месец ми стои на Киндъла, защото се канех и аз да я прочета, но все не стигам до нея  ooooh!.
И Картел на Сюлицър е там, и той непрочетен. Джеронимо ми даде Хана и Императрицата - харесаха ми.

Снощи приключих с Къщата на седемте комина - хубава е, но и драматична! Мисля да почна Затворник по рождение.
Горните две книги щях да пазя за лятната отпуска (в събота отиваме на море). Обаче Нели ме нави да прочета първата, а съпругът ми сви Киндъла и ще се наложи да прибегна и до втората  Mr. Green.

Виж целия пост
# 452
 Вени, за "Къщата.." очаквах да дадеш по-обширно мнение.  Thinking

 А за Елена какво ще кажеш? Оприличаваш ли някоя актриса на образа й?
Виж целия пост
# 453
Вени, за "Къщата.." очаквах да дадеш по-обширно мнение.  Thinking
Нели, много се изненадах (не в лошия смисъл!) от книгата заради начина, по който са описани преживяванията на героите по отношение на грях, дълг, любов, религия..., изобщо всичко ми се стори толкова драматично, толкова тъжно!
Не смея да пиша много, че вече обещах книгата на една съфорумка, та ето един спойлер долу:
Скрит текст:
Но най-много ме изненада, че убиха Елена още на 126 стр.! Не го очаквах, определено!

Не мога да оприлича актриса  newsm78, а образа на Елена е така фатален...
Виж целия пост
# 454
 Вени, това, което казваш, е достатъчно. Hug

 И на мен ми домъчня, че Елена рано умря. Тя ме привличаше някакси. А с тази красота..., този нрав.
 Тъжно ми беше и на мен през цялото време докато четях. Анна - обича и се отдава, а накрая - пак смърт от любовна мъка.
 Е, не  е роман, който е реален в наши дни, но пък вълнува.
Виж целия пост
# 455
Късно снощи започнах тази:

Харесва ми и ми е доста интересна Simple Smile
Виж целия пост
# 456
Гунди, леко раждане!

Нели, приятна почивка!
Виж целия пост
# 457
Вивиан, mijjjka е споделила за "Шутът на кралицата" не я пропускай стархотна е! Образа на шутът-жена е измислен от авторката, но е представен уникално. Peace

mijjjka, Вени, благодаря за прдложенията сега се ровя в Читанката за сваляне на някой от вашите предложения  Simple Smile

При сваляне от работното ателие в читанката има ли нещо по разлино при свалянето?
Виж целия пост
# 458
Реа, кликваш на дискетката и теглиш файлчето - може да е тхт, може да е архивирано. Имай предвид, че е възможно текста да не е идеално форматиран - сбъркана буквичка, липса на съдържание или бележки под линия, но това обикновено не е сериозен проблем.
Виж целия пост
# 459
"Тютюн" е една от любимите ми български книги, трябва да я препрочета пак, не съм я пипала от гимназията. ( Тогава четох старото издание с образа на Лила, в новото липсва)
Виж целия пост
# 460
Късно снощи започнах тази:

Харесва ми и ми е доста интересна Simple Smile
ООо, Амелито ме накара да се влюбя в нея като автор и то при все,че съм чела само две нейни книги- едната е тая, много ми хареса. Peace
Благодаря ви , момичета, за милите думи и пожелания. Hug Аз тая си бременност четох доста повече от предната, синът ми за сега обича книгите, но ако има зависимост бъдещето ни дете би трябвало още повече да ги обича- мнооого се надявам, поне единия от двамата да е такъв фен като мен....не че мъжът ми не е. Party
Виж целия пост
# 461
gundie, от сърце ти пожелавам леко раждане, колко бързо мина една бременност  Hug Аз на сина ми му четях на глас, когато беше в корема ми и беше голям любител на книгите. Пиша "беше", защото напоследък не чете хич  Tired
Виж целия пост
# 462
Сюлицър е удивителен автор. Препоръчвам за четене каквото и негово да е. Любими "Хана" и "Империатрицата", разбира се.
В Читанка намерих само "Картел", нещо за нея да кажеш Grinning Не съм чела нищо от този автор, следващата книга за четене ще е тази Peace

За съжаление не съм я чела, но все пак си мисля, че няма да е разочарование. Чела съм 3 книги на Сюлицер, от които две са ми едни от най-любимите книги въобще.

Ако я прочетеш сподели  Hug
Виж целия пост
# 463
gundie леко и безпроблемно раждане и от мен  Hug

Много ми хареса книгата "Изумление и трепет" на Амели Нотомб, чете се бързо за няколко часа  Grinning, хареса ми хумора и иронията в книгата, интересно ми беше да чета за японците да опозная част от техният свят. С удоволствие бих прочела още нещо от авторката  Peace

Тази вечер започвам "Златното божество" Робърт Ван Хюлик
Виж целия пост
# 464
gundie, от сърце ти пожелавам леко раждане, колко бързо мина една бременност  Hug Аз на сина ми му четях на глас, когато беше в корема ми и беше голям любител на книгите. Пиша "беше", защото напоследък не чете хич  Tired

Благодаря  !:bouquet:
Ами това с не четенето е временно явление (зависи на каква възръст е детето ти), поне при мен беше така. Wink
Ние имаме едно братовчедче, което утре става на 9 г. и той пък толкова много чете, че направо му се карат вече. А по повод празника съм му купила книга от поредицата за "Малкия Никола"- как мислите дали би могъл хуморът да се хване и разбере от 9 годишен?
Диана,   bouquetБлагодаря и на теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия