Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Как мога да помогна на бебето си с колики?
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Ако бебето ви не желае да суче, можете да опитате ръчно или машинно изцеждане и след това да му предложите кърмата от шише. Важно е да се консултирате с педиатър за съвет и подкрепа. Някои майки откриват, че изпомпват кърмата си и я дават на бебето, което може да бъде полезно, ако имат достатъчно мляко. Не забравяйте, че водата и чаят могат да допълнят следващото хранене на бебето, особено ако е на кърма. Също така не е необходимо да дава вода на бебето, особено ако детето е на кърма, тъй като кърмата съдържа 85% вода и може напълно да утоли жаждата му, особено през летните месеци.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
За облекчаване на коликите при бебета могат да се използват различни методи като използване на специални капчици като Infacoл, приготвяне на чай от копър, масажиране на коремчето, промяна в диетата на майката и промяна в позицията по време на хранене. Важно е да се консултирате с педиатър за най-подходящите методи за вашето бебе.
-
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
По време на цезарово сечение е важно да запомните, че изборът на акушерка не е необходим, тъй като ключовите фигури са анестзиологът, лекарят и майката. Цезарското сечение е операция, която може да причини болка; обаче, от съществено значение е да имате доверие в лекаря и да останете спокойни. След процедурата може да има дискомфорт, но това е нормално. От решаващо значение е да следвате инструкциите на лекаря за възстановяване и да се консултирате с него за всякакви въпроси или притеснения.
-
Как да следвам препоръките на педиатъра за хранене на бебето, когато то се събужда от глад след два часа?
-
Как да храня бебето, ако то не пие вода или чай, само няколко глътки?

Ходихме и на разходка,Калина яде 3 пъти по пейките,баткото ми асистира-абе,голямо шоу сме,без съмнение
Ама как да не е така,като бебка суче по 100 часа,после я повърне,я се наака и после пак иска да яде ,а той гладен и жаден си стои през това време.Надявам се скоро да влезем в релси и да си нагласим режима така,че за всички да е удобно 
/и в момента сме на първата година от 6-годишна терапия 
- при нас е мираж от 5-тия месец.Тъкмо мислех 10-тина дена преди термина да дам зелена светлина на таткото-и Калина реши да излиза рано -рано
.Едвам смогвам да се оправям с две деца и с къщата,а и се налага да поработвам от време на време.Остава да ми се напълни къщата и с гости,и тях да обикалям
Тати вече направи купон по случай раждането на принцесата,още в деня на раждането
Дано не се случва никога повече,защото е голям стрес.И моята беба връща мляко на почти всяко хранене и аз съм все на тръни.
Хубава работа!

страхотна е!




къде толкова памет за това мишленце.
то една, две неща ли са.