Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Как мога да помогна на бебето си с колики?
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Ако бебето ви не желае да суче, можете да опитате ръчно или машинно изцеждане и след това да му предложите кърмата от шише. Важно е да се консултирате с педиатър за съвет и подкрепа. Някои майки откриват, че изпомпват кърмата си и я дават на бебето, което може да бъде полезно, ако имат достатъчно мляко. Не забравяйте, че водата и чаят могат да допълнят следващото хранене на бебето, особено ако е на кърма. Също така не е необходимо да дава вода на бебето, особено ако детето е на кърма, тъй като кърмата съдържа 85% вода и може напълно да утоли жаждата му, особено през летните месеци.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
За облекчаване на коликите при бебета могат да се използват различни методи като използване на специални капчици като Infacoл, приготвяне на чай от копър, масажиране на коремчето, промяна в диетата на майката и промяна в позицията по време на хранене. Важно е да се консултирате с педиатър за най-подходящите методи за вашето бебе.
-
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
По време на цезарово сечение е важно да запомните, че изборът на акушерка не е необходим, тъй като ключовите фигури са анестзиологът, лекарят и майката. Цезарското сечение е операция, която може да причини болка; обаче, от съществено значение е да имате доверие в лекаря и да останете спокойни. След процедурата може да има дискомфорт, но това е нормално. От решаващо значение е да следвате инструкциите на лекаря за възстановяване и да се консултирате с него за всякакви въпроси или притеснения.
-
Как да следвам препоръките на педиатъра за хранене на бебето, когато то се събужда от глад след два часа?
-
Как да храня бебето, ако то не пие вода или чай, само няколко глътки?
да ми е живо и здраво малкото кроасанче. 
почерпете се (за пръв път качвам снимка да видим дали съм успяла)

Благодарение на това мога да ви чета! Е, има друг ефект, но какво от това...
Човек като види дрешките на бебо ще реши, че вече е захранен и му давам всякаква храна. Има петна от домат, от ябълка, от манджичка /мазничко/...Еми, нищичко не е опитвал, но аз си хапвам докато го кърмя 


Даже вече имаме петна, които не се перат. Ама няма как, допреди да започна да правя тези неща се чувствах като затворник в спалнята! Беше ужасно и със сигурност щеше да ме хване депресията, ако не бях започнала да кърмя пред компютъра. 

При първото ни дълго пътуване беше на 2 месеца и отказа да суче повече от 12 часа.Направо бях пред нервна криза
Иска вечер да спи с мен,каза,че му липсвам и иска да го гушкам когато заспива.Оф,не е лесно