Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са ефектите на L-тироксин върху тялото и потенциалните му странични ефекти?
Какво е прееклампсия?
Какви са симптомите на болестта на Хашимотo?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са ефектите на L-тироксин върху тялото и потенциалните му странични ефекти?
L-тироксинът е синтетична форма на хормона тироксин, използвана за лечение на различни състояния на щитовидната жлеза, включително хипотиреоидизъм. Той помага за нормализиране на нивата на щитовидните хормони в тялото, което може да подобри симптоми като умора, депресия, наддаване на тегло и други, свързани с ниски нива на щитовидните хормони. Някои възможни странични ефекти включват главоболие, нервност, треперене, сърцебиене, повишен апетит, наддаване на тегло и стомашни болки. Препоръчително е да се консултирате с лекар при появата на някой от тези симптоми.
-
Какво е прееклампсия?
-
Какви са симптомите на болестта на Хашимотo?
Хашимотът е автоимунно заболяване, което засяга щитовидната жлеза. Симптомите могат да включват умора, депресия, наддаване на тегло, студени ръце и крака, суха кожа, ускорен пулс, непоносимост към студ и други. Важно е да се консултирате с ендокринолог за диагноза и лечение. Участниците във форума споделят различни симптоми на Хашимото, включително косопад, безсъние, умора, повишено изпотяване, нервност, раздразнителност, наддаване на тегло , силно главоболие , намалена мускулна активност , отслабване на паметта и депресия.
-
Какво е TSH и какви са нормалните стойности?
-
Какви са резултатите от изследванията на участниците във форума?
здравейте аз съм новичка в този сайт и ми стана много интересно с коментарите ви за хормоналните проблеми а това е моето споделяне по темата с вас -
(изчистиха ми кистата) -та след този случай започнах да пълнея и се обърнах към ендокринолог д-р Оля Сарджева също препоръчан лекар- която ми каза че детето може би се е увредило и е загинало поради високото ниво на ТСХ и мъжки хормони и каза че ми е доста забавена функцията на щитовидната жлеза затова дневното ми меню трябва да се състои само от 2 плода и нищо друго
смешно защото хамстерите ядяха повече от мен- е издържах три седмици и се отказах - 2 години пих предписаните таблетки ЕОТИРОКС 25 мл но нямах промяна даже повече напълнях и реших да ги спра вече една година мина откакто не пия еотирокс странното беше че само в началото ме изпрати на изследвания и не ме преглежда с ехограф
дали да не пробвам при друг ендокринолог ходила съм при д-р Щерева но и от нея полза няма

- о да не забравя аз съм от Варна извинете ме че не споменах по рано
То даже и на мен днес ми казаха, че след още 2-3 седмици вече са сигурни нещата и няма какво да се притеснявам толкова за шийка, контранкции и т.н., но все пак силно се надявам да си изкараме 2 в 1 до октомври