Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Как мога да помогна на бебето си с колики?
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Ако бебето ви не желае да суче, можете да опитате ръчно или машинно изцеждане и след това да му предложите кърмата от шише. Важно е да се консултирате с педиатър за съвет и подкрепа. Някои майки откриват, че изпомпват кърмата си и я дават на бебето, което може да бъде полезно, ако имат достатъчно мляко. Не забравяйте, че водата и чаят могат да допълнят следващото хранене на бебето, особено ако е на кърма. Също така не е необходимо да дава вода на бебето, особено ако детето е на кърма, тъй като кърмата съдържа 85% вода и може напълно да утоли жаждата му, особено през летните месеци.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
За облекчаване на коликите при бебета могат да се използват различни методи като използване на специални капчици като Infacoл, приготвяне на чай от копър, масажиране на коремчето, промяна в диетата на майката и промяна в позицията по време на хранене. Важно е да се консултирате с педиатър за най-подходящите методи за вашето бебе.
-
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
По време на цезарово сечение е важно да запомните, че изборът на акушерка не е необходим, тъй като ключовите фигури са анестзиологът, лекарят и майката. Цезарското сечение е операция, която може да причини болка; обаче, от съществено значение е да имате доверие в лекаря и да останете спокойни. След процедурата може да има дискомфорт, но това е нормално. От решаващо значение е да следвате инструкциите на лекаря за възстановяване и да се консултирате с него за всякакви въпроси или притеснения.
-
Как да следвам препоръките на педиатъра за хранене на бебето, когато то се събужда от глад след два часа?
-
Как да храня бебето, ако то не пие вода или чай, само няколко глътки?
Та така с днешните неволи!
, аз си мислех че сте изцяло на кърма и затова те попитах!

Цедях с ръчната помпа, набързо. Взех да се замислям се да си купя автоматична... С ръка съм се пробвала-нещо не ми се отдава много, не мога да му хвана цаката.
Добре, че имахме лято тук тази година. Иначе съм се оборудвала с дъждобрани- за мен и количката, че скоро почва дъждовния...
през нощта и сутринта кърмата и стига, обаче следобед и вечерта суче по 15 минути от всяка и започва да мрънка и нервничи, и реве и тогава давам 60 мл АМ и заспива блажено след това.
Ще се пробвам сама дано само не я втасам като Мелина3.
Явно доста грешки съм допуснала, но когато всеки те съветва нещо различно, трудно се отсява и преценява кое е най- доброто за мен...
След няколко дни ще започна да стимулирам лактацията, имам цял набор от препоръки с нелекарствени средства, демек храни и напитки... МНого страх бера да не свикне малката с пустия биберон и да спре да суче... дано се размине 



Занесох го в спалнята и взех да го кърмя. То постоянно се уригваше, връщаше и вообще не беше на себе си. После като заспиваше, се буди на няколко пъти стрестнато, с плач. Едва го утешавахме. И така в интервала 21-23.30 няколко пъти.
Време, през което друг път му е най-дълбокият сън през денонощието и с тъпан да биеш не мож го събуди. Най-накрая с 300 зора успях да го приспя. Направо си беше като урочасано. После пък мъжо сумати време докато успокои и приспи мен. И накрая трябваше в 2ч пък да се занимавам с изцеждания и т.н. Мъжо каза, че днес ще си поговори с нея. И уж е детска учителка и майка също, а пък хич няма усет, егати.
Тук в Норвегия никой не говори силно покрай децата, и все са тихи и спокойни децата. Ако се карат, не се карат пред децата. Вообще не се говори на висок глас покрай тях, а камо ли с тях.
И няма да и давам да ми го пипа, ако ще да се сърди, не ме интересува. 
извинявай мила ама се посмях и на твоите премеждия