Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
# 330
Здравейте и от мен, ние ходихме на чиста молитва в събота, за 1 ден сме се разминали със SRC Simple Smile
И иконата видяхме, на мен ми подейства много добре, цялото изживяване! А доколкото знам, трябва да се отиде с бебчето, не може само дрешки!
Виж целия пост
# 331
Здравейте,сладурки!
 
Днес съм сама с двете съкровища и малко ми идва нанагорно Grinning Ходихме и на разходка,Калина яде 3 пъти по пейките,баткото ми асистира-абе,голямо шоу сме,без съмнение Mr. Green

Калоян малко остава на заден план,за което ми е много съвестно и аз си поплаках няколко пъти по този повод Tired Ама как да не е така,като бебка суче по 100 часа,после я повърне,я се наака и после пак иска да яде ,а той гладен и жаден си стои през това време.Надявам се скоро да влезем в релси и да си нагласим режима така,че за всички да е удобно newsm78

Беба снощи будува от 4 до 9 сутринта Shocked и сега си наваксва - спинка вече повече от 3 часа,аз си свърших работата из къщи,обърнах внимание на баткото-гушкане,ядене,скочета,сладоледчета Laughing.Сега остана време и да седна да ви прочета и да дранса някой ред Grinning

За кърменето и ограничаването на някои храни-при нас се налага поне до втория месец да внимавам с храните,защото баткото ни е с алергия/която не е свързана с храната,но все пак Thinking/и в момента сме на първата година от 6-годишна терапия Rolling Eyes.Въпреки,че една година го кърмих и то по много,пак не ни подминаха тези гадни алергии.Не искам това да се повтаря и с Калина,неприятно е много Tired Та така,докторите смятат,че е важно поне в началото да внимавам с храните.

Относно лохиите-моите са много слаби от самото начало.Обилно изтичаха 2-3 дена само,от тогава имам веднъж дневно кафеникаво течение-основно нощем,когато Калина суче по-продължително.С Калоян имах повече от 40 дена,дано сега спират вече,не в тези жеги хич не ми се ходи с превръзки Sick
А пък за luvbed - при нас е мираж от 5-тия месец.Тъкмо мислех 10-тина дена преди термина да дам зелена светлина на таткото-и Калина реши да излиза рано -рано Mr. Green Та не го огря.Ама свърши чакането почти,още малко Mr. Green

Аз ритуали като питка и подобни не правя.С баткото не съм правила,ще пропусна и сега Naughty.Едвам смогвам да се оправям с две деца и с къщата,а и се налага да поработвам от време на време.Остава да ми се напълни къщата и с гости,и тях да обикалям Crossing Arms Тати вече направи купон по случай раждането на принцесата,още в деня на раждането Laughing

Кръщене ще правим около втората годинка най-вероятно.

Каматна,представям си какво си преживяла Sad Дано не се случва никога повече,защото е голям стрес.И моята беба връща мляко на почти всяко хранене и аз съм все на тръни.

Хайде,викат ме Grinning
Виж целия пост
# 332
Mrs Dimitrova, абе мила!!!  Shocked Shocked Shocked
Аз наистина си знам, че съм адски разсеян и ненаблюдателен човек АМА защо сега разбирам, че си от Шумен! Joy Хубава работа!  Embarassed
Виж целия пост
# 333
           srcs, хапчетата се казваха "джаз", опаковката е зелена, 20лв струваха, много добре ми действаха на цикъла, преди все пиех болкоуспокояващи като ми идва и първия ден толкова ме болеше стомаха,че лежах все на легло, а с хапчетата въобще не разбирах че ми е дошло, и идва цикъла като по часовник.
Ema*08, моето кученце е кокер спаньол и много се косми, определено забелязвам липсата му. Преди трябваше да пускам прахосмукачка всеки ден, а сега мога и цяла седмица да пропусна. Но ще изчакам още седмица, след което ще я пострижа нула номер и ще си я прибера. Родителите ми така я угоиха за една седмица, че вече не мога да я вдигам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 334
Противозачатъчни съм пила само един месец преди няколко години, но няколко пъти забравих да ги пия и реших, че няма смисъл. Презерватив не сме ползвали с мъжо от началото на връзката ни. До сега не е имало фал Rolling Eyes Спирала слагах преди 2г., но само за 6м., след това решихме, че ще правим опити за второ дете и я махнах. Купих си я от аптеката, най-обикновенна спирала, около 15лв. беше. Бях много доволна и обмислям да говоря с док след колко време може да ми сложи пак спирала, защото за сега не планувам трето дете Blush
Нели, добре дошла. Пожелавам ви бързо да се климатизирате с Краси и батковците много да ти помагат Hug
Виж целия пост
# 335
SRC не се тревожи, аз съм от Шумен, но с мъжа ми живеем близо до Балчик, та аз там си родих, но след раждането дойдох в Шумен, майка ми да ми помага и да не съм сама! Съпругът ми има доста натоварен график и нямаше да може да ми помага, та той ни идва на гости сега и скоро ще си ни прибере, надявам се Simple Smile
Виж целия пост
# 336
УРАААА Изчетох над  50 странички и сега набързо да се разпиша и аз!

Надявам се да ми остава повечко време за вас в бъдеще, започнахма да се регулират нещата при нас двечките...Кърмим се, и Борянка я мъчат колики, но сякаш чаят, който аз пия от анасон и копър помага... и тя пие, но тези 30мл надали оказват голямо влияние... но си мрънкоти детето всяка вечер, носим се доста... дано не се приучи трайно, чеее незнам...
Днес я премерихме за пръв път- 4 кг! Всички теории, че не ми стига млякото се разбиха... нощно време не я будя да яде, и тя не се буди, храня я в 23,30 - 24,00 и после чак след 06,00 сутринта... беше ми притеснено, че няма да правя достатъчно мляко така, но щом расте детето, вече съм спокойна... едни разкошни бузки и гушка е направила, на мама малката дундичка, и гричнички по крачетата  Heart Eyes страхотна е!
Всяка сутрин ходим на разходки, че вечер нещо не ни се получава с тез колики, два пъти пробвахме и оревахме квартала  Mr. Green
Никакви баби не търпя около нас, добре че не са крайно напористи, че да трябва да се караме...

На толкова много мами не съм честитила щастието, няма да изреждам, само ще пожелая на всички много здраве и безоблачни мигове с малките и големи съкровища! Много семейно щастие и сбъднати мечти!!!!   bouquet

Прегръдки на всички ви, дано имаме едни спокойни бебешочета без колики!  newsm30

Виж целия пост
# 337
МАМА РАЯ лука може и в двата варианта да се консумира Аз слагам обилно в салатката вечер
Виж целия пост
# 338
Здравейте момичета!!!
Във ФБ гледам страхотни снимки на бебоците и всичките растат като гъбки.  newsm10
Аз чета, чета и все не остава време да драсна някой ред, все пак си имам и кака, която все на РС-то си стои ами нали е ваканция все пак. Днес каката ни направи баница, а таткото се представи за обяд с едни пълнени печурки, та аз да мога да си отделя мах на Сияна. Ние за сега сме добре, аз няма как да я меря, но видимо имами вече гънки по ръцете и краката и си сучем добре. Нас педито ни каза да отидем на 1 месец като стане при нея, защото тогава е и времето за ваксина. Нощем се будим за хранене 1 път, понякога и 2 и заспиваме почти веднага след хранене. Денем също спинка и папка, а с коликите май сме мн. добре, давам Инфакол и аз пия чай от анасон и копър и правим масаж.
Кървенето ми спря преди повече от седмица, но имам онова гадно кафяво течение от време на време.
srcs Аз съм била със спирала 2 пъти - 1път 5 год. и втората петилетка не я доизкарах, за да се появи Сияна и смятам да си поставя и сега. Тук остава чуденето след колко време мога да си сложа /ще питам една приятелка, която роди преди 2 год./?!?! На мен това "пазене" ми е било най-ползотворно. Можеш да се отдадеш на 100%. Аз нямам търпение за  luvbed, но ще изчакам 40. Сега по-малко ме е страх и по-бързо отшумява всичко.
Храненето ми е като при вас, минавам много често с едно ядене следобяд и за обяд и за вечеря. Свалила съм 4 кг откакто сме се прибрали от болницата, но трябва още.
Вени като четах разказа ти за онзи ден ме върна близо 16 години назад. Преживяла съм с каката такова нещо, когато беше на 1м.26дни, но тя се задави от слюнката си и като изби пяна, а аз сама, само се сетих първо да видя езика дали е на мястото си и след това с надолу главата и няколко удара по петичките и тя пое въздух!!! Страховито е и не го пожелавам на никой, на всичкото отгоре става много бързо. Важното е, че преминало всичко.
Кате аз също си мислех миналата седмица, че едната ми гръд има по-малко мляко, но чесно да ти кажа всичко е в главата, а не в гърдата. Когато споделям с мъжа ми, който е великото спокойствие и оптимизъм, той само ми се кара да не си измислям всеки ден по нещо за да се притеснявам!!! Та кото я сложа Сияна на тази гръд и си повтарям колко всичко е ок и усещам прилив на мляко, странно но факт. Та психологията е навсякъде!!!
ха-хо честита ви годишнина мила, много да се обичате с милуто и много да си се радвате на готините си дечица.
Забавно е това с Клеопатра, аз този път съм от самото начало с нормализирана лактация и нямам такова изтичане на кърма. С каката, цедях и бях стигнала до почти до тендобагинит и мноооого кърма, излишно е, нека сега детето да си регулира всичко. И пак си мисля, че всичко е в главата - много по-спокойна и всичко е осъзнато, страхотно се чувствам.
Пепи това, което сподели за моя любимец и кенгурото ми е много познато. Каката съм я гледала така, висеше на мен като маймунка и всичко правех с нея, беше ми трудно много, но мир да е, после да ти кажа ли колко време съм имала болки в кръста - над 13 години. Но срещнах един лекар китаец, който махна този проблем!!! Така, че много внимавай.
Рая чакаме те да споделиш колко геройски сте се справили в ваксината, сега по този повод се сещам че с каката преди тези много години ни караха превантивно да даваме нещо за температура и да не се къпят същата вечер след ваксина децата, сега какви са съветите на педитата?!? Рая, а ти мила престани да се притесняваш за Дария и го карай по-спокойно, наслаждавай е на тези моменти, че те отминават много бързо. Честита ви погача, нищо че е минала така на прибешки, ами нормално на първо място са децата. Да й е сладък живота на Дария и много здраве и късмет!!!
Рокси добре дошли у дома и като пишеш за емоции аз бях така 1 седмица след като се прибрахме. Всичко се нормализира постепенно, но тези неща са неизбежни. От друга страна пък аз бях забравила какво е да плача когато силно се вълнувам!!!
НелиДи добре дошли у дома и много спокойствие и наслада на хубавите моменти ви желая.
Желая на всички много целувки на бебчовците и много спокойни и пълни с наслада дни и нощи. Hug Hug Hug



Виж целия пост
# 339
Здравейте мацки,
И ние си поревахме на ваксината. Даже лекарката я пощипна, че Дария се захласна!После мама я утеши, както си и трябва де! Олеле, момичета, толкова си отдъхнах, когато напавихме и последната ваксина на Алекс, а сега ни почва този маратон с коликите, после зъби и през месец по ваксина-две.
Анчелоти, браво на вашия Алекс – кво да ти кажа, нашите синчето си го носят с името – геройчета са те!
Буболинка, ти с тези притеснения! Всичко ще е наред с малката Алекс – просто си връща беболинката, ама това май си е доста често при бебоците! Бързо оздравяване на Ади – все пак нея я гушка баба и дано да не страда много. Макар че майката си е майка.
Днес играхме с Алекс на магазинче – правим сандвичи от пластелин и той ми ги продава. Аз правя поръчки, касови бележки, печати, че и монетки. В един момент бях и клиент и главен готвач, ама така е като сме само двама. Като порасне и Дария за всеки ще има по една роля! В тази жега отново на мода са домашните игри. То не се трае навън, а утре го дават още по-горещо. Ама след малко ще възираме на разходка, че виждам ветрец има!
Ха-хо, и аз си пия кафенце без капка грам, че и кофеиново. То аз ако едно кафенце не вкарам в това морно тяло, съвсем на призрак ще заприличам. Ами ние си напрамихме погача и с Алекс и с ДАрия, щото не правихме събиране у дома на изписването. Пък да ти кажа, че бяха само пет жени и егати кокошарника си стана – добре, че се спасих при Дария. Ама да им затворя малко очите и устата на бабите и точка. Освен на рождените дни на децата, това са другите събирания, на които идват. Иначе на кръщенето, съм върл привърженик на правията като Пепи. Даже като им казахме, че вече е кръстен Алексчо, като почнаха да се вайкат и да цъкат как така не са разбрали – еми казах, че това не е панаир, а съюз между детето ми и неговия кръстник и точка. След църквата имаше обяд със семейството на кръстника, а за бабите – снимки.
Оф, за секса, в неделя ни се отвори парашута, че и двете деца заспаха и повярвайте, че нямаше нито едно свободно легло за нас – Дария беше на персоната в детската, а Алекс – на спалнята. А ние на едно диванче 160 см, еми нещо само за гушкане ставаше – или пък бяхме изморени...честно да ви кажа малко множко ми идват двете деца, че и през нощта, ако не успивам Дария, летя към спалнята, че Алекс ту се бие със зомбита, ту палачинки прави, или го събираме от под леглото.
Гибанче, мила, добре че сега всичко е наред! Силно те прегръщам!
Мале, Каматне, какви са тия неща дето се случват??? И аз задавих няколко пъти Дария в оитите си да дам лекарство, че тя стиска гърлото и не гълта, а го отваря за да ревне и сещай се кво става. Ама това вашето е било наистина кошмар!
Srcs, противозачатъчните не са ОК след определа възраст. Мисля, че аз ще се спра на спирала! За тази ваксина съм, защото доста деца около нас, влезнаха в болница от обезводняване! Както и съм за хепатит А. На Алекс е поставена тази за хепатита – платена!
Мелина3, дано бързо да се оправиш и да няма повече такива случки при теб. Добре е, че при нас лятото не крие такива изненади. Но пък при нас продължават големите жеги и е отврат за дечицата!
Нели, добре дошла вкъщи!
Пепи, аз днес правих такава молитва. Ами аз занесох бонбони и сок на попа  и 20 лв. Две свещи – хубаво е мъжа ти или каката да е с теб да ти държат свеща, че да не окапеш Илиан. Целуваш тая икона, оная икона, чете ти на тебе, на бебето – мене ме прекръсти на Райна. Взима за малко бебето, нареда му там нещо към олтара и ти го връща. Прави се до към обяд – ама при нас е със записване. Обощо взето 15 минути! Айде, че и на вас ви дойде времето. Погачата и молитвата могат да се разминават в дните – питах изрично в църквата. Молитвата е точно на 40-тия ден, докато погачата може и преди, и след!


Оф, прекъсвам, че ме зоват с пълна сила!
Виж целия пост
# 340
Здравейте момичета  Hug
ето ме и мен, вече в къщи с малката бебка  Heart Eyes Не съм ви чела назад, защото бързам да ви пиша и споделя за нас.
Както казах, вече сме си вкъщи и свикваме всички заедно с новия член на семейството. Много съм щастлива. Малката е разкошна  Heart Eyes Сравнително спокойна ми е, само дето за сега освен на цицка неще да заспива на друго място. Кърмим се успешно, слава Богу!
В крайна сметка родих секцио...нямах никакво разкритие, а тоновете  на бебето бяха почнали малко да отслабват (но мисля, че наистина малко), водите също казаха според видеозона, че са понамалели....а в последствие доктора ме пита кога са ми изтекли водите, викам ми не са ми изтекли. Той се опули и каза, че като са ме отворили е нямало капчица вода вътре. Кожичката на Вики е доста суха, което си е индикация за преносване...та се мажем с повече олио. Днес педиатърката каза обаче да минаваме на мляко да не я прегрея.
От утре мисля да почна да давам превантивно Еспумизан и Биогая, защото много къркори коремчето и има доста газове.
Режим за сега нямаме...кърмя на поискване. През нощта прави пауза от около 3-5ч. различно...
Аз се възстановявам от операцията, но мисля че бързичко, защото вече почти забравих всичко. Първия и втория ден бяха кошмарни, но след това всичко е оправи...наистина, когато детето е до теб забравяш всичко Simple Smile Вчера ми махнаха конците.
Сега ще се опитам да ви изчета...интересно ми е вашите режими и как минава деня ви, как са бебоците Simple Smile
Прегръдки за всички  Hug
Виж целия пост
# 341
Каматне, мила, ужасно е това, което Ви се е случило...важното е, че си регирала веднага!А как така надолу с главата....буквално ли!?  Sad
Аз да Ви се похваля, днес бяхме на консултация и от петък /когато ни изписаха 4010гр/, до днес е наддал цели 260гр Simple Smile))) сега е 4270гр и цели 6см е порасгнал Simple Smile)) на мама геройчето то  Hug
Биха ни само едната ваксина, понеже няма странична реакция, а другата към края на месеца, че да се възстанови от операцията все пак....иначе поплака малко, но като цяло се държа мъжки Simple Smile) дадоха ни и направление за преглед на тазобедрените стави и мислим в Горна Баня да го заведем!А за пишлето ни каза от 3тия месец и то под вода!
Много прегръдки за всички и приятна вечер  Hug
Виж целия пост
# 342
Привет момичета!
Най-после и аз да ви изчета и да се разпиша, че с тези мои два юнака не остава ред за нищо, ама вие знаете как е и ще ме разберете Hug.
Аз да се отчета набързо - ние се кърмим успешно с единия - с Вики, а Криско е много мъзелив и заспива или започва да си играе с гърдата Simple Smile. За съжаление така е свикнал с шише, че не знам дали ще започне да суче отново, макар, че аз настоятелно го слагам на гърда всеки път като огладнее.
Колики имаха и двамата  прди повече сега по-малко. Аз го отдавам на чая Бебезан, който от както го пият вече давам Колийф (от който съм много доволна) много по-рядко, например по веднъж на ден, а понякога и не давам. Понеже се налага да ги дохранвам да споделя, че с Фризолака бяхме запечени и го сменихме с Хип Комбиотик НА и вече си акат редовно.
Искрено се радвам на майките дето успяват да поспиват нощем. Нашите гладници си се събуждат един или два пъти на нощ задължително и докато се нахраним и сменим памперсите и минава повече от час и половина. Sad Според вас кога може да се пробва да се пропуска нощното хранене?
От мен за сега толкова. Целувки и гушки на всички! Hug
Виж целия пост
# 343
Здравейте мамета  Hug
Силве, на мен лохиите ми спряха към 33-34 ден. После след контролния преглед имах течение няколко дни, но много слабо и сега съм чиста.
За организацията и моята хич, ама хич я няма. От няколко дни ме чакат две перални за гладене, но утре вече ще трябва да изгладя, че ми свършиха и бодита и пеленки всичко… Embarassed
Alya-lya честит ви Максим! Много щастие да ви носи!   bouquet
Лелеее, Ками, каква е тази диета?!? То какво ти остава да си хапваш? Аз не се лишавам от нищо, вкл кафенце и биричка. Е има си колики Краси, но не са ужасни, а и в дните без изкушения пак си ги има така чееее… ooooh!
GIBANA радвам се, че в крайна сметка всичко е приключило. Дано от тук нататък нямате такива премеждия!  Praynig
Ками, Ха-хо така като ви слушам и аз ще взема да пробвам колийф.
kamatna това със задавянето и на мен ми е голям страх, това е една от причините да не го оставям Краси да си спи в неговата стая все още. Много се радвам, че сте реагирали толкова бързо! Представям си какво си преживяла… Hug
Ради, абсолютно си права за това, че всичко е в главата. Аз се притесних, защото едната гърда е станала два пъти по-малка от другата и много често Краси не може да се нахрани само от нея, а трябва да предлагам и другата. Но каквото е такова, ще се опитам да я стимулирам, ако не каквото стане, няма да се притеснявам излишно!
Нилинка, ти с тези двама малчугани със сигурност си още по-натоварена. Аз с Краси докато се оправя вечер и минава понякога по един час. В последно време имам чувството, че ме чака да го сложа на повивалника и почва да ака и така по половин час, хахаха. Ами като събера времето за хранене, преобуване и то си става един час.
Водихме го Краси днес на ехографски преглед на тазобедрените стави. Лекаря беше голям образ, хихихи, обясни ни, че ако мама и бабите не му се бъркат ще порасне чудесно дете. Имаше предвид, че с дундуркане, проходилки, бънджита и др подобни само можем да му навредим. Обясни ни, че детето трябва да го слагаме да сяда, чак след 6-ия месец, дотогава не било полезно за неговото развитие. После колкото по-дълго пълзи, било по-добре, за да натрупа достатъчно мускулатура, преди да проходи. Било най добре да проходи след като навърши годинка. Иначе на Краси, всичко си му е наред и каза, ако искаме да го заведем пак след като проходи.
Айде спирам, че пак се олях!  Embarassed Hug
Виж целия пост
# 344
Добро утро, майчета!
Нашите сутрини започват толкова рано, нахраних мъничката, разходих си кучето и сега ще си направя едно кафенце и се надявам денят ми да започне добре. Heart Eyes
Пепи моето момиче, също си вдига главичката и си я върти, толкова ми е мило да я гледам как се запознава с движенията, които прави. Стискаме пръсчета  на крачета и ръчички, първото ни гукане, все мили и страхотни неща.
За кръщане и аз го реших, поне да навърши годинка, поне да е малко осъзнато и от нея, но едва ли.... hahaha къде толкова памет за това мишленце.
Момичета на нас ни е готов акта за раждане и сега започва борба с институциите, толкова неща имам да вършея, че чак  #Cussing out то една, две неща ли са.
П.С. Майчета от София с излязло ЕГН: Вие регистрирахте ли се в сайта на общината за детска градина? Много ми е интересно, дали ще има класирали се след време  newsm78
Кати като ти чета поста за повивалника и ме наляга смях, ние пък едва чакаме да го сменим с нов, за да бъде уползотворен....мама на памперси няма да смогне  Joy Онази вечер след баня точно, хем ме опишка , хем ме и надриска....е нямаше такава гледка и миризма.... Laughing
Момичета, пожелавам спокоен ден с по- малко колики! После ще се включа, отивам да си изпия кафето, преди Моя Милост да ме е викнала за папане  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия