Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
# 210
Добро утро!

Roxanna, Катя Василева, Ane, Марсинка, НелиДи - честити рожби! Да са живи и здрави, да ви носят много радости и гордост. Hug

Хайде, майчета не останахте много 2 в 1 Hug На тези, които все още чакат им пожелавам леко и безпроблемно раждане. Стискам палци всичко да мине леко  Heart Eyes

Аз да се отчета след консултацията. Бела вече е 4 кг. което означава, че от раждането до сега е наддала 1260гр. Grinning Мисля, че се движим доста добре. Ваксината я понесе много добре. А за тези пъпчици, които излязоха по личицето се оказа, че са от жегите и педи каза, че мога да я мажа с кремчето за лице на Себамед и да ви кажа за три дни има подобрение bowuu Много ме изнервя вече проблема с очичките. Половин месец вече ги почиствам с лайка и капя капки и това нещо ту намалява, ту се засилва. Много упорит е този проблем Close  ooooh!
Нищо...и това ще мине  bowuu

ТериHug "дружките" мислим да се обадим за кафе още следващата седмица. За сега ми е притеснено относно товаренето и разтоварването от колата но ще свикна. Нямам търпение вече Hug
Тази неделя Бела става на 40 дни и ще ходим тримата с таткото но църква и после на село, че маминка е решила някакво събиране да направи. В началото бях против, защото не мога с нищо да помогна при организирането а не обичам да ходя на готово особено за неща, които са пряко свързани с мен. После си дадох сметка, че като искат да правят събиране що да се дърпам...пък и не искам да ги обидя нещо.  Simple Smile

На всички пожелавам лек и хубав ден  Heart Eyes
Виж целия пост
# 211
Добро утро!
Често влизам да ви следя, но покрай грижите за малчо и каката нямам време да пиша, а и започнахме да излизаме редовно, че Коси спи като къпан в количката.
Първо искам да честитя на майчетата родили тези дни, бъдете живи и здрави вие и рожбите ви!
При нас има малко подобрение на режима на малчугана и вече през нощта има един сън от 3ч и два от по 1,5-2ч. Но коликите продължават го мъчат и то след всяко хранене се попревива и мрънка. Кърмим се и се дохранваме, понякога в изцедена кърма, понякога с АМ. Пробвах да не му дам веднъж АМ, но той хитреца търси шишето, че е по лесно и плаче. Дано така не се отбие бързо. И той има пъпчици по вратлето от жегата, мазахме го с крем Фуцидин по препоръка на лекарката и започна да минава, но си мисля че можеше и без този крем. Това е от нас, приятна разходка на всички, кито ще излизат  Simple Smile
Виж целия пост
# 212
Добро утро мамчета,
Честит син Нели - много здраве му пожелавам, безгрижно детство и много усмивки. На теб мила бързо възстановяване. Бъди най-гордата майка - с тези четири съкровища, които си имаш.  Hug Hug Hug Hug Hug  bouquet
Виж целия пост
# 213
Добро утро момичета!
Честито на майките с нови бебенца! Май вече всички сме на линия с малките придобивки.
Пепи - каката ми е с антибиотик и вече е по-добре откъм температура. Сега стискам палци малката да не си лепне и тя вирус или нещо друго.
Илиан е супер! Мисля, че с Ради сме му големи фенки. Много сладки бузки, а както разбирам си е пораснал и съвсем няма да ти е лесно с толкова будно бебе.
НелиДи - направо ме изумява. Супер е и много и се радвам на мъжкото царство, което си е спретнала!  bouquet
Ради - как  е бебка? На една от снимките във ФБ ми се стори много живичка, а тя още си е дребосъче. Важното обаче е да е будно детенце.  Laughing Кажи ми как една кака тинейджърка възприема бебето? Моята кака на 4 г., третира Алекс като кукла и все иска да я преобличаме с рокли. Много внимавам да не я смачка като я целува или се върти около нея.
Виж целия пост
# 214
Роксана, най накрая, браво и честита рожба  Hug
Много да те радва и бързо възстановяване  Praynig
НелиДи, браво и на теб, голямо бебче, какво значи без помощ newsm78, дали е родено у дома? Ти си майка героиня, аз едвам с едно се справям, а ти с четири незнам как, но да ви е пълна къщата, това е най-хубавото  Heart Eyes
Да ти е живо и здраво детенцето, стискам палци за останалите, които още не са родили  Hug
Виж целия пост
# 215
Добро утро скъпи мами!
НелиДИ и оттук да ви честитя четвъртата мъжка рожба Красимир, да ви е жив и здрав мила, много да ви радва, да слуша батковците си и да расте в много любов и топлина!  А на теб бързо възстановяване, целувки и гушки от нас! Ти си нашата гордост!   
smile3525 smile3525 smile3525
Тереза честита да ви е и вашата принцеска, да расте умна, добра и красива и да е гордостта на мама и тати!

Успех на Никит и на останалите мами, които са още 2 в 1

Бубе  Hug благодаря ти! Наистина е доста будно и живо дете за възрастта си! Mr. Green
Виж целия пост
# 216
Здравей те мамчета  Hug
Честито на новите обеби ли се мами май не останаха много  Hug
Аз имам едно въпросче вие давате ли чая на Хип или чайче от копър .Ние още не сме започнали със капките изчаквам да се насъберат повечко имаме колики особено вечер ,но ми се искаше още малко и тогава лекарства. Да пробваме първо със чайчето .
Лек ден  Hug
Виж целия пост
# 217
Здравейте Wink
Честити рожби на Ане, Roxanna, Тереза, Марсинка, Катя Василева и НелиДи - да са ви живи и здрави и да носят много радост в домовете ви Heart Eyes
Имаме ли някакви вести вече от Никит? Hug Praynig
Капкатр, аз започнах с Инфакола,че да не го мъча, сега му давам и от чая, но той не е от най-любящите други течности освен кърма май Crazy Пие по малко, но съм сигурна,че Инфакола ни помага, поне засега. Ако са ви силнички коликите вечерта можеш да започнеш примерно на обяд с капките,т.е. да му спестиш сутрешната доза Wink
Srcs Hug чакам с нетърпение да ви видя с Бела Heart Eyes
Иначе от няколко дена слагам нашия мъник по корем, надига глава и такъв обвинителен поглед ми хвърля Mr. Green Но се справя засега лека-полека  Grinning
Всъщност като роди и Никит остава ли някоя чакаща още бременелка в групата ни?  newsm78   
Виж целия пост
# 218
Здравейте! Grinning
Честит 4ти син на Нели Ди!  HugГолям юнак, браво! Да расте здрав, щастлив и силен и много да ви радва!   bouquet
Честита дъщеричка на Тереза! Hug Да ви е здрава, красива и щастлива!   bouquet
Виж целия пост
# 219
Здравейте мамчета, най-накрая от вкъщи! Благодаря на всички за хубавите пожелания и милите думи! Ние с Бел се нагаждаме една с друга, след кошмарния престой в болницата, където само да ни задържат още един ден заради пътеки ни измисляха какъв ли не проблем. Сега имаме баби вкъщи, помагат, а ние бавно си градим режими. Не съм чела доста, но ще наваксам. Simple Smile)))
 Имам въпрос към ЛЛЛ консултатнтите. Родих моята Белослава на 26.07.Заради дълго време без води ни сложиха профилактично на антибиотик 5 дена. По време на престоя в болницата започнахме кърмене. Мисля, че имам кърма и че каналите са отпушени. Бебка си сучеше според мен добре, макар и малко безразборно, но си мислех, че като се приберем и се успокоим вкъщи всичко вече ще е  доста по-гладко. Бяха адски жеги в болницата и при връщането от един пореден тоалет на бебка казаха, че е фибрилна (температура) и ми се накараха, че било от недохранване и веднага ми натикаха шише с АМ да дохранвам, като ме уплашиха, че ако така продължава ще я надупчат на системи и няма да се приберем скоро. Затова и започнах да я дохранвам. Първо на гърда, после и додавах, но не всичкото АМ а около 20 гр.  само и само да ни пуснат. От 3 дена сме си вкъщи и сме решили, че искаме да се справим без добавки. Кърмим се като гледам да има около 2 часа между храненията. Педиатърката каза да я държа на гърда 20 мин. на хранене. Опитвам се да го правя. Тя суче разбира се не през цялото време защото се уморява. Накрая почти заспива и пуска зърното. Следва смяна на памперса и тя се разбужда и трескаво търси пак да суче. Не заспива, а само върти глава и търси. Понякога я слагам отново на същата гърда да доизсуче, но в момента в който я хване тя се успокоява и почти заспива. Затова прибягнахме до залъгалка макар и да не бях убедена, че искам да и давам. Със залъгалката спира да плаче, но си я смуче доста активно и не спинка. Като суче от гърдата в началото си преглъща шумно. Имаме по 2 наакани памперса на ден най- малко. Аз се доизцеждам, но не винаги. Имам притеснението, че е недохранена, защото все търси да суче и не заспива, а като е на гърда изглежда всичко наред и уморявайки се си я пуска обикновено около 20-тата минута. Не зная дали се справям добре. Дали да предлагам и вода, досега не съм. Кърменията ни за 24 часа са почти 8. Малко объркано стана, но исках да изредя всички факти и притеснения. Просто ми се иска да коментирате действията ми и къде се налага корекция за да не се притеснявам, че е недохранена.
Виж целия пост
# 220
Привет на всички щастливи мами и гукащи бебенца. Аз предимно чета, по-рядко пиша, но пък в четенето съм редовна  Simple Smile
Моята принцеса днес прави 1 месечинка и вчера ни беше първата официална консултация - точно 1 кг. напред и 3 см. на дължина сме наддали. Само на кърма е и съм много доволна, защото с баткото някак не се получиха нещата.
И от него съм доволна - почна леко да се приобщава към бебето, да го гали - мечешки понякога, да му гука... имало оправия значи  Simple Smile
Благодаря на всички мами, които в миналата темичка ми вдъхнаха надежди и ме успокоиха относно справянето с двете деца  Hug
Уф, колики... има ги почти след всяко хранене... и сега пак ме зове...  Confused
Виж целия пост
# 221
Здравейте и от нас!
Да Ви се похвалим от изписването до сега сме наддали близо с 800 гр, а нямаме и месец. Педито много ни се зарадва, към края на месеца ще ходим да ни бият ваксинка и да ни премерят отново на височина и на тегло.  Crazy Моята Сиси нали е актриса  Laughing и като я сложиха на кантара да я измерят и се изчишка, хем ме досрамя, хем едвам се сдържах да не се изсмея. А нашата доволно се усмихва. hahaha
За коликите, аз давам Инфакол, мисля че за сега ни помагат, като добавям и чая на Хип за кърмачета, мрънкаме си, но като я сложа поза Игуанка на клонче и веднага се успокояваме. Така и аз  с нея, че като плачка и ми се къса сърцето. Sad
Момичета, ние от раждането имаме външно хематомче и вчера на прегледа , като ми изръси че според нея се е увеличил и ни прати веднага на Неонанолог. Днес сутринта ходихме и за наша радост ни казаха, че се изисква повече време до премахването му, а и според мен си намалява, но тази така ме стресна, че вчера такъв рев му ударих. Днес предадох на Педито какво са ни казали и тя пак си знае нейната, накрая ми изръси че ако не се махнело, трябвало да се среже мъничко, за да изтече каквото е вътре  Shocked, бях шокирана. Надявам се , че до следващата консултация ще е намаляло и тогава ще остане с пръст в ръка.
Момичета, Честито на всички за бебенцата, да са Ви живи, здрави и с много късмет в живота!
Пожелавам Ви хубав ден!  Hug
Виж целия пост
# 222
licorn честита ви месечинка, наддали сте точно толкова колкото и ние!  Hug
Ема къде имате хематомче мила?
Цветенце добре дошла у дома и успех на теб и Бела с кърменето!
Момичета имам въпрос към мамите които вече имат по едно мъжко, че аз не съм гледала и незнам! Чурката ми казаха да я забелваме след 1-ия месец, така ли беше и при вас! Нашия татко се занмава с това, аз днес сутринта като му правих тоалета се пробвах, ама ми се вижда сложна работа!  Mr. Green То само кожа напипвам!  Joy
Виж целия пост
# 223
! Чурката ми казаха да я забелваме след 1-ия месец, така ли беше и при вас! Нашия татко се занмава с това, аз днес сутринта като му правих тоалета се пробвах, ама ми се вижда сложна работа!  Mr. Green То само кожа напипвам!  Joy

защо бързате, тя сама се забелва  Simple Smile а насила може да травмирате детенцето  Sad има инфо  ,и тук , и в нета Peace
Виж целия пост
# 224
Ema*08 и ние имаме хематом на главата от раждането. И то доста е голям. Още в родилното ни казаха, че ще порасне още и ще изчезне чак към втория месец.
Ние като цяло сме добре, спокойни сме, храним се, спим, но имам един проблем. Който може да помага  Sad Нашият Яни категорично отказва да си спи в леглото. Не знам какво да правя вече. През деня спи или на нашето легло, или в количката или в мен. Вечер заспива в ръцете ми, слагам го в леглото и спи няколко часа и после до сутринта се кокори и заспива само ако го взема при нас. А аз съответно почти не спя - притеснявам се да не го затиснем, да не падне...... ooooh! Сутрин съм като зомби Shocked , а всъщност не плаче... Знам, че искат да се гушкат малките душички, ама никак не иска в леглото............
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия