Държавата ще ваксинира 75% от 12-годишните момичета срещу рак на маточната шийка

  • 17 457
  • 347
# 300
http://textbookofbacteriology.net/normalflora.html

Дали дадена бактерия само присьства по време на или причинява клиничната картина е все още загадка в медицината Laughing

Е, как загадка?! Нима не се знае, че бактериите просто присъстват, докато клиничната картина е в резултат от нерешен конфликт!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 301
http://textbookofbacteriology.net/normalflora.html

Дали дадена бактерия само присьства по време на или причинява клиничната картина е все още загадка в медицината Laughing

Е, как загадка?! Нима не се знае, че бактериите просто присъстват, докато клиничната картина е в резултат от нерешен конфликт!  Heart Eyes
Не си ме прочела точно. Heart Eyes
Виж целия пост
# 302
Сектата ГНМ пак се е развихрила! Нямам нерви да ги чета, но внимавайте с тях, забранени са в повечето цивилизовани страни! Wink
Виж целия пост
# 303
Упорито да се запиша отново. Този път мнение няма да давам, за да не ми го изтрият, че темата ми е актуална и искам да я следя.
Виж целия пост
# 304
Упорито да се запиша отново. Този път мнение няма да давам, за да не ми го изтрият, че темата ми е актуална и искам да я следя.

"Изтритата" Ви публикация е направена в друг подфорум:
Да ваксинираме ли 12 годишните момичета ?

Виж целия пост
# 305
Аз съм доста против крайностите и определено не посещавам алтернативния, но май ще пропуснем ваксината, защото дъщеря ми има наследствена предразположеност към автоимунни заболявания, и вече дори има някои проблеми...чета , чета...изследвания, финансирани от производителите на ваксината че няма връзка с автоимунни реакции...ами не мога да повярвам на такова изследване, просто не мога
Виж целия пост
# 306
Упорито да се запиша отново. Този път мнение няма да давам, за да не ми го изтрият, че темата ми е актуална и искам да я следя.

"Изтритата" Ви публикация е направена в друг подфорум:
Да ваксинираме ли 12 годишните момичета ?


О, извинявам се тогава.
Виж целия пост
# 307
Тетанус се причинява от бактерия, не от вирус.............
Бактерия, вирус, какво значение има?
Ако съм се заразила с тетанус от тел (например), как точно ще ми помогне И ваксина за тетанус, която ще ми вкара в тялото ОЩЕ бактерии?
Значи, чрез ваксината, не само няма да помогна на организма си и имунната си система да се пребори със заразата, ами и допълнително ще я натоваря с още бактерии?
Аз лично не виждам смисъл и логика в подобно действие.А който намира такива, моля, нека се ваксинира колкото си ще.


Диарията може да смъртоносна за едно бебе, защото много бързо води до обезводняване....

1.Това бебе не стои с дни само.Така че , този, който го гледа, може да реагира навреме.
2.Заразяването :

Цитат
Източник на заразата са болните и здравите заразоносители.Механизмът на предаване на заразата е фекално –орален (посредством отделяне на вирусите с изхожданията и последващо заразяване посредством поемането им през устата) и контактен.Възприемчиви са всички възрасти,но най-често се заразяват дeцата на 2-3-годишна възраст.
3.Майката би трябвало да обърне огромно внимание на хигиената си, а не да разчита на ваксина (за която не се знае дали няма да убие бебето й далеч по-бързо от диарията.)

На мен ми звучи безумно да не разчиташ на личната си хигиена, за да предпазиш бебето си от ротавируса, а да му хакнеш още една ваксина (на фона на всичките гадости, които до момента са разбъркали имунната му система.)


Цитат
Профилактика.

   Включва спазването на стриктна хигиена,старателно измиване на плодовете и зеленчуците преди консумация и достатъчна топлинна обработка на храните.
 
Виж целия пост
# 308
Тетанус се причинява от бактерия, не от вирус.............
Бактерия, вирус, какво значение има?
Ако съм се заразила с тетанус от тел (например), как точно ще ми помогне И ваксина за тетанус, която ще ми вкара в тялото ОЩЕ бактерии?
Значи, чрез ваксината, не само няма да помогна на организма си и имунната си система да се пребори със заразата, ами и допълнително ще я натоваря с още бактерии?
Аз лично не виждам смисъл и логика в подобно действие.А който намира такива, моля, нека се ваксинира колкото си ще.


Диарията може да смъртоносна за едно бебе, защото много бързо води до обезводняване....

1.Това бебе не стои с дни само.Така че , този, който го гледа, може да реагира навреме.
2.Заразяването :

Цитат
Източник на заразата са болните и здравите заразоносители.Механизмът на предаване на заразата е фекално –орален (посредством отделяне на вирусите с изхожданията и последващо заразяване посредством поемането им през устата) и контактен.Възприемчиви са всички възрасти,но най-често се заразяват дeцата на 2-3-годишна възраст.
3.Майката би трябвало да обърне огромно внимание на хигиената си, а не да разчита на ваксина (за която не се знае дали няма да убие бебето й далеч по-бързо от диарията.)

На мен ми звучи безумно да не разчиташ на личната си хигиена, за да предпазиш бебето си от ротавируса, а да му хакнеш още една ваксина (на фона на всичките гадости, които до момента са разбъркали имунната му система.)



 ooooh!
Виж целия пост
# 309
Ако бях майка на 12-годишно момиче, която се колебае дали да ваксинира дъщеря си, и съм решила да си сверя часовника в голям форум като този, щях съвсем да се объркам. Confused И ако съм била по-склонна да се доверя на ваксината с надежда да предпазя детето си, със сигурност щях да мина към неверниците. То от един тетанус няма надежда да се предпазим, та от рак ли? Laughing Лошото е, че когато чуеш диагнозата няма как да изтичаш да ти сложат инжекцията, както когато се нараниш.
LOST, щом детето е с наследствена предразположеност, то сигурно вече сте правили съответния имунологичен тест....ако не сте, направете го. И за твое успокоение: наследствеността няма съществена роля за отключване на тези заболявания. Карай спокойно. Peace Посъветвай се с имунолог за всеки случай, ако решиш нещо за ваксиниране.
Виж целия пост
# 310
1.Това бебе не стои с дни само.Така че , този, който го гледа, може да реагира навреме.

Ако бебето не се чувства добре и отказва да пие, какво правим?
Виж целия пост
# 311
щом детето е с наследствена предразположеност, то сигурно вече сте правили съответния имунологичен тест....ако не сте, направете го. И за твое успокоение: наследствеността няма съществена роля за отключване на тези заболявания. Карай спокойно. Peace Посъветвай се с имунолог за всеки случай, ако решиш нещо за ваксиниране.

Би ли ни споделила кой е съответния имунологичен тест? Моето дете също е с тежка наследствена обремененост  Sad
Виж целия пост
# 312
1.Това бебе не стои с дни само.Така че , този, който го гледа, може да реагира навреме.

Ако бебето не се чувства добре и отказва да пие, какво правим?
За лекар не си ли чувала?
Но по-добре спазвай хигиена и не го заразявай!   Peace

То от един тетанус няма надежда да се предпазим, та от рак ли?
Всъщност, не знам дали осъзнаваш колко си права.Защото е точно така.
Ако нямаш здрав организъм и перфектна имунна система, и една настинка може да те прати на оня свят.Въпреки, или може би Заради "много напредналата медицина"...
Виж целия пост
# 313
Рекламната кампания започва наново:

Ракът на шийката - характерен за страните с ниски доходи и за България
Виж целия пост
# 314
щом детето е с наследствена предразположеност, то сигурно вече сте правили съответния имунологичен тест....ако не сте, направете го. И за твое успокоение: наследствеността няма съществена роля за отключване на тези заболявания. Карай спокойно. Peace Посъветвай се с имунолог за всеки случай, ако решиш нещо за ваксиниране.

Би ли ни споделила кой е съответния имунологичен тест? Моето дете също е с тежка наследствена обремененост  Sad

Наследствената обремененост идва от болен в семейството. Знаете с какво автоимунно е. За всяко се прави тест, тоест изследва се за наличие на съответни антитела, виновни за конкретното автоимунно. Щом човекът ви е болен, значи знаете за какви антитела е изследван, за всяко автоимунно са различини. Правите същото изследване. Ако не знаете, то поне сте наясно при какъв специалист е провеждал терапия-ревматолог, гастроентеролог, ендокринолог..... Отивате при такъв и казвате, че искате да си направите скрининг. Той знае къде да ви прати и какво да изследвате.
Краси, за бога! жегата не ти се отразява добре... Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия