Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 764
  • 730
# 75
Ft4 ти е в норма. Изобщо всичко ти е в норма и е екстра според мен Grinning
Виж целия пост
# 76
Ft4 ти е в норма. Изобщо всичко ти е в норма и е екстра според мен Grinning

Права си  Grinning голяма съм паника, сега като ми каза и се вгледах всичко е ок!

Благодаря ти!
Виж целия пост
# 77
Момичета взех си резултата от TSH 0,559 . Утре съм на ендокринолог.
Виж целия пост
# 78
Супер ти е ТСХ!
Виж целия пост
# 79
vangobi , Niq_23, всичко ви е супер и на двете! Радвам се за вас Simple Smile

Момичета, аз също искам да ви питам за тези хапчета за отслабване, понеже по принцип не съм въобще фен на такива неща, аз доскоро не пиех нищо по-силно от аспирин, понеже се лекувах само с хомеопатия и билки и не обичам химиите, но в момента съм на здравословна и балансирана диета, освен това спортувам интензивно и сутрин и вечер, което ако си бях както преди Хашимотото нормално, щях да съм станала фиданка вече, а аз и един килограм не мога да сваля, ще се побъркам Sad
Затова се замислих, че с малко помощ или убиване на апетита може да стане, исках да ви попитам има ли някоя от вас, която да е доволна от хапчета или чайове или други медикаменти за отслабване, които да са на билкова основа или поне малко по-безвредни? Ще съм ви благодарна, ако споделите опит Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 80
vangobi , Niq_23, всичко ви е супер и на двете! Радвам се за вас Simple Smile

Момичета, аз също искам да ви питам за тези хапчета за отслабване, понеже по принцип не съм въобще фен на такива неща, аз доскоро не пиех нищо по-силно от аспирин, понеже се лекувах само с хомеопатия и билки и не обичам химиите, но в момента съм на здравословна и балансирана диета, освен това спортувам интензивно и сутрин и вечер, което ако си бях както преди Хашимотото нормално, щях да съм станала фиданка вече, а аз и един килограм не мога да сваля, ще се побъркам Sad
Затова се замислих, че с малко помощ или убиване на апетита може да стане, исках да ви попитам има ли някоя от вас, която да е доволна от хапчета или чайове или други медикаменти за отслабване, които да са на билкова основа или поне малко по-безвредни? Ще съм ви благодарна, ако споделите опит Simple Smile   bouquet

А какво мислиш за акупунктурата и терапия с постоянни минииглички (не знам как е медицинското наименование).
Аз съм с такива вече трета седмица, като имам иглички на точките за жлези с вътрешна секреция, на тези отговорни за глада и жаждата и на разни други. Ушите се редуват и 1 седмица игличките са на едното ухо, а след кратка почивка се слагат на другото. В зависимост от това колко скорошни проблеми искаш да повлияеш и как се повлияваш от терапията се определя продължителността и.
Дали е въпрос на внушение или наистина действа, но пия повече вода и не съм толкова лакома, както преди. 
Виж целия пост
# 81
Мой познат отслабна страшно много с такива иглички на ушите  newsm10
Виж целия пост
# 82
Здравейте момичета. Покрай децата нямам никакво време за писане и четене. Искам да попитам вече раждалите мами, колко трябва да е ТСХ, за да е добре, говоря за варианта когато не се кърми?
Виж целия пост
# 83
Днес пуснах TSH и fT4. Довечера ще пиша резултата.
Много ми прилоша на път за работа. Наложи се едно момче да ми помогне, че седях на пейката и се чудех как да не припадна. Едва ли е от взимането на кръв, просто 30мин се возих в автобус и вътре беше ужасно  ooooh!

Моля ви, кажете ми добър ендокринолог, който може да ме води на диспансер  newsm78
Виж целия пост
# 84
Привет,аз съм с Хашимото и хиперфукция,пия Пропицил от 1 таблетка дневно.На 19,07 си пусках кръвни изследвания по друг повод и реших да пусна и ТСХ-беше 1,23.След това ходих на море(колкото и да ни е противипоказано...повечето време под чадър...но на море).Като се върнах,започна да ме стяга шията и реших да си пусна ТСХ-днес е 2,31.Все е в граници...но въпроса ми е как влияе топлото на ТСХ-покачва ли се..или пада от топлина newsm78
Виж целия пост
# 85
deni-sta , аз съм със същата диагноза като теб, но пия Метизол. И на мен лекарката ми каза , че морето е противопоказно, но след умолителен поглед  Laughing получих разрешение за почивката. доколкото разбрах причината е , че може да падне още ТСХ-то. Т.е. голямата жега и слънцето повишават функцията на щитовидната жлеза. Предполагам и че това е причината на момичетата с хипофункция през лятото да им намаляват дозата на Л-тироксина.
Виж целия пост
# 86
Значи ТСХ ми се е качило от слънцето...
Виж целия пост
# 87
М.мка му Crossing Arms
Не знаех, че именно слънцето е причина за повишаването му. Миналата година в най-големите жеги с 1 т тирозол стоеше около 3 ТСХ-а, а сега не ще да мръдне от нулата с 4 таблетки. Хем миналата година висях цяло лято по плажовете и се пържих буквално, а сега ходя доста по-рядко. Не умишлено, а просто не ми се ходи на плаж. Не стоя и на слънце.
Явно, че си зависи от давността на заболяването и формата.
Но логично, да. Слънцето да провокира свръхпроизводство. Не се бях замислила.
В тоя случай за хашимотки, може би морето и слънчевите бани са благодат, а хашитоксикозките само на сянка?  Tired
Виж целия пост
# 88
Mда...ама аз имах и друга драма..наложи се преди морето да си пусна вит.Д и се оказа доста под норма(за което си имах и оплаквания)..и а сега де...хашитоксикозата не иска море,латентната титания,която ми установиха иска много слънце....Та явно съм събрала повече вит.Д (не че съм го мерила де) и от това ТСХ се е повишило..пфу...човек да не знае какво да прави #Crazy
Виж целия пост
# 89
Mда...ама аз имах и друга драма..наложи се преди морето да си пусна вит.Д и се оказа доста под норма(за което си имах и оплаквания)..и а сега де...хашитоксикозата не иска море,латентната титания,която ми установиха иска много слънце....Та явно съм събрала повече вит.Д (не че съм го мерила де) и от това ТСХ се е повишило..пфу...човек да не знае какво да прави #Crazy
Аз не разбрах какъв ти е проблемът? ТСХ се е повишило?  Simple Smile
Ако не ти харесва повишено, дай ми го на мен! Моля!

Оп, редакцийка. Нещо се оплетох тук. Исках да кажа, че ТСХ спада лятото именно от слънцето, а не че слънчевите лъчи са причина за покачване на ТСХ. Те са причина за спадането му и хиперфункция. За миг обърках постовете на deni и tasy.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия