Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Как мога да помогна на бебето си с колики?
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Ако бебето ви не желае да суче, можете да опитате ръчно или машинно изцеждане и след това да му предложите кърмата от шише. Важно е да се консултирате с педиатър за съвет и подкрепа. Някои майки откриват, че изпомпват кърмата си и я дават на бебето, което може да бъде полезно, ако имат достатъчно мляко. Не забравяйте, че водата и чаят могат да допълнят следващото хранене на бебето, особено ако е на кърма. Също така не е необходимо да дава вода на бебето, особено ако детето е на кърма, тъй като кърмата съдържа 85% вода и може напълно да утоли жаждата му, особено през летните месеци.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
За облекчаване на коликите при бебета могат да се използват различни методи като използване на специални капчици като Infacoл, приготвяне на чай от копър, масажиране на коремчето, промяна в диетата на майката и промяна в позицията по време на хранене. Важно е да се консултирате с педиатър за най-подходящите методи за вашето бебе.
-
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
По време на цезарово сечение е важно да запомните, че изборът на акушерка не е необходим, тъй като ключовите фигури са анестзиологът, лекарят и майката. Цезарското сечение е операция, която може да причини болка; обаче, от съществено значение е да имате доверие в лекаря и да останете спокойни. След процедурата може да има дискомфорт, но това е нормално. От решаващо значение е да следвате инструкциите на лекаря за възстановяване и да се консултирате с него за всякакви въпроси или притеснения.
-
Как да следвам препоръките на педиатъра за хранене на бебето, когато то се събужда от глад след два часа?
-
Как да храня бебето, ако то не пие вода или чай, само няколко глътки?
Нямам време да се обърна. Направо се плаша. Майка ми е у нас да помага и се оправяме трудно, а като започне работа не виждам как ще се справям. Голяма куражлийка бях в началото, но сега започнах да се замислям дали ще се справя. 
На нас често ни се налага да пътуваме до лекарите и се возим с кошници иначе как да стане?
а колко ми беше спокойна преди това. Снощи ходих да купя едни свещички за болки в коремчето, които акушерката ми беше казала и си мисля че като и сложа свещичката тя ще си стои вътре и ще я успокои...да ама не
слагам свещичката и на секундата се изака и за малко в ръката ми
олеква и и пак плаче.
,но той си ми е такъв-много се гушка от съвсем мъничък
Направо ми разказа играта.И спа адски неспокойно цял ден-по половин час и се буди кисела и недоспала естествено.Много се стряскаше следобед от гръмотевиците.Абе вече започва да усеща всичко.
Нямам никакви скруполи.Но имам и тренинг,де,баткото така го кърмих цяла година.