Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
# 90
Честито на родилите мами и стискаме палци на тези които им предстои
  При нас на 40 ден ходим на църква /чиста молитва/ и тогава правим питка канят се само майки .
  Почти нямам време да чета и пиша особено покрай манията ми да е чисто и т.н. /не се знае докога / Темите продължават да са полезни и интересни които се обсъждат . На 01.08 сме на консултация следва ваксината и мислим да си направим една почивка на Търново /не съм си ходила от април/ Надявам се скоро да наваксам поне половината написано Хубав ден мамчета!
Виж целия пост
# 91
Здравейте мами  wavey
Никакво време не ми остава да ви чета...понякога като сме навънка с малчо влизам през телефона,но толкова.Само ви надничам  Embarassed
Честито на всички обебили се мами  Hug Да са ви живи и здрави бебоците   bouquet
На всички 2в1 много стиснати палчета от мен,не остана и вие да си гушнете рожбите  Hug
Ние дебелеем с пълна сила,така се е оформил моя мъж...едни гънки,една гушка,едно вратле....абе мишелинчо  Heart Eyes Следващата седмица сме пак на консултация и ми се струва,че ще чукне 5кг,но да видим.
Иначе и ние се борим с коликите,не са силни,но си ги имаме.Давам Колийф,добре му действат,масажче също правя,но при нас безотказно действа сешоара  Mr. Green Сутрин между 5-7 пада едно пъшкане,напъване и като  го сложа до мен на леглото и пусна сешоара заспива детето  Laughing Чай не давам,с дъщеря ми не видях ефект и сега даже и не предлагам,но водичка си му давам по малко,но без захар.Иначе и ние се къпем на мивката,пробвах един път във ваничката,но видимо не беше доволен.
Да ви се оплача и аз...имам възпаление на очите,много са червени и така ме сърбят клепачите...ужас!Ходих вече на очен и при личната бях-капих си АБ капки и капки с кортикостероиди,ефекта е нулев.Утре пак ще ходя до личната за направление и пак на очен.Дано да ме излекуват този път  #Cussing out
Целувки на всички сладури и сладурани  Hug Хайде ставам,че трябва да чистя докато каката я няма,че после с двамата и до WC-то не мога да ида  ooooh! Хубав ден   bouquet

Виж целия пост
# 92
Ха-Хо стискам палци всичко да е наред  Praynig Peace
Аз пък досега влачих два херпеса - един на долната устна, един на горната  #Crazy
Лиших се от удоволствието да гушкам бебчо за известно време  Crazy
pepina_79 , моето мишоче е изцяло на АМ, но до 15 ден беше на кърма, също си пиеше вода и никога не ми е отказвал. А за педиатърката ни - да от старата генерация е, спор няма, но аз си я харесвам  Wink
Виж целия пост
# 93
pepina_79 , моето мишоче е изцяло на АМ, но до 15 ден беше на кърма, също си пиеше вода и никога не ми е отказвал. А за педиатърката ни - да от старата генерация е, спор няма, но аз си я харесвам  Wink
Е значи си зависи просто от детето, явно! А за педито го казах защото моята е от същото  поколение и знам какво мисли за даването на вода  Peace. Лошо няма, ама моето зверче просто с погнуса сякаш я преглъща и му давам колкото да му изплакна устичката.  Simple Smile
Виж целия пост
# 94
Здравейте, момичета,

Вече втори ден не мога да дам на Дария капки. Успявам само да накапя Биогая в устичката и това е. Да ви кажа със и без капките не виждам разлика. Явно има някакви пикове и спадове на коликите, но вече добре знам, че се активизират задължително в малките часове на сутринта. Днес на два пъти приложих гимнастиките за колики. А за спането по корем, успях да го приложа като я сожих на една малка възглавничка, останала от баткото. Така я слагам под коремчето и тя я обхваща с ръчички и крачета. Друг е въпросът, че и Александър и свеки ми казват, че може да се измори кръстчето, за което да си призная не съм наясно вярно ли е или не. Та Цанкова, трябва ли да я обръщам по гръб след десетина минути напр?

Стелина, наистина страхотно раждане преживяване е било твоето раждане - благодаря, че го сподели с нас!

Котонче,  Hug

Дейна-мейна, моята Дария има моменти на колики и нервност и тогава доста ме търси и сучи, джвака, пак суче и така. Та след това задължително се мажа с Лансинох, защото не търпя нито сутиен, нито подплънка!

Srsc, според мен след като сега се чувстваш добре, си взела правилното решение. В Крайна сметка нещата не трябва да се случват на всяка цена. Моето решение първият път беше доста лесно и бъро. Друг е въпросът, че не срещнах разбиране от страна на бабите. Но пък постепенно и Алексчо се успокои и аз. А това беше най-важното!

Ради, вашето куче и мила мамина душица! Тя си гледа Сияна като нейно детенце! Да я почешеш зад ушите от мен! Hug Ти изглеждаш много оправна и спокойна жена и си закърмила така още в утробата си и малката Сияна!

Бамбукита, а и другите момичета, бихте ли опредили какво значи стайна температура? Защото в тази жега да си призная повече от час не държа кърмата. След това я хвърлям! Бамбуче, моят съвет е да не изключваш храненето през нощта на Ема! За неин и твой спокоен сън и ден, недей. Нарушавайки нейният ритъм неминуемо ще даде отражение и върху дневния. Рискуваш да изнервиш детето, а и оттам и себе си! Приказките - да му почивало стомахчето са тинтири-минтири. Разни хора, разни стомаси. Аз съм на 36 г, майка ми е над 59 вече и доста често се събуждаме от глад през нощта. А Алекс беше на година, когато се събуждаше в 3 часа, за да си хапне АМ или каша! И никаква вечеря не можеше така да го засити, че да не се буди за храненето в 3 часа сутринта! Кърмените деца, чувам от много мами, че се будят нощно време, докато ги кърмиш!

Ох, момичета, спирам на средата, че Дария плаче! Като изчета 6 и 7 страничка ще пиша пак! Дано не станат дотогава 16 и 17-та Rolling Eyes

Прегръдки на всички!

Виж целия пост
# 95
 newsm81 mamma  newsm81

Скъпи мами бързам да съобщя чаканата новина - мама Петя /jelly/ е родила както тя казва прелестната Виктория днес на 30.07 в 12:55 часа с мерките 3150 грама и 51 см. Пише цитирам "Аз съм мега щастлива"  Simple Smile
Скъпа Пете, да ви е честита прелестната принцеса, много да е здрава, да ви радва много, да расте в любов и топлина и да има прекрасно детство. На теб бързо възстановяване скъпа мамче  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 96
jelly, честито , нека Виктория е жива и здрава, а на теб бързо възстановяване   bouquet
Виж целия пост
# 97
newsm44 СУПЕР, БРАВО на мама Петя и ДОБРЕ ДОШЛА НА ВИКИ!!!!!!! МНОГО РАДОСТ ДА НОСИ!
Виж целия пост
# 98
 Grinning да е жива и здрава маката Виктория! Grinning
Виж целия пост
# 99
jelly-Честита дъщеричка миличка!Нека расте здрава,щастлива,обичана,на теб желая бързо възтановяване Simple Smile   bouquet Hug
Виж целия пост
# 100
Здравейте момичета ние сме добре борим се с кърменето нещо намалява,и от вчера имаме дребни пъпчици по лицето а сме при свеки и не знам от какво са направо лудвам.Някои имал ли е такива пъпчици.Моля дайте савет че съм далеч от доктора. Hug
Виж целия пост
# 101
ллл
- интересуваме дадена храна за колко време се преобразува в кърма? например ,ако ям диня след колко време детето ще "яде" и то, чрез кърмата ми? Предполагам ,че има разлика между твърда храна и плодове/зеленчуци или не?

Здравей, мойри!

Въпросът ти е много интересен и се надявам отговорът ми бъде полезен Simple Smile

Всъщност няма еднозначна информация за колко време приетата от майката храна повлиява на произвеждащата се кърма. Факторите, които влияят на този процес са прекалено много - сред тях са такива като колко често се кърми бебето, изядената от майката храна, индивидуалния  й метаболизъм. Средно, като това наистина е нещо усреднено и ориентировъчно, може да отнеме 4-6 часа, но понякога това може да стане както за 1 час, така и за 12 часа или 24 часа.

Поздрави,
Миряна
Виж целия пост
# 102
           Благодаря ви момичета за подкрепа! Преди малко идва една приятелка да ми покаже, изкъпа го, намаза го с това онова и накрая благодарение на нея то зацоцка  Hug. По-късно пак ще дойди да помага на бебчо да цоцка. Сама ми е трудно, а тя така остиска циците ми, дано да успеем и да се научи. Иначе имам кърма.
Виж целия пост
# 103
            Докато имам малко време ще ви разкажа за раждането.
Който иска да не го чете.
Влязох в болницата на 23.07, понеже на прегледа доки каза, че са ми намалели водите, имах белтък в урината и високо кръвно и да съм под наблюдение ме вкараха в болницата. На следващия ден, във вторник ми каза, че ако не родя в сряда, в четвъртък ще предизвика със система. В сряда 10 часа сутринта започнаха контракции, но не бяха много болезнени, през 5 мин. бяха и така целия ден, имах само 2 см разкритие. И той вика утре, утре. Да ама акушерката от нощната смяна реши, че няма смисъл да се мъча до сутринта. В 22.30 ме включиха на система. Към 24 часа ми пукнаха водите и като почнаха едни адски болки, докато дойде анестезиолога 20 мин. имах чувството, че ще умра. Биха ми епидурална упойка, и следващите контракции бяха песен Crazy, не ги усещах. Към 2 часа започнаха напъните, и там беше трудната част, изнемощях час и половина, два се напъвах, и не излиза и не излиза. Доки каза на акушерката, че чакат още 10мин. и излезе, а аз в недоумение......Какво чакат, започнах да рева и да питам, какво му има на бебчо, а те ме лъжеха нищо, нищо, напъвай. Накрая казаха, че е голямо и трябва да го изкарат секцио или форцепс........ ShockedНай големия ми страх форцепс, исках секцио, ама доки каза форцепс...........А аз като се изплаших, па взех да напъвам колкото мога и без да разбера са ме срязали отдолу, той  ми натискаше корема, па взе че излезе бебо:lol: Накрая се оказа, че бебо си беше подпрял главичката с ръка и затова не можеше да излезе. Нямам на представа колко шева имам, ама ме шиха 40мин., още ме е страх и не съм се гледала отдолу. Не съм ходила до тоалетна вече 5ти ден, имам хемороиди, и ми е трудно да сядам  Mr. Green
           Исках секцио, но доки не искаше, и сега макар да се възстановявам бързо, бързо, аз си оставам превърженик на секциото. Ако раждам втори път ще е с операция, повече това неискам да го изтърпявам. А като се сетя, че някой раждат без упойка  #Crazy
Виж целия пост
# 104
Бебе87, момичетата са ти отговорили, но ще повторя и аз! Ето как върша нещата! Тъй като бебка не ми връща храна, аз сменям памперса след като съм я нахранила, подържала поне 5 минутки изправена с подпряна главичка на рамото. не чакам да се оригне, но ако го направи, добре. Всеки път мия дупето, ако е наакана слагам и сапунче, ако е само пишо - подмивам с топлата водичка. Нашата Дария почти винаги е нацапала пампата с ако, затова ползвам медицинска козметика - Себамед и Мустела! къпя я по принцип един път на ден - вечер. Но един-два пъти пропусках, защото цял следобяд е ревала и вече като се е успокоила, е било времето за банята. Еми не я събудих. Както съм я къпала и през деня, когато е била много нервна и е плакала без да разбера причината. днес за първи път направихме банята легнали в корито. Досега беше в мивката под чучура Laughing. Слагам през ден сапунче като я къпя, а на три-четири дни измивам и главичката. след всяка баня слагах олио. Като направи 1 месец и престана да се лющи кожичката й слагам балсама на Себамед. Мнението на неонатоложката за Дария е, че е с по-суха кожа. Под памперса редувам Бочко и Галафарм - доста евтини, но ефикасни кремчета! Ползвам белите пакети памперси на Памперс. С мокри кърпички боравя само да обера акото, или като сме навън. Навън пръскав под памперса Джинджира Алба. Кърмата си съхранявам в хладилника, защото стайната ми температура е 27 - 29 градуса. Стоплям на слабото в микровълновата или на топла вода, но аз топля 20-тина грама, за да давам капките. Гледам кърмата от хладилника да я давам в рамките на 24 часа. засета съм замразила само 120 г. на пликчето си пишеш грамажа и датата на замразяване - може до 6 месеца.

Пепи, аз пробвах да я сложа върху детска възглавничка и се получи. Ама не винаги спи де. Общо взето това е решение, когато има колики, освен масажчето. Вече не знам какво да правяс тези колики - днес пак се върнаха със сто км в час - ама тя не си пи 2 дни лекарствата - така се инати това диване, плюе бибата, от спринцовка не ще, дере се като че я бие някой. А като дадох днес Биогаята щеше да ме изяде. е затова следобяд бяхме 2 часа на ръце и плачеше. Вече не знаех цица ли да бутам, масаж ли да правя, а като пръцне и егати мироните раздава  Cry. Много се мъчи днес и сега спи уморена. После в 5 сутринта ме чака следващата серия колики - утре ще ходя до педи да питам за това бейбинос кремче за масаж против колики newsm78

Бамбуче, пликчета за фризер си взех на Лансинох - едва ли при тях ще има тези съмнения. А тези чашки или контейнери са много удачни да се нарязват плодове и като бучнеш една-две клечки за зъби - ето ти десерта на малкото човече за навън, като поотрасне. Аз Алексчо колко съм го гонила с тези контейнери, за да може сега сам да си поиска плодчето!

Е-е-е честито бебче на мама Петя. Нека малката Виктория расте здрава и щастлива!

Лека нощ, момичета! Аз отивам да гушна моята Грациелка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия