Ето че и юли мина, а НОЕМВРИйското мамче все по-силна шопинг треска има – еп.10

  • 27 575
  • 749
# 75
Добро утро,

Искам да питам онези мамчета, които вече са раждали, дали бебето автоматично взима адреса по лична карта на майката в акта за раждане. Трябва да си сменям личната карта във връзка с промяната  на имената, но не ми се иска да сменям адресната регистрация, защото трябва да ангажирам таткото да дойде в общината, за да представи нотариален акт за апартамента.

Виж целия пост
# 76
 Добро утро момиета  Simple Smile hetera и аз пропускам срещатата за съжаление заради работата  Sad Приятна разходка и да разказвате после  Simple Smile
Виж целия пост
# 77
Да се разпиша в новата тема. Спала съм на криво и днес много ме боли вратът. Спасява ме възглавницата за кърмене - сложила съм я около врата си, само че ми е много топло...
Виж целия пост
# 78
Добро утро,

Искам да питам онези мамчета, които вече са раждали, дали бебето автоматично взима адреса по лична карта на майката в акта за раждане. Трябва да си сменям личната карта във връзка с промяната  на имената, но не ми се иска да сменям адресната регистрация, защото трябва да ангажирам таткото да дойде в общината, за да представи нотариален акт за апартамента.


Аз съм от един град, а раждах в друг. На акта за раждане е написан градът и общината, където се намира болницата, в която е родена.
Виж целия пост
# 79
Добро утро, момичета Simple Smile
 Отново хубав и слънчев ден ни се падна  newsm51

snowflakely, бебето се записва на адреса на майката и се води така, дори и в последствие да си смениш адреса.т.е. сменя се и неговия Simple Smile Изключения се правят само при правно основание / заповед за временно настаняване, в процес на осиновяване и т.н. / .  Лично аз два пъти си сменях адресната регистрация за срок от 2 месеца след раждането и навсякъде в графа непълнолетни си вписваш и детенцето.Simple Smile Все пак не е лошо да попиташ в общината, към която ви е адреса.
Виж целия пост
# 80
Благодаря ви, Марито, ДобреваН.

Докато се натуткам да си оправя имената след брака, ще ми лепнат глоба  Laughing

Ето какво намерих в темата на августските майки:
1 август, сряда, 10:00ч., Борисовата градина (зелената площ между централните алеи, по средата между площадката със слона и езерото с лилиите), Модерна седянка „Кърменето – опитът на поколенията. Да разберем миналото, да планираме бъдещето“

3 август, петък, 11:00ч.,  Конферентна зала на САБГ Щерев (ж.к. Разсадника, ул. Христо Благоев №25-31), Ла Лече Лига лекция, тема:“Често задавани въпроси за кърменето“

4 август, събота, 10:30ч., Пицария-кафе Delano Garden (зад НДК), Бебешко кафе, тема: „Имате въпроси за кърменето? Задайте ги на Бебешкото кафе!“

6 август, понеделник, 11:00ч., НИК-Арт Студио 3 в SkyCity Mall, ниво М (кв. „Гео Милев“, ул. „Коста Лулчев“ №52), Ла Лече Лига среща, тема: „Кърменето и цялото семейство

Световна седмица на кърменето!!
Виж целия пост
# 81
Добро утро,

Искам да питам онези мамчета, които вече са раждали, дали бебето автоматично взима адреса по лична карта на майката в акта за раждане. Трябва да си сменям личната карта във връзка с промяната  на имената, но не ми се иска да сменям адресната регистрация, защото трябва да ангажирам таткото да дойде в общината, за да представи нотариален акт за апартамента.


Аз съм от един град, а раждах в друг. На акта за раждане е написан градът и общината, където се намира болницата, в която е родена.


Това е вярно.  Peace Обаче има разлика между месторождение и адресна регистрация.    girluu
Виж целия пост
# 82
snowflakely в акта за раждане е отбелязан градът на раждането. Там не фигурира адресът по местоживеене.
Виж целия пост
# 83
Сетих се ама със закъснение  Laughing
Виж целия пост
# 84
snowflakely има промяна в закона за гражданската регистрация чл.92 т.5. В общи линии ако си роднина по първа линия, само трябва да занесеш копие от нотариален акт. Аз така смених преди 2 седмици
Виж целия пост
# 85
snowflakely трябва да пратиш майл на посочения във фейсбук и ще те запишат за лекцията - info@estestveni-idei.com

Тези седянки за кърменето са много хубави, но аз ще съм си на работа още дълго и няма да мога да дойда Sad а събота и неделя не сме в София и пак пропускам Sad  Дано повече мами да могат да отидат, защото мисля, че ще е супер полезно Simple Smile



Виж целия пост
# 86
Изсулвам се в новата тема, мерси за която, Меци!
Чета всичко осторожно, но хич не ми се пише напоследък...

Ужасно съм чувствителна, в смисъл, че от мухата правя слон, плача за глупости, адски лесно се обиждам. Не мога да се понасям, добре че мъжът ми е много търпелив и въпреки всичко мил с мен. Ако той ми се държеше така, както аз напоследък, да съм го анатемосала досега Rolling Eyes
Забравих и по кои теми искам да се изкажа Rolling Eyes Ами нека се пробвам:

 1. Килограми +9 (което за доскорошен пушач на кутия/дневно за мен е о.к.), миналия път качих 28, искам да вярвам, че сега малко по-прилично ще се представя. Гледам да се движа повече, иначе за храни не се ограничавам - каквото ми се хапва си го хапвам, лакомник съм си аз. Основно със сладолед прегрешавам, постоянно имам различни вивдове във фризера и .... Embarassed

2. Хемоглобин - вдругиден ще пускам контрола, дано се вдигнал, че това желязо не ми се отразява много добре (в тоалетната)

3. Потене - и преди и сега съм от най-ултра-мега потящите се хора на света, вечно с мокри петна по дрехите, дори и зимата имам под мишниците мокро Sick. Но поне не мирише Blush

4. Отоци - имам си чат-пат. Някоя от вас се тръшкаше да и търсят болест заради отоците -  Naughty щом няма белтък в урината остават бременността+жегата; трябва да се изтърпи. А обяснението при бременност е,че матката притиска вените и лимфните съдове в таза, което пречи на лесното връщане на течностите от краката обратно нагоре. Резултатът е лесни отоци при правостоене, проблеми с разширени вени. При мен се появи една разширена вена на срамната устна, много неприятно, дано се разкара след раждането Sad

5. Пазаруване - хич още; с изключение на едни чаршафчета, бях ви ги показала. Не знам защо, някак си искам да е накуп всичко, не смея ей така да си чопна някоя дрешка например Rolling Eyes А и трябва първо да се случи голямото издирване и разравяне на торбите и кашони с дрехи от щерката. Аз си знаех някак си, че ще имам още едно момиче и пазя всичко... но къде ли newsm78
И помпата си не мога да намеря, а знам че е някъде в баба ми. На Авент беше, доволна съм. ПОлзвах я да си надоявам дозички за фризера, че да мога да пропускам по някое кърмене чат-пат. А също и в периодите (2-3 бр.), когато на беба рязко и нарастваше апетита и не и достигаше - да повиша стимулирането на по-голямо количество мляко

6. Пране - до около 2 години делях детето и перях с бебешки прах, после всичко в кюпа. Гладене - първите месеци всичко, после - само по естетически показания.

Весела среща на столичанки утре  bouquet
Виж целия пост
# 87
Здравейте и от мен! И аз като snowflakely бях в огромна дилема за смяната на адреса. В крайна сметка се отказах. Ако евентуално ми правят проблем за постоянния адрес, ще променя настоящия. Мен друг въпрос ме глождеше. Оказа се, че освен личните ми документи - лична карта и шофьорска книжка, ще трябва да сменям и регистрационния талон на колата. А сигурно ще се нароят и нови документи, плачещи за смяна, предвид сменената ми фамилия #Cussing out

Шайни, вчера си мислех за теб и ето, че явно интуицията ми е подсказала, че ще се включиш. Дано да успееш да пребориш всички гадини и съвсем скоро да си в нашите редици, бутайки количка Hug

Да се оплача и аз от моя мъж. Много ми се искаше по- напред във времето двамата с него да посетим някакво училище за бъдещи родители. Темата, която предпочитах беше да е нещо свързано с грижите за новороденото. Той е на работа в момента, но проучил явно въпроса за уроци по плуване, защото и двамата не можем. Аз му отговорих, че предвид състоянието си, не мога да отида нито на уроци по плуване, нито бих се топнала в басейн. Предпочитам да отделим време за у-ще за бъдещи родители. Очаквах подкрепа от негова страна, а той.... "Не, аз няма да се правя на клоун, ти ако искаш ходи, ама без мен" #2gunfire #2gunfire Направо... добре, че не ми е пред очите. За да се защити започна да ми дава примери с нашите родители, които не са ходели на училище, той бил работел само сред мъже, но нито един от тях не бил посещавал училище, той нямало било да се излага. #Cussing out Много ме разстрои. Скоро ще се събира семейния съвет, да му обясня аз на него, що февруари месец не се е мислил за клоун, но сега да отиде да му се обясни как да си къпе бебето, ще е клоун Cry
Виж целия пост
# 88
Еха, докато се усетя, че има нова тема вече сме на 6 страница.  Grinning

За килограмите съм същата работа като angels_zg. Направо докато съм бременна ставам като кит  #Cussing out, но това е положението. Малката беше на 4 месеца, а аз си бях вече в килограмите с които стартирах, а на годинката бях свалила още 5 кг. и бях по-слаба от преди. Надявам се и този път така да се получат нещата  Grinning

За пазаруването не смея вече честно казано, предния път пазарувах в понеделника на 34 седмица и в същата седмица петък ми изтекоха 100 % водите....Така, че ще си трая тоя път, бърза работа нямам  Blush

За прането и аз винаги като Aera съм разсъждавала. От както се е родила малката до сега винаги я пера само с Тео Бебе другите прахове ми идват много силни. Тъй че и с бебончето ще продължбавам така.

Ох, аз до сега си оправях педикюра... Направо тая гимнастика ми идва все по-трудна и по-трудна  Crazy

Целувчици и усмихнат ден от мен! Heart Eyes
Виж целия пост
# 89
За пазаруването[/u] не смея вече честно казано, предния път пазарувах в понеделника на 34 седмица и в същата седмица петък ми изтекоха 100 % водите....Така, че ще си трая тоя път, бърза работа нямам  Blush
За мен пък това означава, че явно преди 34 г.с. трябва да се пазарува  newsm78 въпрос на гледна точка Wink


Ооо, и да се фукна, че влизам в 7-ми месец bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия